Esileht Pereelu ja suhted Õde tipsutab iga päev

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 120 )

Teema: Õde tipsutab iga päev

Postitas:

Noor pereema on, 31-aastane. Väikesed lapsed, tubli ja töökas mees, väga ilus ja uhke kodu, raha on, välimust ka. Tal on alati hästi suur sõprusringkond olnud, tema juures on eriti suviti kõikvõimalikud istumised jne.
Viimased aastad aga olen hakanud nägema, et õde on nagu näost ära jäänud kuidagi. Varem ta ta jõi siis kui oli sünnipäev vms aga nüüd ta tipsutab juba pikka aega iga päev. Vein, šampus, mingi kokteil. Ja kui purju joob siis ta muutub väga sageli ka riiukukeks ja mälu hakib tal ka siis üsna kõvasti.
Üritasin uurida, et mis on igapäevase alkoholi tarvitamise põhjus ja ta ütles, et talle nii hullult maitseb veini maitse, et ta lausa peab seda tarbima.
On ta teel alkoholistiks saamise poole?

+16
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 22:38; 29.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei aita muud, kui dr.Liiv ja Wismar. Keegi sugulastest võiks õe autoga sinna viia. Kahe nädalaga teevad sealsed meedikud imet ja õde väljub Wismarist “uue inimesena”.

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 22:46; 29.08 12:08; 29.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see küsimus siis nüüd õieti on? Et kas alkohoolik on teel alkoholismi poole? Ei, ta on juba kohal.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei aita muud, kui dr.Liiv ja Wismar. Keegi sugulastest võiks õe autoga sinna viia. Kahe nädalaga teevad sealsed meedikud imet ja õde väljub Wismarist “uue inimesena”.

Milles see ime seisneb ja mis vahenditega seda imet sooritatakse?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba.

Mis põhjusel sa arvad, et see on liba?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see küsimus siis nüüd õieti on? Et kas alkohoolik on teel alkoholismi poole? Ei, ta on juba kohal.

kui piiratud. lähed ka lõuna-eurooplasi diagnoosima, kes lõuna- ja õhtusöökide kõrvale mõne klaasi võtavad? elu on nautimiseks, mitte kellegi kolmanda arvamuste järgi enda piiramiseks. eestis tembeldatakse kõik kohe alkohoolikuks, kultuurselt juua ei osata, ikka käpp maha, kui kullipilguga diagnoosijatest eemale saab.

+15
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 08:42; 29.08 09:19; 29.08 09:32; 01.09 13:20; 01.09 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noor pereema on, 31-aastane. Väikesed lapsed, tubli ja töökas mees, väga ilus ja uhke kodu, raha on, välimust ka.

Kas mees on oma valitud naisega rahul ja teda ei häiri?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja naa. Ta võib ka alkoholi liigtarvitaja lihtsalt olla. Kas on sõltlane, tuleb välja siis, kui peaks pause tegema. Et kas ilma olla suudab ja kui pikalt. Kas ilma olles mõtted keerlevad “veini maitse” ümber või mitte.

Olen kuulnud ka suitsetajaid ütlemas, et oh, mulle suitsetamine lihtsalt meeldib ja tegelikult piisab mul tahta ja hommepäev ma ei suitseta. Aga kui päriselt peaks päeva suitsuta olema, siis tuleb välja, et mitte sugugi ei ole tal puudus suitsu maitsest, vaid nikotiinist veres.

Kui mälu hakib ja välimusele mõjub, peaks õde igal juhul oma tarbimise üle vaatama, sest ilmselt on alkohol mõjumas ta tervisele.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see küsimus siis nüüd õieti on? Et kas alkohoolik on teel alkoholismi poole? Ei, ta on juba kohal.

kui piiratud. lähed ka lõuna-eurooplasi diagnoosima, kes lõuna- ja õhtusöökide kõrvale mõne klaasi võtavad? elu on nautimiseks, mitte kellegi kolmanda arvamuste järgi enda piiramiseks. eestis tembeldatakse kõik kohe alkohoolikuks, kultuurselt juua ei osata, ikka käpp maha, kui kullipilguga diagnoosijatest eemale saab.

