Esileht Hobinurk Nukitsamees

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Nukitsamees

Postitas:
Kägu

A mida mina olen mõelnud, see on see, kuidas Metsamoor sellises vanuses veel lapse sai. Nuki oli umbes 3-4-aastane, vaevu rääkis ja oli sotsialiseerimata, järelikult umbes 3-5 aastat tagasi pidi eit veel lapsekandmiseas olema. Aga vana koll oli ju poolteist jalutuna ahju otsas, ilmselt käies all vaid asjal (kui sedagi – lapsed igatahes polnud teda veel kordagi näinud), kas tollest siis tookordki veel lapsetegijat oli. Ja kuna vanemad poisid olid ju parajas meheeas, pidi eit olema umbes 50 või nii. Kuigi kes seda kollide füsioloogiat nii täpselt teab kah … ;D

Oli see üldse loomulikul teel saadud laps?! Eks vast ikka, sest sarviline oli ta küll samasugune magu teised ???? Äkki varastas kusagil või hoopis nõidus omale lapse?
Ega selles filmis ju päriseluloogigat polegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli Mooril ilmselt ikka oma, no et sarved ja nii. Aga filmis lauldakse, et “aga aeg ei võta ära ema hingevalu” – ja nüüd tulevad siin kaks ülbet talulast ja viivad Mooril viimse pesamuna ää, see nüüd küll ilus ei olnud. No hea küll, Nuki enda jaoks ehk oli veidi parem, nägi natuke maailma ja et on olemas ka teistsugust rahvast, lapsel teiste laste seltsi ja nii; ja mis peaasi – kõht oli alati täis, kuna metsas nad olid ju alailma näljased. Aga mida tema ema pidi tundma, see ei paistnud kedagi huvitavat. Ei olnud ju nii, nagu Moor oma pisipojast poleks hoolinud – hoolis küll ja väga. No kena ju oli, et Iti ja Kusti siiski koju said, aga oli’s neil tarvis võõrast last kaasa vedada! Sulaselge lapsevargus ju.

Ja teine asi, mida ma alati imestasin – kuidas nad pidevalt näljased olid. Nii suur  ja paks mets, et ei teatudki, et seal kollid elavad, ja et hunte paksult täis – järelikult pidi ka saakloomi olema – metssigu, põtru, tollal ehk isegi hirvi, ja muidugi karusid, et ei pidanud alati tetrede, padritsate ja jäneste peal elama. Kaevad karuotile augu, ajad põdra lõksu, siis liha tükiks ajaks, pole vaja inimeste tagant põrsaid varastada. Kitselt sai muidugi lapsele piima. Ja hunt isegi pidi täiesti süüa kõlbama, pluss karusnahk.

Kas nad siis vibusid ja nooli ei osanud teha, inimeste tagant karu- või kuldioda varastada, kui kirved ja noadki neil olemas olid. Millest seda körti keedeti – vaevalt ainult jänestest ja lindudest, ju ikka veidi tangu ja kardulast sinna sisse käis või mingeid juurikaidki.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest seda körti keedeti – vaevalt ainult jänestest ja lindudest, ju ikka veidi tangu ja kardulast sinna sisse käis või mingeid juurikaidki.

Köögivilja peenar oli kollidel ju täitsa olemas. Kusti ju isegi rohis seda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga see paar nälgind porgandit kaua vastu ei löö. Ja siga tahab head rokka, palja ohakaga pekki ei kogu. Iseasi, kui nad ta talveks är’ veristasid. Mingid suurema looma ribid ju ripnesid seal kuskil, järelikult kas siga või lammas või põdravasikas see pidi olema. Ja need suured kondid, mida Tölpa Mõhu tagant varastas – ikka ka kas lehma või põdra omad. Võisid muidugi olla ka karutapp – kui selle üles leidsid. Ega karu oma saagi kõrval ei passi, laseb seda enne hapneda, siis sealt ää võtta, peremehest salaja, nagut oma sahvrist 🙂

