Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nuu vaat siis nalja!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )

Teema: Nuu vaat siis nalja!

Postitas:
Kägu

Ukrainlased pidid hullult töökad olema ja nüüd 40 000 hulgast ei leita maasikakorjajaid. Palju neile toetusi makstakse, et nad tööd ei soovi teha?

https://rahatarkus.ohtuleht.ee/1063954/kodumaise-maasika-vaevad-hind-saab-olema-tublisti-kallim-ukrainlastest-pole-loodetud-abi-korjamisel

Ei sobi ka see töö

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120017500/pogenikud-pollumajanduses-laudas-haiseb-ja-too-on-raske

Või on asi sellest, et sealt ida-ukrainast ei tulnud ukrainlased, vaid hoopis venelased?

+10
-42
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Põllumeestes on viga, mitte kõikides teistes inimestes, kes kohe üldse neile ei sobi.

Igal aastal on neil mingi uus vabandus välja mõeldud, mis kõik ikka täiesti perses on. Kord on eestlased lollid ja laisad, nüüd on ukrainlased lollid ja laisad, kord on põud, siis on vihmasadu.

Selle peale öeldakse, et loll, kes vabandust ei leia. Ega ei käse keegi neil neid maasikaid kasvatada, kui see nii õudne ikaldus kogu aeg on. Ju ikka hädaldavad ohtrasti, et toetustest ilma ei jääks, mingid kasud peavad ju sees olema, kui muudkui kõik on pahasti, aga tegevusvaldkonda ka ei muuda.

+42
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma pigem usun, et küsimus on kehvas kommunikatsioonis. Mismoodi seda tööd reaalselt on ukrainlastele pakutud, kuidas korraldatud logistika ja majutus? Mida makstakse?

Ilmselt loodetakse, et riik korraldab, aga nii ju üldiselt ei ole. Selles esimeses “artiklis” polnud ju midagi peale suvalise hädaldamise…

Konkreetselt laudatöö aga tõesti pole suurlinnast tulnud naistele konti- ega oskustmööda.

+40
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainlased pidid hullult töökad olema ja nüüd 40 000 hulgast ei leita maasikakorjajaid. Palju neile toetusi makstakse, et nad tööd ei soovi teha?

https://rahatarkus.ohtuleht.ee/1063954/kodumaise-maasika-vaevad-hind-saab-olema-tublisti-kallim-ukrainlastest-pole-loodetud-abi-korjamisel

Ei sobi ka see töö

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120017500/pogenikud-pollumajanduses-laudas-haiseb-ja-too-on-raske

Või on asi sellest, et sealt ida-ukrainast ei tulnud ukrainlased, vaid hoopis venelased?

Ja ise käis suvel maasikaid korjamas?

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks paljud põgenikud ei või enne tööle hakata kui dokumendid korras.

Teiseks – mehed jäid ju sõdima, enamus, kes põgenesid on emad väikeste (süle)lastega või vanurid.

Ja suurem osa maasikapõlde on linnadest väljas. Hea kui on transport organiseeritud.

Ma ei tea kuidas Eestis on? Soomes ja osades kohtades ei mindagi vahepeal koju vaid elataksegi see korjamis aeg pead jalad koos soojakutes jne.

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei käse keegi neil neid maasikaid kasvatada, kui see nii õudne ikaldus kogu aeg on.

Mina imestan ka seda. Kui seakasvatus ära ei tasunud, siis löödi kohe farmid puhtaks ja oligi kogu muusika. Aga maasikakasvatajatelt aastaid mingi ving, samas lasevad ikka edasi. Nüüd on juba suur kisa, et sel aastal on oodata rekordhindu. Soolaku sisse oma Eesti maasikad, kui need hingehinda hakkavad maksma, võin praegu need Kreeka maasikad ka moosiks teha, ei ole need halvemad.

+33
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle asja nimi on ahnus, põllumees ei taha palka maksta

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siia tulnud inimesed on väikelastega, elavad kusagil, kust omal jõul tööpõllule liikuda on võimatu. Suur osa naistest on kõrgharitud linnaspetsialistid. Kui meie algharidusega töötud ei viitsi maasikapõlule minna, on väga kummaline loota, et ukrainlannast finantsjuht või õpetaja kiirelt põllule tõttab. Suur osa läheb neist tagasi, suur osa veel segaduses, mida teha, mis üldse saama hakkab.

Meie põllumehed vinguvad liiga palju. Aastate pikkune kiun ei tee seda töövaldkonda kellelegi meeldivaks!

