Esileht Pereelu ja suhted Kustutatud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Kustutatud

Postitas:

Vana teema, kustutatud.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et neil on mingisugune salasuhe olnud ja nüüd vihkavad üksteist.

+16
-31
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei sagaks ennast üldse nende omavahelise läbisaamise vahele. Ütleks mehele, et see on minu õde ja ma ei kavatse temast lahti öelda. Õele ütleks, et see on minu mees, keda ma armastan ja ei kavatase temast lahti öelda. Täiskasvanud inimesed peavad ise vaaatama, et oma käitumisega seltskonnas viisakaks jääksid ja ka teiste seltskonnas olevate inimeste tuju ära ei rikuks.

Jätkaks perekondlike ürituste korraldamist ja nendel osalemist vanaviisi.

+39
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 11:10; 15.01 10:33; 15.01 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud inimesed peaksid suutma ju selliseid olukordi vältida st. mis asju su mees ja õde koos ajavad, et sellised riiud majas. Jagate vanemate  vara või? Siis ei ole sellel poolel mingit sõnaõigust, kelle vanemaga tegu ei ole.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 12:24; 13.01 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, mille üle nad kaklevad, oled ju ilmselgelt sina. Kuigi minu arust sinu õde pingutab üle. See on sinu abikaasa, sinu valik. Õele ei peagi see mees meeldima, aga lausa antipaatiat näidata on väga lapsik ja tobe. Sa pole laps, et õde sind kaitsma peab. Kui sina oled oma mehega õnnelik ja rahul, peaks õde seda aktsepteerima. Sina ju oled tema kaaslast aktsepteerinud ja temaga ilusasti käitunud. Kurb, et õde sind mudilaseks peab ja sedasi kohtleb.

Kaebujuttude kuulamine lõpeta ka ära mõlema poolt. Ei saa kurtmas käia kui sa ei kuula neid.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 12:51; 13.01 23:13; 13.01 23:29; 15.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime koos läinud peredega mängumaale, oldud 2,5h tahtis mees koju minna, õde veel jääda.

Milleks tänases olukorras sinna mängutuppa üldse peab ronima?
Aga üldiselt siin on jah mingi alla surutud seksuaalne pinge

+13
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Me oleme õega lähedased ja lapsed sama vanad, nii et läbikäimist on olnud. Ma arvan, et tegemist on kahe domineeriva isiksuse võimuvõitlusega. Ma olen kangesti üritanud mitte sekkuda ja seni on see püsinudki viisakas, nüüd see viimane kord läks käest ära neil täitsa. Ja mees pärast ütles, et tema on minu palvel pingutanud, aga enam ei kavatse. Et kui tuleb mingi teema, siis tema enda arvamust enam tagasi ei hoia. Seepärast kardan, et ei jääda enam viisakaks… aga kirjeldan ka siis võimalikult neutraalselt seda suure tüli olukorda. Olime koos läinud peredega mängumaale, oldud 2,5h tahtis mees koju minna, õde veel jääda. Õde süüdistas, et tema tahtmisega ei arvestata, tal väiksed lapsed, aga mees olevat kõige suurem ja väsinum titt, kes jonnib, et tahab ära minna. Ebaviisakas ka olevat. Mees jälle karjus, et õel peab olema kõik alati nii nagu tema tahab. Ma üritasin leida kompromissi, et oleme siis pool tundi veel või lähme siis sööma välja hoopis. Ei sobinud, siis et lähme lahku, mis ikka. Me koju ja õde jääb kaua tahab. Siis mees teatas, et ei, tema siis jääb, kui teisiti titt ja mats on jne. Lõpuks läksime ikka lahku, sest no kõik nii püha viha täis, et mis seal mängumaal ikka teha enam. Teine stiilinäide – oleme õel perega külas, mees jätab oma kallid kõrvaklapid riiulile, õe 2a saab need kätte, mees leiab kusagilt põrandalt. Õde süüdi, et last ei jälgi. Mees süüdi, et jättis kättesaadavasse kohta. Mõlemad õigust täis ja vihased. No sellised mõttetud olmeasjad pidevalt. Ma ei teeks sellistest asjadest üldse väljagi ja olen seda korduvalt ka öelnud.

