Esileht Ilu ja tervis Nutt tuleb peale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Nutt tuleb peale

Postitas:

Mul pidi järgmisel nädalal olema südame operatsioon aga sain teate et see lükatakse koroona olukorra tõttu teadmata ajaks edasi. Jah, mul ei ole veel eluohtlik seisund, kuid ma ei jõua nt enam ilma puhkamata teisele korrusele minna, hingamisraskused ja mul on kolm väikest last. Lihtsalt nii vihale ajavad see olukord ja siis veel marsivad ning nendest marssijatest võtavad järgmistel nädalatel kindlasti veel ja veel ressursse tervishoius ära. Varsti ei saa ka pimesoole opile.
Lihtsalt väljaelamiseks

+105
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui see nüüd lihtsalt provokatsioon ei ole ja su op tõesti edasi lükati, siis mul on südamest kahju, et praegu nii on.

+40
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole Eestist viimase 30 aasta jooksul toimivat arstiabi saanud (välja arvaud perearsti antibiootikumid või vereanalüüsid). Olen maksud kümneid tuhandeid eurosid küll Eesti tasulise meditsiiniteenuse pakkujatele, küll välismaistele. Seetõttu olen veel elus. Ei ole minu frustratsiooni Eesti meditsiini osas keegi siiani tõsiselt võtnud.

Miks peaksin siis nüüd seda koroonahüsteeriat tõsiselt võtma? Olen kogu elu oma tervise eest ise võidelnud, võidelgu ülejäänud ka.

+18
-65
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui see nüüd lihtsalt provokatsioon ei ole ja su op tõesti edasi lükati, siis mul on südamest kahju, et praegu nii on.

See on ju uudistes olnud, et plaaniline ravi lükatakse edasi. ITK-s lõppes reedel, TÜ kliinikumis lõppeb homme.

+24
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see nüüd lihtsalt provokatsioon ei ole ja su op tõesti edasi lükati, siis mul on südamest kahju, et praegu nii on.

Vaevalt see provokatsioon on. Mu lähedane samuti op-i järjekorras, mida aga edasi lükatakse. Tervis aina halveneb, valud ja vaevad süvenevad. Jah, ma olen väga kurb.

+33
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole Eestist viimase 30 aasta jooksul toimivat arstiabi saanud (välja arvaud perearsti antibiootikumid või vereanalüüsid). Olen maksud kümneid tuhandeid eurosid küll Eesti tasulise meditsiiniteenuse pakkujatele, küll välismaistele. Seetõttu olen veel elus. Ei ole minu frustratsiooni Eesti meditsiini osas keegi siiani tõsiselt võtnud.

Miks peaksin siis nüüd seda koroonahüsteeriat tõsiselt võtma? Olen kogu elu oma tervise eest ise võidelnud, võidelgu ülejäänud ka.

Kas siis erameditsiin ja välismaised arstid ei arva, et koroona olemas on? Mis välismaa see selline on, kus praeguseks ei ole koroona tõttu piiranguid ühsikonnas olnud ehk siis sinu sõnul koroonahüsteeriat olnud?

+21
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole selles, mida välismaa arstid arvavad. Asi on selles, et olen oma tervisehädadega siin riigis juba 30 aastat üksi olnud. Praegu aga oodatakse minult solidaarsust teiste suhtes. Olen mina terve elu oma tervise eest lisaks riiklikule kindlustusele veel ka omast taskust maksnud, maksku nüüd siis teised ka.

Kindlasti on võimalik juba nädalaga tasulisele südameopile saada.

+14
-42
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Asi ei ole selles, mida välismaa arstid arvavad. Asi on selles, et olen oma tervisehädadega siin riigis juba 30 aastat üksi olnud. Praegu aga oodatakse minult solidaarsust teiste suhtes. Olen mina terve elu oma tervise eest lisaks riiklikule kindlustusele veel ka omast taskust maksnud, maksku nüüd siis teised ka.

Kindlasti on võimalik juba nädalaga tasulisele südameopile saada.

kusjuures ei ole, kuna seda operatsiooni tehaksegi vaid kahes haiglas Eestis (eeldab spetsiifilist aparatuuri) ja mõlemas  plaaniline ravi peatatud. Ja isegi kui ka teoreetiliselt oleks, ei suudaks ma südameoppi küll omast taskust kinni maksta.

