Esileht Beebi ja mitmikud Nutikad asjad beebile/emale internetist

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Nutikad asjad beebile/emale internetist

Postitas:

Kas olete tellinud/leidnud miskit eriti nutikat Aliexpressist, eBayst vm beebile, väikelapsele või endale (seoses lapsega toimetamisega) vajaminevat?
a la täispuhutav vann, mingi nutikas asjade hoiustamise kast, mõnus öölamp, miski lisatarvik vankrile, eriti hea lapselukk sahtlitele vm.

mulle tundub, et internetiavarustest on igasuguseid põnevaid asju olemas ja ehk on isegi miskit, mis teeks elu kergemaks 🙂 .

nt:
– pea äralöömist takistav kaitse (vaja vist 2-aastastele, kes tänaval maha võivad end visata 😀 ) https://goo.gl/KwEGyB
– peapesu ajal vee silmaminemist takistav “krae” https://goo.gl/hPsroA
– ärajooksmist takistav seljakott (jällegi pigem vanusele 1+, kui laps juba kõnnib) https://goo.gl/JAfL8V
– vihmavarju hoidja käru lükkaja kaitseks (hands free) https://goo.gl/K9n4C5

(igaks juhuks ütlen, et minu toodud lingid on juhuslikud ja võimalik, et neid asju leidub ka paremate hindadega. samuti puudub mul info kvaliteedi kohta, aga piisavalt põnevad need esmapilgul tundusid ikka)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:50; 14.10 21:38; 15.10 18:43; 16.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused kiivrid jm kukkumist leevendavad vahendid pärsivad lapse arengut, kuna lapsel tekib võltsturvatunne ja ei õpi tasakaalu hoidma, ohtu tunnetama.

Üpris rahuldav leid on söömismatt (baby table mat), parem kui iminapaga taldrik ja sobilik just näputoidul beebile. Eks ta ikka kangutab ka selle lahti, aga päris ühe käeviipega ei pühi laualt maha ja jõuan enbe reageerida ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 21:14; 16.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna tobedad asjad tunduvad need näiteks toodud linkide omad.

See pea äralöömise kaitse tundub selline kipakas asi, mis paigal küll ei püsi, kui laps vähegi liigub, siis nihkub see kindlasti paigast, rääkimata sellest, et laps ise selle ära katkub. Väga mõtet ei näe, alles kõndima hakkavat last tuleb muidugi jälgida, aga sellised peakaitsed võivad ka takistada lapsel endal ohutunde tekkimist. Ja palju seda juhtub, et laps enda tänaval nii maha viskab, et tõesti haiget saab?

Või siis see vee silma jooksmist takistav “nokk”, pildil on sellises vanuses laps, kes oskab väga hästi pead nii kuklasse ajada, et juuste loputamisel vesi silma ei lähe, kui vanem käe ka veel kaitseks paneb.

Selle ärajooksmist takistava seljakoti asemel (kujutad ette, et laps pistab punuma, sina tõmbad teda nöörist ja siis kukub ta tagurpidi selle sikutuse peale), tuleb ajapikku lihtsalt selgeks õpetada, et ei jookse suvalises suunas minema. Rääkimata sellest, et lapsel on ju mänguväljakul vm ebamugav liikuda kogu aeg seljakott seljas.

Vihmavarjuhoidja – ka suht mõttetu, monteerid selle kolaka väikse vihmasabina peale vankri külge, siis jälle kruvid lahti, korralik vihmajope ajab asja ära ja kui on normaalne käru, siis saab väga edukalt ühe käega käru lükata ja teise käega vihmavarju hoida, kui tõesti vaja on. Ma liigitaks need asjad pigem mõttetute kui nutikate kategooriasse.

Minul oli kõige vajalikum nutikas asi kahe väikese lapsega hoopis seisulaud. Selle välja mõtlejale ütleks küll aitäh 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 21:21; 15.10 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle ärajooksmist takistava seljakoti asemel (kujutad ette, et laps pistab punuma, sina tõmbad teda nöörist ja siis kukub ta tagurpidi selle sikutuse peale), tuleb ajapikku lihtsalt selgeks õpetada, et ei jookse suvalises suunas minema. Rääkimata sellest, et lapsel on ju mänguväljakul vm ebamugav liikuda kogu aeg seljakott seljas.
…/-/…

vaidlen vastu. mul on palju vanem laps ka ja nt seljakotti kiidaksin. minu laps hakkas kõndima 9-kuuselt ehk siis jalad olid all, aga mõistust mitte. see seljakott oli väga heaks abiks, kui laps tahtis kõndida, aga läheduses oli ka suur sõidutee. alati ei taha sellised väiksed lapsed käest kinni ka hoida (või on talvel paksu kindaga seda üsna võimatu teha). seljakott ei tõmba last selili ja miskit ebamugavat selles pole. pigem on teatud vanuses laps üsna uhke, et tal kott seljas on 🙂 . turvalisus eelkõige.

