Esileht Tööelu, raha ja seadused. Novembris ühekordne “lisa” lapsetoetus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 119 )

Teema: Novembris ühekordne “lisa” lapsetoetus

Postitas:
Kägu

Oo, no see oleks küll ju tore.

Mul on küll ainult üks laps, aga kui nüüd selline tore pisisumma sülle kukub, siis ma kohe eraldan selle päkapikusussi nänni jaoks, mida võibki sobivasti novembris valmis varuda. Äkki isegi ostan mingi legodega advendikalendri odavama šoksikalendri asemel.

Aga noh, enne ei julge midagi hõisata, kui nuts taskus, sest ma esimest korda siit Perekoolist täna kuulsin sellest asjast. Vbla nüüdseks on see plaan neil juba maha kantud.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Mul laps soovib ntx villast mantlit

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Ära muretse, raudselt saan maha juua!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Mul laps soovib ntx villast mantlit

Riik annab iga kuu 60 eurot. Et ei suuda selle eest mantlit osta?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kui nüüd selline tore pisisumma sülle kukub, siis ma kohe eraldan selle päkapikusussi nänni jaoks, mida võibki sobivasti novembris valmis varuda.

Kas tõesti on olemas inimesi, kes 50 lisaeuro laekumist üldse tähele panevad? Kas päriselt ka elavad inimesed sellises vaesuses? Täiesti tõsiselt küsin. Kas meie riigis leidub inimesi, kes ’50 lisaeurot’ kuhugi eraldavad jne? Täiesti, absoluutselt täielikult mõistetamatu minu jaoks.

+6
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Täiesti reaalselt jälgin eelarvet ning 50 eurot on ka praegusel ajal arvestatav summa.

 

aga kui nüüd selline tore pisisumma sülle kukub, siis ma kohe eraldan selle päkapikusussi nänni jaoks, mida võibki sobivasti novembris valmis varuda.

Kas tõesti on olemas inimesi, kes 50 lisaeuro laekumist üldse tähele panevad? Kas päriselt ka elavad inimesed sellises vaesuses? Täiesti tõsiselt küsin. Kas meie riigis leidub inimesi, kes ’50 lisaeurot’ kuhugi eraldavad jne? Täiesti, absoluutselt täielikult mõistetamatu minu jaoks.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, ära tüütab juba see iga teema all halamine milline ebaõiglus väikseid peresid tabanud on. Praegune küsimus ei puuduta mitte kuidagi suuri peresid.

Ära muretse, see ei jää kestma ja siis me juba naerame suurte perede üle rohkem, kui praegu, mil nad kerjavad, räägivad armastusest laste vastu ise samas lapsi lahterdades.

Miks sa suurte perede üle naerad? Ja kas suured pered tegid ettepaneku lasterikaste perede toetuse tõstmiseks?

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Täiesti reaalselt jälgin eelarvet ning 50 eurot on ka praegusel ajal arvestatav summa.

Jube. Miks sa normaalselt ei teeni?

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis on normaalne teenistus?

Jah, nii on. Täiesti reaalselt jälgin eelarvet ning 50 eurot on ka praegusel ajal arvestatav summa.

Jube. Miks sa normaalselt ei teeni?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan ka seda juttu ja nüüd leidsin info, et tuleb see 50 eurot. https://keskeesti.treraadio.ee/uudised/23294/uhekordne-hinnatousu-leevendamise-toetus-aitab-eakaid-lastega-peresid-ja-toovoimetuspensionare

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, ära tüütab juba see iga teema all halamine milline ebaõiglus väikseid peresid tabanud on. Praegune küsimus ei puuduta mitte kuidagi suuri peresid.

Ära muretse, see ei jää kestma ja siis me juba naerame suurte perede üle rohkem, kui praegu, mil nad kerjavad, räägivad armastusest laste vastu ise samas lapsi lahterdades.

Miks sa suurte perede üle naerad? Ja kas suured pered tegid ettepaneku lasterikaste perede toetuse tõstmiseks?

see on võimalik kuna  lasterikaste perede juhatuses on seederi abikaasa

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast siin nii vaikne ongi.Kõik shoppvad:)

Või magavad viinauimas.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured pered on vägagi käinud toetust kindlustamas. Justiitsministri FB lehelgi on pilt, kuidas ta kohtus lasterikaste esindajatega. Pildil ka proua Seeder.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Luuad küll siin koos, seda toetust saavad kõik vanaduspensionärid, lapsed (olgu neid 1 või 10) 50€ inimese kohta, lisaks ka töövõimetud

Vanaduspensionärid ja töövõimetud ei paista nii väga selle 50 euro järele sügelevat.

Selle hinnangu annad sa ühe inimese puhul? Tase…

Luuad on tase…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://pealinn.ee/2022/10/20/lastetoetuse-saajad-ja-pensionarid-saavad-50-eurot-toetust/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Mul laps soovib ntx villast mantlit

Riik annab iga kuu 60 eurot. Et ei suuda selle eest mantlit osta?

Lapse kulud on ju muud ka. Eriti kasvaval lapsel

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Mul laps soovib ntx villast mantlit

Riik annab iga kuu 60 eurot. Et ei suuda selle eest mantlit osta?

Lapse kulud on ju muud ka. Eriti kasvaval lapsel

Aga esita siis lihtsalt iga kuu riigile arve, palju lapsele kulus.

(Kas sulle selline kontseptsioon, nagu töölkäimine ja rahateenimine, ei ole tuttav?)

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://pealinn.ee/2022/10/20/lastetoetuse-saajad-ja-pensionarid-saavad-50-eurot-toetust/

Huvitav on see, et sellest nimekirjast puuduvad osalise töövõimega inimesed (vana süsteemi töövõimetuspensionärid aga on kaasatud). Osalise töövõimega inimestele on ju niigi sissetuleku osas piir ette pandud (toetus kaob ära), aga riik võtab rõõmsalt rohkem teenitud palgalt vastu sots.maksu. Osalise töövõime toetus jäetakse maksmata, lisandub ettevõtte poolt makstav suurem sots. maks: sealt see novembrikuine toetus osaliselt ka tuleb (lihtsamalt väljendudes) vigaste arvelt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Mul laps soovib ntx villast mantlit

Riik annab iga kuu 60 eurot. Et ei suuda selle eest mantlit osta?

Lapse kulud on ju muud ka. Eriti kasvaval lapsel

Aga esita siis lihtsalt iga kuu riigile arve, palju lapsele kulus.

(Kas sulle selline kontseptsioon, nagu töölkäimine ja rahateenimine, ei ole tuttav?)

On ikka ja normaalne sissetulek on aga kui laps tuleb eelarve välise sooviga, siis on ju tore seda ka täita, ilma muudatusi tegemata. Aga sa anna oma laste raha siis annetusteks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://pealinn.ee/2022/10/20/lastetoetuse-saajad-ja-pensionarid-saavad-50-eurot-toetust/

Huvitav on see, et sellest nimekirjast puuduvad osalise töövõimega inimesed (vana süsteemi töövõimetuspensionärid aga on kaasatud). Osalise töövõimega inimestele on ju niigi sissetuleku osas piir ette pandud (toetus kaob ära), aga riik võtab rõõmsalt rohkem teenitud palgalt vastu sots.maksu. Osalise töövõime toetus jäetakse maksmata, lisandub ettevõtte poolt makstav suurem sots. maks: sealt see novembrikuine toetus osaliselt ka tuleb (lihtsamalt väljendudes) vigaste arvelt.

Muide need igasuguseid töövõimetud ega inimesed siiski tohivad tööd teha.  Osalise töövõimega saad palga pluss toetust.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ei tohiks ükski laps ilma jõulukingita jääda, kui vastu talve lambist 50 euri igale lapsele pihku pistetakse. Või on emmed selle raha juba ära planeeritud ja tibudel jälle ülelend?

Mul laps soovib ntx villast mantlit

Riik annab iga kuu 60 eurot. Et ei suuda selle eest mantlit osta?

Lapse kulud on ju muud ka. Eriti kasvaval lapsel

Aga esita siis lihtsalt iga kuu riigile arve, palju lapsele kulus.

(Kas sulle selline kontseptsioon, nagu töölkäimine ja rahateenimine, ei ole tuttav?)

On ikka ja normaalne sissetulek on aga kui laps tuleb eelarve välise sooviga, siis on ju tore seda ka täita, ilma muudatusi tegemata. Aga sa anna oma laste raha siis annetusteks.

Jah, saada oma nimi, maksan sinu eest ühe eesti keele kursuse kinni.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa suurte perede üle naerad? Ja kas suured pered tegid ettepaneku lasterikaste perede toetuse tõstmiseks?

Idee ja rahastus tuli P. Pruunsillalt, kellel on mitme naisega 7 last.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi eriti labane ja kibestunud kägu siin teemas möllamas…

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://pealinn.ee/2022/10/20/lastetoetuse-saajad-ja-pensionarid-saavad-50-eurot-toetust/

Huvitav on see, et sellest nimekirjast puuduvad osalise töövõimega inimesed (vana süsteemi töövõimetuspensionärid aga on kaasatud). Osalise töövõimega inimestele on ju niigi sissetuleku osas piir ette pandud (toetus kaob ära), aga riik võtab rõõmsalt rohkem teenitud palgalt vastu sots.maksu. Osalise töövõime toetus jäetakse maksmata, lisandub ettevõtte poolt makstav suurem sots. maks: sealt see novembrikuine toetus osaliselt ka tuleb (lihtsamalt väljendudes) vigaste arvelt.

Muide need igasuguseid töövõimetud ega inimesed siiski tohivad tööd teha. Osalise töövõimega saad palga pluss toetust.

Kui teemat ei jaga siis miks klähvida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://pealinn.ee/2022/10/20/lastetoetuse-saajad-ja-pensionarid-saavad-50-eurot-toetust/

Huvitav on see, et sellest nimekirjast puuduvad osalise töövõimega inimesed (vana süsteemi töövõimetuspensionärid aga on kaasatud). Osalise töövõimega inimestele on ju niigi sissetuleku osas piir ette pandud (toetus kaob ära), aga riik võtab rõõmsalt rohkem teenitud palgalt vastu sots.maksu. Osalise töövõime toetus jäetakse maksmata, lisandub ettevõtte poolt makstav suurem sots. maks: sealt see novembrikuine toetus osaliselt ka tuleb (lihtsamalt väljendudes) vigaste arvelt.