+30
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA nüüd kindlasti seda südameoppi ei oota, lihtsalt tahab vinguda siin vaktsineerimata inimeste peale. Nagu see midagi muudaks.

+15
-70
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Asi ei ole selles, mida välismaa arstid arvavad. Asi on selles, et olen oma tervisehädadega siin riigis juba 30 aastat üksi olnud. Praegu aga oodatakse minult solidaarsust teiste suhtes. Olen mina terve elu oma tervise eest lisaks riiklikule kindlustusele veel ka omast taskust maksnud, maksku nüüd siis teised ka.

Kindlasti on võimalik juba nädalaga tasulisele südameopile saada.

kusjuures ei ole, kuna seda operatsiooni tehaksegi vaid kahes haiglas Eestis (eeldab spetsiifilist aparatuuri) ja mõlemas plaaniline ravi peatatud. Ja isegi kui ka teoreetiliselt oleks, ei suudaks ma südameoppi küll omast taskust kinni maksta.

Ei ole kursis täpselt nende EV lõikusvõimalustega, kuid minu tuttav sai kipsis mädanema läinud luu operatsiooni raha eest tehtud 3päevase etteteatamisega. Kui luid raha eest opereeritakse, küllap opereeritakse raha eest ka südant. Edasi on võimalik arstiabi Helsingist osta. Alati saab.

Olukord, kus inimesed ei saa siin riigis arstiabi või siis on selle arstiabi kvaliteet nii halb, et soovitud tulemust ikkagi ei saavutata, on siin riigis kestnud juba 30 aastat. Siiani ongi arstid ise ülbelt patsiente tasulisse vastuvõttu suunanud ja nutt ei ole seejuures kellelgi peale tulnud.

Nüüd on siis koroonahüsteeria ja nutt ja hala igal pool.

+9
-45
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis sul selle südamega on? Kaasasündinud probleem?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ema operatsioon lükati ka edasi. Päris tigedaks ajab. Ma otsustasin enda elust välja arvata kõik inimesed, kes on vaktsiinivastased. Mul ei ole absoluutselt mingit vajadust suhelda inimestega, kes tegelikult end ümbritsevatest inimestest ei hooli.

+48
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Asi ei ole selles, mida välismaa arstid arvavad. Asi on selles, et olen oma tervisehädadega siin riigis juba 30 aastat üksi olnud. Praegu aga oodatakse minult solidaarsust teiste suhtes. Olen mina terve elu oma tervise eest lisaks riiklikule kindlustusele veel ka omast taskust maksnud, maksku nüüd siis teised ka.

Kindlasti on võimalik juba nädalaga tasulisele südameopile saada.

Sa ikka tead mis on südameop ja mitu arsti ning haiglat Eestis seda teevad ja et koos taastumisega intensiivravipalatis maksab see haigekassa hinnakirja järgi suurusjärgus 150 000 kuni…

See ei ole mingi paarituhandeline lugu. mille maksaks kasvõi krediitkaardiga ära. Poole Eesti kodudki pole nii kallid kui üks tõsine südameoperatsioon, kus vahetatakse veresooni jne.

Ja kui vastavate oskustega arsti pole ning haigla opi tuba ei tööta, siis polegi midagi teha. Lõuna Eestis tehakse neid oppe ainult Tartu Ülikooli kliinikus

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole selles, mida välismaa arstid arvavad. Asi on selles, et olen oma tervisehädadega siin riigis juba 30 aastat üksi olnud. Praegu aga oodatakse minult solidaarsust teiste suhtes. Olen mina terve elu oma tervise eest lisaks riiklikule kindlustusele veel ka omast taskust maksnud, maksku nüüd siis teised ka.

Kindlasti on võimalik juba nädalaga tasulisele südameopile saada.

Sa ikka tead mis on südameop ja mitu arsti ning haiglat Eestis seda teevad ja et koos taastumisega intensiivravipakatis maksab see haigekassa hinnakirja järgi suurusjärgus 150 000 kuni…

See ei ole mingi paarituhandeline lugu. mille maksaks kasvõi krediitkaardiga ära. Poole Eesti koduski pole nii kallid kui üks tõsine südameoperatsioon, kus vahetatakse veresooni jne.

