Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nutiajastu ja keskendumisraskusega inimesed

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Nutiajastu ja keskendumisraskusega inimesed

Postitas:
Kägu

Kas inimkond ei saa aru, et tehnoloogia areng, mida peetakse suureks võidukäiguks, on tegelikult inimkonna hukk? Inimesed ei suuda enam normaalse algupärase inimese kombel ju funktsioneeridagi, mälu puudub, keskenduda ei suudeta, olulistest (alus)väärtustest ollakse eemaldunud .. See kõik on suur probleem, millele lahendust ei ole ju näha.

+17
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ohh taevas avita, kuidas inimesed ometi aru ei saa!

+4
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ohh taevas avita, kuidas inimesed ometi aru ei saa!

See om üits arusaamata asi, kuda nemad aru ei saa!

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tehnoloogia areng on küll üks viimaseid asju mille pärast muretsema peaks.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, kuidas nemad ei mõista, et mina ei taipa  kuidas nemad  aru ei saa, et mina ei mõista kuidas nemad ei taipa!

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suht irooniline, et sellist asja kurdetakse veebikeskkonnas 😀

+17
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas inimkond ei saa aru, et tehnoloogia areng, mida peetakse suureks võidukäiguks, on tegelikult inimkonna hukk? Inimesed ei suuda enam normaalse algupärase inimese kombel ju funktsioneeridagi, mälu puudub, keskenduda ei suudeta, olulistest (alus)väärtustest ollakse eemaldunud .. See kõik on suur probleem, millele lahendust ei ole ju näha.

See on mingi pastakast imetud teema nüüd. Ma pole küll väga rumalaid ja halva suhtlemisoskusega inimesi viimasel ajal kohanud. Kõik on avatud, nutioskustega ja ikka väga paljud TAHAVAD võõraga rääkida, muret kurta, ennast kiita.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mingi pastakast imetud teema nüüd.

Tegelikult päris ikka ei ole. Olen viimasel ajal mitmeid kordi erinevate klienditeeninduse töötajatega suheldes kohanud seda, et inimesed ei suuda lihtsast ja lühikesest sõnumist iva välja lugeda. Päris kindlasti kohe mitte, kui küsimusi on ühe asemel kaks (või, hoidku jumal, rohkemgi). Ei tahaks uskuda, et tegemist on pahatahtliku ignoreerimisega, aga vastused on tihti küsimusest kaarega mööda.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegu pole mitte ainult tehnoloogia “arenguga”, vaid nn moodsusega ja normaalsusega üleüldiselt. Kõik praegused nö normaalsed ja moodasd viisid, on suunaga täielikku väljasuremisse.
Elu ja elamise alused, info ja teadmised ja oskused mis saavutama peab juba alates vanemate poolt edastatuna noortele lastele, ja edasi koolides. Et üldse oleks võimalik reaalselt ehtsalt oma enda elu ja ühiskonna elu edendada. Need alused täielikult puuduvad, neist ei piuksugi et üldse olemas on seega ka mitte et mis ja millised ja miks need on, ja asemel räige saast mis võimaldab ainult isikliku ja ühiskondliku elu üha hullemat mädandumist.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis jutt see on, et keskenduda ei suudeta. Nuti telefoni omanik suudab väga hästi keskenduda, muidu ei saaks ta ju telefoni üldse kasutada niipalju. Pigem on küsimus, mida inimene tahab. Seda mida ei taha, seda ta ka ei tee ja seda ei mäleta.  Tootlikus on kindlasti tõusnud nendel inimestel, kes kasutavad nutitelefoni võrreldes nendega, kes käisid putkas 2 kopika eest helistamas ja kaugekõnesid tuli nädal ette tellida.  INimene on õppimisvõimeline, kui vaja treenitakse oma mälu ja omandatakse oskused. Aga kui vaja pole, milleks siis mingit oskust vaja on ?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nõustun viimase käoga. Õigem oleks öelda, et mitte, et  mälu ei puudub, vaid et huvi puudub. Ja mille vastu huvi puudub – sellele ei viitsita ka keskenduda ja see ei kipu ka meelde jääma.

Miks aga kaasaegne inimene ei tunne enam huvi paljude nende asjade vastu, mille vastu eelmised põlvkonnad tundsid, see on jälle omaette huvitav küsimus.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas pole huvitav et keskendumisraskustega ja püsimatud inimesed ja ka lapsed suudavad tunde istuda nutiseadmes.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegu pole mitte ainult tehnoloogia “arenguga”, vaid nn moodsusega ja normaalsusega üleüldiselt. Kõik praegused nö normaalsed ja moodasd viisid, on suunaga täielikku väljasuremisse.

Elu ja elamise alused, info ja teadmised ja oskused mis saavutama peab juba alates vanemate poolt edastatuna noortele lastele, ja edasi koolides. Et üldse oleks võimalik reaalselt ehtsalt oma enda elu ja ühiskonna elu edendada. Need alused täielikult puuduvad, neist ei piuksugi et üldse olemas on seega ka mitte et mis ja millised ja miks need on, ja asemel räige saast mis võimaldab ainult isikliku ja ühiskondliku elu üha hullemat mädandumist.

