Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Novembri kuu triibupüüdjad 2017 ????????????

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 325 )

Teema: Novembri kuu triibupüüdjad 2017 ????????????

Postitas:

Tere hommikust kõigile triibupüüdjatele.
Ühinen samuti teiega.
Tsükkel on olnud regulaarne, ovulatsioon kalkulaatori järgi pidanuks olema 30.10.17.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AA, OV toimus sul kindlasti ovitrelle pärast. Basaali ei ole sul mõtet üldse mõõta sel ajal, kui võtad rohtusid ja tegid ovitrelle süsti, sest need annavad valesid mõõte ja siis hakkad igasuguseid asju ette kujutama.
Mul 4-s kord kõigi nendega, seega tean millest räägin. Lisaks olen otsinud igasugust informatsiooni. Mina loobusin juba teisel tsüklil igasuguse mõõtmise ära.

AL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.11 20:19; 03.11 08:20; 10.11 20:16; 12.11 14:13; 12.11 14:17; 12.11 14:22; 13.11 07:16; 16.11 14:18; 17.11 11:15; 28.11 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AA, OV toimus sul kindlasti ovitrelle pärast. Basaali ei ole sul mõtet üldse mõõta sel ajal, kui võtad rohtusid ja tegid ovitrelle süsti, sest need annavad valesid mõõte ja siis hakkad igasuguseid asju ette kujutama.
Mul 4-s kord kõigi nendega, seega tean millest räägin. Lisaks olen otsinud igasugust informatsiooni. Mina loobusin juba teisel tsüklil igasuguse mõõtmise ära.

AL

Ohh sa annad oma kirjutatuga siiski mingi lootuse, Äitäh ????

AA

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt 01.11 14:36; 01.11 16:20; 02.11 06:00; 03.11 07:09; 03.11 08:25; 06.11 06:12; 06.11 14:11; 06.11 18:42; 08.11 06:07; 09.11 13:37; 10.11 12:23; 10.11 13:21; 11.11 14:05; 12.11 08:41; 12.11 09:39; 12.11 15:26; 13.11 06:09; 13.11 06:22; 13.11 08:54; 13.11 16:17; 16.11 09:46; 20.11 15:13; 27.11 14:02; 28.11 15:53; 29.11 15:02; 29.11 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin end järgmisesse kuusse lükata. Basaal kukkus kolinal 36.8c-lt 36.2c-ni. Aga pole hullu, oli alles esimene tsükkel. Täna DPO10. Küsimusi tekitab minu esimene faas, sest see on nii hirmus pikk peale pillidega lõpetamist 🙁 (üle 30 päeva), Peale peetumist aga ei tea, seda näitab aeg kas läheb edasi vanaviisi või äkki on midagi paremaks muutunud. Menss peaks teisipäeval algama. Esimene rasedus võttis aega 6 kuud, tsükleid oli kolm (pikkus kuni 49 päeva).

Äkki oskaks keegi head meestearsti soovitada? Mu mehel nõrk eesnääre, tihti põletikus. Viimati avastati põletik ja selle jaoks sai ravi. Ravikuur oli 2 nädalat. Mees kurtis ka oma kraami üle muret aga arsti see ei huvitanud. Ainus proov mis tehti, oli uriini proov ja katsuti eesnääret. Minu enda naistearst ütles, et mees peaks kindlasti arstil ära käima, sest sperma võib olla halva kvaliteediga ja sealt võis ka peetumise põhjus tulla. Peetumine avastati 6+3, 2 nädalat enne käisin uh-s, siis oli rasedus 6+5 ja süda juba lõi. Siiani on nii meeletult kahju.

Teistele ikka pöidlad pihus, et teie november tuleks üks õnnelikumaid ja rõõmsate uudistega! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 17:19; 03.11 08:31; 05.11 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mina saan siia novembri algusesse triibud tuua. Püüdsime triipde 7 kuud. Sellel kuul võtsime mehega mõlemad esimest korda macat, ise võtsin veel ka folaati ja õnnestus 🙂 Hetkel dpo13 ja tegelikult sain õrna triibu juba dpo8 kuid see kadus mõneks päevaks, olin juba kurb et seekord siiski ei õnnestunud, kuid täna hommikul testil selge teine triip 🙂 Kahjuks ei oska pilti siia panna. Soovin teile palju triipe siia novembrisse!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Palju palju õnne Hallhaldjas triibukeste puhul! ????

