Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 108 )

Teema: Novembribeebid 2022

Postitas:
Kägu

Käisin ka esimeses ultrahelis ära. Lapsega oli hästi, mõõdud olid vastavad ajale ning temal tundus kõik okei olevat, trisoomia risk madal.

Kahjuks avastati aga minul preeklampsia risk ning see muutis meele väga kurvaks. Esimene rasedus ja sellenigi oli pikk tee tulla ja kui ikka mingi haiguse risk tuleb, siis mõjub see raskelt. Kas kellelgi on kogemusi kas see risk võib minna madalamaks aspiriini manustades ja on lootust, et võib ka juhtuda nii et järgmises UH’s on see risk madalam või pigem nii ikkagi ei lähe? Lootsin, et pärast esimest ultraheli saab end lõpuks kergemalt tunda, aga kahjuks tunnen end hoopis murelikumana..

Kui siin kellelgi kogemusi, ehk on infot ka, kas enda käitumises/harjumustes saaks ka midagi muuta, et seda riski madalamaks viia? Ämmaka ajani on veel veidi aega ja seetõttu olen siin üsna teadmatuses ja ainult google vastuste põhjal võin erinevaid asju oletada.

Olemine üldiselt juba parem, kõike väga ikkagi süüa ei taha ja olen väga valiv aga vähemalt ei ole sellist tohutut iiveldust enam.

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal siis infot ka endast. Käisin selle nädala alguses Oscar testil ja kõik riskid olid madalad, kuid kui sisestati eelmise aasta geenirikkega rasedusekatkestus, lõi koheselt ka riski kõrgemaks. Arst ei saanud ka ninaluud vaadata, kuna pisikene koguaeg siples ja keeras selga ette. Huvitav oli see, et enda teada oli rasedust esmaspäeval 12+5, kuid UH näitas 13+3 . Arst kutsus igaksjuhuks tagasi kolme nädala pärast uut UH tegema, et veel üle vaadata. Kuigi rahustas ja ütles, et kõik korras, kuid kuna eelmine aasta läks nagu läks, siis teeme lisauuringuid. Lisaks käisin verd andmas Niptify testi jaoks, mille tulemuse peaks saama teada järgmise nädala teisel pool. Siis saab ka kinnituse, kas arst nägi õigesti tüdrukutirtsu või mitte????

 

Ketukas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ketukas, nii vahva. Meie pisike ei tahtnud end õigetpidi keerata, aga arst muheles tükk aega ja oli üpris veendunud, et poiss. Aga eks siis järgmises UH’s saab selgemaks. Tüdrukust veel poiss võib saada, aga vastupidi vist pigem mitte. 🙂

 

Paulakene

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tore uudis, hakkame siin kõik vaikselt beebide sugusid juba teada saama????

Kas olete juba midagi ostnud ka pisikesele? Ma juba nii kibelen, aga enne Niptify tulemust ei riski veel midagi osta. Tulemuse peaks nüüd see nädala teada saama, aga isiklikult olen kindel, et kõik korras????

 

Ketukas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise oleks tahtnud looteanatoomia UH ära oodata, Niptify testi ise hetkel pole lisaks valinud. Kui vajadust ei teki otseselt siis ilmselt ei vali ka.

AGA, sellegi poolest pole suutnud paarile asjale vastu panna. Tellisin ühe voodipesukomplekti, ühe kombeka ja mütsi. Aga need kõik ootavad pakkides oma aega. 🙂

Nüüd edasi üritan nii et enne järgmist UH’d ei osta midagi.

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll lapse sugu teada ei saanud, kuid sellegipoolest hakkasin juba vaikselt beebitekki tegema.

Tahtsin küsida, kuidas teil oma töökohal läheb? Esimese lapsega käisin kuni dekreedini ilusti tööl. Nüüd aga alles 3 kuud rase ja tunnen end tööl olles halvasti. Töö on muutunud füüsiliselt palju raskemaks kui varem ning kuna hetkel on töökohas ka remont, on ventilatsioon praegu kehvemapoolne ja minu tööruumis puudub vist hetkel täielikult.

Olen kahevahel, kas uurida ämmaemandalt haiguslehe kohta või ikkagi ülejäänud raseduse kuidagi tööl ära käia.

