Esileht Lapse ootamine Novembri beebid 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 388 )

Teema: Novembri beebid 2019

Postitas:

Mul ämmakas enne nädal enne kv ultraheli, pissiproovi paberid ja kõik muud vereproovide paberid sain arstilt. 23.04 siis kv ja kuu lõpus Tartusse koorionbiopsiale.

Miks koorionbiopsiale lähed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka siin mõnda aega lugemas käinud, ise kirjutanud veel ei ole. Triibud saime 17.märtsil. Oleme triipe oodanud umbes pool aastat.
Esimene arsti visiit alles 10.aprillil (siis juba 8+1). Nii ootan seda. Enne seda me veel kellelegi rääkida ei plaani. Loodan, et kõik korras.
Kui arstil käidud ja perele teatatud, siis plaanin ka Facebooki grupiga liituda. Seni aga loodan, et ka siin käib mingigi arutelu 🙂
Ilusat ootusaega kõigile! Varsti juba veerand ootusaega läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 22:08; 04.04 23:21; 08.04 22:42; 09.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas siin keegi lugemas käib veel aga mõtlesin et kurdan veidi. No see iiveldus noh! Õudne. Nii tüdinenud olen juba sellest pidevast öökimisest. Ja kõht on koguaeg tühi aga süüa ei saa sest oksele ajab aga kui ei söö on veel halvem olla. Surnud ring. Täna mees tegi mu lemmiksööki ja kui taaskord lauataga ööksin tuli küll nutt kurku et kaua veel. Hetkel jäätis banaan ja kummelitee suht ainukesed asjad mis ei aja öökima. Aga no kaua ma ainult neist ka toitun.

Minul on kõigi kolme rasedusega iiveldanud ja ooksendanud. Kõik on lõppenud haiglas tilgutite all. Tegelikult ei soovita ennast piinata, soovitan võtta ühendust oma arstiga ja rääkida, et olemine on ikka väga hull.
Minul aitas värska vee joomine lonksude haaval ja kuiva saia söömine:) Hommikuti proovisin juua musta teed suhkruga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmakas enne nädal enne kv ultraheli, pissiproovi paberid ja kõik muud vereproovide paberid sain arstilt. 23.04 siis kv ja kuu lõpus Tartusse koorionbiopsiale.

Miks koorionbiopsiale lähed?

Sest minu teisel lapsel avastati raske südamerike juhuslikult, kui ma läksin 3d/4d uh tegema Dr Shoisi juurde. Ei kv ega LA uh-s ei näinud ükski arst, et midagi valesti oli. Kuigi see, kes avastas, imestas, et miks neis uh-des midagi ei nähtud…..Laps sündis õigeaegselt, kuid elas ainult 6 päeva….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas siin keegi lugemas käib veel aga mõtlesin et kurdan veidi. No see iiveldus noh! Õudne. Nii tüdinenud olen juba sellest pidevast öökimisest. Ja kõht on koguaeg tühi aga süüa ei saa sest oksele ajab aga kui ei söö on veel halvem olla. Surnud ring. Täna mees tegi mu lemmiksööki ja kui taaskord lauataga ööksin tuli küll nutt kurku et kaua veel. Hetkel jäätis banaan ja kummelitee suht ainukesed asjad mis ei aja öökima. Aga no kaua ma ainult neist ka toitun.

Minul on kõigi kolme rasedusega iiveldanud ja ooksendanud. Kõik on lõppenud haiglas tilgutite all. Tegelikult ei soovita ennast piinata, soovitan võtta ühendust oma arstiga ja rääkida, et olemine on ikka väga hull.

Minul aitas värska vee joomine lonksude haaval ja kuiva saia söömine:) Hommikuti proovisin juua musta teed suhkruga.