teisi lingitud asju ma kasutanud pole ja mul tuli endal ka mõnda asja vaadates naer peale. olen nõus, et tegemist on kohati tobate asjadega, aga ehk on keegi miskit sellist just taga otsinud.

lisaks kasulikele asjadele võite ka sedasorti totraid asju näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:50; 14.10 21:38; 15.10 18:43; 16.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu ületarbimine ja ahnus. Vaja neid asju küll pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu ületarbimine ja ahnus. Vaja neid asju küll pole.

Täiesti nõus.
Mul on 4 last vanuses 1-14a ja pole kunagi neist asjust puudust tundnud. Mingil ajal on kõik need asjad mis lingitud olnud Eestis ka müügil igas beebipoes. Millegipärast pole neil aga minekut olnud. Ju siis olid ühed neist asjadest mis emadel kodus lihtsalt tolmu kogusid. 😉 Nüüd on võimalik välismaalt tellida kes väga tahab kola koguda endale koju seisma. Kinnitan et iga asi mida siin lingitud on, seisab teil peale paari kasutuskorda niisama mõttetult ja seda maha müüa on ka väga keeruline. Ma näiteks ei võtaks ka tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 16:23; 16.10 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ema tellis (ta on ka hiina poodide sõltlane ja tellib sealt kõike kokku) neid mugavaid fliistekikesi, kuhu sisse laps käib ja mis krõpsudega/lukuga kinni käib. Ühesõnaga ei ole vaja last mähkida tihedalt, aga samas laps ei vehi käte/jalgadega. http://www.ebay.com/itm/Newborn-Baby-Infant-Swaddle-Wrap-Warm-Blanket-Soft-Flannel-Fleece-Sleeping-Bag-/322489051712?var=&hash=item4b15d86a40:g:vLUAAOSwJ4hY9eEF

Beebi alles sündimas, aga usun, et kasutust leiab ikka.

Ärajooksmist takistav seljakott on tobe – laps pole koer, kes rihma otsas jalutab. Võib-olla tõesti mugav, olen isegi kuulnud sellist tagasisidet. Aga meid ju kasvatati ilma ja mina saan ka selleta hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 18:10; 16.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poleks vist pidanud näiteid toomagi, sest paistab, et teie aur läheb seetõttu enamjaolt trollimisele. viiest vastusest vaid kaks on teemasse. kahju, aga eks inimene õpib.

loomulikult pole mõtet kõiki poes jm olevaid asju koju tassida. ma eeldan, et inimesed on mõtlemisvõimelised ja suutelised analüüsima ise oma kaubanduslikku käitumist. kõike ei saa ja ei pea ette kirjutama. valikuvabadus võiks aga ikka olla. kes sõidab bussiga, kes liigub jalgsi. kes ostab uued riided, kes eelistab kasutatuid. kes ostab poola liha, kes tuttava taluniku käest. eks me kõik üritame oma parima nägemuse järgi hakkama saada.
samas on tore, et teile läheb väga korda see, et inimesed ei tegeleks ületarbimisega. loodan, et lähtute ka oma valikute tegemises sellest, missugune märk teist maha jääb, ja teinekord ehk teete heateo ka väljaspool jõuluaega 🙂 .

kui sobib, siis loeksin selle teemaarenduse nüüd ammendatuks. oleme juba aru saanud, et on olemas ületarbimine ja teema alguses näitena toodud asjad on teie meelest kasutud. aitäh arvamuste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:50; 14.10 21:38; 15.10 18:43; 16.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No juuste pesemise nokats lõpetas meil poolteist aastat kestnud paanika ja hüsteeria juuste pesemise teemal silmapilk. Üliväga kiidan! Ning mõtte selle ostmiseks sain naabrinaiselt, kelle lastel oli see juustepesuks juba ammu kasutusel. Müüakse ka Juku keskuses näiteks, lihtsalt veidi teise disainiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poleks vist pidanud näiteid toomagi, sest paistab, et teie aur läheb seetõttu enamjaolt trollimisele. viiest vastusest vaid kaks on teemasse. kahju, aga eks inimene õpib.

