Esileht Sünnitus Nüüd sünnitavad kõik üksi

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Nüüd sünnitavad kõik üksi

Postitas:

Arst? Mis arst??? Ämmaemand tuleb heal juhul väljutuseks kohale. Arst vaatab pärast tite üle.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst? Mis arst??? Ämmaemand tuleb heal juhul väljutuseks kohale. Arst vaatab pärast tite üle.

Ma olen viimase 5 a jooksul 2 last saanud. Mõlemil korral käis ämmakas mind korduvalt vaatamas, kuigi mees oli ka. Lisaks on kõikides tubades olemas kutsunginupud ja alati võimalik toauks lahti hoida, kui hirm on.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 13:18; 18.03 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kas sinusugune sitapea ei saa aru, et laps sünnib nii emale, kui ka isale ja on täiesti normaalne, et isa on samuti oma lapse sünni juures? Sinusugused las siis poegivad kuskil lakas, põllul või kartulivagude vahel, kuna “vanasti tehti nii”.

+5
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kas sinusugune sitapea ei saa aru, et laps sünnib nii emale, kui ka isale ja on täiesti normaalne, et isa on samuti oma lapse sünni juures? Sinusugused las siis poegivad kuskil lakas, põllul või kartulivagude vahel, kuna “vanasti tehti nii”.

Ongi normaalne, aga meil ei ole ju maailmas praegu normaalne olukord. Kõik peavad tegema ohverdusi, et see viiruse levik nii ulatuslik pole.
Üksinda sünnitamine ei ole nii hull kui see, et koroona kahtlusega võetakse sult laps 2 nädalaks ära ja teid isoleeritakse. See on ju palju hullem!

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 19.03 15:57; 01.04 11:24; 05.04 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last. Esimene 14 a tagasi. ämmakat nägin vähe aga sünnitusel viibis ka arst. Teised lapsed on 2 a ja 4 kuune. 2 a tagasi oli ämmakas praktiliselt koguaeg palatis. Mees assisteeris ainult teda. Kaks tundi ja tehtud. naistearst oli ka kabinetis. Kolmandaga oli enamuse ajast ämmakas juures. Mees väga vähe sest läks jube kiireks. Tund aega ja tehtud. Naistearst oli samuti juures. Ma ütleks nii, et halb kyll, kui is aei saa juures olla aga tegelikult nad on koguaeg su juures(personal siis). Hiljem kui palatis vot see on keerulisem ma arvan. Vähemalt minu jaoks oleks. Kolmanda lapsega oli nii, et sündis kell 12 päeval ja järgmise p hommikul palusin koju. Sain.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiks oleks ilmselt, kui saaks mõni päev enne tähtaega testida ja negatiivse tulemusega kaaslane (mees, tugiisik) saaks sellest tulenevalt siis sünnituse juures olla. Jah, sünnitus võib tulla varem või minna oluliselt üle, aga vähemalt mingi osa emasid saaks koos oma lähedasega sünnitada. Mina oleks nõus sellise testimise eest maksma.

Juba praegu on teada Eestis inimesi, kelle test oli ühel päeval negatiivne, kuid järgmisel juba positiivne. Ükski sünnitushaigla ei hakka riskima. Isegi haigla enda töötajate liikumist piiratakse haiglasiseselt. Päris kindlasti ei hakata sisse lubama inimesi, kelle hoones viibimine pole hädavajalik.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 18:20; 23.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti kurb ja nördinud, et ei saa meest sünnituse juurde, aga antud olukorras on see siiski ainuõige. Peab vaatama lihtsalt suuremat pilti. Meie, naised, oleme tugevam sugupool ja saame sünnitamisega hakkama.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks asi, millele mõelda – kui sünnitad Pelgus või ITKs – toitlustajaks on Eesti Eine. Sisuliselt tähendab see, et söödav on hommikupuder, ülejäänud on 50:50.

Rasedakotti tuleb pakkida mingeid vitamiini- ja kiudainerohkeid asju, eriti hea, kui saaks kaasa haarata ka midagi värsket.