TA – mõlemad, nii õde, kui su mees on parajad tited. Kas need on mingid täiskasvanute probleemid siis, mida sa näiteks tood? Püha jumal! Ma ei suudaks kummagagi enam suhelda, kui sellistest asjadest number tehakse.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste näidete puhul ma väga imestan, et sa kummagagi neist tegemist tahad teha.

Aga esimese näite puhul oleksin mina küll mehega koju ära läinud ja poleks lubanud õel oma mehest nii rääkidagi, 2,5h on küll piisavalt pikk aeg, et kuskil olla ja eriti kui mehe jaoks on seltskonnas inimene, kes talle ei istu. Ja mis probleem oli õel sinna oma perega kauemaks jääda kui nii väga soovis, pigem tundub lihtsalt, et tahtis jonnida.

Aga üldiselt selliste näidete peale ma ka pigem arvaks juba, et sind petetakse ja nad püüavad jätta muljet, nagu nad üksteist üldse ei salligi.

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime koos läinud peredega mängumaale, oldud 2,5h tahtis mees koju minna, õde veel jääda.

Milleks tänases olukorras sinna mängutuppa üldse peab ronima?

Aga üldiselt siin on jah mingi alla surutud seksuaalne pinge

Ei, need võivad olla kaks koleerikut ja neil on võimuvõitlus ühe ja sama inimese pärast. Enne oli kontroll õe käes, aga siis ilmus mingi mees ja nüüd on õde justkui kõrvale jäetud.

Ma olen sellises olukorras olnud – olin kahe koleeriku vahel. Midagi ei saanud ma teha. Ise jagelesid, tegin neile lihtsalt selgeks, et jätku mind sellest välja.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 14:23; 13.01 20:47; 13.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et neil on mingisugune salasuhe olnud ja nüüd vihkavad üksteist.

Hahahaa 😀 päris hea.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oldud 2,5h tahtis mees koju minna, õde veel jääda. …. mees jätab oma kallid kõrvaklapid riiulile, õe 2a saab need kätte, mees leiab kusagilt põrandalt.

Ma pigem arvaks, et kaks tola ja kange iseloomuga pole siin mitte mingit pistmist.
Pigem on tegu ülinõrkade iseloomudega, mille näilist tugevust on vaja siis upitada selle tobedusega, et “kelle sõna peale jääb, see ongi tugevam”.

2,5h ja veel tund peale kuskil mänguväljakul passida?
Noh ok, tahad edasi olla, ole siis, jumal küll, mina ei keela ja lähen oma kambaga ära koju.
Või need “kallid kõrvaklapid”.
Nagu pubekas tassib mees neid igale poole kaasa ja kui 2 aastane need üles korjab, siis hakkab räuskama…halloo. Kaheaastase kohus ONGI need ripakil ära korjata, ära lõhkuda ja veel lõpuks alla ka neelata. (mis siis oleks saanud, või kes oleks süüdi olnud? – mees muidugi)

Mina annaks neile toladele lihtsalt (kindlasti mõlemale korraga!) teada, et mind teie võimuvõitlused absoluutselt ei huvita ja palun need viisakusest minu vastu ja minu juuresolekul lihtsalt ära jätta.
Ja kui te HAKKAMA EI SAA (EGA TAHA?), siis ma lihtsalt hakkan teiega eraldi suhtlema = õe juures käin ilma meheta, ainult lastega ja ema juures käin oma perega siis, kui õde seal ei ole.
Lihtne.
Las nad siis ise otsustavad, mis edasi või mis seksuaalpinged neil on või ei ole.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime koos läinud peredega mängumaale, oldud 2,5h tahtis mees koju minna, õde veel jääda.

Kas sinu ja õe pere olite kõik ühe autoga? Muidu ei saa üldse probleemist aru. Minu meelest võib iga leibkond ürituselt lahkuda, siis kui neile sobib. Seda enam kui 2,5h juba oldud.  Sinu asemel oleksin oma mehe kõrvale astunud ning õele naeratades öelnud, et meil on TÕESTI vaja minema hakata. Sel juhul poleks see olukord ilmselt eskaleerunud.

