Esileht Pereelu ja suhted Õde tipsutab iga päev

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 120 )

Teema: Õde tipsutab iga päev

Postitas:

Ma ei saa aru sellest vajadusest inimestele silte külge kleepida. “Alkohoolik” ja “paks” tunduvad siin kõige populaarsemad kategooriad. Aga kui on suur vajadus ja kellegi elu sellest paremaks muutub, siis RHK 10 on internetis vabalt kättesaadav, sealt võib kontrollida, kas lähedasel on kliinilised sõltuvushäire tunnused või mitte (F10).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest vajadusest inimestele silte külge kleepida. “Alkohoolik” ja “paks” tunduvad siin kõige populaarsemad kategooriad.

Aijaaa, moodne silditeoreetik. “Alkohoolik” ja “paks” on samavõrd sildid kui “mees” või “naine”, “must” või “valge”, “noor” või “vana”, eksole. Proovime ikka ilusti rääkida, ilma siltideta – räägime lihtsalt kõigist ja kõigest ühtmoodi … Poolte sõnade mõte keeles varsti kaob, kui nende kasutamist (ja objektiivselt põhjendatud kasutamist! mitte solvamise või laimu eesmärgil kasutamist) sildistamiseks nimetatakse.
Mina ise olen nii paks kui ka alkohoolik, jeerum küll, kas ma ikka iseenda kohta tohin neid sõnu kasutada? Mul ei ole probleemi faktide nimetamisega. Miks teil on?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis veini joob?
Punast = Las tipsutab!
Valget = Saada ravile see haige värd!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see küsimus siis nüüd õieti on? Et kas alkohoolik on teel alkoholismi poole? Ei, ta on juba kohal.

Sinu kommentaarini lugesin, rohkem ei viitsinud. Ilmselt öeldakse seda juba teistes postitustes välja, et perekooli kägu ei tunnista viimase lonksuni, et ta on alkohoolik. Temake ju ainult “limpsib” (milline vastik sõna inimese kohta!) veinikest/kokteilikest ja väga väljapeetult/intelligentselt ning mitte keegi ei saavat arugi, et ta joob.
Joodikuks, alkohoolikuks või sõltlaseks ei luba ennast nimetada, sest TEMA ju ei ole seda. Alkohoolikud on need poetagused parmud, perekoolikas on enda arust kümme levelit kõrgemal, sest tal on kast (kodu) ümber ja mingi perelaadne ka soetatud.

Mitte mingil juhul tema perest ka keegi ei kannata, sest keegi ei saavatki ju aru, et kägu joob.
Ka välimus pole absoluutselt muutunud, vaat’ et lausa kaunimaks läinud (loe: ennast joonud).
Ühesõnaga käo eitamisfaas on igavene.

Lood “mul üks tuttav (õde) joob” on ju tegelikult teate küll kellest. Jutt peabki olema lähedasest, sest kuidas muidu sa kirjeldad näiteks kolleegi või naabri sõltuvusest nii detailselt, kui loogiliselt võttes ei saa nende elust väga palju teada.

Mis ma ütlen? Lõpeta, enne kui hilja. Enne kui tunned ühel päeval kivistunud moodustist oma paremal küljel ja veendud, et see on haoge maks. Enne kui saad podagra, millega pead eluaeg kusihapet alandavaid tablette sisse sööma ja enne kui su jalad sind enam sõna otseses mõttes ka joomisvabal päeval valude tõttu ei kanna.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 11:52; 05.09 16:15; 07.09 00:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll siin foorumis on palju doktoreid, kes paari lausega kirjeldatu põhjal juba alkohooliku diagnoosi koos kõige juurdekuuluvaga (kivistunud moodustis küljel) ära panevad.

Minu perekonda kuulub üks inimene, kes ravibki ainult alkohoolikuid.
Lühidalt – pidage hoogu oma tõekuulutamisega.

Siin on test, mida tasub enesekontrolliks teha:

https://alkoinfo.ee/et/kas-vahendada/kas-sul-on-probleem/audit-test/

Näiteks testi vastused:
Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam
Sinu sugu: Naine
Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 0-2 (tegin läbi ka 3-4 ühikuga, tulemus sama)
Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? Mitte kordagi

Tulemus:
0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!

