Esileht Sünnitus Nüüd sünnitavad kõik üksi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Nüüd sünnitavad kõik üksi

Postitas:

Pelgulinn pani peresünnitused seisma, toenäoliselt ka ITK teeb seda alates esmaspäevast.
Ausalt öeldes on minul küll hirm. Haiglatel pole absoluutselt mingit suutlikkust sünnitusjärgseks põetamiseks, tugiisikuta saab olema kaunis ebameeldiv. Ka sünnituse ajal näeb ämmaemandat kui kuuvarjutust. Midagi pekki läheb, pole kedagi, kes abi kutsuks.

+10
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb uudis. Avaldan kõikidele sünnitajatele hiiglaslikku kaastunnet.

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile õhtul andsid teate Pelgu, ITK, Pärnu haigla… Tõenäoliselt teevad seda varsti kõik.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui haiglapersonal nakkuse saab, sünnitate hoopis üksi. kas see on parem variant?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 15:36; 15.03 15:44; 15.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumala eest…ei saa aru sellest paanikast. Tulge oma meeste saba alt välja ja saage üksi hakkama.

+14
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kahju lugeda! Esmasünnitajal võib see hetkel ikka väga suur shokk olla, kui terve raseduseaeg on olnud plaanis koos mehega sünnitama minna, kindlasti oleks vaja mehe toetust. Jah, üksi saaks ka hakkama, aga hea kui keegi koguaeg kõrval on ja mehel on hea näha oma lapse sündi.
Minu mees aiatas mind sünnitusel, ka pärast aitas palju, sest kaotasin verd ja ei suutnud püsti seista ilma et ei oleks tunne et kohe minestan. Aitas mind WCsse ja tagasi, toimetas ringi.
Ämmaemand/õed on tegelikult väga vähe toeks ja külastavad sind harva, hea oleks kui keegi ikka juures on..

Ise mõtlen, et miks ikka mehed keelatud on? Samast kodust, samast tingimustest tuleb ka ju naine, ta võib samamoodi nakatunud olla. ???? Ja arstid/õed/ämmaemandad on koguaeg haiglas haigete seas, ei saa ju kindel olla et need tähtsad inimesed sünnituse juures tegelikult ise ei kanna viiruseid või muid haiguseid edasi. Nad võib-olla on kogenud haigust nõrgemalt kui muidu, aga siiski võivad nad anda edasi nakkust enesele teadmata (mis sest et neil oma riietus ja hügieen on suurel kohal).
Ja kas pärast sünnitust pannakse kõik naised ühisesse tuppa? Kas siis ei kardeta nakkust? Võõras on siiski võõras sünnitaja jaoks, oma mees on oma mees..

Kriisiolukord on küll hetkel, aga ma arvan et sünnituse juures võiks siiski mehed olla (mask, kätepesu, ühekordne haiglakittel jne), pärast seda võivad nad koju minna.????‍♀️

+14
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:33; 15.03 15:24; 15.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras peab vähendama kõiki võimalikke kontakte, kui raske on sellest aru saada!?
See ei ole nii et teistele kehtib aga teile mitte. KÕIK inimesed peavad samadele reeglitele alluma.

Ja kui teil on kodus ühekordseid maske ja kitleid, siis võtke need haiglasse jaasa, haiglas juba nüüd napib neid isegi haigla personalile endale.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:28; 15.03 17:53; 18.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka see otsus ebaloogiline. Olen nõus, et külastajaid ei ole haiglasse/sünnitusmajja vaja ja riske on vaja hetkel maandada. Küll aga mees, lapse isa, kes kõigi eelduste kohaselt elab koos sünnitava naisega koos ja niikuinii ollakse päevad läbi ninapidi koos… Kui mees on nakatunud, siis väga tõenäoliselt on seda ka naine ja vastupidi. Just see teeb minu jaoks otsuse ebaloogiliseks.
Mul on tähtaeg juuli lõpus ja loodan, et selleks ajaks on varasem olukord taastunud, kuigi igaks juhuks üritan end harjutada mõttega, et ei taastu – mul on selleks aega 4 kuud. Aga mõistan täiesti nende pahameelt, kellel on tähtaeg kohe-kohe käes. Ollakse 9 kuud arvestanud sellega, et lapse isa on sünnitusel kaasas, käidud koos perekoolis, õpitud tugiisikuks olemist ja naine on selle abiga arvestanud ning siis öeldakse, et mees sünnitusel keelatud.
Ja see argument ei päde, et vanasti sünnitati üksi ja mees nägi last haiglaaknast ning päriselt süles sai hoida päevade möödudes. Vanasti sünnitati kartulipõllul ka ja kui põnn väljas, siis tehti tööd edasi. Vanasti pesti pesu käsitsi ja liigeldi hobustega ka. Peaksime siis selle juurde tagasi pöörduma, sest vanasti nii oli ja saadi hakkama? Keegi ei kahtlegi, et praegused naised ei saa üksi sünnitamisega hakkama, aga õnneks ajad on muutunud ja normaalses peres on lapse isa emaga võrdne vanem ja peaks olema ka sünnitusel osaline, kui paar nii soovib.