 

+34
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie põllumehed vinguvad liiga palju

Ma ka ei mäleta aastat, kui nad oleks rahul olnud. Küll on palav, külm, vihmane, kuiv, siis pole töötajaid, siis on see või teine. Ja kui juhtub ime, et saak on hea, siis on virin, et hind on liiga madal, sest saaki oli liiga palju.

+32
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siia tulnud inimesed on väikelastega, elavad kusagil, kust omal jõul tööpõllule liikuda on võimatu. Suur osa naistest on kõrgharitud linnaspetsialistid.

Just!

Ja veel üks asjaolu: nüüd tuleb ju kinni pidada töö- ja puhkeajaseadusest ning võtta nad ametlikult tööle, st maksta ka riigimaksusid.

Meie põllumehed vinguvad liiga palju.

Õige!

Õnneks suurendasin koroonast tekkinud maasikaärikate kisa saatel oma maasikapeenarde arvu ja sain juba mullu nii palju maasikaid, et polnudki tarvis osta. Päris hooaja alguses sai lastele rõõmuks mõni kg ostetud, kuid edasi enam mitte. Ja mul on kindlalt öko maasikad, alati maksimaalselt värsked. Vaeva väga palju polegi.

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi ju on maksudes. Kui varem sai palgata mustalt, ukrainlased läksid koju, siis nüüd enam ei saa, peab maksu maksma ja ongi häda käes.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas Eestis on? Soomes ja osades kohtades ei mindagi vahepeal koju vaid elataksegi see korjamis aeg pead jalad koos soojakutes jne.

No kuna korjama hakatekse kell 5 hommikul, siis on ilmselgeslt mõistlik elada põllule võimalikult lähedal.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks suvel lisateenistust vaja aga ma tean, et mu füüsiline vorm on maasika korjamiseks kõlbmatu.
Ega kõik põgenikud ka just väga sitked ei ole.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas Eestis on? Soomes ja osades kohtades ei mindagi vahepeal koju vaid elataksegi see korjamis aeg pead jalad koos soojakutes jne.

No kuna korjama hakatekse kell 5 hommikul, siis on ilmselgeslt mõistlik elada põllule võimalikult lähedal.

Mõtlesin seda, et ma ei teagi, kus kohas peamised maasikapõllud kuhu korjajaid otsitakse asutakse. Ilmselgelt mitte linnades sees või äärelinnased.

Tartu kandis kui kuulutusi olen näinud siis on olnud, et hommikuti buss viib ja pärast ka toob.

Mõtlesingi seda, et juhul kui põld on kusagil Tallinnast 80km ja tõesti algabki korjamine kell 5, siis ilmselgelt on probleeme ukrainlannadel minna seda tööd tegema laste kõrvalt isegi kui tahaks. Kuidas kohale saab, kes last valvab, kuhu laps jätta jne. Neil ei ole seda tugivõrgustikku hetkel, mis kohalikul inimesel on.

Juhul kui Eestis on ka korjamised elamisega kuskil korterites/soojakutes siis ilmselgelt ei samuti need lastega ukrainlannad sinna tööle minna.

Ukraina meestest on siin ehk vist vaid osa, kes juba enne töötasid ja on juba tööga hõivatud või siis see hulk, kes reisisid sõja alguses mujal ja pole hetkel kuhugi minna. Tööeas mehi ju sõja puhkedes üle piiride ei lastud – pigem läksid mehed siit kodumaale sõdima.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed, kes on jäänud siia, töötavad ehitusel. See palk ei ole põlluga võrreldav.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas Eestis on? Soomes ja osades kohtades ei mindagi vahepeal koju vaid elataksegi see korjamis aeg pead jalad koos soojakutes jne.

No kuna korjama hakatekse kell 5 hommikul, siis on ilmselgeslt mõistlik elada põllule võimalikult lähedal.

Ja kuskohas sa seal lastega elad?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 20.date alul käisin Tartu lähedal maasikaid ja hiljem vaarikaid korjamas, kuigi olin ka kõrgharidusega nagu kõik põgenikud väidetakse olevat . Kell 8 hommikul turuhoone juurest viidi ja õhul 6 toodi tagasi. Eriti ahned said seal kohapeal ka elada ja ööpäev läbi korjata. Siis seda kõhuli traktorihaagisel korjamist veel ei tuntud. Uskumatu, et 40 000 põgeniku hulgas ei leidu 1-2 tuhandet lasteta naist.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 20.date alul käisin Tartu lähedal maasikaid ja hiljem vaarikaid korjamas, kuigi olin ka kõrgharidusega nagu kõik põgenikud väidetakse olevat . Kell 8 hommikul turuhoone juurest viidi ja õhul 6 toodi tagasi. Eriti ahned said seal kohapeal ka elada ja ööpäev läbi korjata. Siis seda kõhuli traktorihaagisel korjamist veel ei tuntud. Uskumatu, et 40 000 põgeniku hulgas ei leidu 1-2 tuhandet lasteta naist.

lasteta naine põgenes vähe rikkamasse riiki.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuna korjama hakatekse kell 5 hommikul, siis on ilmselgeslt mõistlik elada põllule võimalikult lähedal. Ja kuskohas sa seal lastega elad?