Vaesekene. Küsi perearstilt mingeid antidepressante…

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas inimkond ei saa aru, et tehnoloogia areng, mida peetakse suureks võidukäiguks, on tegelikult inimkonna hukk?

No minu meelest on tehnoloogia algselt loodud ikka selleks, et vabastada inimene (vähemalt osast) nürist ja rutiinsest tegevusest. Et inimene saaks selle asemel tegeleda meeldivama/huvitavama tööga või/ja rohkem puhata.

Mis aga on kummaline, et paljud justkui loobuvad sellest hüvest. No näiteks pereemad, kes võiks rõõmustada, et kodumasinate abil saavad majapidamistööd palju kiiremini ja vähema vaevaga tehtud kui esiemadel, sageli selle asemel, et rõõmustada, kehtestavad endale hoopis mingid väga kõrged standardid. Näiteks, et kõik peab kogu aeg laitmatult korras olema ja läikima. Otse loomulikult ka väikelaste kõrvalt. Ja seega kogu see vaba aeg, mis kodutööde tegemisest tänu kaasaegsele tehnikale üle jääks, lihtsalt… koristatakse täis.

Võibolla mõni tunneb ennast ka sellise rügamise juures õnnelikuna. Aga paljud õnnetuna, et ” kogu mu päev kulub ainult kodutöödele, olen väsinud, vaba aega pole üldse!” Seda saab siit Perekoolistki sageli lugeda. Kuni selleni, et mõnel tekib antidepressantide vajadus – sest muidu ei suuda nagu hommikul tõusta ja järjekordset (nõmedat) päevagi alustada.  Samas, kui mõni esiema tema asemele panna, et saaks too aru, mida see moodne naine hädaldab – kõik vajalik saab ju võrreldes tema ajaga kiiresti tehtud ja aega niisama olla ja istuda jääb ka  – elu nagu hernes! (sest tema standardid, kuidas kõik olema peab, on ilmselt natuke teised).

Tehnika on kõigest tööriist – jah, küll keerulisem tööriist kui näit. kõblas või kirves, aga pmst ikkagi tööriist.

Õigem oleks öelda: “Mõne inimese ahnus/auahnus võib hukutada inimkonna”.Kui selline satub teisi juhtima ja teised nagu kuutõbised… Mitte siunata tehnoloogiat ja tehnikat.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesekene. Küsi perearstilt mingeid antidepressante…

Vaeseke et oled sina et reaalsustaju sul puudub…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nõustun viimase käoga. Õigem oleks öelda, et mitte, et mälu ei puudub, vaid et huvi puudub. Ja mille vastu huvi puudub – sellele ei viitsita ka keskenduda ja see ei kipu ka meelde jääma.

Miks aga kaasaegne inimene ei tunne enam huvi paljude nende asjade vastu, mille vastu eelmised põlvkonnad tundsid, see on jälle omaette huvitav küsimus.

Sest netis on kõik paremad kui sina ja milleks siis midagi proovidagi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjandusinimesena näen seda küll, et inimesed liiguvad aegamisi tagasi piltkirja suunas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellele haigusele on ka välja töötatud vaktsiine, näiteks mindfulness ja jt kohalolu õpetused, üks neist isegi Eestis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen viimasel ajal mitmeid kordi erinevate klienditeeninduse töötajatega suheldes kohanud seda, et inimesed ei suuda lihtsast ja lühikesest sõnumist iva välja lugeda.

Nii on.
Loomulikult, inimesed tegid näo, nagu poleks kuulnud. Sest sa ju küsid müüjalt selle toote koostist, mida nad kunagi ei müü….

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mingi pastakast imetud teema nüüd.

Tegelikult päris ikka ei ole. Olen viimasel ajal mitmeid kordi erinevate klienditeeninduse töötajatega suheldes kohanud seda, et inimesed ei suuda lihtsast ja lühikesest sõnumist iva välja lugeda. Päris kindlasti kohe mitte, kui küsimusi on ühe asemel kaks (või, hoidku jumal, rohkemgi). Ei tahaks uskuda, et tegemist on pahatahtliku ignoreerimisega, aga vastused on tihti küsimusest kaarega mööda.

Töötan ka klienditeeninduses, võib-olla olen ma ka siis nutiajastu ohver, aga seletan veidi:
1) Kui küsimused vuristada teenindajale suuliselt järjest ette, siis tõesti palub teenindaja ilmselt mõnda küsimust korrata. Küsimusi saab ka ükshaaval esitada.

2) Kui küsimused saata kirjalikult ja ikka saad ümmarguse ja mittemidagiütleva vastuse – siis võib olla ka nii, et asutus ootabki teenindajalt asja silumist ja veidi ümmargust vastust, konkreetset ja õiget vastust tihti ei või öelda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul näiteks pole mingit depressiooni. Olen piisavalt kaua elanud, et näha, kuidas inimeste mõtlemisvõime on viimase paari aastakümne jooksul mandunud. Lääne tsivilisatsioon on läbinisti mäda.

Õnneks mina vist enam ei näe, kuidas tehisintellekt kõik üle võtab.

Praegugi vist on vaadatav Jupiteris Norra dokfilm iHuman.

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nutiajastu ja keskendumisraskusega inimesed