Esileht Beebi ja mitmikud Nüüd aastaid hiljem arvan, et just külmas magamisest oli mu vanemal lapsel hingamishaigused

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Nüüd aastaid hiljem arvan, et just külmas magamisest oli mu vanemal lapsel hingamishaigused

Postitas:

9 aastat tagasi, kui minu teine laps sündis ( lastel suur vanusevahe ) oli soe kevad. Alati magas ta õues ja kui tuli talv, siis ei maganud ta kunagi toas vaid just õues. Panin ta pahaaimamata kasvuhoonesse ( kasside eest ) magama, kus põõnaski rõõmsalt 3h ja vahel ka enam. Siis aga mingil hetkel hakkasid pidevad nohud. Lasteaeda minnes, oli ta väga tihti haige. 3 aastaselt lõigate tal juba mandlid ja adenoidid. Laps oli 7 aastane, kui ta haigusest nö. välja kasvas. Tagant järele mõtlen nüüd, kui mul on jälle beebi ( 5 kuune ) et teda ma nii külmaga õue magama ei pane, sest usun, et selline külm kui laps seda õhku sisse hingab, kahjustab lapse tervist väga. Minu vanemal lapsel olid juba beebina tihti nohud ja sellep. ka mädased kõrvapõletikud. Nüüd ma ei vii kindlasti oma 5 kuust õue enam magama, kui nii külm. Jah, tal on tõesti väga soe kärus ( kaks paksu pisikest vatitekki, lambanahk, soe kombe ja mis kõik veel, aga hingamine on ju lahti. ma ei pane talle nina ette ju ühtegi tekki ega lappi. Võite ise järeldused teha ja iga ühe oma otsus muidugi. Siiani on meie beebi terve olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 15:53; 02.02 17:28; 02.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] ma ei pane talle nina ette ju ühtegi tekki ega lappi. Võite ise järeldused teha ja iga ühe oma otsus muidugi. Siiani on meie beebi terve olnud. [/tsitaat]
Vankri lahtise osa ette tuleb panna õhuke kate. Nt heegeldatud laudlina vms. Nii on õhk, mis vankrisse jõuab soojem.
Kuid see ei tähenda, et ma peaks mõistlikuks tänase ilmaga õue minemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina küll seost ei näe 🙂 Mu esimene laps sündis suve algul ja ei maganud külmaga õues. Haige oli pidevalt esimesed 6a. Teine laps sündis varakevadel ja magas õues kuni -10 kraadiga, oli lapp nina ees ka + muidu soojalt riides. Kõik viirused püüdis kinni alates 7ndast elukuust kuni 5a vanuseni. 2x kuus 40 palavik oli aastaringselt sel perioodil. Kolmas laps sündis kevadel ja tema ei maganud esimesel eluaastal külmaga õues. Haige oli samamoodi aastaringselt 2x kuus 40 palavikkudega viirustes, nagu eelminegi laps. Kah kuni 5-aastaselt nö välja kasvas neist põdemistest. Neljas beebi sündis varasügisel ja magas 2 talve järjest õues igasuguse ilmaga, imikuna kuni -16ga. Vankrisuu ees oli tekike. Praegu 2,5a ja pole haige olnud.
Lastearstid üldiselt ütlevad, et mida rohkem väikelaps erinevate viiruste läbipõdemisega oma immuunsust tugevdab, seda tervem on ta kooli-ja täiskasvanueas. Minu kolm vanemat last pole oma alg-, põhikooli- ja gümnaasiumiaegadel haiged olnud. Kui mõni nohuke välja arvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:06; 02.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei näe siin mingit seost.
Minu 2 esimest last on ainult õues maganud oma päevauned nii kaua kui vankrisse/kärru mahtusid. Ja kumbagagi pole olnud erilisi haiguseprobleeme. Väiksed köhad, nohud, viirused ainult.

Ma mäletan, et kui mu esimene laps oli 6 kuune siis oli üks päev õues hästi külm ja ma noore emana ei tulnud selle pealegi, et nii külmaga võibolla ei peaks oma last õue panema või peaks vankri kinni katma kuidagi vms. Kui ta tuppa tõin, siis olid tal ninaaugud nagu härmas. See ehmatas küll ära. Aga nina jäi ikka pähe ja haigeks ka ei jäänud.

Ja nüüd magab kolmas laps ka õues kõik oma uned. No päris -20 ja peale kraadidega 3h ei lase magada õues. või siis on vakril soe kate peal.