Minul on nüüd käsil dpo10, testinud veel ei ole aga tänases unenäos sain oma triibud kätte, ilusad tumedad! Loodan väga, et see unenägu läheks täide. Järgmisel nädalal peaks algama mitte oodatud PP’d. Kui suudan vastu panna siis varem ei hakka testima kui aeg käes, eks paistab kuidas vastu pean. Võibolla teen varem testi.

Veel olen täheldanud torkivat tunnet munasarjade läheduses. Tänagi on vasak natuke hellake, mis jällegi tõmbab mu enesetunde alla, et vist ikkagi ei õnnestunud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hallhaldjas palju õnne!

Minul dpo 12 ja saagiks vaid üks hädine kuivamistriip. Kusjuures eile tegin ka ikkagi ühe testi ja mulle nii tundus, et midagi kumab ning pärast tuli hästi tugev värviline kuivamisjoon. Mõtlesin juba, et äkki siiski.. Aga ei midagi. Kas keegi teine pole täheldanud, et Biocard Baby testidel on hoolega jõllitades (hea väljend :D) õige aja sees näha selle koha kuma, kuhu triip peaks tekkima? Mina arvan, et mul asi oligi selles… No ja kuivamistriibu saan ma nendega igal teisel korral.
Tegelikult ei ole mul selles suhtes pettumiseks põhjust, et esiteks on mul juba olemas kaks imetoredat last ja teiseks lasin hormoonspiraali eemaldada alles juunis, seega pole kolmandat kaua püüdnud, AGA minu plaanid ja unistused lööb see siiski segi, sest lootsin salamisi, et saan väiksema lapsega veel kodus olla ja uue raseduse alguse samuti kodus veeta, aga nüüd tuleb siiski vahepeal tööle minna. Mul on lihtsalt kaks esimest rasedust alguses olnud kohutavate iiveldustega, isegi vesi ei püsi sees, ja ma ei kujuta ette, kuidas ma niimoodi mitu nädalat tööl hakkama saaksin, kui raseduse algus just puhkuse ajale juhtumisi ei lange. Töö iseloom ka selline, et pean koguaeg 100% kohal olema. Vot ja teine põhjus kurvastamiseks on see, et kaks esimest rasedust on lasknud ennast mõlemad aastaid oodata, seega ma kardan, et ka seekord tüürib vaikselt sinnapoole 🙁 Aga noh, eks peale päevi muutub maailm jälle helgemaks!

P.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 09:22; 05.11 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul olid torked munasarjade juures, ükspäev olin lausa pikali maas, see võiski olla kuskil dpo8, torked on ka praegu alles..
Tegelikult tahtsin veel rääkida ühte veidrat asja..
Nimelt siin on juttu olnud kassidest..mul endal kassi pole, kuid ükspäev tuli naabri kass mulle ukse taha…tiirutas ümber maja ja istus isegi aknal…seda pole varem kunagi juhtunud…meil on endal 2 koera niiet kassidel meie aeda asja pole…seekord aga istus aknal ja vaatas koertega tõtt…läksin siis õue ja istusin temaga seal kuskil pool tundi, rääkisin juttu ja kaisutasin teda..pole teda peale seda päeva enam näinud..kas kokkusattumus, või tuli kass mulle tõesti perelisast teada andma..
Enne jäi lisamata, et tulemas kolmas laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne sulle, Hallhaldjas! Pöidlad pihus teile, kes te veel ootate 🙂

Minul hakkas täna hommikul lisaka kõigele muule basaal ka alla tulema. Mõtlesin vahepeal et laseks veretesti teha, et teada kasvõis olla tegemist keemilise rasedusega, aga ei ole mingit tuju. Umbes aasta tagasi sai alguse eelmine rasedus. Ma nii lootsin et äkki 2016 Täpike otsustaski nüüd aasta hiljem tagasi tulla, aga kahjuks siiski mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuumaasikas, kas arstil oled käinud? Kaua olete triipe jahtinud? Äkki on mingi probleem pesastumisega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 13:10; 06.11 12:48; 15.11 16:50; 15.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, Kuumaasikas, pai sulle! See ei kõla tõesti väga hästi aga oota siiski päevad ära. Ma arvan, et parem on kui sa veretesti tegema ei hakka. Mina nägin su pildil ka õrna triipu (kuigi pildilt polnud näha, kas triip oli roosa või hallikas). Midagi sul seal ilmselt toimus või endiselt toimub. Praegu pead lihtsalt üritama rahulik olla ja ootama. Kui aga oligi ka keemiline rasedus, siis tundub, et teil vähemalt süsteemid töötavad ning ehk varsti läheb ka õnneks. Igaljuhul ma väga väga loodan, et te saate varsti oma triibud.