loomulikult pole mõtet kõiki poes jm olevaid asju koju tassida. ma eeldan, et inimesed on mõtlemisvõimelised ja suutelised analüüsima ise oma kaubanduslikku käitumist. kõike ei saa ja ei pea ette kirjutama. valikuvabadus võiks aga ikka olla. kes sõidab bussiga, kes liigub jalgsi. kes ostab uued riided, kes eelistab kasutatuid. kes ostab poola liha, kes tuttava taluniku käest. eks me kõik üritame oma parima nägemuse järgi hakkama saada.
samas on tore, et teile läheb väga korda see, et inimesed ei tegeleks ületarbimisega. loodan, et lähtute ka oma valikute tegemises sellest, missugune märk teist maha jääb, ja teinekord ehk teete heateo ka väljaspool jõuluaega ???? .

kui sobib, siis loeksin selle teemaarenduse nüüd ammendatuks. oleme juba aru saanud, et on olemas ületarbimine ja teema alguses näitena toodud asjad on teie meelest kasutud. aitäh arvamuste eest!

Juhul kui oled alles lapseootel, siis on mõistetav, et guugeldad igasugu tooteid, loed foorumeid jne. Kõik lapseootel naised on selle läbi teinud (või vähemalt arvan, et see “asjade” periood on suuremal osal läbitud), aga see ongi selline periood. Tegelikkus on see, et 99,9% kogu sellest kaubavalikust, mida üritatakse lapseootel naistele või beebide-väikelaste vanematele pähe määrida, kui ülioluisi ja elu lihtsamaks tegevaid, jääb kapinurka seisma.

Võin näiteks tuua enda laste ootuse või nende beebiea jooksul ostetud mõttetu kraami, mis millegipärast foorumitest loetud-kiidetud soovituste järgi tundusid vajalikud, kuid mis tegelikult kasutust ei leidnud: tulega ja muusikaga kaisukaru (pidi väidetavalt lapsele voodis turvatunnet tekitama, laps nagu kukununnu jälgib karu ja muusikat ja jääb ise ja kiiresti magama – naerukoht, eks ole, võid korra arvata, kas oli sellest kasu), vibratsiooniga lamamistool – pidi gaasivaludes lapse rahustama (ehk kaheks minutiks oligi vaikus, aga siis hakkas koolikunutt jälle pihta), rõngaslina, pikk kandelina, kõhukott (proovisin neid kõiki, aga ei sobinud lapsele, jällegi mõte oli selles, nagu teised soovitasid, et laps ema keha vastas rahuneb, gaasivalud mööduvad kui nõiaväel jne), rinnapump (jällegi üks igaks juhuks ostan valmis ost, mida tegelikult vaja ei läinud). Need on näited asjadest, mida ma ise kokku ostsin ja mis tegelikult üsna pea järelturul uue omaniku leidsid, kuna meil tegelikult kasutust ei leidnud. Nii et soovitan ostusoovid maha suruda, oodata ja mõelda, kas see asi ikka tõesti on vajalik, hoiab raha kokku ja ei kuhja koju asju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 21:21; 15.10 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka pigem soovitan ostudega oodata ja vaadata, kas saab ilma hakkama. Ei ole meil kohe-kohe sündivale beebile lamamistooli ostetud ja pole ka imetamispatja ega beebipesa. Kõik on toredad asjad ja mõnele kindlasti meeletult mugavad, aga ma tahan enne näha, ehk saame ilma hakkama. Pärast hoiusta neid asju (kui on veel lapsi plaanis) või müü maha/anna ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 18:10; 16.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ema tellis (ta on ka hiina poodide sõltlane ja tellib sealt kõike kokku) neid mugavaid fliistekikesi, kuhu sisse laps käib ja mis krõpsudega/lukuga kinni käib. Ühesõnaga ei ole vaja last mähkida tihedalt, aga samas laps ei vehi käte/jalgadega. http://www.ebay.com/itm/Newborn-Baby-Infant-Swaddle-Wrap-Warm-Blanket-Soft-Flannel-Fleece-Sleeping-Bag-/322489051712?var=&hash=item4b15d86a40:g:vLUAAOSwJ4hY9eEF

Beebi alles sündimas, aga usun, et kasutust leiab ikka.

Ärajooksmist takistav seljakott on tobe – laps pole koer, kes rihma otsas jalutab. Võib-olla tõesti mugav, olen isegi kuulnud sellist tagasisidet. Aga meid ju kasvatati ilma ja mina saan ka selleta hakkama.

