Esileht Beebi ja mitmikud Novembribeebid 2018

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Novembribeebid 2018

Postitas:

Kuidas teil läinud on?

Meil kuni 2.5-kuuseks saamiseni väga kerge pole olnud. Laps rinnapiimal ja igal õhtul,vahest ka päeval meeletud koolikuvalud.
Nüüd juba tunduvalt parem olukord.
Üle päeva vannitame,kui ilmad lubavad käime väljas kärutamas.
Beebi naerab ja koogab,on käed avastanud-uurib neid põnevusega. Ila eritus on üleöö suurenenud. Ei tohiks nii vara veel hambaid tulla.
Iga kuu käime ikka arsti juures mõõtmas,kaalumas,vaktsiine tegemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 20:59; 15.04 11:36; 15.04 16:43; 27.04 16:46; 27.04 19:46; 28.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu novembrikas läks oma tähtajast peaaegu 2 nädalat üle ja sündis detsembris. 🙂 Sünnitus oli kiire ja kerge esimese raseduse kohta, sain nii loomuliku sünnituse kui tahtsin ehk ei mingeid abivahendeid.

Laps hakkas pead väga varakult hoidma, polnud kuu aega vanagi, nüüd hoiab väga kaua nii süles kui ka kõhuli olles. Reageerib jutule ja oma nimele, jälgib asju ja meie liikumist, väga palju on “rääkima” hakanud, ila tuleb natukene aga ainult siis kui lutt suus. Üldjuhul magab ikka väga hästi kui üleväsinud ei ole, õnneks seda viimast on harva. Ärkame tavaliselt 9-9.30, lõunauned on kärus ja õues.
Toidan last rinnapiimaga, kosub mõnusasti. Vannis väga tihti nädala sees ei käi, sest kuivatab nahka, aga kui vaja saan kraani alla ka ära pesta sel ajal kui mähkmevahetus on (niiskeid salvrätte kasutan külas olles ainult). Tänu mähkmevahetuse pesule ei nuta enam vannis, algul talle vann ei meeldinud üldse.

Andsime abikaasaga rohelise tule teise lapse tulekuks, aga seda protsessi mõjutavad OV(vaja kindlaks teha testides)+päevad mida hetkel pole, sest toidan rinnapiimaga ja ei tahaks hetkel loobuda.

AL

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikutest saime täielikult lahti umbes beebi kolmanda elukuu paiku.
Ent üsna peagi muutus taas virilaks- igemed turses st. hakkavad lõikuma esimesed hambad.
Leevenduseks veega täidetud närimislelud ja igemegeelid. Vahest harva olen andnud ka valuvaigistit siirupi näol.
Beebi sööb endiselt rinnapiima ja 5-kuuseks saamisel andsin ka poest ostetud puuviljapüreesid.
Lisaga siiski veidi vara,sest puuviljapüreed süües muutus kaka märgatavalt tahkeks ja roojamisel võis tulla 1-2 päevane vahe+meeletud gaasid.
Keerab seljalt kõhule nii paremalt kui ka vasakult küljelt.
Istuda veel ei oska.
Päeval teeb miniuinakuid 3x40min ning ööunne kella 21-22 vahel.
Öösel ärkab u 4 korda,et süüa või siis niisama hakkab nihelema puuksude tõttu.

AL,kuidas teil läinud?
Kas uued triibud käes?

Kaunist kevadet ning rahulikke lihavõttepühi kõigile 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 20:59; 15.04 11:36; 15.04 16:43; 27.04 16:46; 27.04 19:46; 28.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et ikka kirjutad! 🙂
Mul uusi triipe ei ole, ju jään rasedaks siis kui täitsa rinnapiimast loobun või päevas mõned korra söödan last rinnaga. Hetkel ta täielikult rinnapiimal, see nädal arst, eks siis kuuleb kas lisatoit tuleb menüüsse või ei. Hetkel laps 4.5-kuune.