Hallhaldjas, palju õnne! 🙂

Ja seda ka, et igasuguste kuupäevade ja tähtpäevadega triipude seostamine on mõttekas ainult siis kui triibud juba käes on. Ma olen ise mitmel korral hirmasti pettunud, näiteks algasid päevad täpselt mehe sünnipäeval (hellitasin mõtet erilisest sünnipäevakingist aga hommikul ei jõudnud testidagi, sest punased olid juba kohal), just enne pulmaastapäeva ja emadepäeval (eriti nukker).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuumaasikas, kas arstil oled käinud? Kaua olete triipe jahtinud? Äkki on mingi probleem pesastumisega?

Esimesi triipe püüdsime 1.5 aastat, aga sellel ajal eriti ov teste ega midagi ei teinud vaid lihtsalt lootsime et läheb õnneks. Neid triipe jagus kuni KV-ni, kus selgus, et süda enam ei löö. Tehti tabletipuhastus, otsa veel kirurgiline puhastus ja LAP, kuna mul oli munasarja peale tekkinud rasedusega väga suur tsüst. Opil selgus, et tsüstiga munajuha oli igatpidi krussis ja välja venitatud, aga arst lootis, et pärast korda seadmist on ta funktsionaalne. Teine munasari on mul kuskil emaka taga, kus temast pole IVF võtmes kasu, kuna sinna lihtsalt ei pääseks ligi. Pärast peetumist hakkasime suht kohe korralikult uuesti proovima, lasin perearsti olulised verenäitajad ära mõõta ja käisime ka NovaVitas konsultatsioonil. Kuna peetumisest oli alles nii vähe aega möödas, siis NV arst soovitas rahulikult vähemalt sügiseni, hea kui terve aasta proovida ja kui siis pole õnnestunud, siis uuesti minna ta jutule. See tsükkel oli siis kokku 10s ebaõnnestumine meil. Kogun hetkel endas jõudu ja julgust, et minna NV-sse tagasi, ükskõik kui halvad uudised sealt ka ei tule. Järgmine aasta saan 35 ja ikka veel lastetu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan meestearsti Dr. Kristjan Pomm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 15:39; 01.11 16:45; 01.11 17:12; 03.11 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bardon, kuidas sul läheb? Mina sain täna, cd12, positiivse ov testi. Läheb asjaks ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, mees tõi Biocard varajase testi (plaadi). Mõtlesin, et mis siis ikka, kui juba tõi, teen ära (õhtune uriin) kuigi usku eriti ei olnud, sest basaal kukkus täna kolinal. Tegin testi ära ja nähtavale ilmus ainult kontroll triip. Tundeid polnud, sest teadsin, et oodata pole midagi. Jätsin vannituppa vedelema ja viisin pesu kuivama. Umbes tund aega hiljem oli täiesti tume triip olemas. Ei teagi kas tegemist kuivamise triibuga, samas see tuli ikkagi palju hiljem ja võib ei tea mis olla. Täna DPO10 (päevad peaks algama 7.11). Mõtlesin, et nii igaks juhuks teen pühapäeval uue. Eks näis. Midagi loota ei julge. Kas Biocard testid on üldse usaldusväärsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi olnud OV testid negatiivsed, aga OV on ikkagi toimunud? Mul muidu tsükkel 28 päeva. Alustasin testimist CD12 (teisipäev) ei miskit, CD13 õrn triip, CD14 õrn kuivamistriip, CD15 ainult kontroll triip. Täna testin ka, aga ei usu, et midagi tuleb, sest basaal on 36,5 peale 36,7 peale tõusnud juba 2 päeva ja voolust ka enam pole. Muidu CD12 oli munavalge voolus, CD13 vesine ja CD14 ka vesine…eile polnud midagi. Ainult, et puhitus tunne ja kerge alaselja ja kõhuvalu on eilsest hommikust siiani. Kas võib olla, et siis see kuu mul OV-D ei toimunudki 🙁 eelmisel kuul tegin ka ov teste, tugev joon tuli CD15 aga selle tegin erinevalt teistest testidest varasemal ajal kuskil kell 11 paiku vist. Muidu teen testid õhtuti kella 19 aeg. Eelnevalt 2h ei käi WC-s ega joo. Eelmine kuu ma CD14 testi ei teinud, CD15 tegin ka vaid huvi pärast, et näha kas OV ikka toimub, rasestuda siis ei plaaninud kuna AB sain peale. Lootus on veel, et täna tuleb positiivne test, ainult et muretsema paneb, et basaal natuke tõusnud ja voolust pole :/ ning ebamugav alakõhu- ja seljavalu. Võimalik, et peabki nii olema. Ma pole väga kogenud selles. Esimese lapsega OV sümptomeid ei jälginud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bardon, kuidas sul läheb? Mina sain täna, cd12, positiivse ov testi. Läheb asjaks ????