Teine stiilinäide – oleme õel perega külas, mees jätab oma kallid kõrvaklapid riiulile, õe 2a saab need kätte, mees leiab kusagilt põrandalt. Õde süüdi, et last ei jälgi. Mees süüdi, et jättis kättesaadavasse kohta.

See olukord on pigem su mehe süü. Oma lapsi külas jälgin. Kodus mitte nii hoolikalt (sest olen ju ohtlikud ja väärtuslikud asjad varem ära pannud). Kui külalised on, siis on perenaisel niigi sebimist. Tõesti ei jõua passida, kes külalistest mida kuhu poetanud on. Mehel oleks mõistlik olnud, need klapid püksi- või jopetaskusse panna.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 15:30; 13.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees kusjuures tahab reaalselt perega koos aega veeta, mida ma küll takistada ei tahaks.

Perega aja veetmine ei pea ju tingimata toimuma suguvõsa seltskonnas. On palju asju mida saab teha ainult koos oma perega. Igasugused mängumaa-sünnipäevad on minu ja mu mehe jaoks sellised asjad, mille puhul me nö. liisku tõmbame. Kaotaja peab lastega sinna minema. Või siis läheb see, kes sünnipäevalapse vanemaid paremini tunneb. Kindlasti pole see meile viis PEREGA kvaliteet-aega veeta. Mina sinu asemel saaks õega ilma meheta kokku. Ja teeks asju koos oma mehe ja lastega (ilma õe pereta). Minimeeriksin nende 2 kokkusaamiseid ja laseks nad kokku ainult ema sünnipäeval jms üritustel, mida vältida ei saa.

Mõtle ennast oma mehe asemel – kas sa ise tahaksid pidevalt koos olla inimesega, keda sa oma ellu valinud pole. Ja kelle puhul sa tead, et igal kokkusaamisel on ainult 2 varianti: a) tuleb tüli b) pead end vaos hoidma ja alla suruma.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 15:30; 13.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kehtestaks end.

Mina ütleks järgmine kord karmilt ja kõvasti, et mul on sellest jagelemisest kõrini ja et ei kavatse enam seda rohkem taluda. Sina ei ole kellegi ema ega kohtumõistja.

Tittedega ei saa asju ajada, sa pead tegema nii, nagu ise tahad.

Õega mingi aeg ei suhtle, paratamatus. Küll ta tagasi tuleb.

Mehele hakkad kodus vastu, et sul on kõrini tühisustest ja see ei kuulu enam arutamisele. Kõik. Et elus on alati kompromissid ja jonniiga lõpub kolmanda eluaastaga. Ja oma klapid pangu ise ära.

Vbolla tormabki minema, aga tühi temaga. Küll naaseb ja kui EI naase, siis hää, et lahti said.

Hetkel on nii, et sina võid ju neid kalliks pidada, aga nemad SIND kalliks ei pea, kui niimoodi sinu kulul saevad.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu tuumikpere on nüüd sinu mees ja teie lapsed. Sinu vanemad ning õed-vennad jäävad tuumikperest väljaspoole. Kui on vaja valida, siis on õigem valida oma mees ja lapsed, sest sul on vaja hoolitseda eelkõige oma isikliku pere eest. Õde ja vanemad on täiskasvanud, kes suudavad oma elu ise sisustada. Kindlasti ei tohiks neil olla mingit sõnaõigust teie pere tegemiste suhtes.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde ja abikaasa on mõlemad kange iseloomuga, harjunud, et teised teevad nii, nagu nemad tahavad. Algusest peale on pidevalt ütlemisi ja mõlemad mulle siis räägivad kuidas teine ikka valesti käitub. Mina olen siis seal vahel. Abikaasalt alati enne kokkusaamist palun, et katsugu olla sõbralik, minu pärast, ja ärgu tehku välja, kui saab. Õelt ka olen palunud, et ma tahaks ikka suhelda ja ignoreerigu, kui võimalik. Õega samavanad lapsed ja nii tore peredena koos käia kohtades. Ja jõulud jms ju niikuinii ema-isa kutsuvad korraga külla. Nüüd siis oli suur tüli neil täiesti tühise mõtetuse üle ja kompromissile nad minna ei suutnud, mõlemad tulivihases ja punased näost, sai muidugi kõik varasemad asjad üksteisele näkku öeldud, sõnad kunagi ja alati jms. Paar päeva on möödas, mingist leppimisest kumbki osapool kuulda ei taha. Mõlemal oli õigus ju. Ma sooviks teilt nõu selles osas, et kuidas mina saaksin mõlemaga ikkagi suhteid hoida, kui on selge, et omavahel kokku neid lasta ei saa ja läbikäimine peab harvemaks jääma. Nt. minu sünnipäev tulemas – kutsun õe perega?, ema kutsub külla – jätan mehe koju? Ma ei taha pooli võtta, sest minu jaoks tülide põhjused olematud. Arvan, et asi on lihtsalt iseloomude sobimatuses või tegelikult selles, et ollakse liiga sarnased – kange iseloomuga ja õigust täis.

