Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Nõustaja

Postitas:
Kägu

Tahaksin minna kriisiabi nõustaja juurde ja oma probleemist rääkida kuid mul on kartus, et selle nõustamise lõpptulemus oleks see, et nõustaja saab minu probleemist teada, ei oska nõu anda ja hakkab oma tutvusringkonnas minust nimepidi rääkima ja inimesi minu eest nö hoiatama.
Kas tasub usaldada nõustajat või mitte?

+7
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sa elad väga väikeses kohas? Samas vähe usutav, kui teil seal nõustaja üldse olemas on. Üldiselt saab nõustaja kinga, kui sinu probleemidest kellegile räägib. Muidugi – kui sa nüüd räägid talle, et sul on kinnisidee mehe uus naine maha lüüa, siis ilmselt ei räägi ta sellest sõbrannadele, küll aga on tal kohustus politseid informeerida. (Ma vähemalt loodan, et on. Täpselt ei tea.)

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean silmas nõustajat Tallinnas.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaksin minna kriisiabi nõustaja juurde ja oma probleemist rääkida kuid mul on kartus, et selle nõustamise lõpptulemus oleks see, et nõustaja saab minu probleemist teada, ei oska nõu anda ja hakkab oma tutvusringkonnas minust nimepidi rääkima ja inimesi minu eest nö hoiatama.

Kui juba teavad kaks, on võimalus, et sellest saab kõigile jagatud info. Tahad saladust, ära räägi kellelegi. Tahad lahendusi, tuleb suurem hulk inimesi, kes omavad oskusteavet, ainult kasuks. Arvad, et kriisiabi nõustaja pole teadvustanud, et töö juures saadud info pole avalikustamiseks? Ta ju jääb kohast ilma, kui selline tegevus, et levitab jutte oma klientidest välja tuleb. Kui sa muidugi kriminaalsega tegeled, siis võib ta ehk ametijuhendi tõttu olla kohustatud kriminaalsest tegevusest teatama. Mina usaldan enda valikuid. Kui juba otsustan rääkida, siis usaldan ka inimest, kellele räägin.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kriminaalne pole ja kellelegi edasi räägib saab päevapealt vallandatud

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

1) kriisiabi nõustajal on konfidentsiaalsuskohustus;
2) kriisiabi nõustaja, nagu ka kõik teised inimesed, ei soovi tegeleda tööga väljaspool tööaega st arutada oma klientide probleeme veel ka vabal ajal;
3) kriisiabi nõustaja on kuulnud ja tegelenud sadade tragöödiate ja draamadega, sinu lugu on eriline sinu jaoks, aga mitte nõustaja jaoks, nõustaja jaoks on see igapäevane töö.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu meelest on ka anonüümseid kriisiabi telefone olemas. Osta kõnekaart, kui kardad isiku paljastamist. Üldiselt ma arvan, et kriisinõustajad on kuulnud nii palju inimeste muresid ja imelikke ning erinevaid lugusid, et nemad ei hakka su mure kellelegi edasi rääkima. Ammugi koos isikuandmetega.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku on TA kartus nähtavasti põhjendatud. Seda võis lugeda hiljutisest siinsest teemast “Nii kahju, kui noored ei saa õigel ajal abi”, kus toodi välja hulk erinevate inimeste kogemusi lobamokkadest psühhholoogidega. Isegi eeldades, et psühholoog ei eksi oma töös mitte kunagi, jääb siiski arusaamatuks, mismoodi aitab last see, kui koolipsühholoog oma elukaaslasele, sõbrannadele ja tervele ilmale laiali kellab, kui “halva perega” olevat tema arvates tegemist – on see ikka lapse, või pigem siiski psühholoogi enda huvides?

Pole kuulda olnud, et kedagi niisugustest “kelladest” vallandatud oleks, öelgu seadus mida iganes. Kui TA soovib abi, siis tasub tõesti osta pigem kõnekaart ja helistada anonüümselt.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Helistada saab eluliinile aga psühholoogilisse kriisiabisse saab vaid kohale minnes silmast-silma vastuvõtule.