Sa kujutad ette kuidas see vaene beebi sul end lolliks higistab selle tekikese sees? Selliseid on olemas puuvillaseid, need mõnele beebile sobivad. Aga selline fliisist… Ise tahaksid üleni paksu fliisteki sisse mähitud olla soojas toas? Beebid ei reguleeri enda kehatemperatuuri ka nii hästi kui täiskasvanud a’ka nad võivad seal sees mõne minutiga üle kuumeneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 16:23; 16.10 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka pigem soovitan ostudega oodata ja vaadata, kas saab ilma hakkama. Ei ole meil kohe-kohe sündivale beebile lamamistooli ostetud ja pole ka imetamispatja ega beebipesa. Kõik on toredad asjad ja mõnele kindlasti meeletult mugavad, aga ma tahan enne näha, ehk saame ilma hakkama. Pärast hoiusta neid asju (kui on veel lapsi plaanis) või müü maha/anna ära.

Mina pooldan kah sellist mõtteviisi, et osta vajadusel ja kui võimalik, oma vahenditega leiutada.
Näiteks lamamistooli me osta ei jõudnud ja polnud vajagi. Kui beebi veel nii väike oli, et ta istuda ei saanud, siis panime ta tekiga vooderdatud madalasse ratastega kasti ning väga hea oli teda majas endaga kaasa võtta ja rahustamiseks edasi-tagasi lükata. Istuv beebi mängis seal ning varsti juba roomas ta ise ringi ja kasti sai kasutada asjade hoidmiseks. Mängukaare asemel kah ajasime nööri üle voodi ja sinna külge riputasime erinevas kõrguses erinevaid asju, millega sai tegeleda.
Mis seda kukkumiskaitset-peapolstrit puudutab, siis see näib kõige kasutuma asjana. Kui laps on terve ja normaalse arenguga pole talle mingit lisaturvist vaja. Tal kulub istuma õppimise ajal mõni päev, et selgeks saada – kui tasakaal kaob ja kummuli käib, tuleb pead hoida, et see kolaki vastu maad haiget ei saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge nüüd nii kurjad ka olge teemaalgataja vastu. Teema ongi ju arutlemiseks. Mis ühel kasutu, see teisel kasulik. No nt mõni siin nimetab isegi kandekotte ja -linasid kasututeks, samas paljudel teistel on neis t palju abi olnud.

Mul on 2 last ja mõlema lapsega täoesti erinevalt läinud. Esimesega oligi nii kandekotist kui ka lamamistoolist väga palju abi olnud. teine laps polnud nõus kummaski olema. Voodikarusselli olen alati skeptilsielt suhtunud,s amas nii mõnelgi aitab see uinuma jääda. Mu oma emagi, 4 lapse ema, on koguaeg mulle korrutanud, et pane lastele voodi kohalemänguasjad, et siis mängides uinuvad….no lapsed on erinevad ja minu lapsi igasugused võõrkehad voodis on pigem erutanud kui uinutanud 😀

Nii nätieks paljud jälle fännavad beebipesasid,e t nii head, eriti kui lasp magab kaisus, siis turvaline jne…ee, mina jälle mõtlen, et mismooid ta sinna voodisse koos selle pesaga veel ära mahub lisaks mulle ja mehele 😀 Aga paljud ju ometi kasutavad ja kiidavad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 21:14; 16.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, kuna see teema nagunii lappama läks.. 😀 .

olen teemaalgataja ja kordan veelkord: mul on vanem laps ka ja olen kõik selle kasutud-kasulikud asjad etapi läbinud 🙂 . mitme lapse emad võiksid ometigi aru saada, et lapsed on erinevad.. seega ei saa päris üks-ühele öelda, et see või too asi on kasutu.

nt toodi välja rinnapump – mul kulus see väga ära. mul oli mitmeid kordi alguses rinnapõletik ja pidin korduvalt piima välja pumpama. tean, et saab ka käsitsi, aga 39-kraadise palavikuga pole seklleks jõudu.
nt kõhukott-kandelina – minu lapse oli vankristreik. mis tähendas seda, et teatud vanuses sai teda kanda vaid kotis. ehk siis oli hoopis vanker kasutu?
nt ütles keegi siin teemas, et tema last aitas see kasutuks ristitud “nokk”, mis ei lase vett silma.
nt tõin eespool näite, et mina kasutasin vanemal lapsel seda n-ö jalutusrihmaga seljakotti. sedasama seljakotti kasutas laps veel ka koolilapsena, sest kott oli mõnusalt väike ja ilus. seda oli hea kasutada, kui oli vaja vaid mõnda asja kaasa võtta.
jne.

