Esileht Kodunurk Odava täisautomaatse kohvimasina valiku abi

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Odava täisautomaatse kohvimasina valiku abi

Postitas:

Hind on oluline kriteerium, et mitte öelda üks olulisemaid. Mis on üldse kalli ja odava masina erinevus? Soovin osta masina, mis jahvataks oad ja hea oleks, kui võimaldaks piima vahustada. Jutt siis koduseks kasutamiseks mõeldud masinast, seega suurt koormust ei saa olema sel.
Melitta caffeo solo masinaid saab netist 250.- eest.
Odavaimad teistelt tootjatelt on alla 400.- isegi, samuti paistab alla 500 jääv masin odav omasuguste seas.
Jagage oma kogemusi just odavatega. Samuti on oodatud nende arvamused, kel kogemus odava ja veidi kallima masinag, et kas neil on tuntav erinevus.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 17:42; 12.08 20:53; 12.08 20:55; 12.08 20:57; 12.08 21:41;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina kasutan Melitta solot. Olen täitsa rahul. Minu vajadused ta täidab täiesti. Tihtipeale sõltub hind ju brändist. Mida kuulsam, seda kallim.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on üldse kalli ja odava masina erinevus?

Üks erinevus võib olla see, et latte kohvi teeb kallis masin ühe nupule vajutusega, aga odavama masina puhul pead “võimlema auruotsikuga”, et piima vahule saaks.
Musta tavalist kohvi teevad samas ühtemoodi ühe nupule vajutusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jura we8 saab praegu soodsalt.
Mingi 300€ masina ostmine on täiesti mõttetu raha raiskamine.
Pole kvaliteeti, pole maitset.
Kuluta parem järelmaksu sissemakseks see summa.

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 18:17; 12.08 21:20; 12.08 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul head kogemused nivona ja philipsi masinatega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on üldse kalli ja odava masina erinevus?

Neid erinevusi on palju – kohvi jahvatuse kvaliteet (et masin jahvatamisel kohvi ei kõrvetaks), rõhk, millega vesi jahvatatud kohvist läbi surutakse jne. Googelda ja loe.
Kui oled kohvigurmaan, siis odavast masinast sa ilmselt mingit erilist naudingut kätte ei saa. Selle asemel õpi käsitsi kohvi valmistama – ka selleks on erinevaid meetodeid palju.
Kui aga eesmärk on lihtsalt see võimalus nuppu vajutada ja mingi “latte” saada, siis on muidugi ükskõik.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 19:14; 12.08 21:39; 13.08 10:23; 13.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli kunagi Philips, ca 300 vist maksis. Ülihea masin oli, ainult väga lärmakas. Eks see vahe ongi – maksad disaini, nime ja mugavuse (vähem müra) eest. Kohvi tegi täpselt sama hästi. Ja piima vahustamine tassis sobib meile rohkemgi kui see voolikute pesemine.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:04; 13.08 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tegelikult oleks soov normaalset kohvi saada. Gurmaan just pole, aga ühel tuttaval on küll selline masin, kust tuleb ainult eriti heleda värvi ja maitsega kohv. Nagu padjakohv. Kusjuures neil peaks päris kallis masin olema, vb on asi ubades.
Googlist leidsin ainult tehnilist infot ja see ausalt öeldes ei ütle mulle midagi.
Äkki viitsite oma soodsama klassi konkreetsemaid mudeleid nimetada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 17:42; 12.08 20:53; 12.08 20:55; 12.08 20:57; 12.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on üldse kalli ja odava masina erinevus?

Neid erinevusi on palju – kohvi jahvatuse kvaliteet (et masin jahvatamisel kohvi ei kõrvetaks), rõhk, millega vesi jahvatatud kohvist läbi surutakse jne. Googelda ja loe.

Kui oled kohvigurmaan, siis odavast masinast sa ilmselt mingit erilist naudingut kätte ei saa. Selle asemel õpi käsitsi kohvi valmistama – ka selleks on erinevaid meetodeid palju.

Kui aga eesmärk on lihtsalt see võimalus nuppu vajutada ja mingi “latte” saada, siis on muidugi ükskõik.

Soov on nuppu vajutada ja head kohvi saada. Piima valan tavaliselt nagunii pakist peale, aga ilmselt soojendaksin seda toruga, kui see olemas oleks. Pealegi saaks cappuchinot pakkuda külalistele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 17:42; 12.08 20:53; 12.08 20:55; 12.08 20:57; 12.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan Melitta solot. Olen täitsa rahul. Minu vajadused ta täidab täiesti. Tihtipeale sõltub hind ju brändist. Mida kuulsam, seda kallim.

Kas oskad hinnata ja kirjeldada oma kohvi maitset?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 17:42; 12.08 20:53; 12.08 20:55; 12.08 20:57; 12.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tegelikult oleks soov normaalset kohvi saada. Gurmaan just pole, aga ühel tuttaval on küll selline masin, kust tuleb ainult eriti heleda värvi ja maitsega kohv. Nagu padjakohv. Kusjuures neil peaks päris kallis masin olema, vb on asi ubades.

