Esileht Koolilaps nutisõltuvus 15. aastasel

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: nutisõltuvus 15. aastasel

Postitas:

Tere,

 

Kuidas olete suutnud piiri panna teismeliste nutikasutusele. Minul tütar (15 a), 9. klass.

 

Kuna on tegemist lõpuklassiga, siis trennist sel aastal otustas loobuda. Muidu käis suure sumara 1 x nädalas ja selt ka pidevalt viilis. Eks õppida on ka palju. Lisaks pole tegemist üldse spordi inimesega. Olen seda küll üritanud lapsest saati talle sisse juurutada, aga pole õnnestunud. Mingit sportlast temast ei saanud (ei surunduku võitlussporti, aga tervisesporti).

 

Huviringitest käib 1 x nädalas kunstiringis ja see väga meeldib. Kooli kõrvalt kahjuks rohkem ei jõuakski. Küll aga teeb minule muret nutisõltuvus. Kui väiksemana käidi ikka rohkem sõbranndaega ringi (külas, kinos jne). siis nüüd enam mitte. Mul on tunne, et kogu suhtlus toimub tänapäeval telefonis ja arvutis. Kooli on ka vahetunni ajal kõik enamasti telefonis. Tüdrukud-poisid 9. klassis omavahel vabalt suhelda ei julge. Rääkisin sellest ka klassijuhatajaga arenguvestlusel ja ta ültes, et tänapäeva noored ongi 5 a sotsiaalselt suhtlusest arengust maas (võrreldes meiega) ja kõiges on süüdi nutitelefonid. Tema ka ei suutvat slle vastu võidelda, kuna ka tunnis on vajadust vahel nuti telefonist googeldada (telefone kasutatakse ülesananete lahenduseks).

 

Imelik on nii vanal nüüd veel ka mingit interneti piirangut telefonis peale panna või pidevalt näägutda, et telefon rikub silmi ja üldse tervist (ma muidugi teen seda pidevalt, aga tulutult :))

 

Olen öelnud, et kui trenni ei tee, siis pead iga päev vähalet 1 h värskes õhus jalutada (ilma telefoni passimata). No sellega enam-vähem nõus. Aga ise leian, et ka sllest on ikkagi vähe. Ei saa ju kodus wifit ära võtta (vanematel mõlemal kodukontor).

 

Olen mõlenud, et panen ehk taskurahaga asjad paika… kuigi jah kontrollida ma seda ju ei suuda.

 

Kas on lootust, et ükskord tuleb lapsel ka endal mõistus pähe? Või on teil veel nippe, mida võiks kasutada? Olen väga tänulik.

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga viiul?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss ei suutnud nina telefonist välja tõsta alates 9.klassist. Kogu suhtlus ongi telefonis. Poiss nüüd kümnendas, olen täiesti käega juba löönud. Ei jaksa enam kõiki neid samu teemasid läbi võtta, mis teemaalgatajal kirjas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…Huviringitest käib 1 x nädalas kunstiringis ja see väga meeldib. Kooli kõrvalt kahjuks rohkem ei jõuakski. Küll aga teeb minule muret nutisõltuvus….

Mis mõttes ei jõua? Võistlussportlased käivad IGA PÄEV (osad lausa mitu tundi) trennis ja õpivad ka koolis väga hästi. Sellepärast ju ei jõuagi, et on nutisõltuvus. Kui kasutaks aega rohkem mingitele ringidele jms, siis ei jääks kooli ja huvitegevuse kõrvalt aega pigem nutile mitte vastupidi. Ja alaealise puhul siiski on vanemate piirata ja suunata sellised asjad. Kui ikka aru ei saa, siis annaks nuppudega telefoni käiku või võtaks taskuraha ära vms… Kõike saab teha. Mis mõttes nii vana… Ka täiskasvanud ei saa kõike teha, mis pähe kargab. Osade asjade eest pannakse lausa vangi või no siis tehakse trahvi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kool kodune siiamaani nii et ninapidi nutis ehk arvutis istuvad juba hommikul kl 9-st, ja enam vähem läheb nii õhtuni välja, sest nad käivad põhikoolis. Olen vaid pannud paika kindla kellaaja mille saabudes tuleb kõik nutiseadmed minu kätte hoiule anda. Kui kodutöö pole selleks ajaks tehtud, siis teevad hommikul enne tunde.

Kindla magamamineku kellaaja panin ka paika, see toimib ja siiani oleme suutnud kinni pidada. Nutisõltuvus on saatanast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta seal nutiseadmes vaatab või mida teeb?
Ühes siinses teemas on ema mures, et laps ei oska hästi inglise keelt. Ei huvitu arvutist ka. Arvutist huvitumine aitaks kaasa inglise keele õppimisele. Vaataks või midagi mõttetut vanemate arust, inglise keeles.
Nii et mida ta seal nutiseadmes teeb? Kas kõik on vaid aja raiskamine või võib leida ka midagi kasulikku selles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus võtta osa veebiseminarist: Nutinarkomaania – ülepaisutatud või päriselt. Mina koos oma väiksemate lastega võtan ülehomme 29. okt kell 18.00 osa, sest see teema on tõesti praegu oluline! See kõik mõjutab meie elu meeletult nõnda, et ei saa arugi. Võib-olla sellest, kui noor ise vaatab ja osa võtab, on palju rohkem kasu, kui lapsevanema näägutused ja püüdlused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps nutisõltuvus 15. aastasel