Ei ole küll selles teemas, aga kuna ise esimesega ka ainult oksendamine ja võtsin kuuga üle 10 kilo alla, siis võeti haigla tilgutite alla ja arstid ütlesid itk kohe, et söö mida tahad peaasi, et üldse sööd, sõingi ainult Spiriti, kummikomme ja beebiporgandeid ja peale 1nädalat haiglas hakkas parem. Seega minu soovitus on, et söö tõesti siis kasvõi seda, mis püsib, peaasi,et üldse sööd ja kui ikka väga hull mine haigla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõsi, et söö seda, mis vähegi sisse läheb või püsima jääb. Kui ma esimest ootasin ja tohutult oksendasin, siis mu arst rääkis, et ta sai ainult iiriseid süüa. Aga mina saan jätkuvalt cocast abi. Paar päeva jälle oksendasin ja eile juba iga poole tunni tagant. Öösel hakkas magu jubedalt valutama. Mõtlesin, et mis siis ikka ja ustusin köögis ja surusin klaasi cocat sisse. Heitsin pikali ja maovalu ja iiveldus kadusid hetkega ja ei oksendanud ka enam. Hommikul juba sain natuke süüa ja päeval ka nüüd väikeseid koguseid söön. Coca nagu truu koer kõrval. Ega see ju hea ei ole, aga parem ikka, kui oksendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile arstil ja nägin beebi ära lõpuks ???? On täpselt kaheksa nädalane, süda lööb ilusti ja kõik korras. Tähtaeg on 12. november. Arst soovitas iga 2-3 tunni tagant süüa või midagi näksida, siis ei lähe süda nii pahaks. Ehk siis tuleks hästi tihti aga vähestes kogustes süüa.
6. mail lähme nüüd ultraheliuuringusse oscari testi tegema ja siis 7ndal kohtun esimest korda ämmakaga ka ja siis pidid rasedusega arvele ka võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmakas enne nädal enne kv ultraheli, pissiproovi paberid ja kõik muud vereproovide paberid sain arstilt. 23.04 siis kv ja kuu lõpus Tartusse koorionbiopsiale.

Miks koorionbiopsiale lähed?

Sest minu teisel lapsel avastati raske südamerike juhuslikult, kui ma läksin 3d/4d uh tegema Dr Shoisi juurde. Ei kv ega LA uh-s ei näinud ükski arst, et midagi valesti oli. Kuigi see, kes avastas, imestas, et miks neis uh-des midagi ei nähtud…..Laps sündis õigeaegselt, kuid elas ainult 6 päeva….

Oi, kurb kuulda.. Aga kas selline rike võib olla siis korduv v miks kohe koorionisse saadetakse, ilma näidustuseta praeguse lapse puhul. Kas lihtsalt soovitati v soovisid ise? Miks just kohe koorionbiopsia, kas lootevee analüüsi ei pakutud? Vabanda, et nii palju küsmusi, aga kaotasin oma lapse 12rn, detsembris. Meil oli kv uuring halb: riskid ülikõrged, lisaks väga suur kv. Saadeti ka koorionisse ning seal selgus, et tema süda oli seiskunud. Mis tal täpselt oli, seda me teada ei saanudki. Aga eelnevat arvestades, oli ta ilmselt väga haige. Nüüd uuesti rase ja mõtlengi siin, et milliseid otsuseid nende uuringute osas teha..et mis mind võib ees oodata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmakas enne nädal enne kv ultraheli, pissiproovi paberid ja kõik muud vereproovide paberid sain arstilt. 23.04 siis kv ja kuu lõpus Tartusse koorionbiopsiale.

Miks koorionbiopsiale lähed?

Sest minu teisel lapsel avastati raske südamerike juhuslikult, kui ma läksin 3d/4d uh tegema Dr Shoisi juurde. Ei kv ega LA uh-s ei näinud ükski arst, et midagi valesti oli. Kuigi see, kes avastas, imestas, et miks neis uh-des midagi ei nähtud…..Laps sündis õigeaegselt, kuid elas ainult 6 päeva….