Öölane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdrukust veel poiss võib saada, aga vastupidi vist pigem mitte.

No ma ütleks omast kogemuses, et saab küll poisist tüdruk saada. Minu teine tütar oli UHs arsti sõnul poiss. Küsis veel, et kes kodus ootab ja et nüüd suur õde saab venna. Aga täna kodus ikkagi 2 tüdrukut. Nii et kui nüüd nii vara midagi öeldakse, siis igaks juhuks ikka mõlemaks valmis.

P.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll lapse sugu teada ei saanud, kuid sellegipoolest hakkasin juba vaikselt beebitekki tegema.

Tahtsin küsida, kuidas teil oma töökohal läheb? Esimese lapsega käisin kuni dekreedini ilusti tööl. Nüüd aga alles 3 kuud rase ja tunnen end tööl olles halvasti. Töö on muutunud füüsiliselt palju raskemaks kui varem ning kuna hetkel on töökohas ka remont, on ventilatsioon praegu kehvemapoolne ja minu tööruumis puudub vist hetkel täielikult.

Olen kahevahel, kas uurida ämmaemandalt haiguslehe kohta või ikkagi ülejäänud raseduse kuidagi tööl ära käia.

Öölane

Tööl on suhteliselt raske, töötan küll riidekaupluses juhatajana ja tööd vaja müügisaalis väga palju teha ja pole just lihtne käe otsas tassida näiteks kastitäis teksasid, töökaaslased küll keelavad… aga teavad, et ma suhteliselt isepäine ja ei taha teistele alla jääda töös. Sest palga soovin ikka ausalt välja teenida. Olen vahest tundnud, et pingutasin üle,  siis olen läinud pikutama väheks ajaks. Arstilt kergemalt tööle üleviimist ei tahaks väga võtta, ma ei suudaks istuda niisama???? ise plaanin olla tööl, kuni dekreedini, mis peaks augustilõpus algama ja siis hakkan korralikult ettevalmistusi tegema.

Aga Öölane, kui sa tunned, et sulle mõjub halvasti, siis saad kergemale tööle üleviimist iga kell küsida arstilt või suisa kuni sünnituseni kodus olla. Sest olgem ausad, meie tervislik seisund on ikkagi tähtsam, kui töö????

 

Ketukas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka nüüd Oscar tehtud! Riskid olid madalad (pidid mu vanuse kohta 40 korda madalamad olema, jee!) ja beebiga ka kõik korras. Vistara ja Panorama XP näitasid ka madalaid riske. Mu sisetunne oli õige ja tuleb poiss. Ise oleks tüdrukut soovinud, aga noh lõpuks on terve laps mu ainus tõeline soov 🙂

Esimese lapsega hakkasin ka asju ostma peale LA uuringut. Praegusega polegi midagi väga peale riiete vaja, vbl vahetan ka turvahälli välja, sest see Cybex Z on ikka vastikult raske.

Selle asjade tassimisega tasub ikka ettevaatlik olla. Käisin reisil ja tassisin ka kohvrit jm kotte nagu iseseisev naine ikka ja sain jälle hematoomi. Õnneks UH nähti ja ei jõudnud verd jooksma hakata ega midagi. Võtsin rahulikult ja kadus ära. Et pole see kergemalt võtmine mingi niisama suusoojaks ütlemine 🙂

Bessy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna sai minulgi Oscar tehtud ja suuuur osa raskusest kadus koos sellega. Sellele rasedusele eelnes esimese trimestri peetumine novembris ja oh õudu mis tunnete keeris on pärast raseduse kaotamist uuesti rase olla. Lisaks emotsionaalsele osale sain kilpnäärme alatalituse diagnoosi (muuhulgas on mul näitajad laes olnud, TSH kaaaauuugel sellest, mis rasedatel olema peaks, ravist hoolimata), adenomüoosi kahtluse ja pärast 6. nädalal veritsema hakkamist sain ka teada, et mul on õnnestunud skoorida kahesarveline emakas. Pärast kogu interneti läbiotsimist olin ausalt öeldes väga õnnelik, et Oscari järgi lapsel endal riskid madalad. Ise sain küll ka preeklampsia riski, aga arvestades seda, kui hull võiks asi olla, olen ma ikkagi väga väga õnnelik. Väike risk on ka enneaegsusele ja kasvupeetusele, aga no hetkel on lapsega kõik hästi ja ka need riskid ei tähenda maailma lõppu.
Nüüd on esimese trimestri lõpp näha ja energiat hakkab ka juurde tulema. Kuna miski mulle otseselt keelatud ei ole, saan LÕPUKS ometi aktiivsemalt liigutama hakata. Seni lõid väsimus ja iiveldus ikka jalad alt :).

