Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nõutakse raha pooliku ja tegemata töö eest

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Nõutakse raha pooliku ja tegemata töö eest

Postitas:
Kägu

Tere

Sooviksin nõu, mida teha olukorras kus üks firma esitab arve teenuse eest, mida me pole saanud?
Nimelt hange.ee keskkonnas sai korraldatud veebruaris hange, et leida firma, kes teeks meile uue maja projekti, kuna praegune ei vastanud olemas olevale 100%.
Valisime hinna järgi isegi kallima pakkuja, et saada kiiresti projekt korda, sest maja oli müügis ja panga jaoks on oluline, et dokumendid oleks korras. Kuulutuses oli ka selgelt kirjas, et meil on asjaga kiire!
Hanke võitja vaatas meie maja üle VEEBRUARIS ja ütles, et esmalt vaja projekteerimis tingimused uued saada. Tõsi, selle töö ta tegi ära- küll aga viivitusega (ise pidime kogu aeg helistama ja peale käima. Tihti ta ei vastanud ei meilidele ega kõnedele).
Pidevalt oli info puudumine ning andsime märku, et öelgu kuupäev millal saab asi valmis või lõpetame koostöö. Siis öeldi, et peavad veel mõõtma tulema ning peale seda 20 päeva pärast on asi valmis. Tulid siis mõõtma. Kui mõõtmis tulemused tulid, siis selgus, et kõik oli valesti mõõdetud..palusime uuesti kohale tulla mõõtma, aga siis hakkas jutt, et inimesed puhkustel jne.
Otsustasime koostöö lõpetada, sest tähtajast nad kinni nagu nii ei pea, aga meil on vaja asjad kiiremas korras korda saada. Saime juba uue firma, kes ütles, et ajab asjad nädalaga korda. teist ootame veebruarist saadik. Selle peale antud firma ähvardab meid suure arvega, sest tema töö ongi “loominguline” ja KOHTU?? kaudu on tema tunni hinnaks määratud 50 eurot.
Siin kohal lisan, et mingit loomingut pole vaja.. meil on maja valmis ammu ehitatud, isegi vana projekt oli tal abiks olemas..lihtsalt oli vaja maja ära mõõta ja paberile joonistada ning vallale esitada.

Mida selles olukorras teha? Kas tõesti peame maksma? On tal alust meilt raha nõuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui töö pole tehtud, siis proovigu ta ise kohtus tõestada, et ta selle töö on teinud. Kas tööde üleandmise-vastuvõtmise akt on olemas? Kas mingi projekt on tema poolt Teile maili teel esitatud? Praegu saan jutust aru, et mõõtmised tehti, kuid nad said ise aru, et mõõtsid valesti, siis tulid uuesti mõõtma ja rohkem midagi tehtud polegi? Kui nii, siis nad polegi ju mitte midagi teinud. Või mille eest nad üldse arvet esitavad? Mis selle arve esitamise alus on? Milline töö täpsemalt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ähvardab tühja, ärge jumala eest minge õnge. Paljudel ongi selline taktika. Kohtusse minekut ei tasu karta kui te õigust räägite, maksab veel õiguskulud ka teil kinni ja ei saa teilt midagi. Ei usu aga eluski, et ta päriselt kohtusse läheks, peaks loll olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu kirjelduse järgi on esimene projekteerija siiski tööd teinud – koostanud ja esitanud projekteerimistingimuste taotluse, saanud projekteerimistingimused ja teostanud mõõdistuse. Arusaamatuks jääb kas mõõdistamas käis projekteerija ise või palkas selle töö tegemiseks kellegi ning kas uus mõõdistus siis tehti ja kooskõlastati või mitte.

Kogemuse põhjal võin õelda, et ebaseadusliku ehitise seadustamine on tõesti loomingline töö. Täppistööga oleks tegemist siis, kui ennem oleksite projekteerinud ja siis ehitanud. Tehtud töö eest on tal õigus tasu nõuda küll.

Arusaamatu on ainult miks peaks keegi kolmas projekteerija tunnihinda määrama, kas te seda omavahel kaupa tehes kokku ei leppinud?

Mida see uus projekteerija õieti lubab nädalaga korda ajada? Mõõdistus tuleb võrguvaldajatega kooskõlastada (menetlusaeg 1 kuu), tehtud projekt tuleb kooskõlastada jne. Ja projekt ei ole kaugeltki üks paberile tehtud joonis (vt majandus- ja taristuministri määrus nr 97).

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nõutakse raha pooliku ja tegemata töö eest