Oi, kurb kuulda.. Aga kas selline rike võib olla siis korduv v miks kohe koorionisse saadetakse, ilma näidustuseta praeguse lapse puhul. Kas lihtsalt soovitati v soovisid ise? Miks just kohe koorionbiopsia, kas lootevee analüüsi ei pakutud? Vabanda, et nii palju küsmusi, aga kaotasin oma lapse 12rn, detsembris. Meil oli kv uuring halb: riskid ülikõrged, lisaks väga suur kv. Saadeti ka koorionisse ning seal selgus, et tema süda oli seiskunud. Mis tal täpselt oli, seda me teada ei saanudki. Aga eelnevat arvestades, oli ta ilmselt väga haige. Nüüd uuesti rase ja mõtlengi siin, et milliseid otsuseid nende uuringute osas teha..et mis mind võib ees oodata

Kordumise tõenäosus hinnati väga madalaks. Nii öelda juhuslik looduslik äpardus. Kuigi kv ja kõik muud proovid ja uuringud olid korras. LV analüüsi saab teha alates 16ndast nädalast, koorionbiopsiat alates 12ndast. Meil jäi genteetikuga kokkulepe, et uute triipudega teeme igaks juhuks lisauuringuid lisaks tavapärastele ultrahelidele ja vereproovidele. Et ei tekiks jälle olukorda, kus ma alles 28ndal nädalal juhuslikult saan teada, et mul lapsel on mingid rikked ja ta sureb 100% ära…….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Mul täpselt samad kõik andmed algusest lõpuni ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile arstil ja nägin beebi ära lõpuks ???? On täpselt kaheksa nädalane, süda lööb ilusti ja kõik korras. Tähtaeg on 12. november. Arst soovitas iga 2-3 tunni tagant süüa või midagi näksida, siis ei lähe süda nii pahaks. Ehk siis tuleks hästi tihti aga vähestes kogustes süüa.

6. mail lähme nüüd ultraheliuuringusse oscari testi tegema ja siis 7ndal kohtun esimest korda ämmakaga ka ja siis pidid rasedusega arvele ka võtma.

Tahtsin siia kirjutada, et kõik kuupäevad selles loos on samad, olen foorumis uus, ei oska veel hästi kasutada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel 7+3, aga samuti ultrahelisse lähen 06.05 ja siis peaks rasedusega arvele ka võetama 😀 Ei suuda ära oodata..
Iivelduse vastu olen siiani saanud kuivade näkside, piparmündilõhnapulga (kasutatakse muidu ka nohu vastu) ja külma vee abil. Muidugi söön ka üpris tihti (isu on pidevalt ja meeletu) 😀 Kuna siiani olen saanud oksendamata, siis tahaks loota, et saan ka edaspidi. Mõni muidugi on hirmutanud, et hulluks võib minna ka alles 10. nädalal.. Aga loodan, et saan ilma ropsirallita 😀 Olen muus elus ka üldiselt see, kellel iiveldab meeletult, aga oksendamiseni läheb asi harva (nt kõhugripi või ülejoomise puhul). Kui saaks, siis oleks pidevalt värskes õhus – seal kergem olla 😛 Aga tööl peab ju 5 päeva nädalas olema ja mul hakkab paha alles kella 14-15 vahel iga päev.. Ja siis tuleb ka meeletu uni. Kas kellelgi veel on nii, et hommikuti on enesetunne täiesti vinks-vonks ja pigem hakkab halb alles pärastlõunal? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama – hommikuti on parim aeg, hea olla ja palju energiat. Ja alates 14 hakkab väsimus tulema ja hakkab paha ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just õhtuti ja öösiti paha olla. Vahel olengi kuni 3:00-4:00 üleval, sest nii jubedalt iiveldab. Selline tunne, et kohekohe ajab oksendama, aga seni veel oksendanud ei ole.
Leidsin nüüd leevenduse iiveldusele, praegu sobib hästi Rukkipala leib ja tomat soolaga. Need aitavad veidi olemist paremaks teha.
Täna hakkas juba peale lõunat iiveldama vahelduva eduga.
Esimese lapsega ei olnud mitte ühtegi korda iiveldustunnet.
Kuidas teil? Kas eelmised rasedused sarnanevad praegusega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 22:08; 04.04 23:21; 08.04 22:42; 09.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain täna esimest korda ÄE juurde, 9+3.
Enesetunne nii ja naa.. Sümptomiteks on hellad rinnad, magusaisu vahetus soolasega, kerge iiveldus kui kõht tühi… Enesetunne ka pigem hea.. Sisimas olin kahtlustav, et miks nii leebe esimese raseduse algus ja kas kõik on hästi.