Mõned inimesed lihtsalt on tugevama tervisega, teised nõrgemaga. Õues magamine peaks ikka karastamine olema ja head tegema. Võibolla kui sa poleks teda õue magama pannud oleks ta sul veel haigem olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on lausa kuritegu imikut panna pakasega õue magama, emad, miks te ise õues ei maga, tundub, et mõnel muudkui muud mõtet polegi, kui laps ainult magaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:21; 03.02 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vankri lahtise osa ette tuleb panna õhuke kate. Nt heegeldatud laudlina vms. Nii on õhk, mis vankrisse jõuab soojem.
[/tsitaat]

😀 Usu või mitte, aga paksu salli mähitud kraadiklaas näitab külmas ikka sama palju kui ilma sallita kraadiklaas! Katte tõttu lihtsalt laps kütab hingeõhu ja kehasoojusega vankri lihtsamalt soojaks. Ühtlasi takistab see kate hapniku juurdevoolu ja nii lamab lapsuke oma väljahingatud süsihappegaasis ja väljaskäigu kasulikkus on null. Nii ma vaatan neid vankreid, mille ava on paksu kampsuniga või tekiga kinni mähitud, et parem tõesti toas magada. Mõni hõre linik on iseasi tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaatasin ükspäev oma 10-kuust last, kes magas mõnustasti soojas toas, kamina lähedal. Ja siis mõtlesin, et miks osad emad oma lapsi paksudesse vattidesse ja õue jätavad magama. Ja ma ei mõista seda siiani. Kas Te ise tahaks õues praegu magada? Jah, mõni laps magab rohkem mõni vähem, aga mina ei suudaks, et tulen jalutamast ja jätan külmaga lapse õue ja ise tulen tuppa sooja. Jalutamas käime loomulikult mõistliku ilmaga, aga tuleme ka tuppa koos. Ja laps on olnud hea tervisega ja rõõmus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu meelest on lausa kuritegu imikut panna pakasega õue magama, emad, miks te ise õues ei maga, tundub, et mõnel muudkui muud mõtet polegi, kui laps ainult magaks.[/tsitaat]

Eks enese laiskuseks on ka vaja ju midagi öelda:D

Kui sa salli suu ja nina ette ei märka panna…siis süüdista end ise. Totu. Muidugi lapsed magavad õues aga mitte tänase miinus20-ga…mina läksin täna välja aga keerasin paarikümne meetri pärast ümber. Külm mis külm iseg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:25; 02.02 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks enese laiskuseks on ka vaja ju midagi öelda:D

Kui sa salli suu ja nina ette ei märka panna…siis süüdista end ise. Totu. Muidugi lapsed magavad õues aga mitte tänase miinus20-ga…mina läksin täna välja aga keerasin paarikümne meetri pärast ümber. Külm mis külm iseg[/tsitaat]

no oled jah totu, kui kraadikaalsi ei taipa toas vaadata ja alles õues veendud, et krt, ikka külm on. No külm mis külm kestab ikka mõned päevad veel. Ära enam nii tee…:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 15:53; 02.02 17:28; 02.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no oled jah totu, kui kraadikaalsi ei taipa toas vaadata ja alles õues veendud, et krt, ikka külm on. No külm mis külm kestab ikka mõned päevad veel. Ära enam nii tee…:-)[/tsitaat]

🙂 ei tee, ausõna! 😉
Tegelikult olin ise väljaski käinud korraks-tundus okei aga jalutama minnes enam mitte. Iga ema peakski oma sisetunde järgi käituma ja iga laps on ka erinev. Vaevalt alaskal igludes kasvavad beebisid õnnistatakse pideva 20 kraadi soojaga:) See oli pisut utreeritud näide muidugi- suhtuge huumoriga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:25; 02.02 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siin foorumis mõnel korral maininud, et mu vanaema lapsed magasid siberis väljas ka -45 kraadise pakasega. Need lapsed juba üle 60a vanad, kuid hingamisteedega probleeme pole neil kunagi olnud ja üle keskmise tervemad lapsed olid ka teistega võrreldes. Ma muidugi sellist ekstreemsust oma laste peal ei katsetaks, aga see on lihtsalt näide elust enesest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:06; 02.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see jaburdus, millega teemaalgataja välja tuli vastaks tõele, siis oleksid minul, minu õe ja vennal kõigil suured probleemid. Aga mina haigestusin esimest korda üldse alles 23 aastaselt esimest korda tõsiselt ja ka minu õde ja vend on väga terved olnud.
Mina leiaks sadu muid põhjuseid, miks laps tihti haige. Näiteks lähedase suitsetamine, hallitus eluruumides jne.
Aga krt võtaks, värsket külma õhku süüdistada …peab ikka püstiloll olema ma ütlen
…ja no pean kohe ütlema, et kes ometi seda lolli plussitas siin????? Uskumatud ikka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:35; 03.02 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole absoluutselt sellega nõus!
Minu laps magas 2 talve iga ilmaga rõdu peal, ja vankris alla 0 temperatuur ei lange(isegi kui väljas on -30)

Olen kindel, et see väga tugevdab lapse organismi.

Kumb laps hakkab rohkem haigestuma? laps, kes on pidevalt toas(saastunud kuiv õhk, tolm), väljas eriti ei käi, või laps, kes on harjunud IGA ilmaga väljas käia, ka -30?
Ei ole ju nii, et eile oli +20 ja täna -30, vaid ikkagi tasapisi toimub harjutamine.
Uskuge või mitte, aga mu laps polnudki haige nende 2a. jooksul, ja mina olen kindel, et värskes õhus magamine mängis väga-väga olulist rolli.
Laps sündis jaan.2010, ja me läksime koju, kui väljas oli -30(ma ei valeta, see oli kõige külmem talve päev), ütleme nii, et mõned sekundid laps hingas seda sama -30 õhku, kui oli 2 päeva vana, kuigi auto oli haigla juures.