Sa ei saa teha peredena asju, kui nad üksteise varjugi ei talu. Ega siis igale poole ei peagi tingimata abikaasat kaasa vedama. Tehke neid ühiselt lastega koos tegustemisi ilma sinu meheta. Ma isiklikult arvan, et su mehel ei ole kõige vähematki selle vastu, kui ta vahel saab rahulikult kodus olla ja ei pea tulema sinu ema juurde, kui niikuinii põhirõhk sellel üritusel on sinu suhtlus õe ja emaga. Perega, ehk siis oma perega teete teisi asju. Kui mees su õde näeb vaid kord-kaks aastas sinu sünnipäeval ja jõulude ajal, siis ehk suudab end paremini talitseda.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.01 17:23; 14.01 07:19; 14.01 07:23; 14.01 13:58; 15.01 07:20; 15.01 11:02; 16.01 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist läheks ise minema, kui kaks täiskasvanut sellistest asjades draama teevad, ausalt ei viitsiks jagelemist kuulata.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 12:24; 13.01 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi kui tüütu. Need stiilinäited. Minu meelest esimeses on suurem tola õde ja teises mees. Kui mängumaal ühe autoga olite, siis otsustab see, kelle autoga tegu. Kui 2.5 tundi juba oldud, siis eriti. (Kuidas üldse üks tàiskasvanu sellises kohas nii kaua olla suudab?) Ja kui te polnud ühe autoga, pole probleemist üldse võimalik aru saada. Iga pere teeb mis tahab.
Teises näites on mees ise süüdi. Kui olite õel külas, siis kust õde pidi teadma, et su mehe kõrvaklapid temale valvata poetati kuhugi. Ja miks peavad üldse külla minnes kõrvaklapid kaasas olema, sama hästi võinuks ta koju jääda.
Kohutav lasteaed on küll.
Tundub, et õel vist meest pole ja on armukade, et sinu tähelepanu ei kuulu ka jäägitult talle. Mees on varasematest tülidest nii pinges juba, et iga asi su õe juures ajab teda närvi.
Jajah, loodame et neil ühel hetkel kirglik leppimine ei tule.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes situatsioonis on ühel vb rohkem õigust, teises teisel, aga kõik need tülid on minu silmis täiesti mõttetud ja välditavad. Kommenteerige palun sellest aspektist, et mida mina peaksin või saaksin teha. Mõni arvab, et peaksin neutraalsuse asemel ikkagi pooli valima ja iga kord ütlema, kellel minu arust siis rohkem õigust on?

?????
Paistab, et sa ise oled vist samasugune. Nii lollides olukordades EI OLE MÕTET mingit poolt hakkata valima. Siis korra ründate õega meest ja teisel korral mehega õde.
Siis oleks mängus juba kolm tola.

Ja sulle juba öeldi, mida sa tegema pead – selle nääklemise lõpetama.
Neile korraga seda öeldes ja kui nad eesti keelst aru ei saa, siis need kaks debiili lihtsalt lahus hoidma.
Kuna sa oled neid hoiatanud, et sul hakkab sellest titendusest pea valutama ja sa lihtsalt väldid peavalu.

Kui sa ei ole seda tüüpi, et päriselus kaks karmi sõna suust välja saaksid, siis kirjuta mõlemale kiri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 19:54; 14.01 11:45; 14.01 11:56; 15.01 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Läksime ühiselt ühistranspordiga ja kõigil oli selge ootus, et ka tagasi tuleme ühise seltskonnana. Õe mees töötab Soomes ja seega on sageli olukord, kus teda ei ole osalemas. Mehed saavad muidu normaalselt läbi. Vb ma natuke ka seetõttu tahan kaasata õde rohkem, et ta ju suurema osa ajast nö üksikvanem ja ka tunneb end ehk üksikuna.

Sa pead aru saama sellest, et sul on mees ja tema on sinu pere. Õde peab ennast tagasi tõmbama. Ma saan aru, et sa ei taha valida, aga paraku sa pead. Sa ei saa olla kahe inimesel vahel, nii, et püüad mõlemale meelejärgi olla.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 14:23; 13.01 20:47; 13.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… väikeste laste pärast peaks juba end tagasi hoidma…

 

Rääkida mehega kodus eelnevalt läbi, et külas sõneleda pole viisakas, misiganes teemadel, juhtub mis juhtub, meeldib või ei meeldi midagi.  Ema juures sama teema – külas lihtsalt ei lastagi ennast nii vabaks,  ei rikuta teiste tuju! Kui ei saa hakkama, jääb koju, käite eraldi.

Ma keelduks sellisest läbikäimisest!

 

Me kõik käime aeg-ajalt nii külas, et kodus pärast auru välja lasta tuleb, klatshida või kiruda, külas seda ei tehta!

Liiga palju erinevaid osapooli ühel üritusel.  Kõik sinu armsad inimesed ei sobi ühte suurde patta kokku!

Mõlemal paistab kerge kontrolliprobleem ja armukadedus sinu osas. Naistel omajutud, muidugi tüütab meest.  Õde tunnetab, et mees on tüütu, ei saa vabaks lasta…sa pole tema päralt, omavahelised asjad jäävad arutamata. Mees jonnib ennekoju, kui õde

Ja pealegi, lastepargis joostakse ju laste järel, niikaua kui nemad soovivad… mees võiks ära kannatada! Õe lapsed peavad siis sinu mehe pärast lastepargist lahkuma?

Kui ma lastepargis näeksin sellist kampa, kus täiskasvanud kisklevad teemadel – tahan äraaa- tahan veeel olla, ma naeraks puruks ????

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 20:57; 14.01 11:02; 14.01 11:30; 14.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… väikeste laste pärast peaks juba end tagasi hoidma…

Teiseks rääkida mehega kodus eelnevalt läbi, et Sina lähed külla ja seal sõneleda pole viisakas, misiganes teemadel, juhtub mis juhtub, meeldib või ei meeldi midagi. Ema juures sama teema – külas lihtsalt ei lastagi ennast nii vabaks, ei rikuta teiste tuju!

Me kõik käime aeg-ajalt nii külas, et kodus pärast auru välja lasta tuleb, klatshida või kiruda, külas seda ei tehta!

Võtaksin mehe kodus enne minekut letti – et saab kaasa kui enesega hakkama saab. Saab ju väljendada, et mõistad teda ja oled alati tema poolel…aga külas ja ERITI laste nähes sõimlemine ei kõlba kuhugile! Ja kui hakkama ei saa, jäägu parem koju.

Keelduksin nii külas käimisest.

Armsa õega saab ka omavahel rääkida, et mees nii pöörane, sina nii mõistlik ????

Kui õde tuleb külla, ja nääklevad, paluks kõigil lõpetada. Pooli valimata… see on kohutav, vahet pole milles probleem, kes on süüdi või kelle pinnal.

Kui keegi aru ei saa, siis käitegi õega ja lastega – naised lastega üritused ja pereüritused eraldi. Saad armsa õegateie suhet arendada ja mehega oma pereüritusi rahulikult teha.

Liiga palju erinevaid osapooli ühte patta panna, ilmselgelt kõigile ei meeldi. Miks üldse käite nii? (Sünnipäevadest saan vaid aru…) ja armukadrsus ka -sul õega oma lähedane suhe…mees vaatab pealt jamehegasuget peab siis õde aktsepteerima – kõik sinu armsad inimesed ei sobi ühte suurde patta kokku!

Mõlemal paistab ka kerge kontrolliprobleem ja armukadedus sinu osas. Naistel omajutud, muidugi tüütab meest. Õde tunnetab, et mees on tüütu, ei saa vabaks lasta…sa pole tema päralt.

Ja pealegi, lastepargis joostakse ju laste järel, niikaua kui nemad soovivad… mees võiks ära kannatada! Õe lapsed peavad siis sinu mehe pärast lastepargist lahkuma? Kui ma lastepargis näeksin sellist kampa, kus täiskasvanud kisklevad teemadel – tahan äraaa- tahan veeel olla, ma naeraks puruks ????.

Kummaline käitumine ka!

Miks järsku mees ainsana süüdi on? Mees on nõme ja ei saa armsast õekesest aru? “Mees on nii pöörane, sina oled nii mõistlik”, miks selline reetmine? Ja miks peaks ta oma õele valetama? Ta õde on samasugune nagu ta mees.

Täiesti uskumatu lähenemine.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 14:23; 13.01 20:47; 13.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur hulk vastajaid on suutnud ennast samastada TA-ga ja näevad nagu TA-gi kahe lähedase inimese vahelist konflikti, kus ei tahaks hea meelega pooli valima hakata. Olen ise olnud konfliktis oma elukaaslase pereliikmega ja ütlen üsna sügava veendumusega, et miski ei lõhu partnerite vahelist suhet rohkem, kui see, et partner konfliktiolukorras ei suuda otsustada, kes parasjagu kellele liiga teeb ja ei reageeri adekvaatselt, vaid üritab ennast konfliktist välja lõigata, või veel hullem, survestab partnerit talle ebameeldivat olukorda ära taluma.

Kellele meeldiks olla situatsioonis, kus partneri pereliige teda kamandab ja partner seda tolereerib? Või kellele meeldiks olla olukorras, kus partner ütleb, et ära tule pereüritusele kaasa, sest sa ei saa mu pereliikmega läbi – ehk sina jääd koju, sest mina ütlen nii. Veel hullem, kui partner kritiseerib sind pidevalt sinu üleastumiste eest aga pererahu huvides oma pereliikmete vastu sinu kaitseks välja ei astu – see võib tunduda ühele poolele poolte mittevalimisena aga teisele poolele vägagi poolte valimisena.

Tuumikpere liikmetega sideme lõhkumine ei käi nii kergelt, kui partneriga, sest sa ei saa valida, kes on su õde. Küll aga saad sa valida, kes on su partner. Seepärast on side partnerite vahel õrnem, kui sugulusside, mis muidugi ei tähenda, et peaks tolereerima oma partneri möödalaskmisi. Ka talle tuleb öelda, kui miski on ebamõistlik aga see ütleja oled sellisel juhul sina, mitte ei lase sa õel mehele otse näkku paugutada, mis sülg suhu toob.

Meie läksime ka lõpuks lahku, sest ma ei ole huvitatud olema suhtes, kus ma oma partneri perekonna juurde ei ole oodatud ei niisama ega perekondlikeks sündmusteks ning mind kamandatakse jalamatina ära kannatama pereliikme kapriise, kellega ma isegi ühe katuse all ei ela. Ma ei tundnud lõpuks, et see oleks võrdne suhe, vaid olin pidevalt mingile režiimile allutatud.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 22:06; 13.01 23:25; 14.01 09:22; 15.01 08:43; 15.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnipere ikka õõnestab suhet kuna see ega too ei meeldi õe-venna-poja-tütre kaaslase juures, siis pea alati see kaaslane ka kaob pildilt. Isegi kui see võtab aastaid, ei pea ühegi inimese närv sellist kohtlemist vastu ja minnakse lahku. Seega kui soovid suhet päästa, hoia õega distantsi. Saa juba eos aru, kuhu õde välja jõuda tahab ja ära lase sel juhtuda. Pole vaja nii tihedalt suhelda ja olukordi tekitada, kus vaidlemiseks läheb. Kui ei kohtu ega suhtle nii tihti, ei saa ka vaielda. Õde elagu oma elu.