Kahjuks sain teada, et on ainult lootekott, elu seal sees oli üli väike täpike 🙁 Ämmakas oli väga toetav. Järelikult organism sai aru, et terve laps siit seekord ei arene ja hakkas mind kaitsema.
Muidugi tore mõelda niipidi, aga.. 🙁 … Nii kuradi kahju.. terve märtsikuu pidasin end rasedaks, aga tegelikult lõi lootekott hormoonid sassi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 13:01; 15.03 10:21; 19.03 23:20; 04.04 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin, et mul 6+4 ajal määrib pruunikalt (nagu vana veri). Kokku kestis väga vähene määrimine ainult 1 päeva.

Helistasin ka arstile, kes ütles, et see võib olla normaalne kui rohkemaks ei lähe. Ei peaks puhkama jääma, vaid just tegelema igapäevaste tegevustega edasi.

Ennast ajas küll päris ärevaks ja murelikuks. Kas on teil ka kogemusi pruunika määrimisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast, Mia! Siis on väga äge, oleme täpselt samas rütmis ????

Mul on ka täpselt samamoodi nagu teistel siin, hommikul on kõige parem olla ja kõige rohkem energiat. Peale lõunat hakkab halvem ja tuleb selline uni peale, et jääks laua taga magama isegi. Ja mul on selline tunne, et muud ei teegi kui terve päeva ainult söön!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tühja lootekotti oli tekkinud loode. Süda veel ei löönud. järgmine n uuesti kontrolli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 15.03 00:32; 29.03 15:59; 29.03 18:33; 01.04 12:46; 05.04 15:45; 12.04 10:49; 29.04 11:21; 30.04 19:48; 15.05 13:02; 18.05 23:11; 19.05 19:23; 20.07 23:15; 21.07 13:06; 08.10 01:04; 23.10 15:35; 08.11 15:42; 09.11 16:12; 11.11 09:10; 11.11 15:26; 18.11 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pruunikas määrimine on üsna tavapärane. Mul on teine rasedus ja mõlemaga on määrinud, nüüd kestis määrimine peaaegu kaks nädalat. Põhjust ei teagi, aga seni on kõik ok olnud. Oluline on, et hullemaks ei läheks. Niiet sellesmõttes on arstil õigus, et ei tasu esimese hooga kohe muretsema hakata. Ma küll võtsin veidi kergemalt (ei seksinud, ei tõstnud väga raskeid asju, kuigi 2.a poisiga oli see keeeukas…).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmakas enne nädal enne kv ultraheli, pissiproovi paberid ja kõik muud vereproovide paberid sain arstilt. 23.04 siis kv ja kuu lõpus Tartusse koorionbiopsiale.

Miks koorionbiopsiale lähed?

Sest minu teisel lapsel avastati raske südamerike juhuslikult, kui ma läksin 3d/4d uh tegema Dr Shoisi juurde. Ei kv ega LA uh-s ei näinud ükski arst, et midagi valesti oli. Kuigi see, kes avastas, imestas, et miks neis uh-des midagi ei nähtud…..Laps sündis õigeaegselt, kuid elas ainult 6 päeva….