Kas teate, et nende vanemate lapsed, kes eriti ei hoolitse, kaua laps jalutab, mis tal seljas on jne. on kõige tervemad?
Ma näen, et meil ühel naisel 4 poisi väikse vanuse vahega ja loomulikult tal pole aega kõike kontrollida, lapsed pidevalt üksi väljas, mõnikord on nad õues lausa paljajalu, ja ma pole kordagi näinud nendel nohu-köha.
Need lapsed, kes istuvad pidevalt kodus, kui -1 kraadiga emad juba ohkavad, et mis nüüd lapsele selga panna, kas tohib välja minna jne. ongi kõige vastuvõtlikumad.

Olen kindel, et tegin lapsele ainult head sellega, et ta magas mul iga päev 1a2k ainult väljas, kui oleks mul mingi vankri sarnane voodi, paneksin ta kasvõi koolini välja magama, aga siis kui käima õppis, on asjad keerukamaks läinud:)

PS ise magaksin ka hea meelega väljas, aga kahjuks pole niipalju kohta rõdu peal, ja öösel oleks see kummaline, päeval magasin mõnikord seal, oma voodis on lihtsalt mugavam muud midagi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütlen ka sõna sekka, kõigetervem laps on joodiku laps, kõige tõbisem viiruste kandja ja põdeja on juurikatest öko vanemate laps,.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui see jaburdus, millega teemaalgataja välja tuli vastaks tõele, siis oleksid minul, minu õe ja vennal kõigil suured probleemid. Aga mina haigestusin esimest korda üldse alles 23 aastaselt esimest korda tõsiselt ja ka minu õde ja vend on väga terved olnud.
Mina leiaks sadu muid põhjuseid, miks laps tihti haige. Näiteks lähedase suitsetamine, hallitus eluruumides jne.

Aga krt võtaks, värsket külma õhku süüdistada …peab ikka püstiloll olema ma ütlen
…ja no pean kohe ütlema, et kes ometi seda lolli plussitas siin????? Uskumatud ikka [/tsitaat]

ise oled üks loll! Mida sa kisad siin, mine hullumajja ja kisa seal. Mul on head tutvused, saan sulle hea toa! Psühhopaat selline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 15:53; 02.02 17:28; 02.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ise oled üks loll! Mida sa kisad siin, mine hullumajja ja kisa seal. Mul on head tutvused, saan sulle hea toa! Psühhopaat selline…[/tsitaat]

Näha on jah et sul head tutvused.
Äkki lähed ise sinna oma kallite vanade tuttavate juurde parem 🙂
…ja ära jookse sealt enam ära!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:35; 03.02 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatus on tehtud selle pideva võitluse peale, mis emadel siin käib, kellel laps kui külmas ja kui kaua magas. kui tõesti nii kasulik on, miks täiskasvanud küll lumehanges ei maga? sest ega värske õhu tähtsus vähene täiskasvanuks saades. no tõesti alla -15 veel laps õue magama jätta on minu arvates kuritegu. saab ka toas toa ära õhutada ja akna praokile jätta.

siin ülalpool seletati nii hästi, et kinnikaetud vankris on värske õhu juurdevool nii takistatud, et õues magamisest pole mingit kasu. kui katte ära võtad, on lapsel külm. mis sest, et eskimod elavad aastaringselt väga külmades tingimustes – eskimod ei jäta ka oma tittesid lumehange magama, vaid hoiavad need majas soojas! väiksed lapsed, jah need on tõesti iga ilmaga väljas, aga põsed on neil pakasest ja päiksest põlenud juba väga varajases nooruses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naera puruks!!! Paistab, et hoopis soe toaõhk teeb liiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korraslikult sisse mässitud, siis kuni -20-ga ikka õue tuttu, lapsel ju endal parem, kui saab välja puhata korralikult ja värske õhk tervisele ka kasulikum, kui umbne toaõhk. Olen astmaatik, tean, millest räägin.
Vankri suu tasub küll jah kinni katta, et liiga külm õhk otse peale ei jookseks, saab enne veidi soeneda. Üsna jabur on väita, et kui paned katte ette, siis on lapsel seal umbne ja värske õhk ei olegi enam värske, kui üles soeneb. Õhk liigub vankris ikka, lihtsalt korraga ei tule seda nii palju peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa astmaatik magad väljas või ? kui ei , siis viimane aeg. keegi ei ütlegi, et värske õhk kuidagi kahjulik olks, vastupidi. jutt käib pakasega õues magamisest tundide viisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:21; 03.02 16:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Beebi ja mitmikud Nüüd aastaid hiljem arvan, et just külmas magamisest oli mu vanemal lapsel hingamishaigused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.