Teiseks – neil ametlikult on tõesti konfidentsiaalsuse nõue kuid kui palju sellest kinni peetakse, on iseasi. Ja juhul kui juhtubki olema selline kes välja lobiseb siis mis kasu nõustataval enam sellest lobamokast nõustaja lahtilaskmisest oleks kui kõik juba välja lobisetud on?

Tõesti,probleem on aga ei julge minna kuhugi.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Välismaal on online-teenus betterhelp.com, kui inglise keelt valdad

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et piisaks sellest, kui näiteks ise Tallinnas elades otsiksid kriisinõustaja Tartust. Mulle endale piisaks vist juba siis, kui valin nõustaja Tallinna teisest servast, aga mul ei ole ka mingeid nii hirmsaid saladusi, mille ilmsikstulekut ma väga kardan. Aga, jah, kuskil väiksemas linnas a’la Rapla, Viljandi, Paide jne – seal kohe kindlasti kohaliku nõustaja juurde minna ei tahaks, kui ise kah kohalik oleksin. Isegi kui nõustaja on professionaalne ega patra oma tööasju tuttavatele välja, siis sa ju ei tea seda kunagi ja ikka on linnapeal käies mingi ebakindlus sees, et kas see poemüüja vaatas mind nii imeliku pilguga sellepärast, et ta teab mu veidrusest/probleemist või lihtsalt sellepärast, et tal on endal kehv päev.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käin prEgu Tallinnas kriidiani nõustaja juures. Ja ma küll usaldan teda. Mul ka pole oma asja saladuses hoidmine eluoluline prioriteet, aga ma tglt ka usaldan nende ametite, kus konfidentsiaalsusnõue on, pidajaid.

Ma tglt olen seotud kriminaalmenetlusega. Ja ma pole küll kordagi tundnud, et äkki konfidentsiaalsus kaob. Mul ükskõik, minu poolest kasvõi lindistagu ja müügu mu vadtuvõttude teipe, mul ükskõik. Aga ma ikkagi tunnen, et millest me räägime, on kindlalt ainult seal ruumis.
Neil seal kriisiabis on nähtud-kuuldud ikka väga põhjapanevaid asju. Sinu jaoks võib su probleem olla kohutav ja ainult sulle omane jne. Aga nemad on harjunud.
Mina läheks ja usaldaks. Rohkem usaldaks kriisiabi kui muid nõustajaid, sest kriisiabi on täiesti anonüümne. Sinult küsitakse ainult eesnime, võid suvalise ka öelda. Ja kirja midagi keegi ei pane. Tegeletakse sinu, mitte arvutiga.
Mine, kui tunned, et on vaja.

Nad natuke erinevad tavalisest nõustajast. Nad nõustavad kriisiolukorda. See on spetsiifiline. Inimeselt tuleb ära võtta tunne, et elu kohe kukub kokku või et ta ise lükkab selle kokku. Kriisinõustaja rahustab, võtab maha hirme ja liigseid emotsioone. Arutab sinuga väga pragmaatiliselt, mis nüüd edasi teha. Ja siis paneb uue aja, vahepeal proovid teha neid asju, mis vaja. Kriisinõustamine tegeleb kriisiga. See pole osühhoteraapia cüi sinu alateadvuse analüüs. See on väga oragmaatiline lähenemine, et mis järgmuse sammuna teha. Ja järgmise. Ja järgmise.
Nad ei kirjuta midagi kuhugi üles. Aga samas minu nõustaja mäletab perfektselt. Vahepeal peaaegu 3 kuud ei käinud, ja ta mäletad, kuhu me jutt tookord pooleli jäi.

Mine proovi. Tavaliselt saan samal päeval. Nende Tallinna vadtuvõtu ruumid on väga hubased ka. Alati saab ära minna, kui ei meeldi. Ja sa võid selle konfidentsiaalsuse adja ka üle küsida, et kas sa võid kindladti kindel olla.
Mina julgen küll soovitada. Mõnes väikses kohas vb tõestinplärataksr kõike ja kõigile. Tallinnas, Taryus, Pärnus vaevalt.
Ütlen veelkord, et see, mis sinu jaoks on ekstreemne, on nende jaoks tavaline.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veelkord, sa oled seal anonüümne. Ütled ainult nime, mille järgi ta sind kõnetab vastuvõtul. Keegi ei nõua, et sa enda nime ütleks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei usaldaks. Ok, saan oma asja ära rääkida, aga pärast hakkab kummitama, et kas ikka tegin õigesti ja kas ikka jääb see vaid kahe inimese vahele. 100% ma seda ei usu.
Vabalt võib nii olla, et räägid mingi kasvõi vana loo või asja selliselt välja ja varsti ilmub kuskil meedias lugu, mille tulemusena keegi hakkab jälgi ajama. Ennegi nii olnud.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei usaldaks. Ok, saan oma asja ära rääkida, aga pärast hakkab kummitama, et kas ikka tegin õigesti ja kas ikka jääb see vaid kahe inimese vahele. 100% ma seda ei usu.