Rohunepp

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, nüüd siis sain enda Niptify tulemuse patsiendiportaali kaudu teada???? ja kõik riskid on madalad ja ühtegi anomaaliat ei leitud ja sugu on kindel poiss????????????Vot nüüd võin rahulikult nautida rasedust????

 

Ketukas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil iiveldusega on, kas hakkab juba järgi andma? Mul üle päeva ikka lööb veel välja ja kunagi ei tea, kui palju/vähe energiat ka on. Väga juba tahaks ennast rohkem inimesena tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil iiveldusega on, kas hakkab juba järgi andma? Mul üle päeva ikka lööb veel välja ja kunagi ei tea, kui palju/vähe energiat ka on. Väga juba tahaks ennast rohkem inimesena tunda.

Minul on vist iiveldus nüüdseks läbi, mind aga vaevavad aegajalt peavalud. Enne rasedust sai peavalu korral ibumaxi võetud, mis mõjus hästi. Nüüd aga pean leppima paratsetamoliga, mis eriti ei mõju????

Väsimus kipub ikka õhtuti peale tulema, eriti veel kui terve päev 10 tundi jalgadel olnud, siis olen õhtuks läbi.

Homme saan lisaks UH- ga pisikest näha, erakorraline ülevaatus, arst tahab kindel olla, et sedapuhku kõik ikka täiesti korras.

Ketukas

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on jälle iiveldus tagasi tulnud. Ja üleüldine nõrk enesetunne. Ämmaemanda arvates on see rauapuudusest. Kuigi vereproov otseselt defitsiiti ei näidanud, oli näit pigem normi alumises osas. Proovin rauda lisaks võtta, äkki aitab.

 

Öölane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Olen seni vaid lugemas käinud. Hetkel käsil kolmas rasedus, nädalaid 13+3 . Tähtaeg 18.11 ja 20.11

Oscar testil käisin 6.05, kõik oli korras, kuid pisikese putuka aktiivsuse tõttu oli tükk tegemist, et vajalikud mõõtmised saaksid tehtud.

Iiveldus, isutus ja toidu mitte sees püsimine algas 5nä nädalast ja tänaseni ei saa paljusid toite süüa. Teise lapsega kestis see trall lõpuni, kuid teada oli mis söögiks ei sobi, selle rasedusega täna sobivad toidud ei pruugi homme enam sobida.

Tütarde soovil oleme mõned riided ostnud. Oodatakse ja loodetakse, et tuleb poiss, endal pole vahet kumb, oluline vaid, et oleks terve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heihei!

 

Kuidas teil siin grupis läinud on?

Olen viimasel ajal hakanud rohkem kogema kõhus torkimist/venitustunnet? Ei oska seda hästi sõnastada, ämmakas muidugi ütles et see on kasvamise juures normaalne. Kas teil on ka hakanud seda rohkem olema või kellel on varasem kogemus, kas aja möödudes on sellist pinget kõhus rohkem okei tunda?

 

Iiveldust enam õnneks üldse ei esine, kuid endiselt olen toitude valimisel küllaltki pirtsakas. Samas sööma peab koguaeg, sest kui jääb juba pikem paus, siis tunnen et hakkab halb. Olen mõned asjad ka juba ostnud, kuigi ei plaaninud seda enne teha kui 20.nädala UH tehtud saab, aga mis siin enam teha.. juba midagi on tõesti olemas. 🙂

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei 🙂

Olen siiani käinud siin ainult lugemas, ei tahtnud enne Oskarit midagi kirjutada. Täna käisin Oskaril ära, kõik riskid olid madalad, ootan mono-di kaksikuid (erinevad loote kotid, aga 1 platsenta) alates 16. nädalast saan hakata iga 2 nädala tagant Tallinnas uh-s käima.

