Esileht Sünnitus Nüüd sünnitavad kõik üksi

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: Nüüd sünnitavad kõik üksi

Postitas:
Kägu

Mina teen ka täna topelt-kodutööd selleks, et olla valmis üksinda sünnituseks. Ei ole see midagi sellist, et sups ja valmis ning alati on nii tehtud. Esimese sünnituse ajal oli mul laps halvas asendis ja tuhude nõrkus. Mitte keegi ei assisteerinud, kuidas natune parem oleks. Sünnitus toimus toore jõuga. Ämmaemandat nägin kuuvarjutusena. Olime mehega üksi ja kui teda ka ei oleks olnud, oleks see sünnitus olnud veel traumeerivam. Ma olen valmis selleks, et ma võin olla seal täiesti üksinda ning toime sõna otseses mõttes üksi sünnitamisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läksin igaks juhuks kontrolli, tagasi ei lastud, juba olevat olnud 3 cm ning kiirenemas. Tehti kiirtest, tulemuste selgumiseni pidi kirurgimask ees olema. Siseruumides jube piin, see läks kohe niiskeks ja raskendas hingamist.

Üksi sünnitustoas olemine ei ole meeldiv. Hetkel on ITK paksult rahvast täis, sama ämmaemand oli minul ja veel ühel komplitseeritud sünnitusel – ma oleks tahtnud rohkem juhendamist, julgustamist, ettevalmistumist avanemise ajal aga juhtnöörid anti, et vajuta nuppu kui tunned presse, enne seda saa ise hakkama. Ma korduvsünnitaja, olgugi et kehv selline – loomulikult eeldati, et tean mida teen – aga kuidas esmasünnitajatega selline strateegia toimiks – ei kujuta ettegi. Jälle oli veaks see, et ei suutnud tuhude ajal lõõgastuda ja laps ei saanud laskuda, oleks sündinud kiiremini – kui peaks tõesti ette tulema veel mõni rasedus – omaenda ämmaemand on kõige mõistlikum ja seda kulu väärt. Mina igatahes vajan juhendamist ja motiveerimist.

Väljutuse ajaks oleks olnud hädasti ämmaemandale kedagi veel lisaks vaja, sest ma ei jaksanud hoida oma jalgu. Ma pole terve raseduse ajal oma põlvi veel nii lähedalt näinud kui sünnitades, puusades oli pidevalt tunne, et vupsab liigesest välja. Kuna pole abimehi, siis “sültide” jaoks on ainumõeldavad asendid poolselili või külili voodis sünnitamine.

Sünnitusjärgses – peretoad on tehtud kahesteks tubadeks, sest hetkel käib mingi masssünnitamine – väiksemates tubades ei jagu õhku ning personali on vähe kuid teevad oma parima. Toidutoojatelt ja sanitaridelt ei tasu midagi küsida – küsida tasub ämmaemandatelt. Sest vee palumise peale öeldi mulle “aga teil on kõik siin toas ju olemas”. “On jah, aga 4t pärast sünnitust ma veel ei seisa, sa südametu jobu” – oleks tahtnud talle öelda. Veab neil, kel on veidi kobedam palatikaaslane või ise tugevama konditsiooniga. Kohe esimesele ämmaemandale tasub mainida, kui juba ette tead, et nõrk oled – suhtuvad paremini ja aitavad – leppisin kokku, et tuleb vaatab minu eest lapse üle ja vahetab ka mähku kui vaja. Kellanupu kasutamisele vaadatakse viltu, seda võib kasutada kui keegi konkreetselt suremas on – eeldatakse, et vead end ikka koridori kui abi vaja – või saadad naabri. Koridori oma nina ilma hädavajaduseta toppida ei tohi ja palatiuksed tuleb kinni hoida.
Sees hoitakse 48h ja kui titt tugev ning ise enam-vähem, saab koju kolmandal päeval.

Eesti Eine üllatas seekord positiivselt – vaid üks toit oli möödapääsmatult jälk. Salatid on väga väikesed ning koosnevad peamiselt purustatud kapsast aga ühel toidukorral toodi smuutit ning järgmisel päeval oli üllatuseks koguni pisike pirn! Värske kraami omalt poolt kaasapakkimine on väga hea mõte. Ja šokolaadi asemel soovitan midagi soolast kaasa pakkida, sest EE toit kipub olema väga tugevalt magustatud (mida kompenseerivad veidi nende tulisoolased supid).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

viimasele – kuidas sa küll lapse kasvatamisega hakkama saad, kui juba sünnitusel selline vinguviiul lahti? lapsega kaasneb palju rohkem probleeme ja muresid, mis kestavad terve elu. lausa kahju sinust, katsu ikka ruttu tugevaks saada, muidu sind ootavad elus tõsised tagasilöögid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

viimasele – kuidas sa küll lapse kasvatamisega hakkama saad, kui juba sünnitusel selline vinguviiul lahti? lapsega kaasneb palju rohkem probleeme ja muresid, mis kestavad terve elu. lausa kahju sinust, katsu ikka ruttu tugevaks saada, muidu sind ootavad elus tõsised tagasilöögid.

Mina siiralt ei saa aru sellistest “mida halvem, seda parem” inimestest, kelle jaoks on ilmselt lausa kurjast, kui keegi sünnitajale hea sõna ütleks. Isegi “Tões ja õiguses” toodi Krõõda üksinda sünnitamist esile ebaharilikuna. Kõigi inimeste elu ei ole mingi lõputu hädaorg, milleks pidevalt valmistuda tuleb, samuti ei saa sa mingit auhinda selle eest, kui raske ja halb su elu on. Kui elus raskused tekivad, tuleb nendega tegeleda, mitte juba ette oma elu halvemaks elada, kui vaja.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Esileht Sünnitus Nüüd sünnitavad kõik üksi