Oi, kurb kuulda.. Aga kas selline rike võib olla siis korduv v miks kohe koorionisse saadetakse, ilma näidustuseta praeguse lapse puhul. Kas lihtsalt soovitati v soovisid ise? Miks just kohe koorionbiopsia, kas lootevee analüüsi ei pakutud? Vabanda, et nii palju küsmusi, aga kaotasin oma lapse 12rn, detsembris. Meil oli kv uuring halb: riskid ülikõrged, lisaks väga suur kv. Saadeti ka koorionisse ning seal selgus, et tema süda oli seiskunud. Mis tal täpselt oli, seda me teada ei saanudki. Aga eelnevat arvestades, oli ta ilmselt väga haige. Nüüd uuesti rase ja mõtlengi siin, et milliseid otsuseid nende uuringute osas teha..et mis mind võib ees oodata

Kordumise tõenäosus hinnati väga madalaks. Nii öelda juhuslik looduslik äpardus. Kuigi kv ja kõik muud proovid ja uuringud olid korras. LV analüüsi saab teha alates 16ndast nädalast, koorionbiopsiat alates 12ndast. Meil jäi genteetikuga kokkulepe, et uute triipudega teeme igaks juhuks lisauuringuid lisaks tavapärastele ultrahelidele ja vereproovidele. Et ei tekiks jälle olukorda, kus ma alles 28ndal nädalal juhuslikult saan teada, et mul lapsel on mingid rikked ja ta sureb 100% ära…….