Aga perekooli “doktori” diagnoos on sellisel puhul raudselt just selline, mida siin teemas lugeda.
Kas eelpoolnimetatud test valetab? No äkki peaksite siis kohtusse andma selle lehe?

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll siin foorumis on palju doktoreid, kes paari lausega kirjeldatu põhjal juba alkohooliku diagnoosi koos kõige juurdekuuluvaga (kivistunud moodustis küljel) ära panevad.

Minu perekonda kuulub üks inimene, kes ravibki ainult alkohoolikuid.

Lühidalt – pidage hoogu oma tõekuulutamisega.

Siin on test, mida tasub enesekontrolliks teha:

https://alkoinfo.ee/et/kas-vahendada/kas-sul-on-probleem/audit-test/

Näiteks testi vastused:

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam

Sinu sugu: Naine

Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 0-2 (tegin läbi ka 3-4 ühikuga, tulemus sama)

Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? Mitte kordagi

Tulemus:

0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!

Aga perekooli “doktori” diagnoos on sellisel puhul raudselt just selline, mida siin teemas lugeda.

Kas eelpoolnimetatud test valetab? No äkki peaksite siis kohtusse andma selle lehe?

Mina see “doktor” olin ja imestan siiralt, kuidas üks alkohoolik teist kaitseb. Palun, teie tehke oma tervisega mida soovite, normaalne inimene ei laku igapäevaselt. Absoluutsest karsklusest pole keegi rääkinud.

Kirjeldatud sümptomid on paraku tõsi pikaajalise joomise korral. Või tulevad sulle maksatsirroos ja podagra uudisena?
Mingi lehe kohtusse andmine ja kaebamine on sinu idee, mind see leht ei sega.
Aga jätkake, jätkake hoogsalt!

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 11:52; 05.09 16:15; 07.09 00:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testi tulemus “Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid” võib olla “meeldiv”, aga osad räägivadki siin ju seda, et alkoholi 4 või rohkem korda nädalas juua ei ole okei/ei tundu okei. Kui mulle maitseb või, siis ma ei söö seda lihtsalt 4 pakki nädalas, niisama maitse pärast. Tean, et lõunamaal on pisut teised traditsioonid (juuakse vôibolla tõesti tihedamalt midagi õhtusöögi kõrvale), aga seda küll ei tea, kui tihti nad seda teevad…äkki samamoodi vaid reede/laupäev.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 22:49; 31.08 20:57; 05.09 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoinfo.ee lehte haldab Tervise Arengu Instituut.

Kas on põhjust nende poolt jagatavas infos kahelda?

Maksatsirroosi esineb haruharva isegi kõige paadunumatel kõike joovatel pomzidel.
Saa üle.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testi tulemus “Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid” võib olla “meeldiv”, aga osad räägivadki siin ju seda, et alkoholi 4 või rohkem korda nädalas juua ei ole okei/ei tundu okei. Kui mulle maitseb või, siis ma ei söö seda lihtsalt 4 pakki nädalas, niisama maitse pärast. Tean, et lõunamaal on pisut teised traditsioonid (juuakse vôibolla tõesti tihedamalt midagi õhtusöögi kõrvale), aga seda küll ei tea, kui tihti nad seda teevad…äkki samamoodi vaid reede/laupäev.

Üks mu tuttav oli Nizzas haiglas ja suur oli tema üllatus, kui küsiti, kas lõunasöögi kõrvale soovib punast või valget veini.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldatud sümptomid on paraku tõsi pikaajalise joomise korral. Või tulevad sulle maksatsirroos ja podagra uudisena?

Podagra on ühel mu endisel sõbral, aga tema tõesti jõi iga jumala päev pool liitrit viina ja kümme õlut ja niimoodi aastaid järjest. Sisuliselt täiesti kaineks ei saanudki kunagi. Minuteada jätkab samas vaimus.

Teisel sõbral avastati vähk, aga tema polnud iial alkoholi joonud, täiskarsklane ja ei suitsetanud ka. Jookidest eelistas rohelist teed. Mediteeris, budistliku mõttelaadiga. Tema raviti terveks, aga siiski vähk tal oli. Täiesti tervislike eluviisidega inimesel. Nii et haigused võivad sind tabada eluviisidest hoolimata.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 09:41; 29.08 18:31; 05.09 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Podagrat põhjustab ka ülekaalulisus. Ülekaalust ja dieedist räägitakse podagra puhul palju enam kui alkoholist. Kust te võate, et alkohol seda rohkem põhjustab?
Samaks paksud on igati kaitse all, nende terviseriskide kohta ei tohi mingil juhul sõna võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll siin foorumis on palju doktoreid, kes paari lausega kirjeldatu põhjal juba alkohooliku diagnoosi koos kõige juurdekuuluvaga (kivistunud moodustis küljel) ära panevad.