Toitude suhtes olen see rasedus tunduvalt valivam kui eelmine, samas sobivad õnneks suht kõik tervislikud toidud, värsked salatid jne.. iiveldab endiselt suht tihti ja kui pikk vahe söömisega siis väga halb. Paljude lõhnade talumatus on ka ja ajab ikka korralikult öökima.

See valu kõhus on ingliskeeles ‘round ligament pain’ ehk sidemete venimine ja mul tihti öösiti asendit vahetades lööb väga tugeva torkiva valu, niisama päevaaeg ei ole veel väga hullult märganud. Muidu on olemine juba energilisem ja tunnen end jälle üsna iseendana.
Tähtaeg on hetkel pandud 24 november.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind kimbutab ka see round ligament pain, no nii tüütu on.  Tahaks aktiivsem olla nüüd, kui väsimus hakkab taanduma ja siis on kõht trikitamas 🙂

Ma käisin ämmaemanda juures ja sain paraja ehmatuse osaliseks. Üritas doppleriga südant kuulata ja ei leidnud ja ei leidnud… siis otsis UH välja ja mul ikka läks ärevuse level kohe 200 peale… õnneks süda lõi ja beebi liigutas ka aktiivselt. Aga mul käed veel värisesid tund aega pärast seda vintsutust. Hirmus värk see pidev muretsemine 🙁

Bessy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin täna GTT-d tegemas. Oli juba meelest läinud, kui vastik see on. Nüüd siis ootan tulemusi ja eks ole näha, kas saan selle rasedusega ka gestatsioonidiabeedi diagnoosi.

Öölane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

 

Olen küll pigem oktoobribeebide grupis kuna tähtaeg okt lõpp, aga algne tähtaeg oli 1.november ja jäin seega siia pidama..

Kuidas on teil kaalutõusuga, kas ja kui palju on kaal tõusnud?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei

Mul hetkel -4kg.. esimese rasedusega oli ka nii, et alguses võtsin alla ja lõpuks oli kaalutõus vist 1kg.. muidugi laps sündis 35 nädalal.. kaksikute puhul pigem ootasin, et hakkan rohkem juurde võtma, aga endiselt kaal langeb ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heihei!

Olen siin siiani vaid lugemas ja vaikselt kaasaelamas käinud. Enne Oscarit lihtsalt ei soovinud midagi kirjutada.

Hetkel siis esimene rasedus (13+3) ja tähtajaks 25. november. Ise olen 24 ja elukaaslane on 27 aastane.

Oscari testil olid kõik riskid madalad. Väike tegelane on ainult isepäine ja ei soovinud end koheselt mõõtmiseks vajalikku asendisse keerata.

Enesetunne hakkab ka lõpuks inimlikuks minema 😀 Alguses olin ikka väga väsinud ja peaaegu mitte midagi ei teinud peale magamise. Samuti maalima kõige  vastikum hais on grillimise lõhn 😀 Väga loodan, et see varsti muutub jälle heaks, muidu on suvel ikka väga raske.

-Antsik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaal tõusnud 2,5kg, aga ma ise proovingi nii 1kg kuu kohta jääda. Eks hiljem tuleb rohkem juurde muidugi ka. Kõht on juba ikka ees, samas vastu suve võikski ikka juba tulla, muidu oleks nagu lihtsalt rasvane 😀

Kas te liigutusi ka tunnete juba? Ma enda meelest juba paar nädalat midagi tunnen, aga täna 16+0 alles.

Bessy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ülehomme ämmakas, nii pikk paus olnud ja tekitab kõhedust ikka kui enam pole hädasid. Samas kaalu tuleb ja loodan et kõik ikka hästi.

Liigutuste osas – justkui ka midagi toimuks aga ei ole kindel, kuna esimene rasedus siis ei tea mida oodata/jälgida ka.. aga mõnikord nagu midagi tunneks. Mul nüüd 17+ nädalaid..