Eesti Eine toidus puuduvad:
vitamiinid
kiudained
mineraalained
värsked puuviljad-aedviljad-juurviljad st fütotoitained ja antioksüdandid (ära looda saada salatit, heal juhul saad supilusikatäie riivitud keedupeeti)

see-eest on tohutult süsivesikuid saiatoodete ja muu magusa jama näol.

Süüa ei too sinna keegi – karantiin ju. Hea, et meid seekord vaid 48 tundi seal hoitakse (tunnen sügavalt kaasa pikemalt sünnituseelses viibijatele).
Mina saan Eesti Eine lägast toitudes reeglina nädalase kõhukinnisuse, niiet pange vaim valmis!

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutasin juba oma kolme lapse üksinda sünnitamisest ühes teises teemas (kuidas juhtus niimoodi, et kõik kolm last sündisid ilma mehe kohalolekuta).
Soovin öelda, et ärge kartke! Mulle endale ei meeldi haiglas olla (ka mitte sünnitusmajas), aga olen ikkagi hakkama saanud.
Sünnitusmajas on personal – ämmaemandad, õed, arstid, anestesioloogid, lastearstid jt – kõik nad vajadusel aitavad teid. Kel on emotsionaalselt väga raske – paluge endale kriisinõustaja saata (või sotsiaaltöötaja) – ka selliseid teenuseid saab. Kes sõeluuringust ilma jäi (Oscar, Panorama), aga ikkagi süda ei anna rahu – küsige geneetikult nõu.
Ma olen kolm last üksi ära sünnitanud ja iga kord korralikku tähelepanu ja kõrgel tasemel hooldust saanud. Ka peale erakorralisi keiserlõikeid on ämmaemandad alguses ise beebi eest hoolitsenud (ja minu eest muidugi ka).
Minu teine laps sündis aastaid tagasi talvel. Just siis oli gripi kõrghooaeg. Ka siis kehtestati sünnitusmajas karantiin – mitte küll nii karm nagu praegu, aga suvalisi külastajaid sisse ei lubatud. Lubatud oli ainult tugiisik ja tema tohtis viibida ainult sünnitustoas ja hiljem perepalatis – majas ringi jalutamine ei olnud soositud. Nädal enne sünnitust jäin minagi grippi (ilmselt sain selle ühistranspordist; kõrge vererõhu ja pidevate valulike toonustega autoroolis enam ei pidanud vastu, keskmisest tihedamatel visiitidel oli aga ikkagi vaja käia). Laps sündis erakorralise keisriga. Ja peale seda oli grippi edasi põdeda veel hullem – kui köhahoog tuli, võtsin kahe käega kõhust kinni ja köhisin, pisarad silmis; sest värske keisrihaav tegi hullult valu). Ma hoidsin oma ema-lapse palatisse ja käisin vaid vastsündinut kaalumas. Loodan, et keegi teine ei nakatunud. Beebil igatahes gripisümptomeid ei tekkinud.
Hoidke ennast ja oma vastsündinuid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks asi, millele mõelda – kui sünnitad Pelgus või ITKs – toitlustajaks on Eesti Eine. Sisuliselt tähendab see, et söödav on hommikupuder, ülejäänud on 50:50.

Rasedakotti tuleb pakkida mingeid vitamiini- ja kiudainerohkeid asju, eriti hea, kui saaks kaasa haarata ka midagi värsket.

Eesti Eine toidus puuduvad:

vitamiinid

kiudained

mineraalained

värsked puuviljad-aedviljad-juurviljad st fütotoitained ja antioksüdandid (ära looda saada salatit, heal juhul saad supilusikatäie riivitud keedupeeti)

see-eest on tohutult süsivesikuid saiatoodete ja muu magusa jama näol.

Süüa ei too sinna keegi – karantiin ju. Hea, et meid seekord vaid 48 tundi seal hoitakse (tunnen sügavalt kaasa pikemalt sünnituseelses viibijatele).

Mina saan Eesti Eine lägast toitudes reeglina nädalase kõhukinnisuse, niiet pange vaim valmis!

Vabandust, aga kas sa lähed haiglasse või spasse? Võta endale süüa kaasa siis. Ma ei saa aru, mille üle see pidev vingumine on. Kahju nendest lastest, kes selliste vinguviiulite peredesse sünnivad.