Motiiv? Su õde ei salli su meest ja kui mehest lahku läheksid, teab su õde, et tema sinu elust kunagi ei kao, mees aga küll. Õed jäävad ikkagi õdedeks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 12:51; 13.01 23:13; 13.01 23:29; 15.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnipere ikka õõnestab suhet kuna see ega too ei meeldi õe-venna-poja-tütre kaaslase juures, siis pea alati see kaaslane ka kaob pildilt. Isegi kui see võtab aastaid, ei pea ühegi inimese närv sellist kohtlemist vastu ja minnakse lahku. Seega kui soovid suhet päästa, hoia õega distantsi. Saa juba eos aru, kuhu õde välja jõuda tahab ja ära lase sel juhtuda. Pole vaja nii tihedalt suhelda ja olukordi tekitada, kus vaidlemiseks läheb. Kui ei kohtu ega suhtle nii tihti, ei saa ka vaielda. Õde elagu oma elu.

Mina nii mustades toonides vaatamata oma kehvale kogemusele asju siiski ei näe. Üsna vähe on tegelikult neid pereliikmeid, kes sihipäraselt tegutsevad selleks, et nende laps-õde-vend oma partnerist lahku ajada. Läbi selle tahaksid nad ju sisuliselt ka oma pereliikmele halba ja üldjuhul pole see eesmärk nii pahatahtlik. Pigem kiputakse autopiloodil töötama oma peremudeli sisseharjunud mustrite järgi ja kui perekonnaga liitub uus inimene, kelle maailmavaade ja harjumused-käitumismustrid on teistsugused, siis ei anta endale aru, et rollid tuleb ringi mängida ja arvestada kõigi osapooltega, vaid võetaksegi seisukoht “meid on rohkem, meie reeglid”. Uustulijast minnakse sisuliselt teerulliga üle ja imestatakse veel, et miks teine tõrges on. Aga tõrksaks muutumine sellises situatsioonis on kõigest inimlik reaktsioon.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 22:06; 13.01 23:25; 14.01 09:22; 15.01 08:43; 15.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnipere ikka õõnestab suhet kuna see ega too ei meeldi õe-venna-poja-tütre kaaslase juures, siis pea alati see kaaslane ka kaob pildilt. Isegi kui see võtab aastaid, ei pea ühegi inimese närv sellist kohtlemist vastu ja minnakse lahku. Seega kui soovid suhet päästa, hoia õega distantsi. Saa juba eos aru, kuhu õde välja jõuda tahab ja ära lase sel juhtuda. Pole vaja nii tihedalt suhelda ja olukordi tekitada, kus vaidlemiseks läheb. Kui ei kohtu ega suhtle nii tihti, ei saa ka vaielda. Õde elagu oma elu.

Mina nii mustades toonides vaatamata oma kehvale kogemusele asju siiski ei näe. Üsna vähe on tegelikult neid pereliikmeid, kes sihipäraselt tegutsevad selleks, et nende laps-õde-vend oma partnerist lahku ajada. Läbi selle tahaksid nad ju sisuliselt ka oma pereliikmele halba ja üldjuhul pole see eesmärk nii pahatahtlik. Pigem kiputakse autopiloodil töötama oma peremudeli sisseharjunud mustrite järgi ja kui perekonnaga liitub uus inimene, kelle maailmavaade ja harjumused-käitumismustrid on teistsugused, siis ei anta endale aru, et rollid tuleb ringi mängida ja arvestada kõigi osapooltega, vaid võetaksegi seisukoht “meid on rohkem, meie reeglid”. Uustulijast minnakse sisuliselt teerulliga üle ja imestatakse veel, et miks teine tõrges on. Aga tõrksaks muutumine sellises situatsioonis on kõigest inimlik reaktsioon.