Vabanda, aga piiratud oled sa ise. Sa ikka postituse läbi lugesid või oled klassikaline ainultpealkirjalugeja? Kui inimesel mälu hakib, alkohol teda riiukukeks muudab ning ta näost ära on, siis EI ole tegu enam elu nautimise ega kultuurse joomisega, vaid alkoholismiga. Ja nii oleks see ka lõuna-eurooplaste puhul.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see küsimus siis nüüd õieti on? Et kas alkohoolik on teel alkoholismi poole? Ei, ta on juba kohal.

kui piiratud. lähed ka lõuna-eurooplasi diagnoosima, kes lõuna- ja õhtusöökide kõrvale mõne klaasi võtavad? elu on nautimiseks, mitte kellegi kolmanda arvamuste järgi enda piiramiseks. eestis tembeldatakse kõik kohe alkohoolikuks, kultuurselt juua ei osata, ikka käpp maha, kui kullipilguga diagnoosijatest eemale saab.

Vabanda, aga piiratud oled sa ise. Sa ikka postituse läbi lugesid või oled klassikaline ainultpealkirjalugeja? Kui inimesel mälu hakib, alkohol teda riiukukeks muudab ning ta näost ära on, siis EI ole tegu enam elu nautimise ega kultuurse joomisega, vaid alkoholismiga. Ja nii oleks see ka lõuna-eurooplaste puhul.

Lugesin muidugi. Iga päev käib mälu ära? Vaevalt. Tipsutamine tähendab midagi muud kui lausjoomine. See, kui mõni päev on joodud rohkem mõne peo tõttu, ei tähenda, et iga jumala päev käib mälu ära. Mina ei kutsuks selliseid lonksulugejaid küllagi enam. Ussitagu omaette ja kirjutagu omaenda pere lugusid internetti.

+9
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 08:42; 29.08 09:19; 29.08 09:32; 01.09 13:20; 01.09 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kutsuks selliseid lonksulugejaid küllagi enam. Ussitagu omaette ja kirjutagu omaenda pere lugusid internetti.

No ju on sulle tuttav probleem, et lollid sõbrad ja sugulased arvavad, et sa liiga palju tarbid, aga sulle ju lihtsalt maitseb natuke 😀
Aga edu. Mina pole ka mingi vähene alkoholitarbija, aga ma vähemalt ei aja nii lolli juttu, justkui iga päev joomine poleks probleem, kui sellega kaasnevad häired, mida kaaslased märkavad. Sõbrad ja tuttavad on su peegel, rumal oled, kui arvad, et peegel moonutab.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kutsuks selliseid lonksulugejaid küllagi enam. Ussitagu omaette ja kirjutagu omaenda pere lugusid internetti.

No ju on sulle tuttav probleem, et lollid sõbrad ja sugulased arvavad, et sa liiga palju tarbid, aga sulle ju lihtsalt maitseb natuke ????

Aga edu. Mina pole ka mingi vähene alkoholitarbija, aga ma vähemalt ei aja nii lolli juttu, justkui iga päev joomine poleks probleem, kui sellega kaasnevad häired, mida kaaslased märkavad. Sõbrad ja tuttavad on su peegel, rumal oled, kui arvad, et peegel moonutab.

Kui argumendid otsa saavad, siis asud mind diagnoosima? Näitab sinust rohkem nii mõndagi.

Kuidas teemaalgataja teab, et õde iga päev joob? Kas ta elab õega koos, et saab tema lonkse lugeda või diagnoosib st lahmib distantsilt?

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 08:42; 29.08 09:19; 29.08 09:32; 01.09 13:20; 01.09 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta joob veini sellepärast, et maitseb ja teistmoodi ei suuda olla, siis ta juba ongi alkohoolik.

Eks ta peab nüüd ise selle soovini jõudma, et sellest välja tulla.