Okei. Aitäh sulle vastamast. Mul hinnati olukord ka nö juhuslikuks valikuks, kuna varem pole mul miski sellust olnud ja kõik 5 rasedust on probleemideta kulgenud. Hetkel on aga kogetu pärast natuke hirm, et mis edasi. Praegu üritan sellele mitte väga mõelda, võtan rahulikult. Arstile plaanin minna seal u 8.n paiku. Ja kui kõik ok, eks siis vaatab edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 6+3 ja pruunikas määrimine on kestnud mitu nädalat. Arst tegi proovid ja progesteroon liiga madal, sain tabletid peale ja loodan parimat nüüd. Üks päev pruunikat voolust ei tahaks väga uskuda, et midagi erilist on 🙂 Aga vereproovi võib ikka enda rahustuseks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.03 17:17; 28.03 19:31; 06.04 18:54; 30.04 16:02; 02.05 17:07; 06.05 16:13; 15.05 17:25; 17.07 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile jälle arstil kontrollis,nägin pisikest ja kõik oli väga hästi???? Eile oli täpselt 8 nädalat.
Uuesti 16.04 arstile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere-tere kõigile. Liitun siis ka.
NAtuke endast (olen tegelikult siin päris palju erinevates gruppides oma loost rääkinud, aga lisan siia ka kokkuvõtvalt). Lapsi mul eelndevalt 5, rasedusi 6. Eelmine kevad otsustasime, et kuna vanust juba palju (olen 40), siis aeg viimaseks pesamunaks. 6.proovimiskuul õnnestuski. U 7.n paiku hakkasid mul jamad, st algas pruunikas määrimine, korra olin natsa suurema vereeritsusega ka haiglas. Kuna ka proge madal sain Gepretixi rohud peale. Eelnevalt mul miskit sellist olnud ei ole ja ise arvasin, et äkki tõesti selle proge vähesusest. Väga rasked ja murettekitavad 4 nädalat olid, kogu aeg mure, et mis saab…10.n paiku määrimine kadus. Juba rõõmustasin, kuniks 11+n kv uh-s selgus, et lapsel väga suur kv (5,5) ja ka riskid kromosoomihaigustele väga kõrged. Need riskid mind väga ei hirmutanud, kuna need ikkagi statistilised näitajad, aga asjaolu, et kv nii suur oli, näitas otseselt, et lapsel ei ole hea ja tal on ilmselt midagi viga. Saadeti koorionisse, kus selgus, et tita oligi haige, kuna tema süda oli seiskunud. Nädalaid siis 12. Järgmisel päeval oli tbl-abort, paar päeva hiljem väljus ka meie pisike ingel. Kuna aga ei puhastunud korrektselt, oli jaanuaris kirurgiline järelpuhastus. Kuna varasemalt mul kõik rasedused on probleemideta kulgenud, arvas dr Zircko ja ka oma naistearst, et see ilmselt oli juhuslik valik ja seda määrimist seostati ka pigem mitte proge vähesusega, vaid keha üritas juba varakult ebatervest embrüost vabaneda. Selline minu kurb lugu. Veebruaris otsustasime, uuesti proovima hakata ning märtsis pidid hakkama uued päevad, aga mida ei tulnud, seda ei tulnud. Kuna proovisime alles 1.kuud ja ma absoluutselt ei tunnetanud kuidagi kehaga ov toimumist (tavapäraselt on mul väga tugevad tunnused), siis pidasin kõike pigem tsüklihäireks. Mul olid ka väga tugevad pms tunnused, nii et panustasin ikkagi päevade tulekule. Tavapärane tsükkel on mul 28. p, test oli neg 33. tsüklipäeval. U 36.p sain hele-heleda kuivamistriibu, aga kuna see ilmus sinna alles tõesti peale kuivamist ja oli imehele, pidasin kõike ikkagi tsüklihäireks. 38. päeval sain aga koheselt testile heleda triibu-siis hakkas juba tunduma, et ikkagi vist rasedus. Ootasin nädala ja täna siis tegin uue testi (täna tsükli 45.päev) ja koheselt ilmus teine, hästi tume, isegi tumedam, kui kontrollitriip. Nii et jah, siiski olen lapseootel. Ühelt poolt rõõm, teiselt poolt, aga on hirm. Just selle viimatise õnnetu loo pärast. Tahaks väga rõõmustada, aga kardan seda teha natuke. Tunnuseid eriti pole, vahel kergelt sikutab kõhus, aeg-ajalt on kerge iiveldus. Homme panen ka arstile aja kirja. Täna pp järgi 6+2 ja TA 29.nov. Kuna aga test hakkas näitama nii hilja, siis võis ov olla ka hiljem ja täpsem TA selgub siis arsti juures – vabalt võib liikuda ka detsembrisse. Kuna need esialgsed TA-d on nii v naa oletuslikud ja täpsem TA pannakse paika KV uh-s, siis liigun hetkel mõlema grupi vahel ning täpsemalt saab kuupäeva ja kuu hiljem teada. Sai nüüd pikem jutt, aga sain ennast jälle tühjaks rääkida 🙂 Igatahes rõõmsat ootusaega meile kõigile ning päikest teile kõigile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil veel on esinenud südamspekslemist raseduse ajal?
Mul eelmise (katkenud)raseduse ajal oli ühe korra nii, et koju jõudes (elan 3.korrusel) hakkas süda kloppima. Tol korral kestis asi vaid mõne minuti ja ülejäänud õhtu tundsin ennast hästi. See oli siis detsembris. Nüüd täna kordus sama asi. Väga sarnaselt, et kohe pärast koju jõudmist hakkas süda kloppima. Aktiivsusmonitor väitis et pulss on 200. Kestis see pekslemine 15min ja olin juba valmis kiirabi kutsuma kui süda iseenesest paar laperdavat lööki tegi ja jätkas normaalsel rütmil löömist. Väga hirmutav kogemus igatahes.