Minu perekonda kuulub üks inimene, kes ravibki ainult alkohoolikuid.

Lühidalt – pidage hoogu oma tõekuulutamisega.

Siin on test, mida tasub enesekontrolliks teha:

https://alkoinfo.ee/et/kas-vahendada/kas-sul-on-probleem/audit-test/

Näiteks testi vastused:

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam

Sinu sugu: Naine

Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 0-2 (tegin läbi ka 3-4 ühikuga, tulemus sama)

Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? Mitte kordagi

Tulemus:

0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!

Aga perekooli “doktori” diagnoos on sellisel puhul raudselt just selline, mida siin teemas lugeda.

Kas eelpoolnimetatud test valetab? No äkki peaksite siis kohtusse andma selle lehe?

See test on täielik enesepettus ju ????????????
Mina, alkohoolikuna tean. Olen isegi seda teinud ja sain ka tulemuse, et jätka samas vaimus ja ära kohuseid suurenda….
Nimelt ma ei tarbinud mitte üldse tihti kanget. Vaid õlut ja veini. Väga harva viina või viskit. Aga ometi sai minust alkohoolik.
Tean ennast alkohoolikuks pidada, sest ma jõin iga päev(7 päeva nädalas) ja praeguseks olen ilma ühegi tilgata olnud 3 nädalat. Vahepeal libastusin ja ikka käsi haaras poes 2 õlut 3-l päeval kaasa.
Täna oli poes väga suur sisemine võitlus, et ma ei roniks alkoleti juurde.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 29.08 12:14; 30.08 12:23; 05.09 19:22; 06.09 12:36; 06.09 14:28; 06.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane: ja milles see väljendus, et sinust alkohoolik sai? Jõid hommikul peale? Ei jõudnud tööle? Palju sa iga päev jõid?
Kas sinu puhul toimis näiteks see, et ostsid koju pudeli veini, jõid ühe või kaks klaasi ja panid veini kappi tagasi? Kas jõid nii, et hommikul oli pohmell?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane: ja milles see väljendus, et sinust alkohoolik sai? Jõid hommikul peale? Ei jõudnud tööle? Palju sa iga päev jõid?

Kas sinu puhul toimis näiteks see, et ostsid koju pudeli veini, jõid ühe või kaks klaasi ja panid veini kappi tagasi? Kas jõid nii, et hommikul oli pohmell?

Ei, ühe või kahe klaasiga ei piirdunud, selles see probleem ongi. Pudel on 0.7L ja sellest ühest pudelist jäi lausa väheks. Õlu läks lisaks.
Jõin senikaua, kuniks lõpuks magama kukkusin.
Nädala sees hommikul peale ei võtnud, sest tööle pidi jõudma aga ütleme, et pooltel päevadel oli hommikul ka pohmakas ja kindlasti ma jääknähud. Jumal tänatud, et juhuslikust puhumisest pääsenud olen. Mõnel hommikul ma usun, et olin alles veidi vintis alles. Töölt alkoholi/pohmaka pärast ei puudunud kunagi.

Nädalavahetusel küll üsna tihti magasin ca 12-13 ja siis hakkasin kohe uuesti vaikselt timmima.
3L veinipaki jõin kusagil 2 päevaga ära.
Igapäevaselt jõin lõpuks juba 8-10 0.3 õlut(5.2%). Võis isegi rohkem olla. Igaljuhul 24 kast oli kahe päevaga(õhtuga) tühi.
Olen väike naisterahvas(53kg ja 160cm) ja sellisest kogusest täitsa piisas.