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka see otsus ebaloogiline. Olen nõus, et külastajaid ei ole haiglasse/sünnitusmajja vaja ja riske on vaja hetkel maandada. Küll aga mees, lapse isa, kes kõigi eelduste kohaselt elab koos sünnitava naisega koos ja niikuinii ollakse päevad läbi ninapidi koos… Kui mees on nakatunud, siis väga tõenäoliselt on seda ka naine ja vastupidi. Just see teeb minu jaoks otsuse ebaloogiliseks.

Mul on tähtaeg juuli lõpus ja loodan, et selleks ajaks on varasem olukord taastunud, kuigi igaks juhuks üritan end harjutada mõttega, et ei taastu – mul on selleks aega 4 kuud. Aga mõistan täiesti nende pahameelt, kellel on tähtaeg kohe-kohe käes. Ollakse 9 kuud arvestanud sellega, et lapse isa on sünnitusel kaasas, käidud koos perekoolis, õpitud tugiisikuks olemist ja naine on selle abiga arvestanud ning siis öeldakse, et mees sünnitusel keelatud.

Ja see argument ei päde, et vanasti sünnitati üksi ja mees nägi last haiglaaknast ning päriselt süles sai hoida päevade möödudes. Vanasti sünnitati kartulipõllul ka ja kui põnn väljas, siis tehti tööd edasi. Vanasti pesti pesu käsitsi ja liigeldi hobustega ka. Peaksime siis selle juurde tagasi pöörduma, sest vanasti nii oli ja saadi hakkama? Keegi ei kahtlegi, et praegused naised ei saa üksi sünnitamisega hakkama, aga õnneks ajad on muutunud ja normaalses peres on lapse isa emaga võrdne vanem ja peaks olema ka sünnitusel osaline, kui paar nii soovib.

Saad sa ikka aru, et eesmärk pole mitte sind mehe eest kaitsta, vaid tagada haiglapersonalile võimalikult vähe kontakte inimestega? Hetkel jäetakse plaanilisi oppe ära, sünnitajatele tagatakse abi, aga kui seal osakonnas viirus möllama hakkab, siis võib juhtuda, et peadki üksi sünnitama. Võiks oma ninaotsast ikka kaugemale näha. Uuri mis Itaalia haiglasüsteemis toimub ja looda parem, et meil asi nii hulluks ei lähe.

+13
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 15:24; 15.03 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead sina teisi lumehelbekesteks sõimaja, äkki istud ka kodus karantiinis? Ei, kus sa sellega, aga vot kus oskab sõimata enda arvates! Sul vaja ka ju poes käia ja külmkapi varusid täiendada. Mille poolest sina erilisem oled kui sünnitama minev naine koos mehega? Vot ei olegi mitte kuidagi moodi!
Või sa tõesti mõtled, et oled eriline ja puutumatu? Lubage naerda.

Ja arst/õde/ämmaemand on samamoodi inimene, kes käib poes ja teistes rahvarohketes kohtades, oma tööl puutub kokku paljude inimestega (tervete ja haigetega). Arst ei ole pühaloom, kes millegisse ei nakatu ja edasi ei anna!
Lisaks sünnitaja läheb sünnitama läbi EMO, kus on iga põhjusega inimesi koos. Kas siis ei kardeta nakatumist?

+13
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:33; 15.03 15:24; 15.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead sina teisi lumehelbekesteks sõimaja, äkki istud ka kodus karantiinis? Ei, kus sa sellega, aga vot kus oskab sõimata enda arvates! Sul vaja ka ju poes käia ja külmkapi varusid täiendada. Mille poolest sina erilisem oled kui sünnitama minev naine koos mehega? Vot ei olegi mitte kuidagi moodi!

