Esileht Kodunurk Nurmenuku kuivatamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Nurmenuku kuivatamine

Postitas:
Kägu

Korjasin peaaegu 2 nädalat tagasi nurmenukke. Panin mõneks päevaks pimedasse õhurikkasse kohta, seejärel oli saunakütmise päev ning peale kuumuse langemist panin õied lavale. See oli nädal tagasi. Nüüd läksin vaatama, kas on kuivad – justkui oleks, aga nami-nami leht ütleb, et “Taim on kuiv, kui see näppude vahel mudides puruneb”. No minul ei purune (näiteks piparmünt puruneb katsudes, sellist purunemist mõtlen), kuigi on täiesti kuiva välimusega. Siis on vaja veel oodata? Samas on nami-nami lehel ka kirjas, et paari nädalaga kuivavad ära, no kaua ma siis veel ootan? Homme teeme jälle sauna, uuesti lavale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nurmenuku õied ei kuiva selliseks, et murduks. Pole kunagi kuivanud. Jäävadki sellised nagu vintsked. Ise kuivatan juba üle 20a teeks. Kui on kuiv katsudes, siis on kuiv. Ise kuivatan köögis külmkapi otsas võrkkastides. Säilitada soovitan kas riidest v paberist kotis st õhurikka(ma)s kohas.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teemata poleks selle peale tulnudki, et nurmenuku kuivatamine on miski eriline toiming. Mõned nädalad tagasi korjasin nurmenukke. Ladusin need köögipaberile ja jätsin toa temperatuuril kuivama. Paar päeva tagasi korjasin kokku ja panin karpi. Ei tulnudki pähe, et peab miskit eritehnoloogiat kasutama ja mureduse asted kontrollima.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka olen toatemperatuuril max nädala kuivatanud ja hiljem riidest või paberist kotti pannud.

Mis purunemine? Nurmenukk ju pole leht nagu piparmünt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis purunemine? Nurmenukk ju pole leht nagu piparmünt.

Oleks ka nii arvanud, kui nami-nami poleks teisiti väitnud. Aga selge, läks karpi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Nurmenuku kuivatamine