Googlist leidsin ainult tehnilist infot ja see ausalt öeldes ei ütle mulle midagi.

Äkki viitsite oma soodsama klassi konkreetsemaid mudeleid nimetada.

Ma soovitaks sul erinevates esindustes käia ja lasta endale kohvi teha, etsaaksid proovida. Muidugi jääb siin oa erinevus, kuid siiski saad paremat aimu kui teise kasutaja kogemus. Mõnes elektroonikapoes on vist ka võimalus proovida, kuid ma panustaks siiski pigem esindustele.

Eelistused on nii erinevad lihtsalt. Olen minagi minu jaoks halba kohvi Jurast saanud, aga olen kindel, asi oli lihsalt selles, et mulle ei maitsenud antud oad. Teised jälle kiidavad taevani.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täisautomaatne, odavam ots ja piim ka automaatselt, siis mingi Melitta, Nivona või Miele. Hea kohv ja lihtne hooldada. Piim käib voolikuga kannust või piimapakist. Kui uus kallis tundub, siis neid julgeks ka kasutatuna osta. Suht hea kohvi oli ka mingil kõige odavamal 400€ Philipsil, aga nende vastupidavuse kohta ma ei tea midagi. Kogemus on ka Delonghi masinatega, aga neil teistega võrreldes sama kohv on kehvema maitsega. Delonghil on piimaga seoses ka üks vigur, mis paari aasta pärast võib spetsialisti poolt vahetust vajada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tegelikult oleks soov normaalset kohvi saada. Gurmaan just pole, aga ühel tuttaval on küll selline masin, kust tuleb ainult eriti heleda värvi ja maitsega kohv. Nagu padjakohv. Kusjuures neil peaks päris kallis masin olema, vb on asi ubades.

ilma igasuguse kahtluseta on asi ubades ja ilmselt mingil määral ka seadistustes.

olen ise ka värske masinaomanikuna (kallima otsa jura) kunagi alustanud pauligi ubadest – praegu on päris piinlik.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 21:14; 12.08 23:16; 12.08 23:18; 12.08 23:19; 13.08 10:40; 14.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uba on ainult üks nüanss. Hea masinga on suur võimalus, et saab keskpärasest oast ka normaalse kohvi.
On palju seadistusvõimalusi mida odaval masinal ei ole.
Ja maitsed on erinevad. Mõne jaoks hea on teisele solk. Odava masinaga valikutevõimalusi vähem ja tihti jätab kvaliteet ka soovida.
Igal juhul tasub vaadata kõrgema klassi masinat, kui järelmaks ei sobi siis kasvõi 5a vana tippklass annab igati silmad ette uuele säästukale.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 18:17; 12.08 21:20; 12.08 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jura we8 saab praegu soodsalt.

Kahjuks sellest masinast kuuma espressot ei saa, saad mingi sooja ja see ongi temeperatuuri tipp.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 19:14; 12.08 21:39; 13.08 10:23; 13.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised seadistused need olema peaks? Enamikes kodudes ma näen ainult seda, et on kolm kanguse astet. Kusjuures maitses nagu olulist vahet ei ole, pigem koguses. Kas seal saab veel mingeid seadistusi olla?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 17:42; 12.08 20:53; 12.08 20:55; 12.08 20:57; 12.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanguse astmeid võib vabalt olla 5-8, jahvatusastmed,temperatuur,vee kogus jne. Samast oast saab väga erinevaid maitseid.
Hoolduse/puhastamise mugavus samuti tähtis. See tagab masina pika eluea.
Aga noh saab ka puru tassi ja keev(mis on suur viga) vesi peale.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 18:17; 12.08 21:20; 12.08 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Melittat vist üle kümne aasta juba. Ei ühtegi probleemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jura we8 saab praegu soodsalt.

Kahjuks sellest masinast kuuma espressot ei saa, saad mingi sooja ja see ongi temeperatuuri tipp.

mis selle masina high siis on?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 21:14; 12.08 23:16; 12.08 23:18; 12.08 23:19; 13.08 10:40; 14.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikes kodudes ma näen ainult seda, et on kolm kanguse astet. Kusjuures maitses nagu olulist vahet ei ole, pigem koguses.

kanguse reguleerimisega ei muutu mitte kogus, vaid justnimelt kohvi kangus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 21:14; 12.08 23:16; 12.08 23:18; 12.08 23:19; 13.08 10:40; 14.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uba on ainult üks nüanss. Hea masinga on suur võimalus, et saab keskpärasest oast ka normaalse kohvi.

sitast ikka saia ei tee, olgu masin kuitahes hea. hea masinaga on võimalus, et keskpärasest oast saab keskpärase kohvi, kehva masinaga saab sellestsamast oast lihtsalt kehva kohvi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 21:14; 12.08 23:16; 12.08 23:18; 12.08 23:19; 13.08 10:40; 14.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jura we8 saab praegu soodsalt.