Ka mina olen umbes 30-aastaselt läbi teinud sarnase eluperioodi, et iga päev pudel veini (kaks aastat), aga lõpuks hakkas ikka hullult närvidele käima ja jätsin järele. Nüüd ikka joon ka, aga mitte iga päev pudel veini. Nüüd väljas olles pigem väldin alkoholi ja kodus kui võtan, siis piirdun 1-2 pokaaliga ja ei joo iga päev. Mõnel nädalal tipsutan mitu korda nädalas, siis on jälle 2-3 nädalat vahe kui üldse ei joo. “Tipsutamiseks” ma nimetan seda, et võtangi max 2 pokaali veini või siis max 2 0,33 mõõdus õlut/siidrit. Väga jälgin seda, et ei läheks rohkemaks, sest ma ei taha samasse auku uuesti sattuda. Aga väike vine mõnikord päeva lõpus – see meeldib.

Sellele eelnevalt mul oli 3 aastane periood, kui ma olin üldse täiesti karske (kui võtsin, siis alkiholivaba versiooni). Alkovaba vein on küll kõige mõttetum asi 😀 Alkovaba siider aga on täitsa maitsev.

Ma arvan, et ega ta teistmoodi ei saagi kui et peab täielikult alkoholist mõneks ajaks loobuma, et oleks puhas restart. Ja siis ka ei ole kindel, et kui uuesti võtab, siis sama reha otsa ei astu, mõni peabki jääma täieliku karskuse juurde, sest nii kui uuesti joob, siis ei saa enam pidama.

AGA see esmane soov joomist vähendada peab tulema tema enda poolt.

P.S. suitsetaja ma olin ka, suitsetamise mahajätmine läks palju kergemalt ja siis päevapealt. Suitsetama uuesti ei ole hakanud, mõnikord peosituatsioonis olen poovinud pool sigaretti, aga ei meeldi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 09:41; 29.08 18:31; 05.09 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju suhtlen temaga iga päev ja kui 6x nädalas sotsiaalmeedias on pilt veini-, šampuse- vòi koksiklaasist üleval siis kuidas ei tea.
Talle lähebki vein ja šampus iga kell peale. Raseduse ajal jõi alkovabat veini.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 22:38; 29.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui argumendid otsa saavad, siis asud mind diagnoosima? Näitab sinust rohkem nii mõndagi.

Siin pole ju midagi diagnoosida, fakt vaatab otsa. Kui inimesel on pime viha nende vastu, kes teiste alkoholitarbimise kohta tähelepanekuid teevad, siis peab tal olema ju ometi vastav isiklik kogemus. Pime raev ei teki tühja koha peale.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei ei ole näost ära jäänud? Et kui võtad kõrvale nt 5 aastat taguse pildi, siis ikka täpselt sama?

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole enam tipsutamine vaid lausjoomine.

Olen ise paranev alkohoolik.

