Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2022

Näitan 11 postitust - vahemik 91 kuni 101 (kokku 101 )

Teema: Novembribeebid 2022

Postitas:
Kägu

Huvitav, et nii paljudel 16n visiit ka, mul oli 14n ja nüüd alles pärast LA kohe. Samas, ma ei kurda, sest tõesti mitte midagi nende vahepealsetel vastuvõttudel ei tehta peale vererõhu mõõtmise, doppleriga südame kuulamisee, kaalu jälgimine ja kõhu mõõtmise. Mul ämmakas veel hull nämmutaja ka. Esmarasedale ehk sobiks aga ma alles 2a tagasi tegin kõik selle läbi, et vahest tundub, et mind peetakse idioodiks, kes millesti aru ei saa 😀 Ei viitsi vahetada ka, kuigi vist võiks.

Bessy

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli eelmine äe 11n ja järgmine 15n.

Kuidas teil kaalu ja isuga? Mul on pidevalt halb, samas ükski söök vastu ei hakka, pigem just peab vahetpidamata näksima, et talutav oleks. Õnneks ainult 0,5kg juures. Aga ma ei tea, kuhu see pidev söömine viib.  😁

P.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ämmaka juures käisin 13+6 ja nüüd uuesti 17+4  , lootsin küll pikema vahega käia, kuna kolmas laps ja ega nad palju uut ei räägi. Üritasin pikemat vahet külastustel saada, kuid ei ämmakas ikka kindel, et iga 4 nädala järel vaja käia

Enesetunne endiselt kehv. Pidevalt iiveldab , süüa eriti ei taha, samas söömata olla ei saa, söön seda, mida saan.

Paljusid toite endiselt süüa ei saa, muidu läheb väga kehvaks olek. Hetkel olen enam vähem aru saanud, mille söömine täielikilt välistatud.

Toore liha ostmine, sellest söögi tegemine vms ajab meeletult iiveldama.  Õnneks mees aitab söögi valmistamisel kaasa ja tükeldab ning töötleb ise ära , siis ma jätkan 🙂

Kolmas rasedus minul kõige hullem hetkel.

Alguses võtsin 3.5 kg alla, nüüd 0.5kg tagasi tulnud.

Homsega täitub 16 nädalat.

Kuidas teil lood beebikõhukesega? Kas on kellegil ka kõhuke ees juba? Minul rasedakõhuke puudub 🙂

K.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on korralik kõhuke. Kolmas laps, ise väike ja sale, eks seetõttu ka kiiremini näha. Endale tundus juba ammu, et pole enam võimalik varjata, aga kes ei tea nii täpselt, milline kõht enne oli, võib praegust ju ehk ka lihtsalt ümaruseks pidada. Ühel üritusel vaatasin ise teisi naisi selle pilguga, et vabalt võiks pooled rasedad olla kõhu poolest. Nii et võib-olla kõik ikkagi veel ei kahtlusta. 🤣

Mul vist ka kolmas kõige hullem või siis lihtsalt ei mäleta enam eelmiste raskemat osa. Igal juhul väga ootan, et energia juba tuleks ja suve nautida saaks.

Ma küsiks, kes siin 40+ on, siis kas kuidagi jälgitakse ekstra midagi?

P.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Pinkpanther

Ise küll ei ole 40+ aga ma eelmine aasta olin peretuttavaga koos rase ta oli siis 48  ja tal oli ikka iga 4 nädala tagant ämmaemanda vastuvõtt, ultrahelid olid oskar ja LA. Lõpupoole sai rasedus diabeedi diagnoosi siis sellega olid omaette visiidid.

Rohkem jälgitakse riskirasedaid, esimesest rasedusest mäletan ka kuidas need ämmaemanda visiidid olid suht mõttetud 😅 oleks rahus võinud olemata olla.. lõpus vist visiidid tihedamad, aga mul sündis laps 35ndal nädalal, ei pidanud jooksma ämmaemanda vahet.

Praegu mul oli esimene ämmaemanda visiit nädal enne oskarit, ei tea miks nad varem mind rasedana arvele võtta ei tahtnud.. järgmine nädal lähen enda praeguse ämmaemanda juurde ja päev hiljem Tallinnas ultraheli ja siis saan uue ämmaemanda ja eks ma siis kuulen, kas pean ämmaemanda juures ka iga 2 nädala tagant käima või siis ükskord on lihtsalt ultraheli ja teinekord ämmaemand ja ultraheli. Tegelikult juba tundub tüütu 2 korda kuus visiitide jaoks üle 200km edasi-tagasi sõita väike linna rõõmud kaksikraseduse puhul.