Aga mis neid inimesi südameopini viib? Sageli unetus, mida siinmail on üsna raske ravida, sest psühhiaatri ja tablettide järjekorras tuleb pool aastat oodata (raha eest saab retsepti kiiremini kätte) ja adekvaatseid terapeute on vaid paar, kes mõistagi, ainult raha eest oma teenuseid pakuvad. Nende ootejärjekord on mitu aastat.

Eesti meditsiin oli allakäinud juba aastaid enne seda koroonat. Inimesed surid, ainult et nende diagnoosist ei tehtud ülemaailmse tähtsusega haigust.

Ka üleüldine suremus oli EV-s ka koos koroonaga (2020. aastal) aastast aastasse sama, kuniks valitsema asus Kaja Kallas. Sellel aastal on meil statistikas loomulikult laibameri. Aga seda liberaalide pooldajad loomulikult märgata ei soovi.

+4
-49
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eesti meditsiin oli allakäinud juba aastaid enne seda koroonat.

Just!

Ma vaevlesin 7 aastat gaaside käes. 1. perearstil ei olnud endal ainsatki ideed millest need olla võiks, aga vähemalt neile uuringutele, mida mina oma maj. haridusega (ha-ha) ette ütlesin, saatis. Tehti ära, midagi ei leitud ja jälle tükk tühja maad kuni järgmise ideeraasu välja googeldasin. Kui ideed otsa said vahetasin suure sõdimisega perearsti. Sain sellise kelle kiitustest on Tervisetrend lõhki minemas. Kahjuks minule ütles, et ju ma olen ise liiga tundlik, söögu ma espumisani, no-spad ja probiootikume (olin neid juba 7 aastat söönud). Lahendus saabus alles EMO-sse jõudes, seal oli tubli arst kes mind kõik mrt-d, ultrahelid, kompuutrid, soolikate ja muud sisemuse uuringud läbi käima suunas. Samas ma ei suuda ka temale väga tänulik olla, sest kohe alustuseks ta ütles, et mul on vähk (elada selle hirmuga kuni selguse saabumiseni paar kuud oli KOHUTAV). Nii ei tohi! Ei olnud vähk. Op sai tehtud just enne I koroonahooaja algust.

+7
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eesti meditsiin oli allakäinud juba aastaid enne seda koroonat.

Just!

Ma vaevlesin 7 aastat gaaside käes. 1. perearstil ei olnud endal ainsatki ideed millest need olla võiks, aga vähemalt neile uuringutele, mida mina oma maj. haridusega (ha-ha) ette ütlesin, saatis. Tehti ära, midagi ei leitud ja jälle tükk tühja maad kuni järgmise ideeraasu välja googeldasin. Kui ideed otsa said vahetasin suure sõdimisega perearsti. Sain sellise kelle kiitustest on Tervisetrend lõhki minemas. Kahjuks minule öeldi, et ju ma olen ise liiga tundlik, söögu ma espumisani, no-spad ja probiootikume (olin neid juba 7 aastat söönud). Lahendus saabus alles EMO-sse jõudes, seal oli tubli arst kes mind kõik mrt-d, ultrahelid, kompuutrid, soolikate ja muud sisemuse uuringud läbi käima suunas. Samas ma ei suuda ka temale väga tänulik olla, sest alustuseks ta ütles, et mul on vähk (elada selle hirmuga kuni selguse saabumiseni paar kuud oli KOHUTAV). Nii ei tohi! Ei olnud vähk. Op sai tehtud just enne I koroonahooaja algust.

Vabandust küsimast, aga mis sul siis lõpuks oli? Vaevlen ise sama asjaga ca 3 kuud ja no ei tahaks 7 aastat kulutada…

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust küsimast, aga mis sul siis lõpuks oli? Vaevlen ise sama asjaga ca 3 kuud ja no ei tahaks 7 aastat kulutada…

Emakakehapolüüp  ja emaka endometrioos. Noorte naiste hädad, imestati, et kuidas minutaolisel need veel olla võiks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju. Kurb lugu, et üldse noor inimene (3 väikest last) on sellises seisus, et vajab südameoperatsiooni ja veel kurvem on, et kuigi meil on olemas tehnoloogia selleks, oskustega inimesed ja isegi piisavalt raha, siis lihtsalt lükatakse edasi, sest äkki keegi, kes on hinge vaakumas, vajab seda voodit ja neid inimesi.