Iga päev keerles mõte selle juures, et oh saaks see päev läbi ja saaks juba purgi avada.
Vältisin ka söömist ja jõin tühja kõhu peale, sest siis ju hakkab kiiremini sumin pähe.
Esimene asi koju tulles oligi purgi avamine ja see esimene kadus ikka paari suure lonksuga kõrist alla. Nagu limonaadi jooks.
Kui võtsin poest vaid mõistliku nö 3-3 tk, läksin õhtul ikka kas üks või kaks korda uuesti poodi(kodu kõrval) ja leidsin siis katteks nä valeasja, mis otsas on ja poest vaja tuua…
Alkohoolikuks pean ennast seepärast, et kasvõi üks väike lonks ajab hamba verele ja piiri ma pidada ei oska. Ei oska ka kaineid päevi vahele tekitada.
Lõpuks jõin salaja ja peitsin purke. Ja üheks tunnuseks oli ka sisemine häbi, kui ikka ja jälle samas poes käisin ja igapäevaselt õlut lindile ladusin. Müüjad kipuvad samad olema.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 29.08 12:14; 30.08 12:23; 05.09 19:22; 06.09 12:36; 06.09 14:28; 06.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb vais küsimus, kuidas sa selle teisti siis (alkoinfo.ee) läbisid? Mis nipiga said tulemuse, et jätka samas vaimus??

Kui panen sinu vastused testi siis ->>

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam
Sugu : Naine
Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 5-6
Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? kord nädalas (saan aru et see vastus pigem tagasihoidlik)
Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et kui tarvitad alkoholi, ei suutnud sa alkoholi tarvitamist enam peatada? Kord nädalas
Kui sageli on sul viimase aasta jooksul jäänud alkoholi tarvitamise tõttu tegemata midagi, mida sult oodati? Mitte kordagi
Kui sageli oled viimase aasta jooksul vajanud rohke alkoholi tarvitamise järgsel hommikul mõnd alkoholi sisaldavat jooki, et saada üle pohmellist? Harvem kui kord kuus
Kui sageli on sind viimase aasta jooksul vaevanud pärast alkoholi tarvitamist süü- või kahjutunne? Kord nädalas
Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul ei mäletanud sa eelmisel õhtul toimunut? Mitte kordagi
Kas sa ise või keegi teine on saanud sinu alkoholi tarvitamise tõttu vigastada? Ei
Kas mõni sinu lähedane, sõber, arst või keegi muu on olnud mures sinu alkoholi tarvitamise pärast või on soovitanud sul alkoholi tarvitamist vähendada? Ei

Tulemus

16-19 punkti: Alkoholi tarvitamine kahjustab sinu vaimset ja/või füüsilist tervist. Tegu võib olla alkoholitarvitamise häirega. Kaalu tõsiselt alkoholi tarvitamise vähendamist.

NB Kusjuures vastasin pigem konservatiivselt, eksole.

Sa kopeerid enda tarbimist ja jagad hinnanguid endast lähtuvalt, kuigi see tõepoolest ongi ju üle võlli tarbimine. See ei ole võrreldav sellega, kui keegi joob ära pudeli veini jagatuna 7 päeva peale nädalas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb vais küsimus, kuidas sa selle teisti siis (alkoinfo.ee) läbisid? Mis nipiga said tulemuse, et jätka samas vaimus??

Kui panen sinu vastused testi siis ->>

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam

Sugu : Naine

Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 5-6

Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? kord nädalas (saan aru et see vastus pigem tagasihoidlik)

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et kui tarvitad alkoholi, ei suutnud sa alkoholi tarvitamist enam peatada? Kord nädalas

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul jäänud alkoholi tarvitamise tõttu tegemata midagi, mida sult oodati? Mitte kordagi

Kui sageli oled viimase aasta jooksul vajanud rohke alkoholi tarvitamise järgsel hommikul mõnd alkoholi sisaldavat jooki, et saada üle pohmellist? Harvem kui kord kuus

Kui sageli on sind viimase aasta jooksul vaevanud pärast alkoholi tarvitamist süü- või kahjutunne? Kord nädalas

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul ei mäletanud sa eelmisel õhtul toimunut? Mitte kordagi

Kas sa ise või keegi teine on saanud sinu alkoholi tarvitamise tõttu vigastada? Ei

Kas mõni sinu lähedane, sõber, arst või keegi muu on olnud mures sinu alkoholi tarvitamise pärast või on soovitanud sul alkoholi tarvitamist vähendada? Ei

<strong class=”gdbbx-bbcode-bold”>Tulemus

16-19 punkti: Alkoholi tarvitamine kahjustab sinu vaimset ja/või füüsilist tervist. Tegu võib olla alkoholitarvitamise häirega. Kaalu tõsiselt alkoholi tarvitamise vähendamist.

