Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Nõustaja

Postitas:
Kägu

Sa nagu polekski minu varasemaid postitusi lgenud.

Olen lugenud kõiki sinu postitusi ja need väljendavad alusetuid, põhjendamatuid hirme, mille sa oled mingil põhjusel välja mõelnud. Sa ei ole selgitanud, MIKS sa ei suuda usaldada? Kust sa võtad, et keegi peaks sinu asju minema rääkima? Seda ei juhtu ju.
Kuna need kartused ei põhine reaalsele põhjusele, ei saa sa oodata, et keegi teine need ümber lükata.
See on sinu ettekujutus, foobia, millest pead üle saama. Saame ainult julgustada sind selles.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa ei ole selgitanud, MIKS sa ei suuda usaldada?

Ma olen seda selgitanud. Sa paistad naiivne olema.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sul ei ole isiklikku kogemust, kus usaldust oleks rikutud.
Mul on isiklik kogemus nõustajalt abi saamisega.
Muud midagi.
Miks sa õigupoolest siia teema tegid?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muud midagi.

Lootsin, et inimeste vastused suudavad minus usaldust tekitada nõustajate suhtes või muid ideid saada mida teha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõustaja ei tohi oma klientidest/patsientidest rääkida.

Käisin ka sel aastal esimest korda nõustaja juures. Pole see asi nii hull midagi – st ei tasu karta.
Mulle isegi meeldis. See inimene keskendus ainult minule ja minu probleemidele. Ainus negatiivne külg – olin emotsionaalselt kurnatud peale iga sessiooni.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muud midagi.

Lootsin, et inimeste vastused suudavad minus usaldust tekitada nõustajate suhtes või muid ideid saada mida teha.

Ma soovitaks järgmist:
– Valida nõustaja kodust eemal
– Teha endaga tööd ning püüda end veenda, et kui nõustaja ei ole just tuttav, sugulane või sama väikelinna latatara (enamasti nad pole, sest tänapäeval on reaalne oht saada kinga rääkimise eest), siis pole tal mingit põhjust ega huvi sinu juhtumist kellelegi sinu äratundmist võimaldavalt rääkida. Selleks peab ikka patoloogiline latatara olema. Tihti arvavad inimesed ka (olen isegi nii arvanud), et nende juhtum on nii eriline, et ka ilma nime ja muu isikut tuvastada võimaldava infota rääkimine võimaldab neid ära tunda. See ei ole nii tegelikult.
– Kui selgub, et konkreetne inimene on sulle vastumeelne, siis saad iga kell ära tulla ja mitte tagasi minna, ei pea midagi tegema sunniviisiliselt. Olen vahetanud psühholoogi, sest algne tahtis liiga kiirelt liiga kaugele jõuda, aga ma pean enne usaldama, kui oma sügavamatest muredest räägin.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks, et nõustaja minu murest aru saaks, peaksin talle seda detailselt kirjeldama. Olen mitu korda mõelnud et lähen ja räägin ja siis võtan telefoni, et helistama hakata ning lihtsalt ei suuda, sest ei kujuta ette kuidas ma seal vastuvõtul võhivõrale sellest räägin. Lisaks see hirm et probleemist ei saada aru.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja, ma arvan kõige põhjal, mis sa siin kirjutasid, et sinu probleem ei ole akuutne ja kriisiabi nõustaja ei ole õige isik vestluseks. kriisiabi on kriiside jaoks ja kui sul oleks tõesti kriis, siis sa ei heietaks mõtteid edasi-tagasi, vaid oleksid läinud juba abi saama.
sinul on rohkem minu arvates vaja psühholoogi abi. psühholoogide tausta tuleb hoolega uurida, mina ise julgeksin kindel olla psühholoogi peale, kes on ühtlasi saanud ka kliinilise psühholoogi hariduse. oskuslikul psühholoogil on ka oskusi võtta maha usaldamatuse hirmu. usaldamatuse hirmu mahavõtmine võib ka väga hea koostöö korral võtta aega mitu aastat. muidugi ei pruugi nii minna.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paraku leidub psühholooge, psühhiaatreid ja nõustajaid, kes pajatavad oma patsientide lugusid edasi oma tutvusringkondades näiteks. Nimesid küll õnneks ei maini nad.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja, ma arvan kõige põhjal, mis sa siin kirjutasid, et sinu probleem ei ole akuutne ja kriisiabi nõustaja ei ole õige isik vestluseks. kriisiabi on kriiside jaoks ja kui sul oleks tõesti kriis, siis sa ei heietaks mõtteid edasi-tagasi, vaid oleksid läinud juba abi saama.

sinul on rohkem minu arvates vaja psühholoogi abi. psühholoogide tausta tuleb hoolega uurida, mina ise julgeksin kindel olla psühholoogi peale, kes on ühtlasi saanud ka kliinilise psühholoogi hariduse. oskuslikul psühholoogil on ka oskusi võtta maha usaldamatuse hirmu. usaldamatuse hirmu mahavõtmine võib ka väga hea koostöö korral võtta aega mitu aastat. muidugi ei pruugi nii minna.

Minu probleem on piisavalt akuutne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära räägi ja asi lahendatud. Aga kui lausa hoiatama võidakse hakata, siis oled sa ilmselt teistele ohtlik.

Ei, ma ei ole teistele ohtlik.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära räägi ja asi lahendatud. Aga kui lausa hoiatama võidakse hakata, siis oled sa ilmselt teistele ohtlik.

Ei, ma ei ole teistele ohtlik.

Kirjuta, mis laadi mure sul on?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe suure probleemi olen omale kaela saanud ja pole pikalt julgenud sellest kellelegi rääkida. Paraku tuleb see nii või naa välja ja ma nuputan kuidas see asi teemaks võtta ja sellest rääkida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti arvad, et vaid sinul on probleeme, millest ei saa rääkida? Paljudel on, aga nad elavad rahulikult.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti arvad, et vaid sinul on probleeme, millest ei saa rääkida? Paljudel on, aga nad elavad rahulikult.

Ma ei saa nii.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis valdkonnast see jama on? Võlad? Töötus? Lahutus? Muu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe suure probleemi olen omale kaela saanud ja pole pikalt julgenud sellest kellelegi rääkida. Paraku tuleb see nii või naa välja ja ma nuputan kuidas see asi teemaks võtta ja sellest rääkida.

Sellel murel on mingi tagajärg, mis mõjutab kedagi teist?
Aga räägi selle inimesega otse siis, kui ei saa nõustajaga rääkida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellel murel on mingi tagajärg, mis mõjutab kedagi teist?

Aga räägi selle inimesega otse siis, kui ei saa nõustajaga rääkida.

Sellest ei saa niimoodi rääkida.

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )