Esileht Väikelaps Odavaid jõulukinke 1,5-aastasele

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Odavaid jõulukinke 1,5-aastasele

Postitas:

On olukord, kus 1,5-aastasele ja 3-aastasele lapsele on tarvis jõulukuuse alla tekitada suur hulk väikesi kingipakke (on ette teada, et teise pere lapsed sealsamas saavad vähemalt 10–15 pakki, ning kuna meie oleme külalised, siis meil ei sobi dikteerima hakata, et tehtagu vähem kinke). 3-aastasega pole mingit muret, paarieuroseid kinke leidub lademes.

Aga 1,5-aastasele ideede väljamõtlemisega olen täitsa kimpus, eriti kuna vanemast lapsest on ju enamik toredaid mänguasju jmt juba olemas.

Seega olen tänulik kõigi heade ideede eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 20:43; 11.12 10:07; 11.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm meie kyll tegime pererahvaga kokkuleppe. aga kui nii ei saa, siis paki iga legoklots eraldi. siis 1 kaupa aluspesu, sokid jne.
kes kurat viitsib kuulata iga lapse suust 15 salmi??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lego duplo kujukesed, plastiliinitopsid, voolimisvormid, paaritükilised väikesed pusled, raamatud, kleepsud, pliiatsid, näpuvärvid topsides, mudelautod, nukuriided. Asju ju küll olemas 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ei pea üldse nii palju kinke selle pärast välja mõtlema, et seal peres nii tehakse. Seda enam, et lapsed on nii väikesed, et neil vahet ei ole. Kolmene saab ühe huvitava asja kätte ja ega tema ei hakka võrdlema, et Mari sai 10 ja Jüri 15. Noorem ei tee seda ammugi mitte. Kinkige oma lastele üks läbi mõeldud kingitus, millest teate, et laps ka rõõmu tunneb, mitte 15 plastjullat lihtsalt selle pärast, et on teatud arv asju vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmene võib juba veel võrrelda, aga 1,5-aastane kindlasti ei suuda loendada, kes kui palju saab. Aga kui TÕESTI muudmoodi ei saa, siis paarieuroseid lasteraamatuid saab raamatupoodidest, ise tellisin oma sama vanale lapsele just 5 raamatut, hinnaklassis 2-5 eurot.

Tekkis ka muide küsimus, et kas tõesti keegi teeb oma lapsele 15 kingitust??? Sel aastal teeme oma lapsele ühe kallima kingi ja kõik. Rekord on vist olnud 5-6 kinki meie ja vanavanemate peale kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka päri, et nii väiksed veel loendada küll ei oska. Eriti see 1,5-ne. Tee ikka nii palju kinke, nagu plaanisid ja teie peres kombeks on olnud. Peaasi, et oleks asjad, mis panevad lapse silmad särama – siis ei oma kogus mingit tähtsust.

Mis aga puutub küsimusse, et kes küll teeb nii palju kinke, siis inimesi ja nende kombeid on erinevaid. Mina pole nii palju tõesti kunagi oma lastele teinud, aga 4-5 kinki võib vabalt ühe lapse kohta kuuse all leiduda, lisaks veel pakid vanaemade-vanaisade poolt. Ei pea olema nui neljaks ainult üks kingitus 🙂 Mina ei osta muul ajal eriti mänguasju, need tulevadki rohkem sünnipäevadeks ja jõuludeks. Ning lisaks on mul kinkide hulgas alati olnud ka midagi meisterdamiseks, mõni tore raamat ja mingi vahva riideese ka. Pole ainult mänguasjauputus seega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu lapsed olid väikesed, oli kuusealune alati paksult kingikarpe täis. See siis vastusesks, et kes teeb nii palju kinke?
Mina pakkisin 4-5 asja kingitusteks (mõni neist oli ammu varutud vajalik asi, mõni lihtsalt lapsele rõõmuks), mõlemad vanavanemad tõid igasugu kraami ja pakkisid ka kõik eraldi. Tavaliselt oli nende poolt üks suurem asi, mis oli see põhikink, aga lisaks pakiti ka iga šokolaadike, sokipaar, lauamäng, raamat ja kaisuloom eraldi ära. Uus hambahari või pisike ehteke samuti. Ja nii neid kinke koguneski suurel hulgal.
Ma ütleks, et isegi kolmeaastasel veel polnud vahet, palju keegi teine arvuliselt sai, peaasi, et talle endale oli midagi väga huvitavat.
Pooleteisene saab mingil hetkel aru, et on lahe pabereid harutada ja tahab kõiki asju kohe näppida. Ja nii mõnegi võõra kingiga koju minna. Temal täitsa suva, palju talle endale mõeldud oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps leiab kuuse alt vähemalt 6-7 kingitust. mitu neist on suuremad asjad. enda kingitud on 1. teised kinkijad on sugulased ja vanaemad-vanaisad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Minu laps on 11-aastane ja siiamaani ei meeldi talle pabereid harutada, lasteaiaealisena ta isegi ei üritanud. Nüüd pusib, pusib, siis toob kingituse ikka minu kätte ja palub lahti teha. Tema ei saa aru sellest pusimise naudingust. Kujutan juba ette, kuidas mina peaks oma jõuluõhtu kulutama sellele, et 30 (2 lapse peale) pisikest pakikest muudkui lahti kakkuda, grrr… Nii et jah, kõikidele inimestele ei valmista see pusimine naudingut, midagi pole teha ja siis tekib küll küsimus ca 30 eraldi minikingi mõttekusest.

Veel olen täheldanud, et paljud lapsed ei tunne tegelikult raha väärtust. Meil on vabalt mitmel korral olnud nii, et kui kuuse all on näiteks 100-eurone uhke nukumaja ning 2-eurone juustukujuline stressipall, siis pistab 6-aastane piiga rõõmust rõkkama nimelt viimase peale ning mängib õhtu läbi vaid tolle pallikesega – muljub seda käte vahel, üritab pakkuda oma mänguhiirele, viskab lakke ja kilkab rõõmust kui see pall lakke kinni jääb, veeretab, hüpitab jne-jne-jne. Vägev välismaalt tellitud nukumaja samas seisab kuuse all ja piiga ei viitsi selle poole pilkugi heita 🙁 Vanemad aga istuvad ega tea, kas nutta või naerda- rahast on kahju ja ometi laps ju ise mainis enne jõule, et “tahan nukumaja”. Tegelikult aga – säh sulle! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas palun mõni inimene peale eile kell 21.00 vastanu (aitäh Sulle!) vastaks palun ka teemasse?

Jah, muidugi 1,5-aastane ei saa sellest kingitrallist suuremat aru, aga vähemasti minu kolmene (kes peaaegu kohe pärast jõule saab neljaseks!) oli juba eelmisel aastal üsna löödud, kui jõuluvana hõikas kogu aeg täditütarde nimesid, aga tema nime kaks korda harvem. Samuti on minu jaoks just sellesama kolmeaastase seisukohast vastuvõetamatu, kui tema saab kümme kinki, aga väiksem õde kaks-kolm kinki. Mis signaali see suuremale annab??? (Samuti, olgem ausad, poleks mul ka mõtet, millise ühe “suurema” asja võiks “mõtestatult” osta, sest väiksemal oleks justkui kõik oluline olemas, küll kahjuks või õnneks suuremalt pärituna. Ja kui midagi ongi vaja juurde osta, siis sellised suuremad-kallimad asjad ostan ma teiselt ringilt, jõuluvana kotti kasutatud kraami panna on mulle aga täiesti vastuvõetamatu.)

Niigi kipub meil kogu aeg olukord kalduma sinna suunda, et suuremale muudkui ostame uusi asju, aga väiksemale eriti ei midagi, sest suurema lapse aegadest on juba kõik vajalik olemas. Ausalt öeldes nende “tavaliste” asjadega kipub ka kinkide osas olema nii, et minu arust meil on väiksema jaoks eakohaseid asju nii palju juba suuremast jäänud (kõik meed raamatud, väikesed pusled, Lego Duplod jne), et kuidagi mõttetu tundub kokku kuhjata veel asju, mille kasutusaeg jääb sedavõrd lühikeseks. Tänavu komplitseerib olukorda veel see, et mul lõppes just väiksemaga VH, aga tema lasteaeda ja mina tööle veel enne järgmist sügist ei saa, seega peame rahaga väga kokkuhoidlikud olema, lisaks vaja ju veel suuremale lapsele kohe pärast jõule sünnipäevapidu korraldada.