K.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ämmaemandad jälgivad rasedust spetsiaalse juhendi järgi. Seepärast ongi ettenähtud visiidid iga 4 nädala tagant, lõpupoole isegi iga nädala või kahe tagant. Riskirasedatel visiite veelgi rohkem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul sai täna ilusti 19+0 täis ja 20+0 on juba LA ITK-s. GTT oli korras, näidud suhtt ideaalsed. Nädalake tagasi hakkasin tundma regulaarseid liigutusi, enne oli mõni üksik müks.

Peamiselt vaevab mind praegu menstruatsioonivalu meenutav tuikamine alakõhus. Esimese hooga tahaks kontrollida ega päevad pole alanud, siis tuleb meelde, et mul neid ju praegu polegi. Lisaks sellele on juba platsis Braxton Hicksi kokkutõmbed. Natuke vara tundub veel nende jaoks.

Öölane

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teil läinud on, Novembrikad? Mis on suuremad mured, rõõmud?

Mina hetkel 18+1 ja kõige suurem stress tuleb sellest, et ma ei tunne ennast üldse rasedana. Olen esmarase ja mul on tunne, et mu kõht pole paar nädalat ÜLDSE kasvanud, hetkel olen endiselt selles kohmetus faasis, kus ma näen lihtsalt täidlane välja 🙂

Teine stress tuleb sellest, et ei tunne endiselt lapse liigutusi. Mul on küll platsenta eesseinas, mis liigutusi puhverdabki, aga no tõesti tahaks juba liigutusi tunda.

Õnneks on mul looteanatoomia juba järgmisel nädalal ja loodan, et sealt tulevad ainult positiivsed uudised 🙂

Uus kogemus on ka kuumusega kohanemine. Muidu olen väga soojalemb, ja nüüd suvisemate päevade ajal tegutsesin ka väga palju aias, jõin küll palju vett ja istusin aeg-ajalt varjus, aga õhtul oli küll täitsa loid olla ja järgmine päev enam välja ei kippunud.

Kuidas teil? 🙂

Rohunepp

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul hetkel rasedust 17+5.

Käimas siis kolmas rasedus. Välja ma rase endiselt ei näe 🙃 isegi mutte natukest ka beebikõhtu meenutavat ei ole. Muret selle pärast ei tunne, ongi endal kergem olla. Esimese lapsega oli meeletult suur kõht. Teisega väike kõht, mis kasvama ja teistele ka nähtavaks muutus alles peale 24 nädalat.

Liigutusi tunnen juba mõnda aega. Iga päevaga aina tugevalt ja tihemini liigutab.

Alguses võtsin alla 3.5 kg ja nüüdseks tagasi tulnud 700g.

Minu kõige suurem mure on see, et ei saa paljusid asju endiselt süüa. Oksendamine ja iiveldus endiselt alles. Nüüd küll harvem, kuid siiski endiselt alles. Kui sööks kõike, mida ise tahan, siis ilmselt oleks igapäevane ralli 🙁

Muidu sama aktiivne nagu enne rasedust, vahel on nõrgem olla, siis porisen omaette nurgas päevakese ja tegutsen edasi.

Rohunepp:

Ma teise lapse liigutusi hakkasin ka üsna hilja tundma. Täpset aega enam ei mäleta, möödas juba enam, kui 10.aastat. Platsenta oli ka teisega eesseinas. Ja see beebikõhuke ei jää ka tulemata 😊 Naudi pigem seda, et ei veere nagu kakuke 😊.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile oli minul LA uh. Beebiga on õnneks kõik hästi, kuid mina pean ikkagi korduvat GTT tegema u. 26 nädala paiku. Põhjenduseks siis see, et gestatsioonidiabeet lööb tihti välja raseduse lõpupoole. See, et eelmine GTT korras oli, ei loe. Vastik lugu igatahes ja veidike olen pettunud, et eelmine test sai siis tehtud nagu ilmaasjata.

Rohenepp, ma hakkasin liigutusi tundma alles kuskil 18+midagi. Mul ka platsenta eesseinas ja mehe pettumuseks ei ole kõhu pealt veel liigutusi tunda, ainult seespidiselt on aru saada.

Öölane

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rohenepp, ma hakkasin liigutusi tundma alles kuskil 18+midagi. Mul ka platsenta eesseinas ja mehe pettumuseks ei ole kõhu pealt veel liigutusi tunda, ainult seespidiselt on aru saada.

Öölane

St Rohunepp, vabandust vea pärast 🙂

Öölane

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 91 kuni 101 (kokku 101 )

Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2022