Kahjuks sellest masinast kuuma espressot ei saa, saad mingi sooja ja see ongi temeperatuuri tipp.

mis selle masina high siis on?

Ma ei tea. Temperatuuri ei ole märgitud ei juhendis ega tablool. Aga see high ei ole kuum kohv espresso puhul ja kuumemaks reguleerida seda ei anna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 19:14; 12.08 21:39; 13.08 10:23; 13.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju mõjutab jahvatuse aste – kas jahvatab peenemaks või jämedamaks. See omakorda, milliseks jahvatada, sõltub ubadest – kas tumedam või heledam röst.
Juttu, et kallim masin teeb parema kohvi, ei maksa üldse usaldada – ka odavama otsa masinad teevad head kohvi, kui õigesti seadistada. Vee karedus, jahvatuse jämedus, vee temperatuur, kohvi kogus tassi kohta jne – enamus neid asju on olemas seadistatavana ka kõige odavamal masinal. Olen saanud väga head kohvi kõige odavamast masinast (endal olnud, seadistamisega läks aega) ja väga viletsat kõige kallimast Jurast – masin ise ei tee midagi, kui seda pole reguleeritud kohvile ja veele sobivaks. Ja näitliku õppetunni sain, kui sattusin ühe kohvigurmaaniga kunagi külla, kus alati olin masinast suht kehva kohvi saanud – gurmaan sättis, keeras nuppe ja veski jahvatust, vahetas vett ja võlus sealt masinast (keskmise hinnaklassiga) välja nii hea kohvi, et perenaine ise ka ei uskunud, et see tema masinast tuli.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:04; 13.08 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jura we8 saab praegu soodsalt.

Kahjuks sellest masinast kuuma espressot ei saa, saad mingi sooja ja see ongi temeperatuuri tipp.

mis selle masina high siis on?

Ma ei tea. Temperatuuri ei ole märgitud ei juhendis ega tablool. Aga see high ei ole kuum kohv espresso puhul ja kuumemaks reguleerida seda ei anna.

kahtlane, et jura kasutab erinevates mudelites erinevaid temperatuure. küllap on selle masina high ikka sama nagu teistel mudelitel. lihtsalt skaala on kitsam (3 vs 2 temperatuurivalikut).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 21:14; 12.08 23:16; 12.08 23:18; 12.08 23:19; 13.08 10:40; 14.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jura we8 saab praegu soodsalt.

Kahjuks sellest masinast kuuma espressot ei saa, saad mingi sooja ja see ongi temeperatuuri tipp.

mis selle masina high siis on?

Ma ei tea. Temperatuuri ei ole märgitud ei juhendis ega tablool. Aga see high ei ole kuum kohv espresso puhul ja kuumemaks reguleerida seda ei anna.

kahtlane, et jura kasutab erinevates mudelites erinevaid temperatuure. küllap on selle masina high ikka sama nagu teistel mudelitel. lihtsalt skaala on kitsam (3 vs 2 temperatuurivalikut).

Võimalik, et kõik Jura masinad väljastavad leiget espressot, jah.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 19:14; 12.08 21:39; 13.08 10:23; 13.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahtlane, et jura kasutab erinevates mudelites erinevaid temperatuure. küllap on selle masina high ikka sama nagu teistel mudelitel. lihtsalt skaala on kitsam (3 vs 2 temperatuurivalikut).

Arusaadav, et sa oled oma “kallima otsa Jura” kasutusjuhendi äsja põhjalikult läbi töötanud, aga tule nüüd pisut alla oma Jura pilve pealt, naljakas hakkab juba 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahtlane, et jura kasutab erinevates mudelites erinevaid temperatuure. küllap on selle masina high ikka sama nagu teistel mudelitel. lihtsalt skaala on kitsam (3 vs 2 temperatuurivalikut).

Arusaadav, et sa oled oma “kallima otsa Jura” kasutusjuhendi äsja põhjalikult läbi töötanud, aga tule nüüd pisut alla oma Jura pilve pealt, naljakas hakkab juba ????

vabandust, aga ma ei saa sinu pahameelest aru. me räagime siin tolle teise käoga konkreetse mudeli veetemperatuurist ja kui sulle jäi mulje, et ma kuidagi toda mudelit halvustan, siis ei. pealegi on ligi 2000€ maksev we8 kodukasutajale mõeldud mudelite seas ikka pigem kallimate kui odavamate hulgas .

mis äsjast manuaali läbitöötamist puudutab, siis minu masin on 10+ aastat vana ja ma valmistan end vaimselt ette uue ostmiseks. kuna ilmselgelt nii soodsat diili enam ei saa kui tookord, siis tuleb nõudmistes alla lasta ja too we8 oleks võinud olla variant.

ma mõistan, kui sind ärritas pauligi ubade mainimine, aga proovi vahelduseks midagi muud, võid meeldivalt üllatuda.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 21:14; 12.08 23:16; 12.08 23:18; 12.08 23:19; 13.08 10:40; 14.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Odava täisautomaatse kohvimasina valiku abi