NB Kusjuures vastasin pigem konservatiivselt, eksole.

No loomulikult ma ei vastanud seal testis kõiki asju õigesti. Vähendasin/pisendasin koguseid ja kordi. Seepärast ma ütlesingi, et see test on enesepettus.
See, kes ei tunnista veel oma alkoholismi na probleemi, valetab alati koguseid ja sagedust väiksemaks, et pisendada probleemi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 29.08 12:14; 30.08 12:23; 05.09 19:22; 06.09 12:36; 06.09 14:28; 06.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb vais küsimus, kuidas sa selle teisti siis (alkoinfo.ee) läbisid? Mis nipiga said tulemuse, et jätka samas vaimus??

Kui panen sinu vastused testi siis ->>

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam

Sugu : Naine

Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 5-6

Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? kord nädalas (saan aru et see vastus pigem tagasihoidlik)

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et kui tarvitad alkoholi, ei suutnud sa alkoholi tarvitamist enam peatada? Kord nädalas

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul jäänud alkoholi tarvitamise tõttu tegemata midagi, mida sult oodati? Mitte kordagi

Kui sageli oled viimase aasta jooksul vajanud rohke alkoholi tarvitamise järgsel hommikul mõnd alkoholi sisaldavat jooki, et saada üle pohmellist? Harvem kui kord kuus

Kui sageli on sind viimase aasta jooksul vaevanud pärast alkoholi tarvitamist süü- või kahjutunne? Kord nädalas

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul ei mäletanud sa eelmisel õhtul toimunut? Mitte kordagi

Kas sa ise või keegi teine on saanud sinu alkoholi tarvitamise tõttu vigastada? Ei

Kas mõni sinu lähedane, sõber, arst või keegi muu on olnud mures sinu alkoholi tarvitamise pärast või on soovitanud sul alkoholi tarvitamist vähendada? Ei

<strong class=”gdbbx-bbcode-bold”>Tulemus

16-19 punkti: Alkoholi tarvitamine kahjustab sinu vaimset ja/või füüsilist tervist. Tegu võib olla alkoholitarvitamise häirega. Kaalu tõsiselt alkoholi tarvitamise vähendamist.

NB Kusjuures vastasin pigem konservatiivselt, eksole.

No loomulikult ma ei vastanud seal testis kõiki asju õigesti. Vähendasin/pisendasin koguseid ja kordi. Seepärast ma ütlesingi, et see test on enesepettus.

See, kes ei tunnista veel oma alkoholismi na probleemi, valetab alati koguseid ja sagedust väiksemaks, et pisendada probleemi.

Järelikult see test ikkagi sobib enese testimiseks. Ei sobi valevorstidele.
Endale valetamine on hoopis teine teema.
Mina isikult pigem alati olen enda suhtes karm ja pisut liialdan konservatiivsusega. Kõige suhtes. Kehakaalu, väljanägemise, vaimsete ja materiaalsete võimete jms.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 05.09 14:15; 05.09 17:51; 05.09 19:22; 05.09 20:54; 06.09 14:22; 06.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb vais küsimus, kuidas sa selle teisti siis (alkoinfo.ee) läbisid? Mis nipiga said tulemuse, et jätka samas vaimus??

Kui panen sinu vastused testi siis ->>

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? 4 korda nädalas või enam

Sugu : Naine

Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? 5-6

Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? kord nädalas (saan aru et see vastus pigem tagasihoidlik)

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et kui tarvitad alkoholi, ei suutnud sa alkoholi tarvitamist enam peatada? Kord nädalas

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul jäänud alkoholi tarvitamise tõttu tegemata midagi, mida sult oodati? Mitte kordagi

Kui sageli oled viimase aasta jooksul vajanud rohke alkoholi tarvitamise järgsel hommikul mõnd alkoholi sisaldavat jooki, et saada üle pohmellist? Harvem kui kord kuus

Kui sageli on sind viimase aasta jooksul vaevanud pärast alkoholi tarvitamist süü- või kahjutunne? Kord nädalas

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul ei mäletanud sa eelmisel õhtul toimunut? Mitte kordagi

Kas sa ise või keegi teine on saanud sinu alkoholi tarvitamise tõttu vigastada? Ei

Kas mõni sinu lähedane, sõber, arst või keegi muu on olnud mures sinu alkoholi tarvitamise pärast või on soovitanud sul alkoholi tarvitamist vähendada? Ei

<strong class=”gdbbx-bbcode-bold”>Tulemus

16-19 punkti: Alkoholi tarvitamine kahjustab sinu vaimset ja/või füüsilist tervist. Tegu võib olla alkoholitarvitamise häirega. Kaalu tõsiselt alkoholi tarvitamise vähendamist.