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma muudkui ootan, et millal see hea enesetunne hakkab. 14 nädalat täis ja ikka väsinud ja paha. Keda veel hull väsimus kimbutas, kas on üle läinud ja millal läks?

Mida teil 15-16 nädala paiku ämmaka visiidil tehti? Kas enne 20 nädalat on need lihtsalt jutustamised?

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Mina olin alguses super väsinud ja iga vaba hetk võisin magada. Selline suurem väsimus läks üle 13 nädala paiku (osadel päevadel vajasin siiski uinakut). Hetkel on 14+4 ja juba jaksan õhtuti kauem üleval olla, isegi siis, kui ei ole päeval maganud.

-Antsik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai eile arstil käidud ja kaalutõus raseduse algusest kokku 1.6 kg rasedust on 17+6. Ega seda kaalu ei saagi tulla, kui ei isuta eriti millegi järgi, tahaks ainult midagi värsket ja mahlast, hetkel eelistan pigem suppe ja erinevaid puuvilju.

Vahepeal tundsin igapäev pea valu, südame kloppimist, väsimust- põhjuseks suure tõenäosusega raua puudus. Hakkasin mõned päevad tagasi rohkem rauda sisaldavaid toitaineid sööma. Ja vereproovi andmise hetkeks suutsin hemoglobiini taseme tõsta õnneks 115 peale. Mul eluaeg hemoglobiinitase madal old ja eriti raseduste aeg,  aga seekord tunnen ka, et ta madal????nii et nüüd üritan iga päev süüa maksa, tatart, granaatõuna jne, et hoida raua kogus kehas normis.

Liigutuste kohapealt nii palju, et tunnen mullikesi kõhus juba paar nädalat ja nüüd siis juba tugevamaid mükse, kui kätt kõhu peal hoida????

Poolest augustist planeerin minna sünnituspuhkusele ja korralikult välja puhata ???? hetkel olen tavalisel puhkusel ja kodus nii palju teha, et puhkus möödub pigem koristades, kappe sorteerides, ruumi tehes????

 

Ketukas????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin 16 nädala visiidil just, Tartus vist tehakse neid ainult esmarasedatele ja riskirasedatele, vähemalt mul ämmakas väitis nii. Riskide tõttu sain korraga ämmakaga ja günekoloogiga kokku, aga kohtumise sisu oli ikkagi põhiliselt murede lahtirääkimine. Lisaks sai mõõdetud doppleriga südant ja mõõdetud emakapõhjakõrgus.

Need ligamendivalud peaksid olema sellised järsemad, torkivamad, mul on vastupidi valud olnud pikad ja tuimad, meenutanud pigem päevade valu. esimene kord käisin selle valuga ka valvearstil, aga sealt midagi ei selgunud. Eeldan, et valud emaka vaheseina tõttu – üks pool emakast saab suuremat vatti.

Liigutusi veel ei tunne (16+1), aga esmarasedad/platsenta eespool tunnevadki vist hiljem. Ootan liigutusi igatahes ülipingsalt, sest dopplerit ma ei ostnud ja need liigutused annaks ehk suurema meelerahu. Praegu on ikka küünte närimine ühest visiidist teiseni 🙂

Rohunepp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul isutab ka rohkem mahlase ja värske ja külma järele, samas suviti niisama ka pigem sarnasekt toitunud.

Mul on järgmine nädal 16.nädala visiit nii ämmaemandaga kui ka ultraheli ja peale seda iga 2 nädala tagant ultraheli.. saan koguaeg kindel olla, et kaksikutega kõik hästi.

Ma esimese raseduse aeg ostsin doppleri, aga seekord ei ole isegi mõttesse tulnud kasutada.

Liigutuste kohapealt ma aegajalt rahulikult olles tunnen, pigem õhtupoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul järgmisel nädalal ämmaka visiit, aga tunne on selline, et mis sinna ikka minna, kui seal midagi ei tehta, isegi murede kohta ei küsitud eelmine kord. Äkki läheb nädalaga see tunne paremaks, a praegu on tunne, et ootaks rahulikult LA ultraheli ja mis seal ikka vahepeal jutustamas käia. Mul muidugi veel kaua oodata, alles 14+.

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 108 )


Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2022