Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2022

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Teema: Novembribeebid 2022

Postitas:
Kägu

Huvitav, et nii paljudel 16n visiit ka, mul oli 14n ja nüüd alles pärast LA kohe. Samas, ma ei kurda, sest tõesti mitte midagi nende vahepealsetel vastuvõttudel ei tehta peale vererõhu mõõtmise, doppleriga südame kuulamisee, kaalu jälgimine ja kõhu mõõtmise. Mul ämmakas veel hull nämmutaja ka. Esmarasedale ehk sobiks aga ma alles 2a tagasi tegin kõik selle läbi, et vahest tundub, et mind peetakse idioodiks, kes millesti aru ei saa 😀 Ei viitsi vahetada ka, kuigi vist võiks.

Bessy

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eelmine äe 11n ja järgmine 15n.

Kuidas teil kaalu ja isuga? Mul on pidevalt halb, samas ükski söök vastu ei hakka, pigem just peab vahetpidamata näksima, et talutav oleks. Õnneks ainult 0,5kg juures. Aga ma ei tea, kuhu see pidev söömine viib.  ????

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmaka juures käisin 13+6 ja nüüd uuesti 17+4  , lootsin küll pikema vahega käia, kuna kolmas laps ja ega nad palju uut ei räägi. Üritasin pikemat vahet külastustel saada, kuid ei ämmakas ikka kindel, et iga 4 nädala järel vaja käia

Enesetunne endiselt kehv. Pidevalt iiveldab , süüa eriti ei taha, samas söömata olla ei saa, söön seda, mida saan.

Paljusid toite endiselt süüa ei saa, muidu läheb väga kehvaks olek. Hetkel olen enam vähem aru saanud, mille söömine täielikilt välistatud.

Toore liha ostmine, sellest söögi tegemine vms ajab meeletult iiveldama.  Õnneks mees aitab söögi valmistamisel kaasa ja tükeldab ning töötleb ise ära , siis ma jätkan 🙂

Kolmas rasedus minul kõige hullem hetkel.

Alguses võtsin 3.5 kg alla, nüüd 0.5kg tagasi tulnud.

Homsega täitub 16 nädalat.

Kuidas teil lood beebikõhukesega? Kas on kellegil ka kõhuke ees juba? Minul rasedakõhuke puudub 🙂

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on korralik kõhuke. Kolmas laps, ise väike ja sale, eks seetõttu ka kiiremini näha. Endale tundus juba ammu, et pole enam võimalik varjata, aga kes ei tea nii täpselt, milline kõht enne oli, võib praegust ju ehk ka lihtsalt ümaruseks pidada. Ühel üritusel vaatasin ise teisi naisi selle pilguga, et vabalt võiks pooled rasedad olla kõhu poolest. Nii et võib-olla kõik ikkagi veel ei kahtlusta. ????

Mul vist ka kolmas kõige hullem või siis lihtsalt ei mäleta enam eelmiste raskemat osa. Igal juhul väga ootan, et energia juba tuleks ja suve nautida saaks.

Ma küsiks, kes siin 40+ on, siis kas kuidagi jälgitakse ekstra midagi?

P.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise küll ei ole 40+ aga ma eelmine aasta olin peretuttavaga koos rase ta oli siis 48  ja tal oli ikka iga 4 nädala tagant ämmaemanda vastuvõtt, ultrahelid olid oskar ja LA. Lõpupoole sai rasedus diabeedi diagnoosi siis sellega olid omaette visiidid.

Rohkem jälgitakse riskirasedaid, esimesest rasedusest mäletan ka kuidas need ämmaemanda visiidid olid suht mõttetud ???? oleks rahus võinud olemata olla.. lõpus vist visiidid tihedamad, aga mul sündis laps 35ndal nädalal, ei pidanud jooksma ämmaemanda vahet.

Praegu mul oli esimene ämmaemanda visiit nädal enne oskarit, ei tea miks nad varem mind rasedana arvele võtta ei tahtnud.. järgmine nädal lähen enda praeguse ämmaemanda juurde ja päev hiljem Tallinnas ultraheli ja siis saan uue ämmaemanda ja eks ma siis kuulen, kas pean ämmaemanda juures ka iga 2 nädala tagant käima või siis ükskord on lihtsalt ultraheli ja teinekord ämmaemand ja ultraheli. Tegelikult juba tundub tüütu 2 korda kuus visiitide jaoks üle 200km edasi-tagasi sõita väike linna rõõmud kaksikraseduse puhul.

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmaemandad jälgivad rasedust spetsiaalse juhendi järgi. Seepärast ongi ettenähtud visiidid iga 4 nädala tagant, lõpupoole isegi iga nädala või kahe tagant. Riskirasedatel visiite veelgi rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul sai täna ilusti 19+0 täis ja 20+0 on juba LA ITK-s. GTT oli korras, näidud suhtt ideaalsed. Nädalake tagasi hakkasin tundma regulaarseid liigutusi, enne oli mõni üksik müks.

Peamiselt vaevab mind praegu menstruatsioonivalu meenutav tuikamine alakõhus. Esimese hooga tahaks kontrollida ega päevad pole alanud, siis tuleb meelde, et mul neid ju praegu polegi. Lisaks sellele on juba platsis Braxton Hicksi kokkutõmbed. Natuke vara tundub veel nende jaoks.

Öölane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil läinud on, Novembrikad? Mis on suuremad mured, rõõmud?

Mina hetkel 18+1 ja kõige suurem stress tuleb sellest, et ma ei tunne ennast üldse rasedana. Olen esmarase ja mul on tunne, et mu kõht pole paar nädalat ÜLDSE kasvanud, hetkel olen endiselt selles kohmetus faasis, kus ma näen lihtsalt täidlane välja 🙂

Teine stress tuleb sellest, et ei tunne endiselt lapse liigutusi. Mul on küll platsenta eesseinas, mis liigutusi puhverdabki, aga no tõesti tahaks juba liigutusi tunda.

Õnneks on mul looteanatoomia juba järgmisel nädalal ja loodan, et sealt tulevad ainult positiivsed uudised 🙂

Uus kogemus on ka kuumusega kohanemine. Muidu olen väga soojalemb, ja nüüd suvisemate päevade ajal tegutsesin ka väga palju aias, jõin küll palju vett ja istusin aeg-ajalt varjus, aga õhtul oli küll täitsa loid olla ja järgmine päev enam välja ei kippunud.

Kuidas teil? 🙂

 

Rohunepp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hetkel rasedust 17+5.

Käimas siis kolmas rasedus. Välja ma rase endiselt ei näe ???? isegi mutte natukest ka beebikõhtu meenutavat ei ole. Muret selle pärast ei tunne, ongi endal kergem olla. Esimese lapsega oli meeletult suur kõht. Teisega väike kõht, mis kasvama ja teistele ka nähtavaks muutus alles peale 24 nädalat.

Liigutusi tunnen juba mõnda aega. Iga päevaga aina tugevalt ja tihemini liigutab.

Alguses võtsin alla 3.5 kg ja nüüdseks tagasi tulnud 700g.

 

Minu kõige suurem mure on see, et ei saa paljusid asju endiselt süüa. Oksendamine ja iiveldus endiselt alles. Nüüd küll harvem, kuid siiski endiselt alles. Kui sööks kõike, mida ise tahan, siis ilmselt oleks igapäevane ralli ????

Muidu sama aktiivne nagu enne rasedust, vahel on nõrgem olla, siis porisen omaette nurgas päevakese ja tegutsen edasi.

 

Rohunepp:

Ma teise lapse liigutusi hakkasin ka üsna hilja tundma. Täpset aega enam ei mäleta, möödas juba enam, kui 10.aastat. Platsenta oli ka teisega eesseinas. Ja see beebikõhuke ei jää ka tulemata ???? Naudi pigem seda, et ei veere nagu kakuke ????.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile oli minul LA uh. Beebiga on õnneks kõik hästi, kuid mina pean ikkagi korduvat GTT tegema u. 26 nädala paiku. Põhjenduseks siis see, et gestatsioonidiabeet lööb tihti välja raseduse lõpupoole. See, et eelmine GTT korras oli, ei loe. Vastik lugu igatahes ja veidike olen pettunud, et eelmine test sai siis tehtud nagu ilmaasjata.

Rohenepp, ma hakkasin liigutusi tundma alles kuskil 18+midagi. Mul ka platsenta eesseinas ja mehe pettumuseks ei ole kõhu pealt veel liigutusi tunda, ainult seespidiselt on aru saada.

 

Öölane

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohenepp, ma hakkasin liigutusi tundma alles kuskil 18+midagi. Mul ka platsenta eesseinas ja mehe pettumuseks ei ole kõhu pealt veel liigutusi tunda, ainult seespidiselt on aru saada.

Öölane

St Rohunepp, vabandust vea pärast ????

 

Öölane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vahepeal üldse aega saanud, et siin lugemas käia… suvine aeg, nii palju tegemist ????

Mul nüüd siis 25+1 nädalat täis, vahepeal käisin suhkruhaiguse uuringutel, viimane näit oli väga vähe kõrgem ja arst määras mulle kohe, et kannatan rasedusaegse diabeedi all????‍????… pidi ka nõustaja helistama, kes siis kirjutab mulle aparaadi välja ja räägib mis edasi saab, kuid juba paar nädalat sellest möödas ja keegi pole helistanud. Eks teisipäeval lähen arstile ja saan teada, miks mulle helistatud pole. Ehk vaadati, et see näit siiski normi piires????

Muidu enesetunne on hea, kuna on seisev töö, siis selg kergelt annab tunda ja kaldun arvama, et peaks raseduaegse bandaazi ostma.

Kes kasutab ja millist? Rääkige, kas aitab seljavalu puhul?

Kaalus olen juurde võtnud 4,5 kg. Kuna poisslaps, siis veidikene kaalus ja pikkuses suurem, kui olema peaks. Tegelikult mul kõik lapsed üpriski suurelt sündinud, sellepärast kahtlustabki arst rasedusaegset diabeeti. Ise arvan, et me mehega mõlemad pika kasvu, seega ka lapsed suured sündinud

Kas kellelgi veel rasedusaegne diabeet diagnoositud?

 

Ketukas????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul rasedust hetkel 26+3 . Kaalust hetkel juurde võtnud ei ole. Iiveldus ja oksendamine ikka platsis. Süüa päris kõike ei saa ikka.

31.08 lähen teisele suhkruhaiguse uuringule. Eelmine oli korras, kuid nagu ämmaka jutust aru sain, on lihtsalt nõue selline.

Ma esimese raseduse ajal kasutasin  arsti käsul bandaaži igapäevaselt ja kahetsesin seda peale sünnitust. Lihased olid nii nõrgad ja pärast olid seljavalud suuremad (mul seljaga probleeme). Teise rasedusega ei kasutanud bandaaži ja nüüd kolmandaga ka ei plaani. Selg vahepeal valutas, määrisin jäägeeli  enne pikali viskamist ja aitas hästi. Mul kõht muidugi väike ka.

Plaan osta peale sünnitust bandaaž.

Kuidas beebile asjade varumisega lood on? Kuna mul kaks türart, siis riideid ikka oleme ostnud 🙂 peamiselt nende soovil, endal nagu eelmise rasedusega, aega on.

 

Kaunist suve jätku

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna 28+6 ja olen nii-nii õnnelik, et nii kaugele olen jõudnud. Jälgin pidevalt neid “kui laps sünniks nüüd” näitajaid ja 28-29 on üks suur arenguetapp jälle ja praegu sündides lapsel küllaltki head võimalused.
Käisin ka GTT tegemas, sest raseduse alguses olin kergelt üle normaalkaalu, aga õnneks olid kõik näitajad normis, test ise polnud samuti pooltki nii hull, kui foorumites mulje jäänud 🙂

Bandaazi kohta küsisin enda arstilt üle (käin riskirasedana aeg-ajalt lisaks ämmakale ka tema juures) ja tema ei soovitanud seda eriti ei raseduse ajal ega järel. Et kõhulihaste-seljalihaste trenniga peaks ise väga vaikselt tegelema ja üleüldse keskendugu ma praegu vaagnapõhjalihastele. Kuna esimene nii kaugele kantud laps, siis kõht ka tegelikult veel väike ja suuri valusid-ebamugavusi polegi.

Tavalisemaid riideid on meile nüüd umbes kahe esimese eluaasta jaoks rohkem kui küll sõprade poolt toodud ja leian, et pole üldse soovi lihtsalt ostmise pärast veel eriti armsaid bodisid vms juurde osta. Riietest on vaja aga mingeid mõnusamaid aluskihte – siidivillast, meriinost vms bodisid ning vankrisse ja turvahälli talviseid kombekaid. Nende osas pean veel aru saama, et mis suuruses ja kui paksusid meil neid vaja on.
Käru ostsime ka ära, sest tahtsime thulet lisadega, mida järelturul küll liigub, aga mitte hullult palju, niiet mõistlikum oli ette valmis olla. Järgmisel kuul vaatame turvahälli ja voodit (need siis ikka uuena) ja nii jääb oktoobrisse veel muu vajaminev.

Septembris tellin vist mingi perekooli loengusarja ka ära. Kuidas teil nendega kogemus? Mõtlen praegu TÜK-i oma võtta, sest plaanin seal ka sünnitada, aga ehk kellelgi mingi teise koolitusega eriti hea kogemus? Mis koolitusi – a la hüpnosünnitus või jooga või veel midagi kolmandat te veel võtate?

Rohunepp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka tohutult õnnelik, et kaksikutega nüüdseks 28+2 täis tiksunud.. nagu Rohunepp olen samuti riski rase.. käin 1x nädalas ultrahelis, juuli alguses tekis kaksikute vaheline transfusiooni sündroom ja käisin helsingi ülikooli haiglas fetoskoopilisel laser operatsioonil (eraldati laste ühised veresooned platsentas) nüüd jälgitakse, et ilusasti kasvaks ja ei tekiks aneemiat.. tegelikult lapsed vastavad 26+2 ja 27+3 nädalat, kui kõik stabiilsena püsib, saan neid vähemalt oktoobri lõpuni kanda.

Riideid olen saanud mitmelt poolt, muidugi on eelmisest lapsest ka alles hoitud, merino kombekas jne (teist juurde vaja) õhemad sügise kombekad (autosse) mõlemale olemas, turvahälli kottkombe on üks eelmisest lapsest alles, teise plaanin osta järelturult.. kottkombe oli üldse eelmise lapsega hästi mugav kasutada nii turvahällis, kui vankris.
Muidugi kui väga enneaegsed või väikesed tulevad peab kuskilt ilmselt 44 suurus riideid vaatama, muidu on mul väga suur hulk 50 suuruses.

Turvahäll eelmise lapse oma veel alles, küll aga on see 4,5kg ja ilmselt võtan seekord nuna pipa lite.. kui tekib vajadus 2 lapsega üksi kuskile minna on iga kg arvel.

Vankrit veel ostnud ei ole, aga sugulane plaanib enda oma maha müüa ja ostan ilmselt selle, olen nagunii seda mudelit vaadanud..

Arvestades seda, et kaksikuid kannan ei ole ilmselt kõht ka veel eriti suur, kaalu juurde tulnud eriti ei ole 2kg algkaaluni minna (olin ka ülekaalus enne rasedust) juuni-september suutsin juurde võtta 1kg, ühe GTT olen juba teinud, just kaalu pärast juuni kuus, see oli korras, minujaoks on kahjuks see väga jube kogemus (esimese raseduse aeg oli samamoodi kohutav) , see kas pean varsti uuesti tegema selgub ilmselt järgmisel ämmaemanda visiidil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei hei

Kuidas novembrikatel kulgeb? Ega keegi juba kogemata sünnitanud pole?

Endal hetkel 37+3, kuigi ausalt sooviks, et oleks juba 40 nädalat ja saaks pisikese sülle võtta.

Viimase kolme nädalaga on kõht väga palju kasvanud, isegi ämmaemand ütles, et emakapõhjakõrgus väga suureks kasvanud. Järgmine  nädal UH, siis vaadatakse kui suur poja on ja kas on tarvis esilekutsumine teha, et väga suureks ei kasva. Kuna mul kõik lapsed suurelt sündinud, eriti viimane 4700????

Õnneks analüüsid iga kord korras olnud ja isegi rauatase, mis minu puhul imelik (eluaeg rauatase madal olnud).

Üldjuhul on see rasedus (järjekorras neljas) üleüldse kuidagi teistsugune. Juba ainuüksi see, et kaalus olen kokku juurde võtnud 8kg????

Veel, mida pole ma kunagi täitnud on sünnitusplaan. Esimest korda nägin üleüldse sellist paberit, eks ma ta kuidagi ära täitsin aga kuna ma pole mingi eriline eriliste soovide soovija, siis jäi kuidagi tühjaks see plaan???? Arvan, et kõik läheb nii nagu minema peab ja ette planeerida pole mulle kunagi meeldinud. Tavaliselt kõik etteplaneeritud asjad lähevad tuksi või muutuvad jooksvalt nii ehk naa.

Aga rääkige, kuidas kellel läheb?

 

Ketukas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas täna 36. nädal, et viimased 30p! 🙂 Kaalu juures kokku 10kg aga kõht on ikka päris ebamugavaks läinud, saan pidevalt vopse helladesse kohtadesse ja kõndida ka pole väga hea enam.

Otsustasin ikka eraämmaka võtta ITK’s kuigi täpselt oktoobrist hakkas uus hind. Samas nii hea oli eelmisel sünnitusel, kui 100% ämmaemanda tähelepanu oli minul ja ma teadsin, et ei pea teda kellegiga jagama. Saime juba kokku ka ja rääkisin südamelt ära, mida ma seekord teisiti tahaks teha. Eks ülejäänud juba tuleb nagu tuleb niikuinii. Õeh, vahest viskab ikka ärevuse sisse.

UH’s käisin ka erakas ja praegu näitas kaaluks 2600g +/- 300g, et loodetavasti tuleb ikka selline keskmine 3,5kg poiss. Mul alates 50. suurusest riideid varutud ja haiglakott ka pm koos. Enamus suurematest beebiasjadest on eelmisest lapsest alles, et ainult riideid oligi vaja osta.

Ega midagi, kui nüüd lõppu oodata 🙂 Loodetavasti läheb meil kõigil kergelt!

Bessy

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu novembribeebidest said hoopis septembribeebid, sündisid 30+4, viimased 6 nädalat oleme haiglas veetnud, esimesed 4 ITK intensiivravi perepalatis ja 2 nädalat lastehaiglas, ilmselt see nädal saame lõpuks koju.

Haiglasse läksin 3 päeva enne sünnitust, sest looteveed hakkasid lekkima, õnneks sain 2 kopse ettevalmistavat süsti ja peale teist süsti oli ideaalne 48 tundi.

Esimene lastest sündis ise, ühe pressiga 1178g, teine tuli 13 minutit hiljem häda keisriga(platsenta hakkas irduma) 1228g.

Lapsed on algusest peale tohutult tublid ja terved olnud, hingamis tugi oli ühel 3 pool ja teisel 4 päeva. Viimased 2 nädalat lastehaiglas ongi olnud söömise õppimise ja kaalu kogumise jaoks, täna ületasid mõlemad 1900g.

Sünnitusel oli mul verekaotus 1,2l ja tehti madala hemoglobiini pärast vereülekanne, narkoosi ajaks paigaldatud inhubeerimis toru oli paigaldatud viltu ja mul vajus vasak kops kokku ja tekkis vere hapniku sisalduse suur langus, hoiti 16 tundi ‘kuntslikus koomas’, täna tegin keisri järgselt lõpuks viimase trombi süsti.

Lühike kokkuvōte üsnagi ekstreemsest sünnituse kogemusest. ????

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )


Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2022