Hoian pöialt sulle, et õnnstuks.
Kuna ma veel OV-teste ei tee siis hetkel pole OVst ka märku. Aga kuna mul muidu tsükkel 32 päeva siis peaks uuel nädalal olema. Aga asjatame ikka vaikselt koguaeg, et mitte maha magada õiget aega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne veelkord triibulistele????????. Ise olen märkamatult dpo8 peal täna, ov toimus ja teadsin uh tulemusele ka kust poolt sel kuul munarakk vabaneb. Endapoolt tegime ka kõik mis võimalik ning nûûd ootuses. Mitte oodatavad PPd peaks järgmine reede olema ja kui muidu oli temp peale ovd 37.2 siis eile langes 37 peale. Loodan et seeikkagi tõuseb ja ka püsima jääb. Mees koguaeg küsib et kas teine tunne ka juba ???? täna hommikul pisut pakitseb alakõht aga muud ma kurta ei saa. Kuidas teistel? Kas olete luteaalfaasiks pâeva tegevusi täis kuhjanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult enne ov testi tegemist, peaks/võiks olla eelmisest “vetsupausist” möödas neli tundi. Vedeliku tarbimisega on see kaks tundi õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.11 13:44; 06.11 15:42; 11.11 18:26; 15.11 12:00; 15.11 20:33; 18.11 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis võis OV varem olla seekord ehk. Sest täna näitas OV test taas negatiivset. Oeh eks näis siis 🙂
Sellel testil muidu kirjas, et võib igal ajal teha. Aga tänud vastamast. Täna hommikul sai palju googeldatud 😀 igasugust infot võib ikka leida. Endiselt jäävad mõned asjad arusaamatuks. Kas basaali tõus 0,2 on piisav ja kas see võib veel tõusta? Mul enne oli kolm päeva 36,5.Kas see temp näitab, et OV on toimunud või alles toimub 🙂 Esimese lapsega mäletan, et mõõtsin korra basaali päevade esimesel päeval ja siis oli 37,0. Kas kui on viljakas voolus, kas siis see tähendab ka, et munarakk vabaneb või kui ei mis siis temast saab…jne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võib igal ajal teha, kuid kõige täpsema tulemuse saamiseks on kõige parem neli tundi vetsuta ja kaks tundi joomata olla 🙂 Vähemalt nii olen mina aru saanud ja siiani ka toiminud.

Soovitaks seda filmi https://www.youtube.com/watch?v=4qegAMEZ_Ok ,parajalt huvitav ja annab “teadmisi” juurde.

Ja nagu mina olen aru saanud, siis positiivne ov test ja voolus jt sümptomid, ei kindlusta veel seda, et ovulatsioon ka edukalt toimus. Ainuke asi millega saab seda 100% kindlaks määrata on uh’ga vaadates, millega tegeleb vajaduse korral viljatusravi arst. Ja kui munarakk ei vabane, siis ta tuleb päevade ajal lihtsalt koos muu “kompotiga” välja, kuid munaraku mittevabanemiseks peaks siis ka põhjus olema, niisama ta vabanemata ei jää. Seal ka kirjutab sellest http://perejalaps.delfi.ee/rasedus/koik-mida-pead-teadma-ovulatsioonist?id=29260385