Muide need igasuguseid töövõimetud ega inimesed siiski tohivad tööd teha. Osalise töövõimega saad palga pluss toetust.

Lastega ka enamus töötavad ja saavad palka.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa suurte perede üle naerad? Ja kas suured pered tegid ettepaneku lasterikaste perede toetuse tõstmiseks?

Idee ja rahastus tuli P. Pruunsillalt, kellel on mitme naisega 7 last.

No ütleme, et tuli Pruunsillalt, kuigi ma pole selles päris kindel, et just tema oli selle idee algautor. Tal on tõesti palju lapsi, aga samas teda ennast see lapsetoetuse ega peretoetuse tõus küll rikkamaks ei tee, sest tema varandusliku seisu juures ei mängi see toetus üldse mingit rolli. Aga no hea küll, ütleme, et temalt tuli idee ja et Seeder paljulapselisena (kelle lapsed juba suured, vähemalt osad) hakkas ideed valitsuses läbi viima. Aga milles siis ülejäänud suured pered süüdi on? Näiteks minu käest pole keegi küsinud, kas ma toetan seda plaani ja ma ise pole kuskil midagi nõudmas käinud. Tasuta ei jagata mulle laste arvu tõttu samuti midagi. Abivajajaks end ei pea ja ei kvalifitseeru ka.

Mu meelest toob see teema eriti hästi välja selle, et osad väiksemate perede vanemad pahandavad plaanitava toetuse tõusu pärast ainult kadedusest. Mina arvan, et peretoetust ei peaks nii palju tõstma ja pikendama laste 24-aastaseks saamiseni, kuna riigi raha saaks ja peaks otstarbekamalt kasutama. Aga näib, et osad on lihtlabaselt kadedad. Kui see toetus ka teile laiendada, kas te siis kiidaksite takka?

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa suurte perede üle naerad? Ja kas suured pered tegid ettepaneku lasterikaste perede toetuse tõstmiseks?

Idee ja rahastus tuli P. Pruunsillalt, kellel on mitme naisega 7 last.

No ütleme, et tuli Pruunsillalt, kuigi ma pole selles päris kindel, et just tema oli selle idee algautor. Tal on tõesti palju lapsi, aga samas teda ennast see lapsetoetuse ega peretoetuse tõus küll rikkamaks ei tee, sest tema varandusliku seisu juures ei mängi see toetus üldse mingit rolli. Aga no hea küll, ütleme, et temalt tuli idee ja et Seeder paljulapselisena (kelle lapsed juba suured, vähemalt osad) hakkas ideed valitsuses läbi viima. Aga milles siis ülejäänud suured pered süüdi on? Näiteks minu käest pole keegi küsinud, kas ma toetan seda plaani ja ma ise pole kuskil midagi nõudmas käinud. Tasuta ei jagata mulle laste arvu tõttu samuti midagi. Abivajajaks end ei pea ja ei kvalifitseeru ka.

Mu meelest toob see teema eriti hästi välja selle, et osad väiksemate perede vanemad pahandavad plaanitava toetuse tõusu pärast ainult kadedusest. Mina arvan, et peretoetust ei peaks nii palju tõstma ja pikendama laste 24-aastaseks saamiseni, kuna riigi raha saaks ja peaks otstarbekamalt kasutama. Aga näib, et osad on lihtlabaselt kadedad. Kui see toetus ka teile laiendada, kas te siis kiidaksite takka?

Kõik teised peale sinu ongi ju lihtslabased amööbid,

Loodan, et saad õndsaks,

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ütleme, et tuli Pruunsillalt, kuigi ma pole selles päris kindel, et just tema oli selle idee algautor. Tal on tõesti palju lapsi, aga samas teda ennast see lapsetoetuse ega peretoetuse tõus küll rikkamaks ei tee, sest tema varandusliku seisu juures ei mängi see toetus üldse mingit rolli.

No aga ega tema jaoks ei olegi raha ju oluline, vaid võim, mida ta selle eest osta saab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on olemas inimesi, kes 50 lisaeuro laekumist üldse tähele panevad? Kas päriselt ka elavad inimesed sellises vaesuses? Täiesti tõsiselt küsin. Kas meie riigis leidub inimesi, kes ’50 lisaeurot’ kuhugi eraldavad jne? Täiesti, absoluutselt täielikult mõistetamatu minu jaoks.

Väga paljud tegelevad investreerimisega, kes ostab aktsiaid, kes tegeleb krüptoga, kes kogub puhverraha, täidab kolmandat sammast või on mingi konkreetne plaan, milleks säästetakse (uus korter jne). Kõik, kes invetseerimisega tegelevad, panevad ka 10 eurot tähele. Väga rumal oleks 50 eurot mitte tähele panna.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 119 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Novembris ühekordne “lisa” lapsetoetus