Pöörab mõlemale poole, hakkas keerama enne 4-kuu vanust. Tahab roomata, aga hetkel tagurpidi käik sees. 😀 Hoiab end käpukil (kõht ja käed üleval, jalad kronksus). Istub ja selg on tugev, aga pikalt ei hoia kuna ta noir veel, 6-kuuselt iatumine on täitsa okei alles arenguplaani vaadates. 🙂
Hambaid on väljas 1, 1 on veel kohe tulemas. Õnneks hammaste tulek on olnud valutu, ilastab ainult palju, asjad käivad kõik suhu.
Õues magab hästi, toas teeb lühikesi unesid. Ööunne läheb üldjuhul 17.00, hiljemalt 19.00 magab, kõik oleneb päevast. Kell 7.00 ärkab.
Käime ujumas, et lihaseid tugevdada. Arvan etsee on aidanud arenemisele/liikumisele kaasa.
Te kuskil trennis või huvirühmas käite?

AL

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli pisike teil 🙂

Me ujumas,trennides ei ole käinud,kuigi tegelikult võiks.
Saime viimane kord arsti käest nahutada,et laps ülekaalus(üle 9kg).
Ka koolikute puhul +seljalihaste tugevdamiseks oleks aidanud beebit rohkem kõhuli asendis hoidmine.
Ujumist olen isegi kaalunud,kuid ei tea kuidas siin asjalood on (vaja arstilt tõendeid,lubasid).
Kui tihti ujumas käite ja kaua korraga vees olete?
Külm ei hakka lapsel?
Beebi naudib vees olemist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 20:59; 15.04 11:36; 15.04 16:43; 27.04 16:46; 27.04 19:46; 28.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lastearst saatis füsioterapeuti juurde, kes vaataks lapse üle (tuttavatel ka kõik lapsed käinud) ja see soovitas ujumist (tasuta, kord muidu 12€). Samas keskuses on pisike bassein, kus füsio lapsega tegeleb, ise ma ei ole ekstra käinud ujumas. Käime 1 kord nädalas, viimane kord tulekul. 30 minutit vees, vesi 35-36 kraadi.
Füsio, kes ujub lapsega, tema vaatas nüüd vahepeal üle ja ütles et paar korda võiks veel ujuda, tubli oma arengult. Ise arvan et ujumine on ainult kasuks tulnud, käsi on mõnusasti tugevdanud. 🙂 Alati küsimusi on, siis saab temaga rääkida ja tulevikus võib kontrollis käia kui tahta.
Ta näitas ka harjutusi, et käputamist/roomamist edendada. 🙂
Nii et soovitab julgelt!

Mul laps 9kg, hästi kosunud. Eks kuuleb, kas saab ka sõimata või ei see nädal (juures 1.5kg 1.5 kuuga). 😀

AL

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil käidud, kaal peaaegu 9kg, ei õiendanud. 😀 Lisatoitu hetkel ei anna, palus ise otsustada kas 5- või 6-kuu vanuselt hakkan andma. Sai süsti ja viimase rota. 🙂

AL

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul läheb? Kas lapsel on hambad juba lõikunud?
Mu lapsel 2 hammast nüüd väljas, paistab et kolmas hakkab ka varsti tulema, koguaeg sügab.
Harjutab roomamiseks, arvan et varsti-varsti on liikvel. 🙂 Eks ta natukene püsimatu on, vaja kõike vaadata ja uurida, suur naerupall.
Jalutamas käime ka, aga ilmad on nii imelikud. St mul on palav, aga tuul on salakaval, ei taha last päris õhukeselt ka riietuda. Mis sa lapsele selga oled pannud?

AL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hästi läinud.
Ei ole ühtki hammast näha,ent kui beebi kätest istukile tõmmata siis haarab suuga nimetissõrme ja hakkab seda suure hooga matsutama.
Jube valus 🙂

Pidingi teilt uurima,et mis soost beebi teil on?
Nii palju kui lugesin,tüdrukutel pidid hambad poistest kiiremini lõikuma..

Sööb endiselt rinnapiima, vahest korraga 90g puuviljapüreesid.
Ise teeb suu pärani lahti. Isu hea.