Vabalt võib nii olla, et räägid mingi kasvõi vana loo või asja selliselt välja ja varsti ilmub kuskil meedias lugu, mille tulemusena keegi hakkab jälgi ajama. Ennegi nii olnud.

Vaat mina ka ei suuda hakata selliselt mõtlema, et 100% suudaks usaldada vabatahtlikku nõustajana tegutsevat inimest. Ma ei tea ju üldse milliste vaadetega see inimene on, kuidas ta erinevatesse teemadesse suhtuda võib vms. Jutt nende kohta on ilus, et anonüümne (kuid ei ole ju anonüümne kui isikukoodi pead neile andma ja silmast silma nõustamisele lähed!), lisaks see inimene võib olla selline kes selline lobamokk ei ole kes valimatult inimestele lobiseks vaid selline kes nö althõlma lihtsalt mainib oma tutvusringkonnas seda ja sellest piisab.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat mina ka ei suuda hakata selliselt mõtlema, et 100% suudaks usaldada vabatahtlikku nõustajana tegutsevat inimest. Ma ei tea ju üldse milliste vaadetega see inimene on, kuidas ta erinevatesse teemadesse suhtuda võib vms. Jutt nende kohta on ilus, et anonüümne (kuid ei ole ju anonüümne kui isikukoodi pead neile andma ja silmast silma nõustamisele lähed!), lisaks see inimene võib olla selline kes selline lobamokk ei ole kes valimatult inimestele lobiseks vaid selline kes nö althõlma lihtsalt mainib oma tutvusringkonnas seda ja sellest piisab.

See küll tõsi pole, et sa isikukoodi annad. Tavalise psühholoogi/psühhiaatri juures küll, aga mitte kriisiabis.

Vot kes on latatarad, on koolipsüholoogid. Ja õpetajad. Viimaseid peaks ju ka konfidentsiaalsusnõue puudutama.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See küll tõsi pole, et sa isikukoodi annad. Tavalise psühholoogi/psühhiaatri juures küll, aga mitte kriisiabis.

Vot kes on latatarad, on koolipsüholoogid. Ja õpetajad. Viimaseid peaks ju ka konfidentsiaalsusnõue puudutama.

Täiesti nõus. Koolipsühholoogide vaikimiskohustus puudutab ainult seda, et psühholoog ei lähe nt tänavale, ei kraba võhivõõral möödujal, mingil poekottidega tädi Maalil, varrukast kinni ega teata talle: “See Markus kuuendast beest jäi joomisega vahele ja kodus on tal ka asjad oi kui halvasti!” Nagunii polegi psühholoogil enamasti mingit huvi seda teha, tädi Maali aga kehitab lihtsalt õlgu ja astub edasi.

Ning teine kontingent, kellele koolipsühholoog enamasti eriti midagi ei räägi, on laps ja lapsevanemad. Ometi on just asjaosalised ise need, kelle käes on võti olukorrast väljatulemiseks. Mismoodi saab ema oma last aidata, kui psühholoog talle ei räägi, mis toimub? Soomes avalikustati juhtum, kus laps oli rääkinud psühhiaatrile, et kavatseb ennast ära tappa, ja teatas ka, et ta on juba üritanud. Kui ema läks psühhiaatrilt lapse käekäigu kohta küsima, siis keeldus psühhiaater emale seda infot andmast. Ehkki peres olid suhted igati head ja vanemad toetasid oma vaimsete häiretega last kogu aeg. Teadmatuses ema ei osanud oma last valvata ja laps heitis end metroo alla. Oleks psühhiaater andnud emale info, oleks see laps ilmselt terve ja ehk ka juba paranenud. Nii töötab konfidentsiaalsusnõue pigem laste elu ja tervise vastu.