Mis on lahendus, et need, kes siiski on vaktsineerimisega riskinud (nagu mina, pidasin mõistlikumaks vaktsineerida), saaksid normaalselt edasi elada ja need, kes tõenäoliselt haigust raskelt põevad, aga vaktsineerida ei soovi, kah rahul oleksid? Oli vist Kallas see, kes rääkis, et tuleb kaitsta neid, kes on vaktsineerimata? Aga kui neil vastunäidustusi pole ja lihtsalt ei taha vaktsineerida, kas neid peaks siis teiste arvelt kaitsma? Kuidas nende haigestumise korral oleks eetiline nendega edasi toimida?

+26
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul ka lapsel järgmisel nädalal pidi arstivisiit olema, kuid oodanud seda. Selle nädala alguses lapse vaktsineeritud õpetaja oli kurtnud halba enesetunnet ja saimegi teate, et õpetaja on covidis ja laps lähikontaktne. Nüüd juba mõned lapsed ka haigestunud ja ilmselt lisandub neid veel, sest testima pole veel jõutud. Seega jah, kurb olukord ja ausaltöeldes ajab vihaseks küll, et vaktsineeritutel on justkui täitsa ok seda levitada ja siis pole hullu midagi. Tore seegi, et ta vähemalt testima läks oma halva enesetundega ja need nakatunud lapsed nüüd ringi ei konda.

+11
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vabandust küsimast, aga mis sul siis lõpuks oli? Vaevlen ise sama asjaga ca 3 kuud ja no ei tahaks 7 aastat kulutada…

Emakakehapolüüp ja emaka endometrioos. Noorte naiste hädad, imestati, et kuidas minutaolisel need veel olla võiks.

Sinu terviseprobleemi sümptomiteks olid ju gaasid, kuidas need emakapolüübiga seotud saavad olla?

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu terviseprobleemi sümptomiteks olid ju gaasid, kuidas need emakapolüübiga seotud saavad olla?

Seda imelikku seost keegi kas delfi naistekas või perekoolis isegi mainis aastaid tagasi, käisin ka naistearstil kontrollis, see arst ei leidnud midagi. Seos on imelik jah, aga gaasid kadusid kohe pärast oppi. Opi arsti kirjutatud diagnoosi kopeerisin siia digiloost.

 

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Popovi käest küsiti seda eeliseasja ja ta ütles, et koroonahaige läheb erakorralise juhtumi alla. Seepärast on neil eelis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA nüüd kindlasti seda südameoppi ei oota, lihtsalt tahab vinguda siin vaktsineerimata inimeste peale. Nagu see midagi muudaks.

Millest selline loogika – sinu arvates on ulmeline, et inimesed südameoppe vajavad?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega jah, kurb olukord ja ausaltöeldes ajab vihaseks küll, et vaktsineeritutel on justkui täitsa ok seda levitada ja siis pole hullu midagi.

Kuidas oleks parem olnud, kui sinu lapse õpetaja ei oleks olnud vaktsineeritud?

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oleks parem olnud, kui sinu lapse õpetaja ei oleks olnud vaktsineeritud?

Ega ei olekski parem olnud jah aga kuna oma operatsioonide ja muu plaanilise ravi ärajäämises süüdistatakse ainult vaktsineerimata inimesi siis tahtsin siia lisada, et ainult nii see siiski pole. Mina ei lahe kuskile kisama, et minu laps ei saa oma protseduurile minna vaktsineeritud inimese pärast, vastupidist kohtab aga igapäevaselt. Ja see on selge näide, miks peaks viiruseleviku peatamiseks siiski koju jääma ja ennast koheselt testima ka vaktsineeritud inimesed. Millegipärast on neile aga antud signaal, et nemad saavad haigust levitada minimaalselt ja mingeid piiranguid neile ei ole. Seega jah kumbki variant ei oleks olnud ei halvem ega parem, lihtsalt võiks olla üks selge joon kõigile inimestele, kes siiski kõik on võimelised seda haigust levitama.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Popovi käest küsiti seda eeliseasja ja ta ütles, et koroonahaige läheb erakorralise juhtumi alla. Seepärast on neil eelis.