Või sa tõesti mõtled, et oled eriline ja puutumatu? Lubage naerda.

Ja arst/õde/ämmaemand on samamoodi inimene, kes käib poes ja teistes rahvarohketes kohtades, oma tööl puutub kokku paljude inimestega (tervete ja haigetega). Arst ei ole pühaloom, kes millegisse ei nakatu ja edasi ei anna!

Lisaks sünnitaja läheb sünnitama läbi EMO, kus on iga põhjusega inimesi koos. Kas siis ei kardeta nakatumist?

ja arvesse võttes kõike neid riske – kas sa tõesti tahad et su mees saaks kohe koos sinuga haiglas nakkuse. siis jõuate sünnituselt koju ja oleme mõlemad liiga haiged et lapse eest hoolt kanda.
kui mees saab nakkuse alles siis kui sina sünnitusmajast välja saad, on loodetavasti teie haige olemise aeg erinevas aja aknas ja laps ei jää hoolituseta.

annab tunda, et siin märatsejad mõtlevad ainult endale, aga mitte oma mehe või lapse turvalisusele. seda et keegi arsti turvalisusest hooliks, ma ei loodagi.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 15:36; 15.03 15:44; 15.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate, te ei pea minema riigi raha eest riigihaiglasse sünnitama.
leidke ämmakas kes teile koju tuleb – teie oma raha eest
minge mõnda erahaiglasse (kui eestist ei leia, siis välismaale, veel on piir lahti) – teie enda raha eest
sünnitage kodus koos mehega

teil on variante, aga kui te tahate riigi haiglas maksuraha eest sünnitada, siis te peate seda tegema riigi reeglite järgi. praegu on välja kuulutatud eriolukord ja reeglid on sellised.

inimlikult saan aru, et see pole tore, kui viimasel hetkel kuulete sellist asja, aga püüdke mõista, et seda tehakse teie, teie lapse, teie mehe ja teie arsti ja ämmaemanda kaitseks. ja mida paremini inimesed reeglitele alluvad, seda rutem selline eriolukord lõppeb.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 15:36; 15.03 15:44; 15.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa arvad, et mees saaks ainult haiglas nakkuse, kas ta mujal ei liigu? Kas naine on samamoodi mingi imenaine, kes muul ajal haigeks ei jää, aga vot haiglas jääb?

Naised on tuevad ja saavad hakkama, kui nad peavad üksi hakkama saama. Lihtsalt toetusest jääb neil puudu, ämmaemand/õed ei saa olla sünnitajale mehe eest, kes hoolitseb ja aitab peale sünnitust, kui ise kuidagi ei saa, ei jätku lihtsalt tööjõudu.
Ma ei suutnud peale sünnitust 2 sammugi teha ilma, et pilt hakkas eest kaduma, õnneks oli mees kõrval kes toetas ja aitas. Tuttaval ei olnud mees kõrval kui sünnitas, ei jõudnud lihtsalt. Pärast üksi palatis tahtis lapsel mähkmeid vahetada ja minestas ära, lebas seal ja laps nuttis, keegi appi ei tulnud. Kui lõpuks ärkas, siis sai kuidagi ukse lahti ja kutsus abi. Kas see on normaalne olukord? Ei ole ja seda ei saaette ka ennustada esmasünnitajate puhul, kuidas neil tervis on ja kuidas nad hakkama saavad.
Oma teise sünnituse puhul (kui see keeld veel peal on), kaotan samaoodi palju verd ja olen väga nõrk, siis ausõna ma ei tea kuidas ma hakkama saan, sest meie peretoas käisid väga vähe arstid tegelikult kontrollimas.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:33; 15.03 15:24; 15.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa arvad, et mees saaks ainult haiglas nakkuse, kas ta mujal ei liigu? Kas naine on samamoodi mingi imenaine, kes muul ajal haigeks ei jää, aga vot haiglas jääb?

no tõesti.
kas meest kes liigub mujal ja saab mujalt nakkuse peaks lubama praegusel ajal haiglasse sinu arust.
ja lõpurasedalt ma eeldaks, et ta ka ilma kriisita püsib enamuse ajast kodus.

naised ise tahavad omale erapalateid kus nad üksi on – ja siis kurdavad kui keegi ei märka kui nad minestavad – ärge võtke siis üksinda palatit kui te ei taha üksi olla, ärge pange sellel palatil ust kinni.
olles suuremas palatis käib seal suurema sagedusega ka personal ja näevad palatikaaslased, kui peaks olema abi vaja.
perepalatis eeldatakse et personali tööd teeb teie mees ja kui te panete ukse kinni, eeldatakse et teid ei tohi segama tulla.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 15:36; 15.03 15:44; 15.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa arvad, et mees saaks ainult haiglas nakkuse, kas ta mujal ei liigu? Kas naine on samamoodi mingi imenaine, kes muul ajal haigeks ei jää, aga vot haiglas jääb?