Ilm on jah petlik.
Mul vankris soojakott. Õues lapsel lühikeste või pika varrukaga body,selga puuvillane jakike kapuutsiga + õhuke, mis ta nüüd on tuulejope/kevadjope ja jalga paksemad dressipüksid,paksud villased sokid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 20:59; 15.04 11:36; 15.04 16:43; 27.04 16:46; 27.04 19:46; 28.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poiss. 🙂 Mu ämmal on alles raamat kui ta meest ootas, ning mehel tulid ka hambad 4-kuu vanuselt ja kaal on ka olnud võrreldes mehega sama.
Mul pole veel ühtegi teist lisatoitu saanud, aga jälgib kullipilguga kui ma söön midagi, iga amps loetakse ära. 😀

Ma olen nüüd viimased päevad pannud selga body (oleneb kas seljas juba lühikese või pika varrukaga body), püksid, sokid (lisasokid panin sahtlisse aprilli alguses), õhuke jope, õhuke müts. Kindaid pole ka mitu päeva enam pannud talle. Täna käisime maal ja seljas oli jope asemel dressipluus, aga selle võtsin ära lõpuks, nii suvine ilm ikka. Endal jube raske ka riietuda, ei oska enam peale talve.

Mul täna laps hammustas mitu korda nibu kui sõi, keelasin ja loodan et õpib ära et nii ei tohi. Kui ära ei õpi, siis ei tule rinnaga toitmisest misagi välja. Oled sa mõelnud, kaua sa rinda plaanid anda?

AL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodame,et peagi sarnane suvi kui möödund aastal 🙂
Saab vähe stabiilsemalt riietuda.

Imetamise osas stressi pole- niikaua kui jätkub ja lapsel soovi on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 20:59; 15.04 11:36; 15.04 16:43; 27.04 16:46; 27.04 19:46; 28.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan ka endast vahepeal märku. Minu poiss ja tüdruk nüüd 7 kuused. Andsin rp+rpa algusest peale kuna olid veresuhkru ja kaalutõusu probleem alguses. Gaasid olid kuni ca 4 kuuni, eriti poisil. Tüdrukul tugev toidu tagasiheide. Lisatoiduga alustasin neuroloogi soovitusel 4ndast kuust. RP jätsin umbes nädal tagasi ära. Roomama hakkasid 5 kuuselt, mõlemal all 2 hammast 6 kuuselt. Poisil pikalt valutas ja tulid välja, tüdrukul paari päevaga ja suht muretult. Poiss laisem, plika hakkas juba 6k3n istuma ja ajab ennast asjade najal püsti, täna hakkas tüdruk ka käputama. Üldiselt on kõik korras ja tundub vähemalt normaalne. Minul seevastu vastse emana on palju paanikat. Mida süüa anda ja millal, mida selga õue panna, kas neil palav, kas külm, kas peaksin näputoiduga alustama jne.. ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore sinust kuulda, beebilõust! Väga tublid lapsed sul.
Kui sa nüüd RPd ei anna, kas annad RPA ja lisatoitu?

Mul laps veel ei rooma ega käputa. Ta natukene liigub edasi, aga see on kombinatsioon käputamisest pigem ja siis natukene roomamist. Mõtlesin, et äkki 5-kuu vanuselt hakkab roomama, aga ei, aga pole hullu.
Istub natukene aega iseseisvalt, aga pole veel selles asendis kindel. Rändab mööda tuba ringi (pöörab ja liigub selles käputamise-roomamise asendis), alles oli väike ja ei liikunud kuskile.
2 hammast olemas, 3s hakkas tulema, aga kadus kuskile ära. 😀 Annan endiselt ainult rinnapiima (võtab kaalus palju juurde), 6-kuu vanuselt hakka lisatoitu andma. Paar toidukorda annan ka RPAd, kuna lähen mitmeks tunniks koolitusele ja mees on lapsega üksi. Varsti ta saab 6-kuu vanuseks ja kaal on tal juba 10kg, ei tea mis arst ütleb. 😀
Riietada ma ei oska teda endiselt, sest ma riietun teda enda järgi. Mul on toas külm ja siis topin lapsele ka rohkem asju selga, õnneks saab riideid vähemaks võtta. Kasutame vankrikorvi veel, aga olen pealt katte ära võtnud, vajadusel saan ka tekikese peale panna. Olen küll mõelnud, et kolin lapse istumisosasse ümber, aga pole veel selleni jõudnud.