NB Kusjuures vastasin pigem konservatiivselt, eksole.

No loomulikult ma ei vastanud seal testis kõiki asju õigesti. Vähendasin/pisendasin koguseid ja kordi. Seepärast ma ütlesingi, et see test on enesepettus.

See, kes ei tunnista veel oma alkoholismi na probleemi, valetab alati koguseid ja sagedust väiksemaks, et pisendada probleemi.

Järelikult see test ikkagi sobib enese testimiseks. Ei sobi valevorstidele.

Endale valetamine on hoopis teine teema.

Mina isikult pigem alati olen enda suhtes karm ja pisut liialdan konservatiivsusega. Kõige suhtes. Kehakaalu, väljanägemise, vaimsete ja materiaalsete võimete jms.

Oh, no mis ma ikka vaidlen. Ilmselgelt sina ei tea, mis tunne on olla alkohoolik või sellele kalduv.
Iga sõltlane(olgu selleks siis söök, suits, alkohol, nakootikumid, shoppamine jne) valetab eelkõige esialgu endale. Loomulikult ka teistele, et endale valetamist/eitamist õigustada.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.08 10:21; 29.08 12:14; 30.08 12:23; 05.09 19:22; 06.09 12:36; 06.09 14:28; 06.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Podagrat põhjustab ka ülekaalulisus. Ülekaalust ja dieedist räägitakse podagra puhul palju enam kui alkoholist. Kust te võate, et alkohol seda rohkem põhjustab?

Samaks paksud on igati kaitse all, nende terviseriskide kohta ei tohi mingil juhul sõna võtta.

Alkoholi mõjul suureneb organismis kusihape. Viimane on otseselt podagra atakkide üks suur põhjus. Ülekaalulisus loomulikult ka, aga meil kipuvadki joovad naised – just naised! – pehmed ja vormitud, et mitte öelda ülekaalulised olema. Pean silmas neid igapäevajoodikuid. Alkoholist saadavad kalorid on üks asi – üksi sellest ülekaal ei teki. Teine asi on joogi kõrvale söödud toit ja snäkid, mida tihtipeale alahinnatakse.

Kusihapet suurendavad puriini sisaldavad toidud, näiteks suitsutatud tooted, mereannid, subproduktid. Lisaks rasvarohke toit, mis nagunii pole tervislik.
Ja mõelge siis igaüks iseenda peale, mida ta joogi kõrvale sööb. Vaevalt, et ainult jääsalatit ja värsket kurki.

Podagra ON alkoholismiga tihedalt seotud. Võte ju vaielda ja näiteid tuua, et täitsa terve inimene suri vähki, aga minu jaoks on see kõik üks enda joomise õigustamine. Ma tean kah täitsa tervet inimest, kes auto alla jäi, samas kui joodik kakerdab teel ja isegi pudel põues ei lähe katki. Mis siis selles? Fakt on, et Eesti naine joob nagu loom ja see on õudne.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 11:52; 05.09 16:15; 07.09 00:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel mälu hakib, alkohol teda riiukukeks muudab ning ta näost ära on, siis EI ole tegu enam elu nautimise ega kultuurse joomisega, vaid alkoholismiga.

Noonoh. Meil on üks hõimlane, kes elab kohe naabruses. ta joob võibolla kaks korda aastas klaasikese, pole elus ta rohkem joonud. Kaks sõrmejagu viskit võtab, hakkab tüli norima ja hommikul ei mäleta midagi.