Seda ta ju kirjutabki, äkki esmasünnitajad ei taipa muidu toitu kaasa võtta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul olid kah esimest korda haiglasse sünnitama minnes liiga suured ootused – et aidatakse ja põetatakse jne… ma nüüd hoiatan teisi. tänapäeval on minu meelest pigem ebanormaalne, et haiglas haigele ebatervislikku sodi serveeritakse. selle üle peab vinguma ja see olukord tuleb paremaks muuta. vaikselt kannatavad lambad aga pole ühtki uuendust kunagi läbi suruda suutnud.

Kliinikumis ja PERHis on oma köögid ja toit märkimisväärselt parem – Eesti Eine on aga täielik sigala ning kahjuks on nemad võitnud ITK hanke. Dussmann olevat sama jube.

(neid kartulivagude vahel sünnitamist normaalseks pidavaid tüüpe tuleb lihtsalt ignoreerida – see polnud tavapärane ka 200 aastat tagasi.)

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mina üldse ei põe. Ma mõtlen nii, et kõik on enne mind hakkama saanud, saan mina ka. Ja mingi paar päeva veits imelikku toitu süüa – no ma ei tea. Kraban oma külmkapist mõned õunad ja paki jogurtit kaasa ja aitab küll sellele haiglatoidule lisaks. See aeg seal on tegelikult ju nii lühike ja enamik sellest kulub ju ikka sünnitamise peale. 🙂

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:12; 02.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitus ei tohi kesta üle 24 tunni -komplikatsioonideks liiga suur oht, ja siis istud veel 48 sünnitusjärgselt. Kindlasti ei lähe enamus aega sünnitamisele.
NB Peale sünnitust on kohutav nälg ja enamus naisi füüsiliselt väga läbi.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaltöeldes jumal tänatud, et ma sain lapse 2017a lõpus. Täisavatus-> ikkagi keiser, sest lapsel olid hingamisprobleemid ja laps oli nädal aega intensiivis ja nadal tavapalatis. Aga jälgiti ja sai AB kuuri.
Ma juba siis olin väga löödud, meheta oleks veel raskem olnud.
Jõudu ja jaksu naistele ja et kõik oleks korras! Ja saaksite üsna pea koju 🙂

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hea meel, et praegu mehi haiglasse ei lubata. Poole väiksem nakatumisrisk ja rahulikum keskkond.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 19.03 15:57; 01.04 11:24; 05.04 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb välja, et Võrus lubatakse mehi sünnituse juurde.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:12; 02.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kas sünnitajatel kästakse ka neid jubedaid maske praegu kanda?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 17:18; 05.04 00:29; 05.04 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kas sünnitajatel kästakse ka neid jubedaid maske praegu kanda?

Jah!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 19.03 15:57; 01.04 11:24; 05.04 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas päriselt või teed nalja? Ma ei suuda maskiga tavaolukorraski hingata.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 17:18; 05.04 00:29; 05.04 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole veel jõudnud arstilt küsida, aga kas plaanilised keisrid toimuvad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole veel jõudnud arstilt küsida, aga kas plaanilised keisrid toimuvad?

Miks ei peaks toimuma? Sünnitust ei saa ju vältida või edasi lükata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on aprillis juba sünnitanud ja oskab anda ülevaate reaalsest olukorrast? Sest hetkel olen lugenud mõnd “hoolitseti hästi” kirjeldust aga ka üht päris jubedat kogemust (mis haakus mu eelmiste isiklike kogemustega liigagi hästi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud mingeid ema.lapse palateid, kõik beebid karjusid ühes palatis ja emad puhkasid teises palatis.