Kui õde riiakas on, väldi suhtlemist. Peadki otse välja ütlema(kainel momendil), et ei soovi temaga suhelda siis, kui ta joonud on.
Ega sina teda aidata saagi muudmoodi. Ilmselgelt ta ise veel ei tunnista oma alkoholismi.
Selleks võib kuluda aastaid. Mul küll läks kaua, et lõpuks sain probleemi tõsidusest aru. Lähedased said juba ammu varem aru. Aga ega ma kuulanud.
Jah, ka mulle meeldib veini maitse(lõpuks kõik mis on kraadiga) ja see “meeldiv” sumin ja rahulolu/tuimus.
Olen sama vana kui su õde.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 29.08 12:14; 30.08 12:23; 05.09 19:22; 06.09 12:36; 06.09 14:28; 06.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebaõiglane, aga inimeste organismid taluvad alkoholi erinevalt. Olen ise ka veinijooja, aga julgen öelda, et talun hästi. Alkohol ei mõju mulle halvasti, et muutuksin teistele inimestele häirivaks. Eks mulgi on vahel hommikune peavalu, kuigi olen aastatega õppinud oma piire tunnetama ja seda juhtub nüüd paar korda aastas. Õnneks ka need, kes on lähemad sõbrad, kellega koos aega veedame, taluvad alkoholi samuti hästi. Keegi ei muutu kurjaks; keegi ei vaju ära, et teda peaks magama talutama; keegi ei hakka võõrastele meestele või naistele külge lööma. Juuakse u 1,5 pdl veini nina peale ja minnakse enamvähem sirge jalaga takso peale.
Minu meelest ongi jama siis, kui inimene lihtsalt ei talu alkoholi, vaid hakkab selle mõjul lollusi tegema. TA õe puhul mulle on kõige suurem ohumärk, et muutub riiakaks. Järelikult ta ei talu alkoholi, muutub selle toimel ebameeldivaks. Eks see ajapikku hakkab häirima ka teisi peale tema õe ehk TA.
Mul oli üks töökaaslane, kellega väga hästi klappisime ja jutt jooksis. Hea meelega oleks temaga suhelnud ka rohkem, kui ühised lõunalkäigud ja tööjutud. Aga ta ei talunud alkoholi üldse, aga vein maitses küll. Kui ta jõi, muutus füüsiliselt pealetükkivaks, ka naistele. Mitte seksuaalselt, aga kippus kallistama, tahtis koos tantsida. Keha oli ka pehme ja tüüpiline tema puhul oli, et kargas laua tagant üles, et teisele poole lauda mind kallistama tulla, aga kukkus poolel teel laua vastu pikali. Sai ise haiget, nõud läksid ümber ja katki, vein voolas. Kahjuks pärast mõnda ühist pidu katkestasin temaga töövälise suhtlemise.
Juua saavad ainult need, kelle käitumist alkohol ei mõjuta. Teised, kuigi nad ei tarvitse koguseliselt rohkem alkoholi tarvitada kui esimesed, ei tohiks üldse juua. Kahjuks ka keegi neist ei saa pärast kahe pokaali veini ära joomist enam aru, miks nad ei tohiks edasi juua? Enne pidu võivad olla täiesti nõus sellega, et jah, vein paneb mind rumalasti käituma, ma üle kahe pokaali juua ei tohi. Aga kui need kaks pokaali joodud, siis on juba jutt, et mismõttes ma ei tohi edasi juua? Solvama tuled mind, sa pole enam mu sõber, olen täiskasvanud inimene, tean, mis teen! Vala aga juurde, hõkk!

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 11:11; 30.08 17:31; 13.09 22:23; 15.09 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi tarbimine toob rumaluse tõepoolest halastamatult esile, targad lihtsalt oskavad tarbida ja tunnevad oma piire. Väga hea indikaator. Ma ei viitsi nende inimestega, kes juua ei oska, suhelda ka siis, kui nad kained on.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3526697:
Siin ei aita muud, kui dr.Liiv ja Wismar. Keegi sugulastest võiks õe autoga sinna viia. Kahe nädalaga teevad sealsed meedikud imet ja õde väljub Wismarist “uue inimesena”.

Milles see ime seisneb ja mis vahenditega seda imet sooritatakse?

Ma peensusi ei tea, aga Mihkel Raud oma raamatus kirjeldab täpsemalt, mida Wismaris tehakse.
Su õde on alkohoolik, aga ta ei tunnista seda endale. Nagu alkohoolikud ikka. Kui su õde täna midagi kardinaalset ette ei võta, siis 10 aasta pärast on tal maks läbi ja 20 aasta pärast on ta invaliid või halvemal juhul juba teises ilmas.
Aga iga inimese enda valik, kuidas elada.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 22:46; 29.08 12:08; 29.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei aita muud, kui dr.Liiv ja Wismar. Keegi sugulastest võiks õe autoga sinna viia. Kahe nädalaga teevad sealsed meedikud imet ja õde väljub Wismarist “uue inimesena”.

Mu ema on seal käinud aga kahjuks temaga küll mingit imet ei juhtunud. Samal õhtul kui välja sai, jalutas rahumeeli uuesti alkopoodi ????.
Peale seal käiku läks asi isegi halvemuse poole.

Inimene ikka ise peab ka abi tahtma ja sellest deemonist vabanemisele kaasa aitama.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 29.08 12:14; 30.08 12:23; 05.09 19:22; 06.09 12:36; 06.09 14:28; 06.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samal õhtul kui välja sai, jalutas rahumeeli uuesti alkopoodi

Kui inimene kohe üldse ei taha vabaneda alkoholi sõltuvusest, siis loomulikud arstid imet ei tee. Mõnele inimesele mõjub surmahirm ainult ja siis jäetakse joomine maha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 22:46; 29.08 12:08; 29.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paari sõbraga sai teist sõpra filmitud, kui ta peaaegu psühoosis oli. Kui ta seda ise nägi…paariks kuuks puges peitu, sest tal häbi. See polnud ilus film temast. Jättis joomise suht päevapealt.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 12:53; 30.08 10:11; 30.08 18:07; 31.08 18:23; 31.08 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritasin uurida, et mis on igapäevase alkoholi tarvitamise põhjus ja ta ütles, et talle nii hullult maitseb veini maitse, et ta lausa peab seda tarbima.
On ta teel alkoholistiks saamise poole?