Ja basaali puhul, siis keegi teine ei saa sinu basaali põhjal midagi öelda. Basaal on igal inimesel individuaalne ja seda õpid tundma sina ise, kui mitme tsükli jooksul seda järjepidevalt ja õieti mõõdad. Niipalju kui mina olen aru saanud, siis kui basaal hakkab langema, tähendab see seda, et rasestumist ei toimunud. Ja kõik need seljavalud jmt, võivad olla lihtsalt pms’i sümptomid või üldse millegist muust põhjustatud. Mitte kunagi ei tea kindlalt, kuna inimese keha on nagu ta on 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 16:56; 13.11 14:09; 18.11 13:07; 22.11 20:00; 26.11 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud! Vaatasin selle filmi just ära, väga põnev oli 🙂
Ei teagi nüüd kas OV oli või tuleb või polnudki see kuu, teste ka enam pole. Mees tuleb homme koju, siis võiks veel igaks juhuks proovida asjatada 😀 kuigi ma pigem kaldun selle poole, et oli juba ära, kui sekreeti jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algasid päevad. Ilusti 13-14 päeva peale ov-d. See on iseenesest hea uudis, et tsükkel on nüüd lõpuks peale hormoonspiraali vist enam-vähem paigas. Aga paraku pean ma nüüd triibupüüdmises vist väikese pausi tegema, sest on vaja natuke tööelu planeerida. Kevade poole uuesti. Loodetavasti olete teie kõik selleks ajaks omad triibud kätte saanud 😉

P.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 09:22; 05.11 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, videoga kägu! Vaatasin ka eile selle filmi ära, no väga kenasti seletatud kõik. Uskumatu ikka, millise katsumuse peab see üks seemnerakk läbi tegema, et jõuda õigesse kohta.
Mul oli eile cd13 ja samuti positiivne ov test nagu cd12 oli. Põnev ???? Asjalikud oleme siin mitu päeva juba olnud.

Hoiab teistele ka pöialt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täna basaal tõusnud veel 0,2 kraadi võrra ehk hommikul 6:20 oli BBT 36,9 magasin edasi ja mõõtsin kell 9 uuesti siis oli juba 37,2. Kirja panin ikkagi 36,9, sest tavaliselt mõõdan see aeg. Mingit haigust ei tundu küljes olevat või tulevat, vast peaks õige olema, siis vist ikkagi oli OV ja ilmselt siis CD14. Jääb siis ka nüüd beebi triipe ootama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taas ühed päevad möödas…usk ja lootus kolmas beebi saada kustub…lihtsalt nii kurb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taas ühed päevad möödas…usk ja lootus kolmas beebi saada kustub…lihtsalt nii kurb…

Armas kaaspüüdja, püüa ikka pea püsti tõsta ja edasi püüda. Tõsi, mina proovin küll alles oma esimest saada, aga on mitmeid kordi mõttest läbi käinud et enam nagu ei teakski kuidas lapsi saadakse. Sest isegi, kui omaltpoolt saab tehtud kõik ning erinevaid asju katsetatud, siis pole ikkagi veel triibud tulnud. Täna dpo9 ja kuigi viimased päevad on kõhus tuikanud või miskit olen tundnud siis ei teagi mida sel kuul oodata. Täielik õnnemäng see lapsesaamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kûsin siit. Vb rumal kûsimus, kuid ma siiski kûsin. Ega kûsija suu pihta ei lööda. Kui teen testi ja testile ilmub algul kaks triipu ( ca 2 minuti jooksul) ja hiljem kaob ära. . Mis seda põhjustab? 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 17:10; 05.11 18:04; 25.11 22:17; 27.11 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kûsin siit. Vb rumal kûsimus, kuid ma siiski kûsin. Ega kûsija suu pihta ei lööda. Kui teen testi ja testile ilmub algul kaks triipu ( ca 2 minuti jooksul) ja hiljem kaob ära. . Mis seda põhjustab?

Ma soovitaksin lugeda kasutusjuhendit – millal on tulemuste lugemise aeg? Ma ise läheks ostaks uue testi ja prooviks uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlesin, et teen oma testi täna ära, sest olema peaks DPO 12. Reedel tegin ja hiljem tuli sinna üks triip juurde aga arvan, et see oli lihtsalt suvakas 😀 Mensu peaks tulema teisipäeval ja kui ei tule, siis teen testi. Kuna basaal kukkus DPO 9 36.7C 36.1C, siis lootust nagu pole. Samas nüüd on hakanud jälle veidralt kasvama DPO10-36.2C, DPO11-36.3C JA DPO12-36.5C. Mitte üldse ei saa aru, mida see basaal praegu teeb. Peale ärkamist ja tegelemist lööb basaali lakke ehk 37.0C-37.4C. Mõõdan alati kell 7.00 ja tupe kaudu. Esimene faas on ilus 36.1C-36.2C ja nüüd luteaal tegi sellise pöörde. Ov toimus kindlasti, seda kinnitas günekoloog. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 325 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Novembri kuu triibupüüdjad 2017 ????????????

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.