Ühesõnaga, vaidlus teemal, kui palju kinke kellegi meelest võiks olla või peaks olema, on mõttetu. Igal juhul see kingiasi tuleb niisugusel kujul, nagu ta praegu planeeritud on. Ja kui ma muud ei suuda välja mõelda, eks ma siis muidugi ostan VEEL papist raamatuid, Duplosid, pisikesi puslesid jne. Aga uued värsked ideed on siiski teretulnud! 🙂 Oleks ju tore, kui ma leiaksin mõnegi sellise kingi, milletaolist meil veel kodus pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 20:43; 11.12 10:07; 11.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist poisi või tüdrukuga? Minu meelest võiksid ka pisut söödavat kraami pakkida, miks mitte nt mõni tuubitoit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk. 🙂 Aga talle meeldivad autod ka. 🙂 Mulle endale tuli vahepeal ühe asjana pähe, et helkurvesti oleks talle küll vaja – ja suurema õe oma meeldib talle pealegi kangesti …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 20:43; 11.12 10:07; 11.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tõesti pead selle jõuluhullusega kaasa minema, siis palun osta oma lapsele mõistlikke asju st. neid, mida sa nagunii peaksid ostma. Näiteks hambahari, hambapasta, uus öösärk, sokid, sussid, patsikummid vm. juuksevärki…mõtle, mida tal vaja oleks või lähitulevikus hakkab vaja minema. Mingit odavat träni pole küll mõistlik osta, eriti veel, kui mänguasju ülekülluses ja raha napib. Piisab täitsa ühes vidinast, mis nö. sära silma toob ja siis ülejäänud “kingid” on tarvikaup.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,5aastane ei oska veel võrrelda. #aastane ilmsel tei oska veel üle lugeda. Mina lähenemksin nii, et paneksin 3aastasele siis vajadusel natuke rohkem kingitusi, mitte sama palju kui nee dteised aavad – sest ilmselt ta näeb, kui teistel onhunnik, aga temal ainult 1-2. Aga eelduslikult ta veel ei oska võrrelda, kui temal on 5 ja teisel 10. Lisaks ehk on na dikak rohkem enda kingitustele keskenudnud.

No ja 1,5 võiks siis lihtsalt rohkem kui 1 kingi saada, et teistel ei tekiks küsimust, miks tal ainult 1.

Võibolla on võimalik teise pere rahvaga jõiud akokkuleppele, et kingid pakitaks eühte kotti? Se eon rohkem vanemate rahuldamine, se epalju kingitusi asi. Mule ndal oli aastaid õdedega (õdede lapsed) teemaks, et pakkusin välja – pakime ühe lapse kingid ühte kotti, miks peab olema 100 pakki. Eiei, niiäge on ja nii tore vadata, kui lastel palju kingitusi. Nüüd sel aastal lõpuks jõudsime kokkuleppele, et ärme üldse üksteise lasatele kingitusi tee. Ju nad on jõudnud ka järeldusele, et juba rask eon teha nii itmele lapsle ekingitusi, nii rahalisel tkui ka välja mõelda, mida tahta. Minu lastel on kuu enne jõule sünnipäevad ja tõesti ei ole neiel kohe uuesti hordide viisi uusi asju vaja 🙂

1,5-aastasele soovitan erinevaid puzzlesid, puzzleraamatuid, niisama raamatuid. Ka riided on okei, kui nagunii nt plaanis midagi osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 12:42; 11.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a j akui ikka selle teise perega koo sjõulude veetmine on nii stressirohke ja lööb ka rahakotti augu, siis m akaaluks tõsiselt jõulude eraldi veetmist. Ei ole kohustust jõule vanavanemate juures kogu suguseltsiga veeta. Lisaks on ju sugulase dnii emal kui isal. Ja võib ju seada traditsiooni, et jõuluõhtul oeltegi omasa kodus, oma lastega ja järgmisel päeval alles külla. Meie lapsed olime, siis me ei sõitnud kunagi vanavanemate juurde, eks oli pikk sõit ka, teehooluds oli siis suht olematu ja autod ka vähemturvalised. Ei tundud, et oelks milleski ilma jäänud. Ausaltöeldes siiamaani just meenutan heldimusega OMA PEREga veedetud jõule, ilma liigse kärata. Mulel üldse ei meeldi prageune süsteem, et üks jõul ühe vanaema juures ja teine jõul teise vanaema juures, siis nagu lastel ei tekigi õht ekonkreetset traditsiooni,s ets vanavanemate juures ju kombe dikak erinevad. Rääkimata sellest, et ühel pool oon kombek slastel lasta kingitusi jagada ja üks aasta üks pisem poiss lihtsalt krahmas kellegi teise kingikotist auto endale 😀 Kui üritasin paotada, et äkki ikka mõni täiskasvanu jagaks, siis kõika rvasaid, et ni0i armas kuidas nad läbisegi karjuvad ja kingitusi jagavad ….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 12:42; 11.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovisid midagi omapärast….foorumis jooksis mõned päevad tagasi läbi: https://osil.ee/ , seal soodukaga praegu kolme euroga väikeseid kingitusi, nagu soovisid (kuigi tõsi, sinna märgitud vanus 3+).