Enamusel hooajatöölisi palkavatel taludel on majutusvõimalus olemas.

Ka minu vend on üks neist talunikest, kes igal aastal maasikakorjajatele ja saagikoristajatele  töötamise perioodiks eluaset pakub. Elamine ja söök on tasuta, palk paraku küll miinimum, kuid töölised registris ja leping ametlik.

Sel aastal majutab vend märtsist alates ukrainlasi – pakkus elamist ja toitu 12 ukraina inimesele, korraldas nende dokumentide ja hüvitiste saamist ja lootis,  et 2-3 neist ehk ka suveks appi jäävad (oleks nad ka ametlikul tööle vormistanud). Paraku pole 12 inimesest praeguseks järel mitte ühtegi tööinimest – 1 läks tagasi Ukrainasse,  2 edasi Saksamaale  ja 4 Soome ning venna juures elab noor ema kahe väikese lapsega ja 2 neljakümnendates naist, kellest üks otsib “korralikku” tööd ja elukohta linnas ja teine on väidetavalt nii haige, et midagi tehta ei tohi.

Muide, teemaalgataja viimases lauses on tegelikult tõetera sees.  Saatsin vennale kriis.ee ja Terviseameti lehel olevad ukrainakeelsed lingid Eestis saadavate teenuste kohta ja  vennal paluti mulle edasi öelda,  et saatku ma see tekst vene keeles:)

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minu vend on üks neist talunikest, kes igal aastal maasikakorjajatele ja saagikoristajatele töötamise perioodiks eluaset pakub. Elamine ja söök on tasuta, palk paraku küll miinimum, kuid töölised registris ja leping ametlik.

Miinimumpalka selle töö eest pakkuda on ikka ka päris nahaalsus. Ise talunikud pasundavad igal pool, et maksavad hästi. Siis pole ime, et töötajat ei leia. Need tublid lähevad siis pigem Soome või kuskile normaalsesse kohta, kus mingi miinimumpalgaga ei vigurdata.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minu vend on üks neist talunikest, kes igal aastal maasikakorjajatele ja saagikoristajatele töötamise perioodiks eluaset pakub. Elamine ja söök on tasuta, palk paraku küll miinimum, kuid töölised registris ja leping ametlik.

Miinimumpalka selle töö eest pakkuda on ikka ka päris nahaalsus. Ise talunikud pasundavad igal pool, et maksavad hästi. Siis pole ime, et töötajat ei leia. Need tublid lähevad siis pigem Soome või kuskile normaalsesse kohta, kus mingi miinimumpalgaga ei vigurdata.

Jah, miinimumpalk ei ole suur, aga töötu jaoks siiski parem kui üldse mitte midagi.

Kunagi peeti arvestust ka kastide kaupa, aga siis tekkis korjatud kaste paberil tunduvalt rohkem kui pärast päevatulemuse kokkulugemisel ja see, et eraldi inimene veel kastilugejaks palgata, ei tasu ära.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, miinimumpalk ei ole suur, aga töötu jaoks siiski parem kui üldse mitte midagi.

Palju neid töötuid siis sinu arvates on. Tööpakkumisi on väga palju praegu. Lihttöid pakutakse linnades suures koguses ja palk on suurem kui miinimum. Lisaks ei pea kuskile karupeesse elama minema mitmeks kuuks. Mis peaks olema inimese motivatsioon, et tulla miinimumi eest kuskile maale rasket tööd tegema? Nad lähevad siis lihtsalt müüjaks kuskile ehituspoodi, nagu näinud olen. Ei ole miinimumpalk ja ei pea hommikul kell neli ärkama.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

või kui võrrelda koristaja palka maasika korjaja omaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis peaks olema inimese motivatsioon, et tulla miinimumi eest kuskile maale rasket tööd tegema? Nad lähevad siis lihtsalt müüjaks kuskile ehituspoodi, nagu näinud olen. Ei ole miinimumpalk ja ei pea hommikul kell neli ärkama.

 

Linnas see kindlasti nii on, äärealadel aga kindlasti mitte.  Need “kuskile maale” rasket tööd tegema minejad elavad ise ka reeglina maal, aga ei ole mingil põhjusel paremat tööd leidnud ning oma maamajapidamist arendanud.

Linnast eemal maakohas ongi motivatsiooniks see,  et teeb tööd, saab selle eest mingi raha, toidule  sel perioodil raha ei kulu ja talvekartul ning olenevalt talust ka lihatrükk või mingeid aiasaadusi antakse kaasa.  Pärast hooaega võtab end kuni järgmise hooajani taas töötuna arvele.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina see 20.date alguses korjamas käia. Maasikaid korjasime kastidesse, vaarikaid karpidesse. Ühtki vähevalmist või lehekriba ei tohtinud sees olla. Tasu sai vastavalt tehtule (iga korjaja toodang kaaluti ära).

Kui kõigile võrdselt ajatasu makstakse, siis see töö ilmselt ei edene jah!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, miinimumpalk ei ole suur, aga töötu jaoks siiski parem kui üldse mitte midagi.

Miinimumpalk kohe kindlasti ei ole parem kui mitte midagi. Töötuna kodus passides maksab KOV toimetulekutoetust, sh katab kõik su elauasemekulud. Kui lähed tööle, siis tõmmatakse toetus nulli ja pead kõik ise tasuma. Kuna hinnad on nii jõhkraks läinud, siis mina näiteks ei suudaks miinimumpalga eest oma püsikulusid katta ja ammugi poleks tööinimesel aega, et mööda poode jalutada ja soodsamaid pakkumisi otsida.

Õnneks on mul hästitasustatud töö, aga kui ma oleks maakohas ja ilma hariduseta, siis iga kell oleks enne töötu kui läheks miinimumpalga eest rasket füüsilist tööd tegema. Tapan sellega oma tervise ka ära ja siis mida?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linnas see kindlasti nii on, äärealadel aga kindlasti mitte. Need “kuskile maale” rasket tööd tegema minejad elavad ise ka reeglina maal, aga ei ole mingil põhjusel paremat tööd leidnud ning oma maamajapidamist arendanud.

Siin räägiti ukrainlastest, et miks need ei tule maasikaid korjama. Nemad ongi peamiselt linnades. Kui miinimumi maksad, siis tõesti saadki need kohalikud külajotad, keegi teine ei pea sellist pakkumist atraktiivseks.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks on mul hästitasustatud töö, aga kui ma oleks maakohas ja ilma hariduseta, siis iga kell oleks enne töötu kui läheks miinimumpalga eest rasket füüsilist tööd tegema.

Kas maakohtade KOV-d jõuavad toetusi üldse maksta? Palk peaks korjajatel ikka tehtu alusel olema, neli või palju neid kambas on, küll siis utsitavad üksteist käbedamalt liigutama.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minu vend on üks neist talunikest, kes igal aastal maasikakorjajatele ja saagikoristajatele töötamise perioodiks eluaset pakub. Elamine ja söök on tasuta, palk paraku küll miinimum, kuid töölised registris ja leping ametlik.

Miinimumpalka selle töö eest pakkuda on ikka ka päris nahaalsus. Ise talunikud pasundavad igal pool, et maksavad hästi. Siis pole ime, et töötajat ei leia. Need tublid lähevad siis pigem Soome või kuskile normaalsesse kohta, kus mingi miinimumpalgaga ei vigurdata.

Muide Soomes saab ka maasikakorjaja miinimumpalka. Lihtsalt see on Soome miinimimpalk. Samuti on sama teema ka seal põllumajanduses. Kohalik ei taha nii madala palgaga rasket tööd teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis peaks olema inimese motivatsioon, et tulla miinimumi eest kuskile maale rasket tööd tegema? Nad lähevad siis lihtsalt müüjaks kuskile ehituspoodi, nagu näinud olen. Ei ole miinimumpalk ja ei pea hommikul kell neli ärkama.

Oled sa kindel, et keeleoskuseta inimene ehituspoes üle miinimumpalga saab? Müüja peab suutma klientidega suhelda ja mingi ettekujutus võiks müüdavast kaubast ka olla. kaubapaigutajaks või transameheks võib-olla saab, siis saab alati pärismüüja poole viibata kui keegi midagi küsima tuleb. Kui sa sellele miinimumile veel tasuta elamise ja söögi juurde liidad, siis polegi vist nii halb pakkumine. Võta nüüd ehituspoe palgast üürikorteri hind ja kuu toiduraha maha ja vaata, kas jääd ikka plussi.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nuu vaat siis nalja!