Esileht Koolilaps nutitelefon/mobiiltelefon

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: nutitelefon/mobiiltelefon

Postitas:

Tere!

Esiteks küsiksin, kui paljudel teie 10-aastastel lastel on juba nutitelefonid? Kui vanalt sai laps nutitelefoni?
Ja edasi kahjuks pean uurima mis teeb mobiiltelefonist nutitelefoni? Ei ole siiani aru saanud sellest. Mõtlen, et ehk peaksin oma lapsele ka ostma, aga ei tea millist osta .. Kõik selgitused teretulnud, iseäranis 1) mis teeb mobiiltelefonist nutitelefoni? 2) millist 10 a. poisile osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 15:17; 22.04 15:32; 24.04 08:08; 24.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-aastasel on ma ei tea mitu aastat vana nokia, klahvidega. Ei kavatse talle veel ei puutetundlikku ega nutitelefoni muretseda, tal pole seda lihtsalt vaja. Ja kui see vana telefon kaduma läheb või katki kukub, siis on kahju väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, olen siiani olnud sama meelt. Aga kuna ta tahaks muusikat kuulata, pildistada ja ehk ka netis käia, siis .. tundub, et äkki peaks ostma. Aga äkki ei peaks ka .. ma ei tea 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 15:17; 22.04 15:32; 24.04 08:08; 24.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps sai nutitelefoni 11a sünnipäevaks. Nutitelefon on lihtsalt selline telefon, millega on mugav internetis käia. Telefoni saime tasuta, 2 aastat peame EMT klient olema. Internetipaketti me ei teinud, laps kasutab ainult Wifi ühendust. Oluline on see,et kasutaja oleks oma telefonist targem, muidu võivad arved tulla ootamatult suured 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tütar sai nutika 10a. EMT-st anti paketivahetusega 2tk (1 nutikas, 1 tav.puutetundlik.
Nutika oskas ta kohe vette uputada ja sellest enam asja ei saanud. Praegu kasutab siis nn tav. puutetundlikku. Ei ole mina aru saanud, mis nende erinevus on. Mõlematega saab netis käia, pildistada, muusikat kuulata, videoid teha jne.
Netis käia ei luba, kui siis ainult e-koolis õppimist vaatamas. Alguses kiputi tihti netis mängima ja arved tulid üsna suured.
Meil oli nutikaks Samsung Galaxy …, tav.puutekas LG-T505.
Ise neist nutikastest ja puutekatest puudust tunda ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selles vanuses oli üks vana juust, mis võimaldas vaid helistada, smse saata ja filmida.
esimese tutuue nutika ostis veidi enne 12 sünnipäeva oma teenitud raha eest (muruniitmine).

Põhiline vahe on selles, et nutikaga saab minna netti ja tekitada kolossaalseid arveid ka siis, kui telefoni ei kasutatagi (erinevad tarkvara automaatsed updated).
Kuna meil on ülimalt IT-huviline jõmpsikas, siis temal pole seda juhtunud (ta muidugi tunneb oma telefoni ka), küll aga õnnestus mu mehel tekitada – oma mobiili kaarti poisi telefoni 2ks minutiks pannes – oma tööandjale ligi 1000kroonine telefoniarve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme nii, et ma olen meie peres ainus, kel puutetundlikku telefoni pole. mis samas ei tähenda seda, et minu telefoniga ei saaks muusikat kuulata, pilti teha ja netis käia…