Kevadel tehti seda ka. https://www.regionaalhaigla.ee/et/arstiabi-kattesaadavus-vaheneb-covid-ravivoimekuse-suurendamise-tottu

Kas haiglad on ise sellel alla kirjutanud… Mis mille arvelt tuleb, ja miks? Kuidas välistada, et asi ei ole rahastuses?

https://www.sm.ee/et/uudised/haiglate-taristuinvesteeringuteks-suunatakse-ligi-25-miljonit-eurot

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega jah, kurb olukord ja ausaltöeldes ajab vihaseks küll, et vaktsineeritutel on justkui täitsa ok seda levitada ja siis pole hullu midagi.

Mis mõttes on ok levitada? Kust selline arvamus tuleb? Vaktsineeritud inimene peab samamoodi testima, kui tal on koroonasümptomid: halb enesetunne, kipitav kurk, köha, nohu, maitsetunde kadumine ja mitte alles siis, kui on kõik need sümptomid, vaid siis, kui on juba mõni neist. Lihtsalt kahjuks on räägitud, et see haigus võib mõnel olla sümptomiteta ja lisaks võib juhtuda, et inimene on juba enne sümtomite ilmnemist nakkusohtlik. Aga kui pole selgeltnägemise võimet ja inimene on end ka vaktsineerinud, mis ta siis tegema oleks pidanud, enne kui sümptomid välja lõid? Mitte tööle minema igaks juhuks? Kui kõiki iga päev testida, siis see läheb ju hirmus kalliks ja ajakulukaks.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pole selgeltnägemise võimet ja inimene on end ka vaktsineerinud, mis ta siis tegema oleks pidanud, enne kui sümptomid välja lõid? Mitte tööle minema igaks juhuks?

Testid samadel tingimustel, nagu vaktsineerimata. Iga kord, kui on minek kohta või ruumidesse, kus on palju inimesi koos. Ainult kõiki osalejaid testides saab seda levikut efektiivselt alandada.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka lapsel järgmisel nädalal pidi arstivisiit olema, kuid oodanud seda. Selle nädala alguses lapse vaktsineeritud õpetaja oli kurtnud halba enesetunnet ja saimegi teate, et õpetaja on covidis ja laps lähikontaktne. Nüüd juba mõned lapsed ka haigestunud ja ilmselt lisandub neid veel, sest testima pole veel jõutud. Seega jah, kurb olukord ja ausaltöeldes ajab vihaseks küll, et vaktsineeritutel on justkui täitsa ok seda levitada ja siis pole hullu midagi. Tore seegi, et ta vähemalt testima läks oma halva enesetundega ja need nakatunud lapsed nüüd ringi ei konda.

Kui su laps oleks vaktsineeritud, siis oleks ta ta arstile saanud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes on ok levitada? Kust selline arvamus tuleb? Vaktsineeritud inimene peab samamoodi testima, kui tal on koroonasümptomid: halb enesetunne, kipitav kurk, köha, nohu, maitsetunde kadumine ja mitte alles siis, kui on kõik need sümptomid, vaid siis, kui on juba mõni neist.

Sa ilmselt pole kursis sellega, kui paljud vaktsineeritud inimesed ei pea oma nohu-köha millekski ja käivad nii kõikjal, sest neil on ju pass olemas. Isegi reisedele minnakse nii. Seega see pole mingi minu arvamus, vaid usun, et paljudele juba teadmine. See õpetaja tuli kooli ja seal kurtis veidrat enesetunnet, testi tegi ta alles paar päeva hiljem. Keegi ei eelda, et ta selgeltnägija peaks olema. Tean ka juhuseid, kus perearst ei suunagi testile, kui vaktsiini saanud inimene teatab, et tunneb ennast haigena. Kordan, et kõigile inimestele ehk võimalikele nakatajatele tuleks teha test, et nad pääseksid erinevaid asutusi ja kohti külastama, sest see on selge, et vaktsineeritud ise lähevad sinna ka nohu-köhaga, kuna usuvad, et nende nakatumis- ja nakatamisvõime on imeväike. Ja see uskumus tuleb neile meie arstidelt ja teadlastelt.

+9
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Ilu ja tervis Nutt tuleb peale