Küll aga on probleemiks, päriselt probleemiks see, kui (kooli)psühholoog räägib lapsest ja tema perest teistele kolleegidele/ametiisikutele. Sest need isikud saavad selle lapse elu reaalselt mõjutada. Seega tuleks luubi alla võtta just see konfidentsiaalsuse aspekt. Praegu isegi soositakse, et psühholoogid, õpetajad, sotsiaaltöötajad omavahel võimalikult palju infot vahetaksid ja lapsest omavahel räägiksid. Ent samas võib see rääkimine olla ühekülgne ja kallutada ka teisi ametnikke lähtuma vaid rääkija isiklikust nägemusest olukorrale.

Halb on, et tihtipeale räägib koolipsühholoog õpetajale vaid “pool” juttu, ehk siis poetab tollele möödaminnes nt: “Seal peres on asjad ikka väga halvasti, aga ma ei tohi midagi lähemalt rääkida.” Ta ei täpsusta, mis seal halvasti on, küll aga kütab oma ümmarguse jutuga õpetaja üles ning tekitab tolles lapse ja tema pere suhtes negatiivse fooni. Tegelikult võis väljend “peres on halvasti” tähendada lahtiseletatult seda, et lapse ema põeb vähki või sündis noorim laps raske puudega ja pere elab seetõttu üle kriisi. St, ei pruugi üldsegi olla asi joomises-sõltuvuses või vägivallas (nagu sellise uudise kuulja enamasti oma peas siiski mõtlema hakkab). Seega annab psühholoog õpetajale kätte pooliku info, mis ei aita last, vaid vastupidi- paneb info kättesaanul fantaasia lippama. Laps aga imestab, miks õpetaja temasse kuidagi halvemini suhtuma on hakanud, jätab ilma heast osast näidendis, paneb halvemaid hindeid, eeldab et kaklustes on alati just tema algataja jne. Lapse elu tehakse koolis raskeks, ja selle põhjuseks võis olla psühholoogi poolt teistele koolitöötajatele pooliku jutu lobisemine.

Need näited ei ole välja mõeldud, vaid elust võetud, ja nad näitavad, kui läbimõtlemata ja pigem lapse heaolu kahjustav on see praegusaja seadusandluses olev nn konfidentsiaalsusnõue. Arenguruumi on sellel palju.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teiseks – neil ametlikult on tõesti konfidentsiaalsuse nõue kuid kui palju sellest kinni peetakse, on iseasi. Ja juhul kui juhtubki olema selline kes välja lobiseb siis mis kasu nõustataval enam sellest lobamokast nõustaja lahtilaskmisest oleks kui kõik juba välja lobisetud on?

Tõesti,probleem on aga ei julge minna kuhugi.

Ma olen küll julgenud ja abi saanud ja seejuures pole isegi pähe tulnud, et keegi minu asju kuhugi rääkima läheks. Eriti veel suures linnas. Miks sa end nii tähtsaks pead, et sinu asjad kedagi peaks huvitama üldse?
Ei oska öelda, kust sinu kartus pärit on, aga kui usaldust ei ole, siis ei saa tõesti nõustaja poole pöörduda. See pole küll nõustaja probleem paraku, vaid sinu mure, mis jääb siis lahendamata.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina kahetsen küll väga psühholoogi juures käimist. Usaldad ja räägid ning siis selgub, et psühholoog on sellise jama koku keerutanud… Eesti on väike.
Meie perele tegi küll psühholoog väga palju halba.

Tuttav läks kogu perega nõustamisele lapse pärast (noor ja narkooikumid). Nüüd on nad lahus. See on lausa uskumatu kuidas üks psühholoog oskab pere ära lõhkuda, millist juttu ajab eraldi nõustamisel ja kuidas saadud infot kuritarvitab ja teisele pereliikmele e-posti “hea” nõuga kirjakesi saadab. Mida rohkem nõustasid, seda hullemaks läks.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kahetsen küll väga psühholoogi juures käimist. Usaldad ja räägid ning siis selgub, et psühholoog on sellise jama koku keerutanud…

Meie perele tegi küll psühholoog väga palju halba.