Endast nii palju, et hakkasid päevad mai alguses ja nüüd on järgmise raseduse püüdmine aktuaalselt kavas. Loodame, et jään ise rasedaks, aga kui vaja käidud teekond uuesti ette võtta siis nii ka teeme (teatud kuud on mõttes endiselt, mil kõik uuesti võiks pihta hakata).

Andke ikka julgelt oma tegemistest teada, nii tore lugeda! 🙂

AL

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mul saavad rpa+lisa. Kaalutõus keskmiselt kilo kuus, kaaluvad praegu tüdruk 8 ja poiss 9kg. Ilmselt nad sööks rohkem kui kätte annaks, aga väga lõdvalt ei taha anda. Saavad kuskil 800ml rpa + 250g lisa.
Magavad kolm korda päevas + tüdruk terve öö ning poiss ca 4-5ni kella 21.st
Praegu on jube probleem tüdruku magamisega, ajab ennast istuli läbi une ja ronib püsti, kaisus ka ukerdab, loodan, et varsti see vaibub.
Minul päevad endiselt alanud ei ole. Lasin jaanuaris spiraali paigaldada kuna keisri tõttu pean aastakese kannatama uue rasedusega. Praegu ongi see aeg kus vaikselt mõtlen mis edasi. Mul külmas üks pisike ja nagu tahaks veel beebit kuid mul praegu siiski kaksikud nii pisikesed. Ei teagi mis teha.

Mina panin vankrikorvid nüüd kuumade ilmadega ära sest lastel ikka väga palav seal. Olen proovinud neid ilmaoludega harjutada ja mitte väga sisse mässida kuigi vahepeal on tunne, et ainult suleteki sees julgen neid 10 kraadiga õue viia ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss jamab magamisega juba kuu aega, et on unine (taban hetke ära ja viin magama), aga magama ei jää. Tihti möllan 1 tund, teinekord jälle kauem ja õues samamoodi. Kui ta mahaks mul ööläbi, siis see oleks luksus, võib-olla juhtub see varsti.
Mul hetkel sööb tihti iga 2 tunni tagant, on ka 1 tunniseid vahesid ja 3+tunni vahesid, oleneb päevast ja temast. Ideaalis võiks vahe natukene pikem olla, aga teatud graafik on meil juba mitu kuud ja ei näe muutumist. Ööunne läheb endiselt 17.00.

Mul on külmas 8 tükki ja viimasel ajal mõtlen, et laseks 2 panna. Mulle nii meeldib see mõte, kuigi kahega on topelt rõõmu ja muresid. Kui poiss jamab magamisega ja mul juba tunded üle keevad (loe kui ma olen teda juba päeva jooksul 3+ korda mitu tundi magama üritanud saada), siis mees ikka ütleb: ja mõtle, kui meil oleks kaksikud. 😀
Aga keegi ei garanteeri, et kui kaks paned, siis kaks arenema ka hakkavad, vabalt võib ju üks hakata + mehele on kaksikud creepyd. Ilmselt lasen panna algul 1 ja kui mitu korda ebaõnnestub, siis lasen kaks panna. Sinnamaani loodan ikka, et jään ise rasedaks. 🙂

Täna oli külm tuul ja pilvine, sain lapse mõnusasti riietuda – lisaks pluusile ja pükstele dressipluus, kindad, paksem müts ja kombekas. Mees ütles, et äkki on palav aga tundua et oli paras.
Me käisime täna esimest korda kohvikus söömas, pole enne kuskil käinud nii. Sünnipäevadel oleme käinud, aga kui ta väainud, siis rahva-jutusumin ei meeldi ja hakkab nutma.