Selles ongi suur vahe tänapäevaga. Nõukaajal sai ema peale sünnitust puhata.
90-date lõpus olin esimese lapsega ühisplatis ja laps viidi samuti esimeseks ööks lastetuppa. Sain öö ära magada. Hommikul sain lapse tagasi ja jaksasin temaga tegeleda.
Järgmise 2 lapsega oli pigem nii, et sünnitad ära, laps antakse kätte ja edasi vaata ise. Kedagi väga ei huvita, mitu tundi sünnitus on kestnud ja kuidas ema end tunneb.
Kui oled ise enam-vähem terve ja laps oskab imeda, saab hakkama. Muidu on keeruline.
Tulevastele emadele soovitan uues olukorras sünnitusmaja töötajatelt abi paluda kui tunned, et enam ei jaksa. Kui väsimus tapab, siis palud vajadusel lapsele piimasegu, toidad last ja püüad magada. Lapse paned enne eraldi voodisse, mitte ei võta enda juurde.
Kui peaksin praegu sünnitama minema, siis kindlasti võtaksin (lisaks eelmiste kordade tavapärasele haiglakotile) kaasa endale süüa-juua ja niisked beebirätid. Kui juhtub olema laps, kes esimesel elupäeval 8x kakab (nagu minu noorim), siis ei pruugi jätkuda jõudu teda iga kord kraani alla viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen neid teie jutte, ja no nostalgia tuleb peale. Eriti just abi küsimise suhtes, 2010 aasta pelgus, sündis minu laps, keisriga. Mees otsustas koju minna sest laps oli armas vaikne ja magas,, kuni ta end ääreni täis kakas esimene kaka.Mina kes ma polnud vastsündinut kunagi hoidnud paljalt ja vajadust tema pesuks, läksingi abi küsima kuidas mida mismoodi, sain lihtsalt sõimata peatäie , et mis ema ja ma pean oskama, minu suust tulid vaid kaks lauset ma palun abi, ja ma tahan süüa ja jalutasin tagasi sinna palatisse milles karjus kakane titt. Üks 10 min pärast siis see sama sõimajast daam tuli ja siuh sauh pesi mu lapse kaelavoldid puhtaks ja kadus. Ja ma siis õppisin üsna palju. Et naised olge julged ja kui ikka tunnete , et teie suhtes on vähe valesti käitutud öelge vastu, jääge viisakas aga ärge olge vait.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin pärast esimest sünnitust viisakas ja mainisin õdedele, et ma “ei suuda sirgelt/püsti seista”, “ei suuda hingata”, “pärast sööki on halb”, “mul kipub peapööritus peale tulema”, “kas saaks palun küünla, mul on kõht liiga kinni et suudaksin potil käia” (olid ka II astme rebendid ning episiotoomia) – viisakus ei viinud sihile.
mehe karuhääl viis, kui too konkreetselt küsis, miks ta naine veel 4p hiljem ikka nii hädine on. selle peale ilmus lõpuks arst, kes kohe mu käest suht järsult küsis “et mille üle kaebate”. ja proove tehes selguski, et räige aneemia – aga eeldati, et peaksin ringi kalpsama nagu kitseke ja ise lapse eest hoolitsema. tehti nägusid, kui ma nende meelest piisavalt kiiresti asendit vahetada ei suutnud, voodist püsti ei saanud jne.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ka täna topelt-kodutööd selleks, et olla valmis üksinda sünnituseks. Ei ole see midagi sellist, et sups ja valmis ning alati on nii tehtud. Esimese sünnituse ajal oli mul laps halvas asendis ja tuhude nõrkus. Mitte keegi ei assisteerinud, kuidas natune parem oleks. Sünnitus toimus toore jõuga. Ämmaemandat nägin kuuvarjutusena. Olime mehega üksi ja kui teda ka ei oleks olnud, oleks see sünnitus olnud veel traumeerivam. Ma olen valmis selleks, et ma võin olla seal täiesti üksinda ning toime sõna otseses mõttes üksi sünnitamisega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin igaks juhuks kontrolli, tagasi ei lastud, juba olevat olnud 3 cm ning kiirenemas. Tehti kiirtest, tulemuste selgumiseni pidi kirurgimask ees olema. Siseruumides jube piin, see läks kohe niiskeks ja raskendas hingamist.