Miks peaks raseda naise mees praegusel ajal ei tea kus liikuma? Liikuma peab ainult kohtades, kus on hädavajalik liikuda. Nagu söögipood, aga seal võiks siis võimalikult harva käia. Kui võimalik, siis jääb raseda naise mees kodukontorisse. Rase ise istub ka kodus, poes ei käi (seda teeb mees), õues jalutamas võib käia.
Kas te siin nagu tõesti aru ei saa, et ainus abi viiruse leviku vastu on hetkel inimestevaheliste kontaktide viimine miinimumini?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 15:24; 15.03 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus ka sünnitama lubatakse ainult saatjata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naised ise tahavad omale erapalateid kus nad üksi on – ja siis kurdavad kui keegi ei märka kui nad minestavad – ärge võtke siis üksinda palatit kui te ei taha üksi olla, ärge pange sellel palatil ust kinni.
olles suuremas palatis käib seal suurema sagedusega ka personal ja näevad palatikaaslased, kui peaks olema abi vaja.

naerukoht.
mul on see kogemus.
veelgi kehvem hoolitsemine kui perepalatis üksi olles oleks olnud: ei aidata püsti, ei aidata kempsu, ei aidata lapsega. üldpalatitega samas kohas on nimelt ka ITK intensiiv, kogu aur läheb sinna.

ÜLDPALATIS POLE ISEGI HÄIRENUPPU – kas nüüd saate aru, kui potentsiaalselt ohtlik ja ebainimlik see on?

haiglatel ei ole suutlikkust sünnitanud naise eest hoolitsemiseks nende 48 tunni jooksul mis haiglas veetma peame.

Haiglad sõltuvad hetkel väga tugevalt tasuta abitööjõust ehk meie tugiisikutest. Nende peal on kogu sünnitusjärgne hoolitsus. Nendest on siiani sõltunud, kui kaua keegi minestunult põrandal vedeleb või kui kiiresti märgatakse ohtlikku verejooksu.

kui haiglapersonal nakkuse saab, sünnitate hoopis üksi. kas see on parem variant?

Niikuinii sünnitame üksi, ainult väljutuseks tullakse kohale.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teile ei meeldi Eesti haiglates sünnitada, siis keegi ei sunni teid selleks.
Koopereeruge, rajage oma välihaigla või sünnituskabinet või sünnitage seal kus meeldib.

Kui Eestis oleks reaalselt ohtlik sünnitada, oleks Eestis suur imikute ja sünnitajate suremus, aga millegipärast on see üks maailma väiksemaid.

Tõesti, minge sünnitake mujal kui ei sobi.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:28; 15.03 17:53; 18.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglatel on selliseks olukorraks kriisiplaan tehtud. Kuna plaanilisi vastuvõtte ei toimu, siis tuleb sealtpoolt rohkem personali osakondadesse appi.
Loomulikult käis personali perepalatites vähe, sest oli ju teada, et seal on lisaks sünnitajale ka tugiisik. Selles kogu asja mõte ongi ju.

P.S. MA tean vaid ühe sünnitusmaja kriisiplaani, kuid ilmselt on nii ka mujal. Potentsiaalse või kinnitatud COVID-19 haigega tegelevad ainult ühed ja samad inimesed, kes teiste sünnitajatega ei tegele.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 18:20; 23.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on iseenesest lohutav lugeda, et ressurssi juurde leitakse.

“Loomulikult käis personali perepalatites vähe, sest oli ju teada, et seal on lisaks sünnitajale ka tugiisik. Selles kogu asja mõte ongi ju.”

bullshit, nad ei käinud aitamas ka sünnitusjärgses üldpalatis kui mina seal olin. just see asjaolu kinnitabki mu veendumust, et haiglad oma skeleton crew’ga feilivad seekord jälle. vähemalt tean juba ette ja saan vaimu valmis panna.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ka selline, ei käinud keegi mind üldpalatis vaatamas. Ise olin vaevu võimeline voodist välja saama. Perepalateid polnud saada.