AL

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? minule räägib mees, et mõtle kui kolmikud oleks ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebid kasvavad nii kiiresti ja nii mõnus on vaadata kuidas nad arenevad,suhtlevad,naeravad,ümbritsevat avastavad.

Minu poisipõnn saab mõne päeva pärast 7-kuuseks.
Praegu väga heas tujus. Alt esimene kikuots paistab,kõrvale igemesse hakkab ka ava tulema.
Määrin ikka igemegeeli,et valu ja turset leevendada.

Sööb rinnapiima ja 3xpäevas ka tahket toitu. Meeldivad puuviljapüreed ( valmis purkides) ja pudrutaolised kreemid (pulber segatuna keedetud vette).
Isetehtud puuviljapüreesid ei taha miskipärast.
Vett ka ei taha,olgugi et olen pakkunud nii nokatopsist kui ka lutipudelist.
Kaalub kuskil 10.7kg.

Unega on nii ja naa. Teeb päevas 3 uinakut. Magab iga 2 tunni tagant. Uinakute kestvus poolest tunnist kuni 1.5tunnini,sõltuvalt päevast.
Ja endiselt aitab uinumisele kaasa valge müra taustaks (Youtubest 90 min womb sounds).
Ööunne läheb 21-22 ajal ja magab kuni 7-8ni hommikul. Öö jooksul 1-2korda sööb rinnapiima.
Tahab hirmsast paremal küljel magada,ise lausa keerab end pool kaardu. Mõnikord punnitab lausa kõhuli magama. Eriline iseärasus.
Üldjuhul öösel mähet ei vaheta,vältimaks üles äratamist.
Kasutusel Pampers Premium nr5 mähkmed.

Kas te oma beebidele laulate või raamatuid loete?
Mul erilist lauluhäält pole,aga alati tõmbuvad beebi huuled kõrvuni kui hakkan laulma Uinu mu väsinud lind 🙂
Väga palju hoian temaga silmsidet,suhtlen nimepidi.
Naerab ja lõkerdab vahvalt.
Mõnikord kui on pikali,teen enda juuksed patsist lahti ja hoian pisikese näo kohal. See tekitab elevust ja rõõmu- siputab jalgu,vehib kätega,ise kilkab sealjuures.

Järgmine vaktsiin 8-kuuselt.
Nii ta meil tasapisi läheb. Olen ka mõelnud,et nii vahva kui tal oleks ka mängukaaslane õe-venna näol.
Ent lihtsam oleks kõigile kui pisem kasvõi kõndida oskaks esmalt.
Nii,et uued triibud plaanime jätta järgmisse aastasse.
Päevad on käinud nagu kellavärk kohe peale keisrit. Ei ole põhjustanud tihe imetamine nende ära jäämist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 20:59; 15.04 11:36; 15.04 16:43; 27.04 16:46; 27.04 19:46; 28.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele toodi mingi raamat, kus on 4 lühikest lastelaulu sees ja nuppude vajutusel saab luhu vahetada/tuli põleb laulu rütmis. Talle igatahes see väga meeldib, kui see mängima hakkab. Kuna need laulud mul peas, siia laulan kaasa või laulan ilma raamatuta. Ma üldiselt kodus laulan väga palju, juba enne rasedust tegin seda ja laps ikka vaatab mind, üritab suuga midagi teha. Aga ta teeb meid hästi järgi, küll suuga igasuguseid hääli, räägib üäöü, vaatab mujale ja siis vaadates otsa naerab ja siia jälle kõrvale jne. 😀

Ma käisin täna väikesel novembribeebide kokkitulekul, suurem on plaanis suvepoole. Väga tore oli!
Kas te kuskil beebigrupis Facebookis olete? Kui jah, siis kas liitusite ise suure grupiga, perekooli grupiga, perefoorumi grupiga, elukoha (nt Tartu) beebigrupiga?

AL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.04 15:35; 15.04 17:22; 17.04 14:39; 26.04 15:59; 27.04 17:48; 27.05 18:24; 27.05 22:20; 28.05 18:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Novembribeebid 2018

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.