ma ei soovinud ärgitada kedagi üle tarbima või kõiki maailmas olevaid beebiasju kokku ostma. ja jumala eest pole see mul endal ka plaanis – ei nüüd ega edaspidi 🙂 . iga asja puhul tuleb mõelda, kui kauaks seda kasutusaega on.
ma tõesti oma naiivsus arvasin, et ehk on keegi avastanud mingi enda jaoks ägeda asja ja tahaks jagada. seda, kas seda mul või kellelgi teisel ka vaja on, oleks saanud ise otsustada.

iseenesest ma väga naudin erinevaid arvamusi ja argumenteeritud vestlusi. silmnähtavalt tunnevad paljud teie seast ka sellest puudust. aga noh… see polnud see, miks selle teema tegin 🙂 .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:50; 14.10 21:38; 15.10 18:43; 16.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks suurepärane leid olid korduvkasutatavad rinnapadjad – AliExpressist vist tellisingi, sest Eestis leitud variandid ei olnud lekkekindlad (v.a need hirmsad plastikust kolakad). Imetasin kaua ning olin tilkuja tüüp. Tean, et paljudel seda probleemi pole – seega kindlasti võib keegi öelda, et need on kõige kasutumad asjad üldse. 🙂

Tavalise tooli külge kinnitatav riidest söögitool ( https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_1_23350373.jpg ). Paar korda kasutasime ja oli väga hea, aga see aeg, kus laps tavalise tooli pealt maha kippus kukkuma, oli nii lühike, et tegelikult oleks võinud need paar korda ka teda lihtsalt süles hoida. Justnagu hea asi, aga polnud muidugi väärt tellimist. 🙂

Veel mõned asjad, mis leidsid palju kasutust, kuigi saaks ka ilma:
– Medela Harmony manuaalne rinnapump (töötas paremini kui Medela Mini Electric ning oli lisaks ka vaikne ja diskreetne)
– Aventi beebitoidu auruti-püreestaja
– BabyBjörn kõrge pissipott (ei saanud algul arugi, miks ta nii populaarne on, aga kui praegu mõnda muud laste potti pean kasutama, siis kõik teised tunduvad üle mõistuse ebamugavad nii lapsele kui ka koristajale)
– Lego Duplod. Hakkasime neid kasutama juba jupp aega enne aastaseks saamist ja järjest paremaks läheb. Mitu aastat oli hea kõigile küsijatele öelda, mida kinkida – duplosid pole kunagi liiga palju. 🙂

Keegi mainis ennist imetamispatja. Ma kahe esimese lapsega ei saanud aru, et miks seda vaja võiks minna. Nüüd kolmandat oodates ostsin endale raseduse ajal magamisasendite parandamiseks ja issand kui hea on. Ma ei kavatse sellest küll mitte kunagi loobuda. Õhtul voodisse minnes leian tihtipeale ka mehe sellelt lösutamas – ta juba küsis, et kas kuskilt samasugust lühemat versiooni saaks tema jaoks. Kuidas seda imetamise ajal kasutada, seda ma veel pole proovida saanud. 🙂

Kellele meeldib igasugu vidinaid proovida, siis soovitan jälgida järelturgu. Kõiki neid beebiasju liigub järelturul kohutavates kogustes – liigub ka uut hiina träni, aga ma eelistan iga kell kasutatud kvaliteetset kaupa. Oma imetamispadja näiteks sain 10 sendiga osta.ee’st. Kui selgub, et ei meeldi ja pole vaja, saad sama hinnaga uuesti müüki panna ja pole ka midagi kaotanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, mis ühel mõttetu, see teisele vajalik. Mina tänan teemaalgatajat selle vihmavarju tutvustamise eest. Käin kahekuuse lapsega ja koeraga koos jalutamas, nii et ühes käes on rihm, teisega lükkan vankrit. Vihmavarju ei saaks kuidagi hoida. Ja muretsen just selle olukorra pärast, kui laps vankris enam ei lepi ja pean ta kandelinasse panema (meie peres ÜLIvajalik asi), siis on endiselt ühes käes koer, teises vanker ja lapse kohale vihmavarju ei saa panna, samas vankrilaps pole alati totaalselt veekindlalt riides.
PS enamasti käingi ainult linaga jalutamas, aga kui tahan last jätta kauemaks õue aeda magama, siis käime vankriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Beebi ja mitmikud Nutikad asjad beebile/emale internetist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.