Aga tee ise kingitusi nt nukuriideid (eriti kui vanu lapseriideid jms üle), nukumööblit, erinevaid nuputamis ülesandeid. Minu sama vana laps rõõmustab ka karbi üle, mille sees on karp ja veelkord karp ja siis nt paberinutsaks, kus väike vannipart/kastanimuna vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, muidugi 1,5-aastane ei saa sellest kingitrallist suuremat aru, aga vähemasti minu kolmene (kes peaaegu kohe pärast jõule saab neljaseks!) oli juba eelmisel aastal üsna löödud, kui jõuluvana hõikas kogu aeg täditütarde nimesid, aga tema nime kaks korda harvem. Samuti on minu jaoks just sellesama kolmeaastase seisukohast vastuvõetamatu, kui tema saab kümme kinki, aga väiksem õde kaks-kolm kinki. Mis signaali see suuremale annab??? (Samuti, olgem ausad, poleks mul ka mõtet, millise ühe “suurema” asja võiks “mõtestatult” osta, sest väiksemal oleks justkui kõik oluline olemas, küll kahjuks või õnneks suuremalt pärituna. Ja kui midagi ongi vaja juurde osta, siis sellised suuremad-kallimad asjad ostan ma teiselt ringilt, jõuluvana kotti kasutatud kraami panna on mulle aga täiesti vastuvõetamatu.)

Mul on oma lapsega sarnane asi läbi elatud. Pidasime sugulastega koos ja nende lapsed said siis oma suguvõsa poolt veel lisaks hulga kinke. Ja mina tegin otsuse, et kas enam koos ei pea või jagame kinke enne/pärast kodus. Ja olemegi pärast seda mõlemat varianti kasutanud. Nüüd on mu lapsed muidugi juba nii suured, et teavad, kust need kingid tulevad, aga selline olukord, kus üks laps saab paar kinki ning teine 10, mõjub jõuluvana uskujatele ikka rängalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingi vägi ei suudaks mind sundida kahele lapsele tegema ja pakkima 20-30 kinki.
Tegelikult suht kohutav ju kui tõesti mõnes peres nii hulluks see kingimajandus keeratud on. Asi ei ole absoluutselt võimalustes, et miks mitte eksole kui finantsid lubavad, aga nii ju hävineb asja võlu. Milleks ometi? See selleks…

Endal kolm last ja olin ka ühel hetkel olukorras, kus mehe sugulaste peol skooris iga laps 5 kingitust. Lastel olimingi hetkeni tore käia neid kinke lunastamas, aga peale teist-kolmandat oli asi juba suht konveieri peal. Kingitus kakuti lahti, viuhh kõrvale, kakuti järgmine lahti, viuhh kõrvale. Peo lõppedes siis otsi mööda elamist taga neid enda laste 15-t, ülejäänud kaheksa lapse 5 kingituse kuhilast + pererahva algne mänguasjade varamu, millega ju ka mängiti. Auto pagasnik oli triiki kinke täis. Õudukas. Asju saadi palju, aga see kingi erilisus jäi olemata.
Edaspidi lahendasime asja nii, et iga pere tõmbas loosiga omale kaks last, kellele siis vaid kingi tegi st iga laps sai seega vaid ühe kingi, aga kink oli erilisem, läbimõeldum ja asjalikum tänu kingikulu märkimisväärsele vähenemisele.

Teemaalgataja asemel ma ausalt öelda kaaluksin hoopis sellisel peol osalemisest loobuda kui et hakkaksin otsima võimalusi ja ideid sellise jaburdusega kaasa minemiseks. Pererahvale ütleksingi otse, et meil kahjuks pole võimalik oma lapsi niimoodi kingitustega üle kuhjata ja ei taha neid ka ebavõrdsusega kurvastada. Kui teie osalemine ikka oluline on siis äkki pakutakse teile mingisugust kompromissi (peol igale lapsele 2-3 kinki ja ülejäänud siis äkki poetavad peale külaliste lahkumist kuuse alla peole järgneval hommikul lastele leidmiseks vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kus asud, aga Tiigri pood on selles osas superhea. Igasugu toredaid asju leiab sealt. Muidugi enamasti suurtele, aga väiksematele leiab ka, olgu siis kasvõi mõni paberist liblikas vms.

Ma ka seda meelt, et see nime hõikamine on väga tähtis, ja kasvatuslikus mõttes annab vanematele lastele ka signaali, et kõik saavad ühtemoodi. Te võite siin ütelda, et ah tited, mis neil meelde jääb, aga ega keegi ei tea, mis mällu salvestub. Ja palun ära kingi aluspesu, minu lapsepõlvest üks trauma ongi see, et pakist tuli välja aluspesu. Väga ebameeldiv oli.