Ahjaa, keisriga oleks ilmselt veel hullem olnud.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 17:18; 05.04 00:29; 05.04 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kahju lugeda! Esmasünnitajal võib see hetkel ikka väga suur shokk olla, kui terve raseduseaeg on olnud plaanis koos mehega sünnitama minna, kindlasti oleks vaja mehe toetust. Jah, üksi saaks ka hakkama, aga hea kui keegi koguaeg kõrval on ja mehel on hea näha oma lapse sündi.

Minu mees aiatas mind sünnitusel, ka pärast aitas palju, sest kaotasin verd ja ei suutnud püsti seista ilma et ei oleks tunne et kohe minestan. Aitas mind WCsse ja tagasi, toimetas ringi.

Ämmaemand/õed on tegelikult väga vähe toeks ja külastavad sind harva, hea oleks kui keegi ikka juures on..

Ise mõtlen, et miks ikka mehed keelatud on? Samast kodust, samast tingimustest tuleb ka ju naine, ta võib samamoodi nakatunud olla. ???? Ja arstid/õed/ämmaemandad on koguaeg haiglas haigete seas, ei saa ju kindel olla et need tähtsad inimesed sünnituse juures tegelikult ise ei kanna viiruseid või muid haiguseid edasi. Nad võib-olla on kogenud haigust nõrgemalt kui muidu, aga siiski võivad nad anda edasi nakkust enesele teadmata (mis sest et neil oma riietus ja hügieen on suurel kohal).

Ja kas pärast sünnitust pannakse kõik naised ühisesse tuppa? Kas siis ei kardeta nakkust? Võõras on siiski võõras sünnitaja jaoks, oma mees on oma mees..

Kriisiolukord on küll hetkel, aga ma arvan et sünnituse juures võiks siiski mehed olla (mask, kätepesu, ühekordne haiglakittel jne), pärast seda võivad nad koju minna.????‍♀️

Poole rohkem inimesi – poole suurem nakkusoht. Mis mõttes samast kodust? Ega mees ja naine pole ometi kuu aega koos kodus olnud!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kus haiglates te kõik küll sünnitanud olete aga kui mina aasta tagasi sünnitamas käisin, siis peale sünnitust käidi väga tihti kontrollimas. Endal juba viskas see sõelumine palati vahel kopa ette (olin koos tugiisikuga ema ja lapse palatis).

Ja veel, kas tõesti arvate, et ämmakas peaks terve sünnituse teie kõrval istuma? Ise ei saa millegagi (asendite võtmine, liikumine palatis jne) avanemise ajal hakkama? Tõesti tekib tunne, et naised muutuvad aina hädisemaks. Ma saan aru pahameelest selle üle, et isa ei saa sünnitusjärgselt kõrval olla aga, et ta peab sünnituse ajal ka kõrval istuma? No kuulge, võtke ennast kokku! Te ei sure ära kui keegi pead ei paita ????‍♀️

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiks oleks ilmselt, kui saaks mõni päev enne tähtaega testida ja negatiivse tulemusega kaaslane (mees, tugiisik) saaks sellest tulenevalt siis sünnituse juures olla. Jah, sünnitus võib tulla varem või minna oluliselt üle, aga vähemalt mingi osa emasid saaks koos oma lähedasega sünnitada. Mina oleks nõus sellise testimise eest maksma.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkige haiglatega enne läbi – on haiglaid kes lubavad ka praegu 1 kaaslasel 1 korra siseneda – kui välja läheb, siis enam tagasi ei saa.
Võib-olla on ka haiglaid, kes lubavad toetaja sünnituse juurde, kui ta on andnud negatiivse proovi ja suudab tõendada et on olnud rohkem kui nädala koduses karantiinis?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkige haiglatega enne läbi – on haiglaid kes lubavad ka praegu 1 kaaslasel 1 korra siseneda – kui välja läheb, siis enam tagasi ei saa.

Võib-olla on ka haiglaid, kes lubavad toetaja sünnituse juurde, kui ta on andnud negatiivse proovi ja suudab tõendada et on olnud rohkem kui nädala koduses karantiinis?

Haigla ei hakka erandeid tegema!