aga lastel on ühel mingi samsung (ise valis, ise ostis, ise kirub) ja teisel nokia 700 (isa valis, koos ostsime, laps ei kiru). netikasutus praktiliselt olematu, gpsi kasutab küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai omale 10-ks sünnipäevaks uue nutitelefoni. Ennem oli ka nutitelefon, aga see siis oli minu vana nutitelefon. Uus siis põrutus ja veekindel SonyEricssoni telefon. Nutitelefoni ei ole ju mõtet ilma netita üldse omada. Kui ostetakse lapsele selline nutikas telefon, siis kindlasti ka netipakett peale, muidu tõesti jääte kõvasti vaesemaks. Nutitelefon siis nagu väikene arvuti, kus saad kõike teha. Puutetundlik pigem selline tavaline telefon, millel puuduvad nupud.
Telefoni ostes peaks pigem arvestama lapsega. Kuna minul endal ammu juba nutitelefon ja olnud neid päris palju ja erinevaid, siis laps oskab sellega ka ringikäia. Seoses sellega ka temal nüüd nutitelefon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et saan kõvasti hurjutada, aga minu 7 aastasel on nutitelefon – HTC Explorer. Põhjuseks telefoni ning HTC kvaliteet, kasutajamugavus (ülimugav puutefunktsioon), ekraani suurus no ja see, et saab mängida…jah, ma tean, et kole-kole, et mängmine… . Muidu ikka võtab ja nuiab meie telefone mängimiseks nagu uni, kuid nüüd kui endal nutikas olemas, siis mängib palju vähem kui varem – no korra-paar nädalas vaid. Enne HTC-d oli tal tavaline SonyEricsson (mingi ca 10 aastat vana), mis lõpetas tegevuse ja siis EMT lastepaketiga saadud LG puutekas- mis oli niivõrd õudne, isegi mina pidin jõudu rakendama, et puutefunktsioon töötaks ja helistada õnnestuks, see oli niivõrd lapsevaenulik. Kuna aga siis ostma juba uue pidi, siis otsustasime selle Exploreri kasuks.

Interneti kasutamise kohta – kodus on WIFI, seega seda ohtu ei ole, et arve lõhki läheb. Lisaks on EMT lastepakett, millega internet teatud ulatuses tasuta ja kui juhtubki, et üle mahu läheb, siis juurde ei maksa, vaid nett läheb lihtsalt aeglaseks. Samuti on keelatud telefoni sätetes automaatsed updated ning uuendamiseks vajab eraldi koodi. See on kõik väga lihtsasti seadistatav. Kõik tasulised numbrid, teenusnumbrid jms on samuti lastepaketis kui ka igaksjuhuks telefonis endas keelatud.
No ja ega ta seda netti ei kasuta ju üldse tihti, vahest kodus WIFIga vaatab multikaid, aga muud midagi.

Kui kedagi peaks kripeldama miks nii väiksel lapsel üldse telefon, siis see on vajalik, ei hakka täpsemalt selgitama:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 12:54; 23.04 14:56; 23.04 15:51; 24.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 13a lapsel on internetis käimiseks, mängimiseks ja muusika kuulamiseks IPod ja helistamiseks tavaline klahvidega telefon. See paistab olevat väga hea kombinatsioon. Puutetundlike telefonidega on see häda, et neil saavad akud väga ruttu tühjaks (kui laps mängib ja netis surfab). Lisaks on IPodiga samaväärse graafika jm parameetritega (ning mängude valikuga) telefonid väga kallid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:05; 23.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtate lapsele nutika või lihtsalt internetivalmidusega telefoni, siis võtke kindlasti lapse numbri juurde kuumaksuga mobiilse interneti pakett, see kõige väiksem.
Ilma kuumaksuta internet võib minna väga kalliks kätte.
Koolilapse puhul on aga veel kaks asja olulised – 1. et aku hästi peaks (lapsed on hajameelsed, unustavad laadida) ja et 2. telefon ei ärataks potentsiaalsetes varastes kahtlasi kirgi. Seega, kooli kaasa ma lapsele nutikat ei annaks, ainult mõne odavama nuputelefoni. Nutikatel paraku ei pea aku eriti.
Nutitelefoni eeliseks on jah see, et teda on lihtsam käsitseda, kui klahvikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte, et ma oleks eeldanud, et ma miinuseid ei saa, aga täitsa huvitav kohe, et mille eest ma need miinuseid nüüd hunnikus saan:) Selle eest, et minu lapsel on nutitelefon? Küsiti ju, et mida soovitada ja mida vaadata, mida tähele panna… iseenesest ma ei öelnud ju et nutitelefoni omanikud on ägedad ja vinged vms ja teised pole vms:) Aga see selleks, miinuseid on ka vahva vahelduseks saada:)