Alkohoolik? Nalja teete. Pigem karsklane, kes pole trenni teinud ja seega ei oska juua.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 20:22; 15.09 11:44; 15.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka paar korda Alkoinfo testi teinud. Olen saanud ka vastuse, et jätka samas vaimus. Tarbin 2-3 x nädalas, neist kaks korda piirduvad poole pudeli veiniga (pudel kahe peale, ei tea, mitu ühikut see on). Üks kord tavaliselt on pudel nina peale. Mitte kunagi ei paranda pead; mitte kunagi pole midagi tegemata jäänud ega mingit kahju sündinud alkoholi tarbimisest; mitte kunagi pole süütunnet tundnud alkoholi tarbimise pärast; mitte kunagi pole juhtunud, et ei suuda alkoholi tarbimist enam peatada. Mul on tihti poolik pudel päris pikalt korgi all ja vahel ka nii kaua, et läheb kanalisatsioonist alla. Kogused pole aastatega suurenenud, pigem veidi vähenenud.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 11:11; 30.08 17:31; 13.09 22:23; 15.09 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel mälu hakib, alkohol teda riiukukeks muudab ning ta näost ära on, siis EI ole tegu enam elu nautimise ega kultuurse joomisega, vaid alkoholismiga.

Noonoh. Meil on üks hõimlane, kes elab kohe naabruses. ta joob võibolla kaks korda aastas klaasikese, pole elus ta rohkem joonud. Kaks sõrmejagu viskit võtab, hakkab tüli norima ja hommikul ei mäleta midagi.

Alkohoolik? Nalja teete. Pigem karsklane, kes pole trenni teinud ja seega ei oska juua.

Ma ei saa aru, milleks need asjakohatud näited. Jutt oli kolmest tunnusest: mälu hakib, alkohol muudab riiakaks ning on näost ära. Sina võtsid ühe tunnuse ja tekitasid mingi arusaamatu ja mõttetu paralleeli ei kuhugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib öelda,et mina armastan head veini ja šampanjat, alkoholi ma ei tarbi ????

Eestis ja Põhjamaades on üldiselt oskamatus alkoholi tarbida, Lõunamaades on see oskus olemas, ei oska kudiagi loogilist seletust ka leida.
Eestis on muidugi see, et nõukaajast on jäänud sisse lausjoomine või täiskarsklane, niisama alkoholi toidu kõrvale ei tarbitud, sellest ilmselt ka perekoolis enamuse seas selline üldistamine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel mälu hakib, alkohol teda riiukukeks muudab ning ta näost ära on, siis EI ole tegu enam elu nautimise ega kultuurse joomisega, vaid alkoholismiga.

Noonoh. Meil on üks hõimlane, kes elab kohe naabruses. ta joob võibolla kaks korda aastas klaasikese, pole elus ta rohkem joonud. Kaks sõrmejagu viskit võtab, hakkab tüli norima ja hommikul ei mäleta midagi.

Alkohoolik? Nalja teete. Pigem karsklane, kes pole trenni teinud ja seega ei oska juua.

Ma ei saa aru, milleks need asjakohatud näited. Jutt oli kolmest tunnusest: mälu hakib, alkohol muudab riiakaks ning on näost ära. Sina võtsid ühe tunnuse ja tekitasid mingi arusaamatu ja mõttetu paralleeli ei kuhugi.

Ma võtsin kaks tunnust (mälu ja riiakus). Palun loe teinekord tähelepanelikumat, enne kui haugatad. Seda, et ta on näost ära, ma unustasin mainida. Põhjused – tubane, istuv töö, liiga palju kohvi ja alakaal. Palun. Kõik kolm tunnust.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 20:22; 15.09 11:44; 15.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin kaks tunnust (mälu ja riiakus). Palun loe teinekord tähelepanelikumat, enne kui haugatad. Seda, et ta on näost ära, ma unustasin mainida. Põhjused – tubane, istuv töö, liiga palju kohvi ja alakaal. Palun. Kõik kolm tunnust.

Ja see muutis nüüd näite asjakohaseks? Neljas tunnus oli meil tegelikult ka – teadmine, et inimene joob iga päev ning sellele otsa need kolm tunnust. Räägime ikka tervikpildist, eks. Sinu kirjeldatu joob kaks korda aastas. Mitte kuidagi ei tule kokku adekvaatset näidet.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testi tulemus “Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid” võib olla “meeldiv”, aga osad räägivadki siin ju seda, et alkoholi 4 või rohkem korda nädalas juua ei ole okei/ei tundu okei. Kui mulle maitseb või, siis ma ei söö seda lihtsalt 4 pakki nädalas, niisama maitse pärast. Tean, et lõunamaal on pisut teised traditsioonid (juuakse vôibolla tõesti tihedamalt midagi õhtusöögi kõrvale), aga seda küll ei tea, kui tihti nad seda teevad…äkki samamoodi vaid reede/laupäev.