Tuttav läks kogu perega nõustamisele lapse pärast (noor ja narkooikumid). Nüüd on nad lahus. See on lausa uskumatu kuidas üks psühholoog oskab pere ära lõhkuda, millist juttu ajab eraldi nõustamisel ja kuidas saadud infot kuritarvitab ja teisele pereliikmele e-posti “hea” nõuga kirjakesi saadab. Mida rohkem nõustasid, seda hullemaks läks.

Mina olen anonüümselt oma murest rääkinud ja saanud tagasisideks arvamuse, et mul on pseudoprobleem ja dramatiseerin üle. Seetõttu on mul ka nõustaja ees kartus.

3) kriisiabi nõustaja on kuulnud ja tegelenud sadade tragöödiate ja draamadega, sinu lugu on eriline sinu jaoks, aga mitte nõustaja jaoks, nõustaja jaoks on see igapäevane töö.

Minu lugu on siis nõustajale väljamõeldud probleem.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

?

No et nõustaja võib minu lugu hakata ikkagi väljamõeldud probleemina tõlgendama.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

?

No et nõustaja võib minu lugu hakata ikkagi väljamõeldud probleemina tõlgendama.

Miks sa seda kardad?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

?

Miks sa seda kardad?

Loe minu postitust 16,09.2020 kell 7:35.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe minu postitust 16,09.2020 kell 7:35.

Aa, selge, pidasid silmas “väljamõeldud” all siis nö üle pingutatud, mitte otseses mõttes välja mõeldud.

Aga nüüd tuli uut infot sinu poolt – sa oled ikka siis kellegagi juba rääkinud oma murest?
Kui see ei olnud spetsialist, siis ei maksa selle kogemuse pärast karta päriselt nõustaja poole pöördumist. Miks lased hirmul end kammitseda? Kui sa abi ei otsi, on 100% kindel, et sa seda ei saa. Kui siiski lähed rääkima, on väga suur tõenäosus, et saad head nõu ja asjad hakkavad liikuma paremuse poole.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga nüüd tuli uut infot sinu poolt – sa oled ikka siis kellegagi juba rääkinud oma murest?

Ei, ma ei ole probleemist konkreetselt kellelegi rääknud. Lihtsalt ei ole julgenud kuna ei ole kindel kas üldse saabki abi. Tuttavate puhul kardan mittemõistmist, tänitamist ja suhete rikkumist ja nõustaja puhul (võõras inimene) jälle kardan.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ma ei ole probleemist konkreetselt kellelegi rääknud. Lihtsalt ei ole julgenud kuna ei ole kindel kas üldse saabki abi. Tuttavate puhul kardan mittemõistmist, tänitamist ja suhete rikkumist ja nõustaja puhul (võõras inimene) jälle kardan.

Sa ju kirjutasid:

Mina olen anonüümselt oma murest rääkinud ja saanud tagasisideks arvamuse, et mul on pseudoprobleem ja dramatiseerin üle.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ju kirjutasid:

Mina olen anonüümselt oma murest rääkinud ja saanud tagasisideks arvamuse, et mul on pseudoprobleem ja dramatiseerin üle.

Jah, kirjutasin ja täpsustasin seejärel. pidasin silmas, et ma ei ole sellest detailselt rääkinud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kirjutasin ja täpsustasin seejärel. pidasin silmas, et ma ei ole sellest detailselt rääkinud.

Seda enam ei ole ju siis põhjust karta. Pane nõustaja juurde aeg ja mine räägi oma mure ära. See ongi midagi muud kui sõbrale rääkida – sõbral on omad mured ning puuduvad vastavad teadmised; nõustaja töö ongi sind ära kuulata, keskenduda sinu probleemile ja aidata kuidas oskab.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda enam ei ole ju siis põhjust karta. Pane nõustaja juurde aeg ja mine räägi oma mure ära. See ongi midagi muud kui sõbrale rääkida – sõbral on omad mured ning puuduvad vastavad teadmised; nõustaja töö ongi sind ära kuulata, keskenduda sinu probleemile ja aidata kuidas oskab.

Sa nagu polekski minu varasemaid postitusi lgenud.

+1
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )