Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Novembris sünnitajad, kuidas selle rahaga siis ikkagi on?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Novembris sünnitajad, kuidas selle rahaga siis ikkagi on?

Postitas:

Tere!

Minu sünnitus tähtaeg on novembri keskel 2018. Sellel aastal käisin tööl vaid jaanuar, veebruar, märts. Kui rasedusest teada sain, otsustasin lahkumisavalduse anda, olen riskirase ning oli ka uus töökoht, kus olin katseaja alguses. Seega otsustasin, et lahkun omal soovil, sest nii või naa oleksin ma palju haiguslehel viibinud raseduse tõttu ja mind oleks siis nii või naa minema saadetud sealt. Kuna rahaliselt hetkel ei pea väga muretsema, otsustasingi, et jään töötuks, kuni nö raseduse ohtlik aeg möödas on ja siis võibolla otsin ajutise väikse töö paariks kuuks(kui mind üldse kuskile kõhuga siis võetakse).

Aga siiski tekitab muret, et kui sünnitan novembris, siis mis aasta järgi arvutatakse mulle emapalk ehk vanemahüvitis? Saan aru, et see oleneb sellest kas oled sellel hetkel kuskil tööl või mitte? Et kui tööl oled ja õigus dekreedirahadele siis arvutatakse 2018 järgi ja kui tööl ei ole ja dekreedirahadele õigust pole siis 2017 järgi?

Tänan ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 13:42; 11.04 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka eelmise aasta järgi arvutatakse, kui novembris sünnitad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gepard-
täpsustan:
VH algab neil, kes jäävad rsp-le(dekreeti) alles selle lõppedes ja sealt vaadatuna eelmise kalendriaasta alusel. Ja novembri tähtajaga ei ole võimalik, et rsp lõpp oleks 2018.a vaid on 2019, seega siis on VH 2018.a alusel.
Kui rsp lõpp on 2018 on VH 2017.a alusel
või
kui puudub õigus minna rsp-le, siis algab VH sünnitusest

teemaalgataja-
Iseenesest tegid väga vale otsuse rahaliselt. Hoolimata sellest, et oli uus töökoht jne siis riskirasedana olnuks õigus jääda lehele “üleviimine kergemale tööle” kuni rsp(dekreedi) alguseni ning kodus olles maksnuks Haigekassa sulle 70% eelmise aasta keskmisest. Ja minema saata rasedat ei saanuks.
Miks sa sellise otsuse tegid nõu pidamata?
Või on sulle ok olla töötu ja rahatu? Töötuna ikka arvele võtsid? Vähemalt töötutoetust saad?

Nüüd on nii, et kas
*asud tööle kas või tähtajalise lepinguga(pikkusega üle 1 kuu) nii, et see kestaks ajal kui saad minna rsp-le(vahemik kõige ennem 70p ning kõige hiljem 30 p enne tähtaega) ning lähed rsp-le(dekreeti),
siis algab VH rsp lõpust ja sõltub, kas rsp lõpp on 2019…siis on VH 2018.a alusel

*kui sa ei asu tööle või kui asud aga see töösuhe ei kesta nii kaua, et saaksid minna rsp-le(dekreeti) siis algab VH sünnist ja kui sünnitad 2018.a siis sinu VH arvutatakse sünnituse hetkest vaadatuna eelmise st 2017.a keskmise alusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:21; 12.04 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annnan siis pisut selgitust. Kuna ma töötasin selles kohas ca 1 kuu ja juba sellest 2 nädalat olin haige, siis võeti minuga ühendust ja küsiti kas olen tagasi tulemas või loobun tööst. Otsustasin loobuda, sest ei vajanud pingeid seoses tööandja pärimistega, kus ma olen ja miks tööle ei tule. Olen ka kuulnud, et kui katseajal rasedusest teatada, siis tööandja leiab 101 põhjust, miks sind peale katseaega mitte edasi hoida. Ja kuna tegemist on tulemuspalgal põhineva tööga, siis nad oleks selle põhjuse kindlasti kergesti leidnud, sest tulemusi ma ju selle töötatud aja jooksul täita veel ei suutnudki. Kergemat tööd selles asutuses ei ole, see ongi kõige kergem töö juba. Istuv töö, kontoris. Ühesõnaga säästsin ennast nendest jamadest, sest minu prioriteet on keskenduda oma kõhubeebile ja puhata.
Ja ei, ma ei ole rahatu, eelmises töökohas suutsin hästi teenida ja kõrvale panna. Lisaks sellele on mul väike backup ka pärandustest ning samuti toetav töötav elukaaslane, kui mul enda rahadest ei peaks välja tulema. Töötuna võtan arvele ennast varsti, sest huvi oleks töötukassa abiga ikka kuskile tööle saada mingi hetk, midagi kerget ja stressivaba.

Ma väga tänan Sind selle põhjaliku info eest, järelikult plaanin siis ikkagi tähtajalise lepinguga uut tööd ja mitte dekreeti kasutada, et VH algaks ikkagi sünnituse hetkest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 13:42; 11.04 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa katseajal rasestud siis sinu tööleping muutub automaatselt tähtajatuks ja keegi sind minema saata ei saa. Sorri aga väga rumal otsus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta tuli tööle kedagi asendama, siis leping ei muutu tähtajatuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Kasutan teemat ära, sünnitan ka novembris, aastal 2017 käisin tööl mõned kuud aasta alguses. Sel aastal pole tööl käinud, kuna tööd ei ole olen kodus, ülemus aga maksab minu eest ikka makse. Sel aastal siis palka ma saanud ei ole, olin ise sellega nõus. Kas ma saan ikkagi minna dekreeti, või kuna ma reaalselt tööl ei käi siis ei saa. Kui mind nüüd tööle kutsutakse, töö on raske, kas ma saaksin jääda haiguslehele, kuna kergemat tööd tal pakkuda ei ole. Kuidas mul oleks kasulik toimida. Aitähh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-

oluline on, kas ja kui palju laekub sotsmaksu st et tööandja tasub sinu eest sotsmaksu,
mitte
see kas sa reaalselt käid tööl või oled tööandja korraldusel töö puudumisel kodus ja garanteeritakse selle aja eest keskmine palk

jah, loomulikult on võimalik ja kasulik minna rsp-le
ning
jah, kui kutsutakse tööle aga konkreetselt sulle rasedana ei sobi siis jäädki haiguslehele “üleviimine kergemale tööle”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:21; 12.04 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei

Mina tegin ka nii, et läksin nö “kergemale tööle”. Aga kuna tööandjal ei ole mulle kergemat tööd anda, siis olen töövõimetuslehel alates sellest ajast kui ämmakas mind arvele võttis. Ämmakas ise väljastas sellise paberi, kus oli kirjas, et ei tohi kemikaalidega kokku puutuda, raskusi tõsta, müra keskel olla jne..

Ja pole tööandjaga ka mingeid probleeme 🙂 Kõik olid väga sõbralikud. Mis sest et ma olin seal alles novembrist 2017 töötanud. Ja töövõimetusele jäin ma märtsi lõpp 2018.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Novembris sünnitajad, kuidas selle rahaga siis ikkagi on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.