Üks mu tuttav oli Nizzas haiglas ja suur oli tema üllatus, kui küsiti, kas lõunasöögi kõrvale soovib punast või valget veini.

Töökohustuste tõttu käin sageli ELi institutsioonide koosolekutel. viimse kui ühe lõunasöögi kõrvale, õhtusöökidest rääkimata, on ka veinivalik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka testi: “Kuna oled otsustanud mitte juua, siis alkohol sind kahjustada ei saa. Jätka samas vaimus!” Saingi vaid kaks küsimust vastata:) Aga see väide on huvitav “kuna oled otsustanud mitte juua”. Kas see on otsus? Mulle lihtsalt ei maitse ja mulle ei meeldi purjus olemise tunne. Ja samamoodi – kas joomine on otsus? Alkoholism ei ole otsus. See on sõltuvus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka testi: “Kuna oled otsustanud mitte juua, siis alkohol sind kahjustada ei saa. Jätka samas vaimus!” Saingi vaid kaks küsimust vastata:) Aga see väide on huvitav “kuna oled otsustanud mitte juua”. Kas see on otsus? Mulle lihtsalt ei maitse ja mulle ei meeldi purjus olemise tunne. Ja samamoodi – kas joomine on otsus? Alkoholism ei ole otsus. See on sõltuvus.

Kas sinu arvates igasugune alkoholi tarbimine, kogustest olenemata, on alkoholism? Sinu kommentaarist selline mulje igatahes jääb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 11:11; 30.08 17:31; 13.09 22:23; 15.09 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin kaks tunnust (mälu ja riiakus). Palun loe teinekord tähelepanelikumat, enne kui haugatad. Seda, et ta on näost ära, ma unustasin mainida. Põhjused – tubane, istuv töö, liiga palju kohvi ja alakaal. Palun. Kõik kolm tunnust.

Ja see muutis nüüd näite asjakohaseks? Neljas tunnus oli meil tegelikult ka – teadmine, et inimene joob iga päev ning sellele otsa need kolm tunnust. Räägime ikka tervikpildist, eks. Sinu kirjeldatu joob kaks korda aastas. Mitte kuidagi ei tule kokku adekvaatset näidet.

Vatasin konkreetsele postitusele, kus väideti kaljukindlalt ja EKSLIKULT, et:

Kui inimesel mälu hakib, alkohol teda riiukukeks muudab ning ta näost ära on, siis EI ole tegu enam elu nautimise ega kultuurse joomisega, vaid alkoholismiga.

Nimetatud on tsiteeritud postituses KOLM tingimust, mille järgi saavat alkoholismi tuvastada ja neile minu näide vastab. Ära tee ennast rohkem lolliks.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 20:22; 15.09 11:44; 15.09 17:34;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Nimetatud on KOLM tingimust, mille järgi saavat alkoholismi tuvastada ja neile minu näide vastab. Ära tee ennast rohkem lolliks.

Olgu. Minu viga. Eeldasin, et püsitakse ikka teemas kirjeldatud taustas (teemaks on “õde tipsutab iga päev“), mitte ei hakata teemas kõlanud argumente asetama mingisse kardinaalselt teise, võiks öelda vastandlikku olukorda (“minu naaber joob ükskord aastas pitsi viina ja tal on pärast paha olla, sinu arust on ta nüüd joodik vää”). Eksisin. Hakati küll.
Seda, et selline loogiline eeldamine mind siin teemas lolliks teeb, ma küll ei arva.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.08 00:43; 29.08 09:07; 29.08 09:23; 29.08 10:04; 30.08 23:52; 31.08 17:49; 31.08 20:32; 31.08 21:02; 31.08 22:51; 01.09 19:11; 02.09 08:20; 02.09 14:02; 03.09 13:57; 15.09 09:35; 15.09 14:01; 15.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 120 )


Esileht Pereelu ja suhted Õde tipsutab iga päev