Üksi sünnitustoas olemine ei ole meeldiv. Hetkel on ITK paksult rahvast täis, sama ämmaemand oli minul ja veel ühel komplitseeritud sünnitusel – ma oleks tahtnud rohkem juhendamist, julgustamist, ettevalmistumist avanemise ajal aga juhtnöörid anti, et vajuta nuppu kui tunned presse, enne seda saa ise hakkama. Ma korduvsünnitaja, olgugi et kehv selline – loomulikult eeldati, et tean mida teen – aga kuidas esmasünnitajatega selline strateegia toimiks – ei kujuta ettegi. Jälle oli veaks see, et ei suutnud tuhude ajal lõõgastuda ja laps ei saanud laskuda, oleks sündinud kiiremini – kui peaks tõesti ette tulema veel mõni rasedus – omaenda ämmaemand on kõige mõistlikum ja seda kulu väärt. Mina igatahes vajan juhendamist ja motiveerimist.

Väljutuse ajaks oleks olnud hädasti ämmaemandale kedagi veel lisaks vaja, sest ma ei jaksanud hoida oma jalgu. Ma pole terve raseduse ajal oma põlvi veel nii lähedalt näinud kui sünnitades, puusades oli pidevalt tunne, et vupsab liigesest välja. Kuna pole abimehi, siis “sültide” jaoks on ainumõeldavad asendid poolselili või külili voodis sünnitamine.

Sünnitusjärgses – peretoad on tehtud kahesteks tubadeks, sest hetkel käib mingi masssünnitamine – väiksemates tubades ei jagu õhku ning personali on vähe kuid teevad oma parima. Toidutoojatelt ja sanitaridelt ei tasu midagi küsida – küsida tasub ämmaemandatelt. Sest vee palumise peale öeldi mulle “aga teil on kõik siin toas ju olemas”. “On jah, aga 4t pärast sünnitust ma veel ei seisa, sa südametu jobu” – oleks tahtnud talle öelda. Veab neil, kel on veidi kobedam palatikaaslane või ise tugevama konditsiooniga. Kohe esimesele ämmaemandale tasub mainida, kui juba ette tead, et nõrk oled – suhtuvad paremini ja aitavad – leppisin kokku, et tuleb vaatab minu eest lapse üle ja vahetab ka mähku kui vaja. Kellanupu kasutamisele vaadatakse viltu, seda võib kasutada kui keegi konkreetselt suremas on – eeldatakse, et vead end ikka koridori kui abi vaja – või saadad naabri. Koridori oma nina ilma hädavajaduseta toppida ei tohi ja palatiuksed tuleb kinni hoida.
Sees hoitakse 48h ja kui titt tugev ning ise enam-vähem, saab koju kolmandal päeval.

Eesti Eine üllatas seekord positiivselt – vaid üks toit oli möödapääsmatult jälk. Salatid on väga väikesed ning koosnevad peamiselt purustatud kapsast aga ühel toidukorral toodi smuutit ning järgmisel päeval oli üllatuseks koguni pisike pirn! Värske kraami omalt poolt kaasapakkimine on väga hea mõte. Ja šokolaadi asemel soovitan midagi soolast kaasa pakkida, sest EE toit kipub olema väga tugevalt magustatud (mida kompenseerivad veidi nende tulisoolased supid).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 15.03 08:06; 15.03 17:35; 16.03 07:16; 18.03 02:16; 18.03 18:16; 27.03 07:20; 27.03 20:25; 29.03 20:33; 19.04 06:26; 21.04 08:58; 02.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele – kuidas sa küll lapse kasvatamisega hakkama saad, kui juba sünnitusel selline vinguviiul lahti? lapsega kaasneb palju rohkem probleeme ja muresid, mis kestavad terve elu. lausa kahju sinust, katsu ikka ruttu tugevaks saada, muidu sind ootavad elus tõsised tagasilöögid.

Mina siiralt ei saa aru sellistest “mida halvem, seda parem” inimestest, kelle jaoks on ilmselt lausa kurjast, kui keegi sünnitajale hea sõna ütleks. Isegi “Tões ja õiguses” toodi Krõõda üksinda sünnitamist esile ebaharilikuna. Kõigi inimeste elu ei ole mingi lõputu hädaorg, milleks pidevalt valmistuda tuleb, samuti ei saa sa mingit auhinda selle eest, kui raske ja halb su elu on. Kui elus raskused tekivad, tuleb nendega tegeleda, mitte juba ette oma elu halvemaks elada, kui vaja.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Sünnitus Nüüd sünnitavad kõik üksi