Lisan veel seda, et nutika eelisteks tooksin välja samuti selle, et lihtsam käsitleda ja lapsel põnevam, miinusteks aku kestvus (muidugi oleneb tefonist), muidugi hind ja see, et võib koolis \”jalutama\” minna. Teine asi ka see (mis on tegelikult iga fotoka/kaamera funktsiooniga telefoni oht), et kui telefon kaob, siis võib seal olla lapse tehtud pilte/videosid, mida ei tahaks, et \”leidja\” näeks. Ikka lapsed kodus filmivad või pildistavad jms. Seega meie vähemasti kontrollime ja kustutame kui mõni pilt kodust või lapsest, sõpradest on telefonis salvestatud. Sellega tuleb iga telefoni puhul ettevaatlik olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 12:54; 23.04 14:56; 23.04 15:51; 24.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte, et ma oleks eeldanud, et ma miinuseid ei saa, aga täitsa huvitav kohe, et mille eest ma need miinuseid nüüd hunnikus saan:) Selle eest, et minu lapsel on nutitelefon? Küsiti ju, et mida soovitada ja mida vaadata, mida tähele panna… iseenesest ma ei öelnud ju et nutitelefoni omanikud on ägedad ja vinged vms ja teised pole vms:) Aga see selleks, miinuseid on ka vahva vahelduseks saada:)

[/tsitaat] eks ikka kadedusest 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said miinuseid, sest ilmselt oled rikas! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa neid miinuseid niiväga kardad? (muideks, paistab et sind on miinustanud ainult üks inimene, mitte ei ole neid \”hunnikus\”)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:05; 23.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt tekkis huvi, et mille eest siis siin miinuseid jagatakse, ega ma kardagi:)
Ega ma sellesse perekooli miinustamise loogikasse eriti süvenenud pole, no ja -17 % tundus päris kobe saak juba:):)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 12:54; 23.04 14:56; 23.04 15:51; 24.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen osta Samsung Galaxy Y, ei tea kas see on hää valik?
Tahaksin küsida neti kohta, et kui mingit paketti ei võtaks, siis saab ju wifi olemasolul tasuta netis käia ja wifi on praktiliselt kõikjal ju olemas, seega ma ei näe mõtet sel paketil, või kuidas te arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 15:17; 22.04 15:32; 24.04 08:08; 24.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ka selle paketiga liitumine oleks OK (sry, ise tõesti ei jaga neid asju ..)
:

https://www.emt.ee/paketid/noortepakett#open-4782259-tab-1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 15:17; 22.04 15:32; 24.04 08:08; 24.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui WIFI olemas, siis pmt saab tasuta netis käiia. Lihtsalt see kui paketis on ka mobiilse interneti võimalus (maht) olemas, siis see vähendab kõvasti ohtu, et juhul kui laps tõesti kogemata või tekib vajadus (eriti kui on nooruk juba) ka minna nt netti väljaspool kodu või WIFI piirkonda, et siis ei tõmba arvet lõhki. Näiteks minul endal on olnud vajadus bussipeatuses vaadata busside ajagraafikut netist, kuna see mis peatuses oli oli rikutud jne. Selles Sinu viidatud EMT noortepaketis on mobiilne internet olemas, ja samamoodi kui üle mahu läheb, siis ei maksa juurde vaid läheb lihtalt aeglasemaks. Töötab see siis nii, et kodus olles kui netti tahab aktiveerib WIFI ja väljaspool kodu kus WIFI puudub või on ebaturvaline (igalpool tänaval või kohvikus ei maksa ka WIFIt kasutada, kuna ei ole turvaline) siis valib mobiilse interneti ikoonikese. Ehk vastavalt vajadusele kasutab netti ja ise valib kumba parasjagu kasutab – WIFIt või mobiilset.

Lisaks on selles EMT paketis ka 200 sõnumit, mis on igati ok, sest teismelised armastavad kõige enam sõnumeid saata:) Ja see ka, et sõbrad ja pere tasuta, see ka väga oluline. Seda ei tea kas Elisad, või Tele2 ka midagi analoogselt pakuvad, aga mine tea ehk neil ka analoogne internetiga pakett (oluline siis jälgida, et kui üle mahu läheb, et mitte ei hakata juurde kerima arvet vaid läheb lihtsalt aeglaseks!).

Samsungi kohta kahjuks ei oska midagi öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 12:54; 23.04 14:56; 23.04 15:51; 24.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps nutitelefon/mobiiltelefon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.