Nad ei taha halba, vaid head. Nad on oma arust heategijad, kes soovivad pereliikmele paremat (nende silmis) kaaslast. Ainult, et nende ideaalid on nii ebanormaalsed, et võimatu on leida kedagi, kellega NEMAD rahul oleksid ja keda nende pereliige ka tahaks. Kes NEILE sobiks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 12:51; 13.01 23:13; 13.01 23:29; 15.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on üldse veider, et mees mängutuppa kaasa veetakse, minu mees tahaks sealt juba 10 minuti pärast lahkuda. Sellisesse kohta, kus mehel on ilmselgelt igav, ei ole teda üldse mõtet vedada.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.01 17:23; 14.01 07:19; 14.01 07:23; 14.01 13:58; 15.01 07:20; 15.01 11:02; 16.01 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või kellele meeldiks olla olukorras, kus partner ütleb, et ära tule pereüritusele kaasa, sest sa ei saa mu pereliikmega läbi

Ma arvan, et siin sa mõtled nagu naine, nagu oleks pereüritus mingi tohutult meeldiv asi. Enamus mehi kannatab need ämma- äia külastused ja mängutoa külastused hambad ristis ära, aga arvata, et nad naudivad neid üritusi on küll naiivne. Võibolla mõni üksik naudib, enamasti aga oleksid nad õnnelikud, kui neid alati kaasa ei veetaks.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.01 17:23; 14.01 07:19; 14.01 07:23; 14.01 13:58; 15.01 07:20; 15.01 11:02; 16.01 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või kellele meeldiks olla olukorras, kus partner ütleb, et ära tule pereüritusele kaasa, sest sa ei saa mu pereliikmega läbi

Ma arvan, et siin sa mõtled nagu naine, nagu oleks pereüritus mingi tohutult meeldiv asi. Enamus mehi kannatab need ämma- äia külastused ja mängutoa külastused hambad ristis ära, aga arvata, et nad naudivad neid üritusi on küll naiivne. Võibolla mõni üksik naudib, enamasti aga oleksid nad õnnelikud, kui neid alati kaasa ei veetaks.

Usun, et sul on selles osas õigus, et mehele ei ole ämma sünnipäeval käimine või mängutoas istumine teab, mis meelistegevus. Minu mõte ei seisnenud mitte selles, et kellelegi mingi tegevus meeldib ja siis tal takistatakse seda teha. Minu mõte seisnes selles, et üks suhtepool hakkab teisele dikteerima, kuidas peab ja valikuvõimalust ei jäeta ehk “löö jalg maha ja ära võta meest kaasa”. Selle äratalumisega on meestel kehvemad lood, kui naistel ja normaalses suhtes võiks niikuinii eeldada, et mees-naine arutavad selle küsimuse läbi ja teevad mingi konsensusliku otsuse, mitte ei hakka üks teise üle kubjast mängima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 22:06; 13.01 23:25; 14.01 09:22; 15.01 08:43; 15.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sama asi oma sugulasega, mu mees ei kannata absoluutselt teda aga kuna mul on sugulasi nii vähe, siis tahan ikkagi suhelda, et meie lapsed tulevikus võõrad poleks omavahel. Asi ongi nii lahendatud, et mees meie üritustest osa ei võta ja kui meil ollakse külas, siis mees ” toimetab” kogu aeg kuskil mujal tubades ja ongi kõik. Mina olen oma mehele selgeks teinud, et kui talle ei meeldi, siis ta ei pea vägisi millestki osa võtma. Sugulane pole aru saanud küll, et miks kunagi meest pole, ikka kutsub aga leian vabandused ja elu läheb edasi.

Aga teemaalgatajale, ega inimesed ei muutu. Sa võid neile selgeks teha, et nad peavad ise omavahel hakkama saama ja sina ei sekku aga ega see ei toimi. Teinekord aitab kavalus, nt seal mängutoas, kui sina oleksid läinud oma õele ütlema et kõik, sa väsinud ja nüüd te lähete ära, siis oleks õde sellega arvatavasti leppinud, võib olla veidi pahur olnud aga oleks kõik olnud. Aga õde ärritab see, et sinu mees otsustas, et tema tahab koju minna ja vat see ajas õe vihaseks. Ja seal külas nende klappidega, kui TA oleks keset tüli kõva häälega öelnud, et järgmine kord kõik jälgivad kuhu oma asjad jätavad ja siis ei saa enam 2 aastased neid kallihinnalisi asju kätte. Ühesõnaga sekkuma peaks minu meelest kohe, enne kui tüli suureks paisub ja näost punaseks minnakse. Sest ilmselge on, et need kaks inimest ei oska ennast ise reguleerida. Nagu ka 2 aastased.

 

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Kustutatud