Aga kott tangu või vilja pidi ikka varuks olema, kui ka kartulit ei olnud. Siis olidki lollid ja laisad, et seda natukestki kardulamaad aritud es saanuva, miska viiele oleks jagunud. Mida see moorgi seal päevad läbi tegi – ise ei rohinud, last ei kantseldanud, rahapadasid ei jahtinud ja jäneseid ka mitte, kitse lüpsis ehk paar korda päevas ja paljuks seda – krt siis sügaski vaid sarvevahet endal ja oma taadil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohjah.. Ja iga näitleja mängis kohe punktupealt enda vanust last, eks ole? Jama lugu, mis sa arvad, kui vana see Õnne 13 Jaanus küll olla võiks? Muutus korraga nipsti 4 aastat nooremaks? Et algul oli 1976 sündinud ja siis äkki 1980? Mõtle Iti aastake nooremaks kui Anna-Liisa ja Kusti aasta-kaks vanemaks kui Ülari, need 71 sündinud lapsed jaga kah kolmele aastale ning ongi täiesti loogiline jaotus juba. Tol ajal saadigi lapsi üsna palju ja järjest. Tolle aja all mõtlen siis aega 100+ aastat tagasi, mitte filmi tegemise aega.

Ütle, et sa tegid nalja, kui selle kommentaari kirjutasid!?

Ahah, et see kägu, kes imestas, et kuidas Ines Aru küll nii võimeakas oli, et lausa 4 last 71 sündinud, rääkis väga loogilist juttu? Ja mina, kes vastasin, et kas kõikides filmides arvab, et tegelased on täpselt sama vanad, kui neid mängivad näitlejad, tegin nalja? Nonoh.

Mina olin see, kes kirjutas, et riided olid filmi tegemise aegsed. Mul on väga vilets silmamälu ja polnud filmi ammu vaadanud: ette tuli peamiselt Iti punasekirju seelik ja rätik.

No ma vaatasin enne vastamist üle selle video: https://www.youtube.com/watch?v=Z-OtyfQtyVI

No ei olnud 40-50 aastat tagasi kombeks tüdrukutel põllesid kanda. Linased seelikud koos alusseelikud, valged pluusid? Ja poiste heledad püksid, vestid, heledad pluusid, no ei olnud ju sellsed riided.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen eeskõnelejaga nõus, see aeg oli ju nõidus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah, et see kägu, kes imestas, et kuidas Ines Aru küll nii võimeakas oli, et lausa 4 last 71 sündinud, rääkis väga loogilist juttu? Ja mina, kes vastasin, et kas kõikides filmides arvab, et tegelased on täpselt sama vanad, kui neid mängivad näitlejad, tegin nalja? Nonoh.

Muidugi, filmitegelased ei pruugi mängida filmis endavanust. Aga vähe sellest, et nad on päriselus kõik pea ühevanused, näevad nad ka filmis ühevanused välja. Ja see on veider. Ei, tegelikult ei ole veider, sest tegemist on ju muinasjutuga. Aga kuna teema ongi selle filmi ebaloogilisusest, siis on igati kohane siin välja tuua ka laste vanus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi, filmitegelased ei pruugi mängida filmis endavanust. Aga vähe sellest, et nad on päriselus kõik pea ühevanused, näevad nad ka filmis ühevanused välja. Ja see on veider. Ei, tegelikult ei ole veider, sest tegemist on ju muinasjutuga.

Just, see on muinasjutt, ei muud. Ei midagi veidrat. Aga kui tahad just, siis ega väljanägemise järgi on ikka üsna raske vanuses 6-12 laste vanust hinnata. 6 ja 12 just segi ei aja, aga seda, kas see 71 sündinud laps oli aastal 80 nüüd 8,9,10 või 11 nii kindlalt küll vahet ei tee. Nii et vabalt võivad need lapsed seal filmis ka kõik omavahel aasta-pooleteist aastaste vahedega olla.

Kui minu lapsed olid 5 ja 6.5, peeti neid sageli kaksikuteks, sest selleks vanuseks jõudis noorem vanemale kasvus järgi. Ja edasi järgnevad kümmekond aastat peeti nooremat last vanemaks. Nii et ma tõesti ei näe midagi imelikku seal neid lapsi vaadates.

Ja noh, kui just tahad laste vanuseid ja nende loogilisust hinnata, võiksin vabalt öelda, et need lapsed on vanuses 6, 8,9,10,10 12, 13.  Ja see ei ole üldse imelik kombinatsioon laste vanustest. Minni ja Mann kümneaastased kaksikud, Kusti 13, Tõnn 12, Iti  6 ja Aadu ja Juku 8 ja 9.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Hobinurk Nukitsamees