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 19.03 15:57; 01.04 11:24; 05.04 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kus haiglates te kõik küll sünnitanud olete aga kui mina aasta tagasi sünnitamas käisin, siis peale sünnitust käidi väga tihti kontrollimas. Endal juba viskas see sõelumine palati vahel kopa ette (olin koos tugiisikuga ema ja lapse palatis).

Ja veel, kas tõesti arvate, et ämmakas peaks terve sünnituse teie kõrval istuma? Ise ei saa millegagi (asendite võtmine, liikumine palatis jne) avanemise ajal hakkama? Tõesti tekib tunne, et naised muutuvad aina hädisemaks. Ma saan aru pahameelest selle üle, et isa ei saa sünnitusjärgselt kõrval olla aga, et ta peab sünnituse ajal ka kõrval istuma? No kuulge, võtke ennast kokku! Te ei sure ära kui keegi pead ei paita ????‍♀️

vau, milline ema!
aga mina, nüüd 8 k rasedana, ei suuda 5 minutitki enam SEISTA. väikseimgi pingutus võtab hingeldama, sest üks heboglobiinitera hüüab teist taga. ma ei saa end enam hästi püsti aetud juba praegu, sest kõhulihased on kurat teab kus. tuhud on krambid, mis ulatuvad VARBAOTSTESSE ja löövad jalad alt. avanemisperioodil on vähemalt alguses hingetõmbepausid aga vahetult enne väljutust läheb asi täiega jubedaks – ja ma pean selle läbi tegema ÜKSI. võrrelda tugiisiku täiesti asendamatut abi sel ajal pea paitamisega – njaaaa.

Aga et mis haiglas üldpalatis olematu põetus oli? vastan lahkelt – ITK.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ühe lapse sünniga kogemus olemas mõned aastad tagasi, sain üksi hakkama, nüüd kakskikud tulemas ja usu mind on raskem kui ühe lapse kandmine aga olen väga aktiivne ja hoian tegevuses ennast mitte ei hädalda, sünnitus on paari nädala jooksul/pärast-nii hädised emmed siin mõned….mis teha siis jätad sünnitamata, sest mees-ämmaemandat pole kõrval v, võtke kokku ennast oma laste pärast!!!Või sünnita kodus, kui arvad et mees on parem arst kui arstid ise ????rasedusest tehakse haigus siis milleks lapsi üldse saada, väike valu tramatiseeritakse üle, ilma meheta pole elu ja sünnitada ei jaksa, hallooo Sinu laps! Võta oma jõuvarud kokku, sest laps on abitumas seisus kui SINA, masendav kuhu me jõudnud oleme.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ka facebookis rasedate sõimu. ma ei tea, kuidas küll 35 aastat tagasi sünnitatud saadi. Kusjurues, koju ei saanud järgmisel-ülejärgmisel päeval, vaid ema passis terve nädala haiglas, isa käis akna taga lehvitamas ja sealhulgas nägi ka ema oma last ainult toitmise ajal. Ei olnud mingeid ema.lapse palateid, kõik beebid karjusid ühes palatis ja emad puhkasid teises palatis.

Jah, raske on emotsionaalselt harjuda. Aga midagi ei ole teha. Tuleb leppida, et karantiin on karantiin ja ei ole nii, et “aga mina…”. Minul on ka raske laste kõrvalt kodus tööd teha, lapsed igavlevad, kaklevad, mina muudkui ajan neid enda juurest minema jne. Mehe peale olen vihane, sest tema käib ikka veel kontoris tööl. Minu peresuhteid mõjutab see ka, aga ikkagi ma ei vii lapsi lasteaeda, sest “minu emotsionaalne seisund”. Hoian käepärast peavalurohtusid ja ootan nädalavahetust.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 13:18; 18.03 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kurb on see, et haiglas elavad nad kõik selle sama ämmaemanda ja arsti kaela.

ämmakas ja arst on sünnitustoas sest nad tahavad sünnitajale ja lapsele parimat. olgu sõda või koroona.
kui ämmakas ja arst ei tahaks neid aidata, siis nad ei töötaks seal. võimalik on erakliinikus ainult vastuvõtte teha ja saada sama head või paremat palka või töötada erialal, kus rasedad pidevalt kohtusse ei ähvarda anda ja oma närve säästa.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:28; 15.03 17:53; 18.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Sünnitus Nüüd sünnitavad kõik üksi