“Hullult” ei maitse mitte ühelegi inimesele mitte ükski alkoholi sisaldav jook. Ta lihtsalt valetab sulle ja eitab probleemi.

Tean, sest olen ise alkohoolik.
Õlu ja vein on mõlemad üsna vastiku maitsega, viinast ei räägigi, see ajab ju lausa oksele, mingid liköörid nagu Baileys näiteks on oma alkomaitsed pehmendanud, aga maitsvad nad pole ikka. Absolut viin, sama teema, aga lõppkokkuvõttes ikkagi väga vastik.

Maitsvad joogid on ka alkohoolikule, endiselt, teatud teed, puhas vesi muidugi, vahel ka isegi coca cola vms limonaad.
Januga. Fantat jõin ükspäev klaaspudelist, see oli kah päris hea.
Alko ei ole mitte kunagi maitsev.
AGA ma joon, sest ta teeb purju. Ja see on ka ainus põhjus, miks ma joon.

Liiv ja Wismar on aitajate nimekirjas üks viimaseid.
Eesotsas on: inimene ise, siis teine taas inimene ise, kolmas mingid tabletid, mis alko mõju ajus muudavad (ja mida Eestis ega kuskil väga müüa ei taheta, sest siis sa saad terveks ja enam ei toida alkoaktsiisiga riiki (+ Liivi ja Wismarit!) ja neljas taas inimene ise.

Kui TA õde räägib, et “talle maitseb”, siis järelikult on esimene, teine ja neljas komponent terveks saamisel puudu ja siis ei saagi.
Tuleb oodata senikaua, kui ta lõpuks tunnistab, et tema puhul on tegu alkohoolikuga.
Kas siis on tema organid veel terved, sõltub geenidest ja juhusest. (= jumalast)
Enamusel siiski enam pole.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 14:18; 30.08 12:44; 31.08 13:12; 02.09 08:17; 02.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge see, et õde ei joo mitte sellepärast, et talle hullult maitseb. Joob ikka sellepärast, et sarv soojaks saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei saa aidata isegi dr.Liiv mitte. Olen ise selle tee läbi käinud – psühholoogid/psühhiaatrid, Wismari, blokaadid, tabletid … ei midagi. Ühel päeval käis täiesti ootamatult mingi klõps peas ja lõpetasin joomise päevapealt – nüüd juba 2 aastat 100% kaine ja isu alko järgi ei ole. Niiet ainult ise saab ennast aidata ja see peab kuskilt seest tulema mitte hambad ristis *nüüd lõpetan*.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritasin uurida, et mis on igapäevase alkoholi tarvitamise põhjus ja ta ütles, et talle nii hullult maitseb veini maitse, et ta lausa peab seda tarbima.

On ta teel alkoholistiks saamise poole?

“Hullult” ei maitse mitte ühelegi inimesele mitte ükski alkoholi sisaldav jook. Ta lihtsalt valetab sulle ja eitab probleemi.

Tean, sest olen ise alkohoolik.

Õlu ja vein on mõlemad üsna vastiku maitsega, viinast ei räägigi, see ajab ju lausa oksele, mingid liköörid nagu Baileys näiteks on oma alkomaitsed pehmendanud, aga maitsvad nad pole ikka. Absolut viin, sama teema, aga lõppkokkuvõttes ikkagi väga vastik.

Maitsvad joogid on ka alkohoolikule, endiselt, teatud teed, puhas vesi muidugi, vahel ka isegi coca cola vms limonaad.

Januga. Fantat jõin ükspäev klaaspudelist, see oli kah päris hea.

Alko ei ole mitte kunagi maitsev.

AGA ma joon, sest ta teeb purju. Ja see on ka ainus põhjus, miks ma joon.