Homme hommikul helistan esialgu perearstile, rasedusega ju arvel pole muidu võtaks ämmakaga ühendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 11.03 08:21; 11.03 15:27; 19.03 09:56; 25.03 15:42; 25.03 17:06; 26.03 10:42; 01.04 11:43; 08.04 19:25; 10.04 10:14; 17.04 08:01; 30.04 11:22; 02.05 16:31; 02.05 18:51; 21.05 15:49; 28.05 13:42; 06.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimese raseduse ajal oli ka. Algas kuskil 20+ nädalal. Algul ei pööranud tähelepanu sellele. Arvasin, et tööstress, magamatus jms.
Ca 25.nädala paiku läks juba hullemaks. Süda tagus, ei saanud hingata, kuidagi raske ja rõhuv tunne rinnus, mis kestiski ca 5-10min ja peale seda hakkas pea valutama.
Käisin perearsti juures, kes suunas kardioloogi juurde. Kardioloog tegi erinevad analüüsid, ekg, 24h ekg, südame uh jne. Kahjuks 24h ekg jälgimise ajal seda “hoogu” ei olnud.
Kardioloog leidis küll väikeseid anomaaliaid südametöös ning kirjutas rahustid, mida võtta 1/4 tabletti, kui hoog peaks peale tulema. Aitab leevendada, ei ravi. Aga pigem ei soovitanud neid raseduse ajal võtta. Ma jätsin üldse välja ostmata. Arst ütles, et üldiselt rasedatele sellise probleemiga ravi ei määrata, kuna võib lapsele kahjulik olla (pole rasedate peal testitud). Muidugi välja arvatud juhud, kui on emale eluohtlik seisund vms.
Arsti arvates oli mul see seotud rasedusaegse suurenenud verevarustusega, lisandunud kilode ja seetõttu ka südame suurema koormuse tõttu. Ca 3-4 kuud peale sünnitust ei olnud enam ühtegi sellist südame kloppimise hoogu.
Kardioloog soovitas süüa vitamiine, eriti rõhutas d-vitamiini, siis punast liha, kohupiima, pähkleid ja rosinaid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 22:08; 04.04 23:21; 08.04 22:42; 09.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka vahepeal süda puperdab, rääkisin perearstiga ja tema mind kusagile edasi ei saatnud, ütles, et see on raseduse ajal normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.03 13:16; 18.03 15:38; 19.03 11:17; 25.03 20:01; 28.03 20:24; 28.03 20:26; 02.04 09:46; 09.04 08:48; 09.04 17:16; 18.04 17:05; 29.04 21:36; 30.04 14:09; 30.04 17:45; 30.04 21:26; 02.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on magneesiumipuuduse yks märke. Enamikel inimestest on nagunii magneesiumipuudus. Raseduse ajal tarvita kindlasti kaltsium-magneesium-tsink tablette (3 in 1). Kōike seda on beebile ka nii v naa vaja. Arvesta, et misiganes mineraalist v vitamiinist su organismis puudus on, siis beebi tõmbab selle nulli, sest esmajaos läheb talle. Nt kaltsiumit saab toiduga nagunii vähe ja kui lisa ei anna, siis võtab ta seda su luudest.. hambad hakkavad lagunema jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vitemiine te võtate üldse?
Mina D ja foolhapet ainult praegu. Ilmselt lisan nüüd kaltsium-magneesium-tsink ka, aitäh Preggo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.03 13:16; 18.03 15:38; 19.03 11:17; 25.03 20:01; 28.03 20:24; 28.03 20:26; 02.04 09:46; 09.04 08:48; 09.04 17:16; 18.04 17:05; 29.04 21:36; 30.04 14:09; 30.04 17:45; 30.04 21:26; 02.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan neid: https://www.vianaturale.ee/epood/metuulvormis-lisandid-methyl-pregnancy-multinutrient-rasedale-60

Selles kompleksvitamiinides vitamiinid metüülvormis, mida organism omandab paremini. Sisaldab ka folaati ehk foolhapet looduslikul kujul. Seega ei pea seda eraldi juurde võtma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 22:08; 04.04 23:21; 08.04 22:42; 09.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ainult bio multi rasedate vitamiini. Järgmine nädal kui arstile siis küsin kindlasti, et mida nemad soovitaksid. Kuskilt jäi silma, et peale 9ndat nädalat ei soovitata foolhapet enam võtta, siis ju ei sobi ka see bio multi enam.
Eelmise raseduse ajal ämmakas ütles üldse, et joo nõgeseteed ja söö palju rohelist ja ei ole vaja mingeid vitamiine ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 11.03 08:21; 11.03 15:27; 19.03 09:56; 25.03 15:42; 25.03 17:06; 26.03 10:42; 01.04 11:43; 08.04 19:25; 10.04 10:14; 17.04 08:01; 30.04 11:22; 02.05 16:31; 02.05 18:51; 21.05 15:49; 28.05 13:42; 06.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 388 )


Esileht Lapse ootamine Novembri beebid 2019

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.