See on ka hea pakkumine, et proovida kokku leppida, et mingid asjad kingitakse koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vanema lapse allesjäänud asju ei anna kingipakki poetada? Mõni korralikum. Siis ei pea uut träni soetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise tränikoguse kõrval peaks üheks kingituseks mõlemale lapsele olema korv/kast/karp, kuhu sisse lähevad ülejäänud vidinad. Muidu on kõik laiali, segunevad teiste laste vidinatega ja tüli algab…
Kinkida saab ka joogikruuse või siis neid spordiotsikuga joogipudeleid, lastepäraseid muidugi. Mullitajad lähevad alati lastele peale, vanemate kopsumahule mõeldes võiks kingiks olla elektriline mullitaja (appi, ku hea leiutis, ma tahaksin selle väljamõtlejat kättpidi tänada!). Joonistustarbeid lulub alati.
Helkurvest on tõesti hea mõte, aga ka niisama helkurid on toredad ja kasulikud. Väikestele tüdrukutele meeldivad ka õrnad mikrofiibrist asjakesed, näiteks vilkuvad kuusepuukesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleepsuraamatud (sobivad mõlemale). Mu 2-aastane naudib neid juba mõnda aega (ta küll kisub vanema lapse kasutatutest kleepse välja ja kleebib ise teise kohta).

Lihtsalt kleepsulehed, veega nahale pandavad tätokad.

Mingi meisterdamiskomplekt juhendiga 3-aastasele: võid ise jubinad Tigerist või Abakhanist osta ja ise väikese juhendi teha. Kokku võiks saada midagi sellist (muidugi võid ka valmiskomplekti osta):
http://www.taibula.ee/group/loovtegevus-meisterdamine/pehmik-kass
http://www.lelulaegas.eu/meisterdaminejoulud/varviise_joulukaunistused?sort=pd.name&order=DESC

Kui liiga kalliks ei pea, siis see oleks mu meelest suuremale äge, aga ka väiksem saab täiskasvanu abiga hakkama; tee ise pakend lahti ja jaga kahe lapse vahel :):
http://www.lelulaegas.eu/meisterdaminejoulud/kraapimiskunst_lumemehed?sort=pd.name&order=DESC

Edevad patsikummid, juukseklambrid, jõuluteemalised sokid, uus kleidike vms, mille nagunii oleks ostnud.

Mõnele suuremale asjale võid panna ka mõlema lapse nime, isegi kui asi sobiks eelkõige vanemale lapsele. Siis pole väiksemale eraldi vaja niipalju pakke teha. Ega pisem veel aru saa, et see asi oli mõlemale, isegi kui korraks taipab, siis järgmiseks päevaks juba unustatud, aga suurem ei mõtiskle, et miks väiksem vähem kinke sai.

Aga isiklikult ma vihkan seda kingihullust. Lihtsalt mingit suvalist träna kokku osta, et oleks rohkem pakke… prr.
Minu lastel on kummalgi kuuse all üks pakk, milles on see asi, mille jõuluvanale kirjutasid. Lisaks võibolla üks pakk vanaemalt-tädidelt kinkidega (kui on, lähevad ühte kinkekotti kokku). See otsus sai kunagi tehtud, kuna peredes lapsi palju ja suuremad lapsed tahavadki ainult üht suurt asja ning ei tunne eriti rõõmu enam suvalisest pudi-padist. Siis on kummaline, kui osa lapsi saavad 10 kingitust ja osa ainult 1. Seega oleme teinud omavahel kokkuleppe, et kui keegi tahab teiste perede lastele midagi kinkida (vahel lihtsalt satud millegi ägeda otsa, mida tead teise pere lapsele meeldivat), siis võid selle sellesse ühendpakki poetada, aga kui head mõtet kingi osas pole, siis ei pea ekstra ponnestama. Vahel on mõne kingi osas tehtud nii, et teismaline soovib näiteks mingit kallist asja, vanemad on teinud lapsega kokkuleppe, et osa kinki maksab ise kinni ja siis kõik ülejäänud sugulased võivad rahaliselt panustada sellesse kingitusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi värviline kamm ja peeglike ja patsikumm või lõks. Kelluke või tegelikult loomapoest kassipall (imeilusaid on neid ja heliseb nagu kelluke). Nunnud pehmed sokid. Voolimismass. Midagi, mida saab avada ja sulgeda või üksteise sisse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta suuremale värvipliiatsid ja paki kõik eraldi paberisse. 1,5a võid ka mingid igapäeva tarbeesemed eraldi pakendada, kindlasti midagi rämpsu ostma ei läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps Odavaid jõulukinke 1,5-aastasele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.