Liiv ja Wismar on aitajate nimekirjas üks viimaseid.

Eesotsas on: inimene ise, siis teine taas inimene ise, kolmas mingid tabletid, mis alko mõju ajus muudavad (ja mida Eestis ega kuskil väga müüa ei taheta, sest siis sa saad terveks ja enam ei toida alkoaktsiisiga riiki (+ Liivi ja Wismarit!) ja neljas taas inimene ise.

Kui TA õde räägib, et “talle maitseb”, siis järelikult on esimene, teine ja neljas komponent terveks saamisel puudu ja siis ei saagi.

Tuleb oodata senikaua, kui ta lõpuks tunnistab, et tema puhul on tegu alkohoolikuga.

Kas siis on tema organid veel terved, sõltub geenidest ja juhusest. (= jumalast)

Enamusel siiski enam pole.

See on niiiiii rumal kommentaar, et imestan, et seal nii mitu + pandud on. Mulle ei maitse absoluutselt maks või seened, kas ma saan siis väita, et on võimatu, et nii rõvedad asjad ühelegi inimesele maitsevad võiksid tunduda.
Veini/konjaki ja kindlasti ka muude jookide joomise ümber on ju nii tohutu kultuur ja inimesed ostavad ka ju väga kalleid pudeleid ja seda just nimelt maitse pärast. Jah, igapäevane jooja tõenäoliselt ostab odavama sordi ja ainult sumina pärast aga mitte kuidagi ei saa väita, et mitte keegi ei joo neid maitse pärast. Just maitse pärast ja vahel harva normaalne inimene neid joobki, naudib maitset, selle nüansse, aroome jne.
See on muidugi tore, et endine alkohoolik kõigi inimeste maitse eest sõna võtab aga katsu ikka oma maitsemeelte eest rääkimisega piirduda 🙂

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 18:04; 30.08 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Hullult” ei maitse mitte ühelegi inimesele mitte ükski alkoholi sisaldav jook. Ta lihtsalt valetab sulle ja eitab probleemi.

No ikka maitseb küll. Ma ei tea, mis veidrat solki sa jood, et saad väita, et ei õlu ega vein kohe kindlasti mitte mingil juhul ei maitse, aga kui seda on sinu kaine olemiseks vaja, siis seda võid ju endale sisendada.

Maitsvaid alkohoolseid jooke on küll ja kuhjaga, nii õlle, veini kui ka muude jookide seas. Viin on paljude kokteilide komponent, ega seda ei peagi haljalt sisse kallama. Konjak, calvados jms võivad samuti väga mõnusad olla. Selleks, et maitseelamust saada ja seda nautida, peaks neid jooke tarbima siiski väheses koguses, a la pits konjakit või üks Margarita.

Mina võtsin endale võrdluseks selle, et ma ei söö mitte kunagi liiga palju. Ma ei suuda üle süüa. Kooki söön väga harva ja siis korraga ühe tüki, ühtlasi valin hoolega, et oleks ikka selline kook, mis maitseb. Nüüd ongi alkoholiga sama. Ega mingit suvalist pakiveini ikka ei osta küll (vanasti sai ka seda joodud).

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 09:41; 29.08 18:31; 05.09 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et maitseelamust saada ja seda nautida, peaks neid jooke tarbima siiski väheses koguses, a la pits konjakit või üks Margarita.

Mulle maitseb maasika margarita. Mulle maitseb ka mojito. Aga kas ma tellin neid kunagi alkoholivabadena? Ei. Võib-olla siis, kui need maksaks sama palju kui vesi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei ei ole näost ära jäänud? Et kui võtad kõrvale nt 5 aastat taguse pildi, siis ikka täpselt sama?

Ma arvan, et teemaalgataja pidas silmas midagi muud. Loomulikult ei ole ma 50-aastasena samasugune nagu 20-aastasena, aga hea näen välja sellegipoolest (ma ei mõtle ilu, vaid rahulolev, puhanud, rõõmus).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.08 22:19; 30.08 08:37; 30.08 08:58; 30.08 09:47; 30.08 10:27; 30.08 17:21; 30.08 20:51; 30.08 20:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 120 )


Esileht Pereelu ja suhted Õde tipsutab iga päev