Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õeks õppimine tsükkliõppes

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Õeks õppimine tsükkliõppes

Postitas:

Tere armsad inimesed.
Minul on selline küsimus. Kui paljud teist on õppinud kõrgkoolis õe õppekaval tsükliõppes ? Olen 29 a ja töötan täiskohaga E-R, aga tunnen et teen täitsa valet asja . Südamesoov on juba 10 a olnud minna õe õppesse, aga siiani pole see elukoha tõttu olnud võimalik. Nüüd kolisin Tallinnasse ja tunnen, et olen samm lähemale sellele ettevõtmisele. Mure on lihtsalt selline, et ettenähtud õppepuhkus kalendriaastas on vaid 30 p, aga ka tsükliõppes on tunduvalt rohkem vaja olemas olla.  Tööandja on muidugi paindlik, aga sellest ei piisaks. Milliseid lahendusi veel oleks.. huvitav kas haiglasse tööle minna nt hooldajana ja samal ajal õppida õe tsükliõppes.. tahaks lihtsalt uurida mida teie teate, kuidas ise olete lahendanud ja mis variante veel võiks olla. No nii väga tahaks seda õppida .

Tänan kes viitsib süveneda ????

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 21:26; 10.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu endine kolleeg läks eelmine sügus õppima sedasi Tartus ja tema ütles, et ta ei jaksaks töö kõrvalt kõike ära õppida. Kirjalike tööde maht on suur jne. Lisaks tuli detsembris ka praktikale minna. Aga ega oleneb inimese võimekusest ja kui max tulemusi soovitakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 22:41; 12.04 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui südamesoov, siis kõlbaks ka päevane õpe…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti väga inimese enda tahtmises kinni. Mina lõpetasin nii baka kui magistri TÜ-s tsükliõppes, käies samal ajal Tallinnas täiskohaga tööl ja mul on ka lapsed. Jah, see nõudis palju tööd ja palju loobumisi, aga see kõik on ju ajutine ja sa teed seda oma tuleviku nimel.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul paar tuttavat õppinud õeks tsükliõppes. Kooli kõrvalt töötasid algul hooldajana, hiljem üks abiõena. Haigla tuli vastu ja töögraafikud tehti vastavalt kooligraafikule. Praegu mõlemal kool lõpetatud ja õekutse käes, töötavad õena erinevates valdkondades.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tallinnas elad, siis soovitan pigem Tallinnas õppida. Tunnid toimuvad kas päevases õppes E-R või talvistel õppuritel ka E-K.

Soovitan seljuhul lihtsalt minna poolekohaga hooldajaks. Kui suur soov on, siis hakkama saab ikka. Peab olema lihtsalt soov õppida. Mis sul muidu hinnete keskmine oli? Plaand kandideerida sel õppeaastal?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Tahan see aasta kindlasti kandideerida, talvisesse õppesse sellisel juhul. Kandideeriksin meeleldi muidu päevasesse, kui rahaline seis võimaldaks.
Nõutavate ainete keskmine oli mul tol ajal 3,5 kahjuks, aga vaatasin, et keskmine ja vastuvõtu testi summa liidetakse kokku, loodan et saan testi eest head punktid ja et see keskmine saatuslikuks ei saa. Vaatasin, et oluline on seal õigekirja oskus. Õnneks eesti  keele grammatika ja õigekiri on mul väga hea ( jah nägin ise ka,  et pealkirja kirjutasin kogemata tsüKKLiõpe, ei saanud enam hiljem muuta ???? ).

Ise mõtlesin ka, et tuleb tõenäoliselt praegune töökoht vahetada hooldaja ameti vastu, nagu keegi juba ees pool mainis – ehk haigla tuleb vastu ja sätib töögraafiku vaatavalt vajadusele.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 21:26; 10.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise mõtlesin ka, et tuleb tõenäoliselt praegune töökoht vahetada hooldaja ameti vastu, nagu keegi juba ees pool mainis – ehk haigla tuleb vastu ja sätib töögraafiku vaatavalt vajadusele.

Ja esimese ehk hoolduspraktika saad tööl ära teha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 13:39; 12.04 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, et oluline on seal õigekirja oskus. Õnneks eesti  keele grammatika ja õigekiri on mul väga hea ( jah nägin ise ka,  et pealkirja kirjutasin kogemata tsüKKLiõpe, ei saanud enam hiljem muuta ???? ).

Naer saalis.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks eesti  keele grammatika ja õigekiri on mul väga hea

Seda ei saa kahjuks öelda, et su grammatika ja õigekiri väga head oleks, aga võib-olla saad seda natuke enne harjutada. Seal vist pooled sisseastujad on vene rahvusest, nendega võrreldes äkki tõesti.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 15:24; 12.04 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Tahan see aasta kindlasti kandideerida, talvisesse õppesse sellisel juhul. Kandideeriksin meeleldi muidu päevasesse, kui rahaline seis võimaldaks.

Nõutavate ainete keskmine oli mul tol ajal 3,5 kahjuks, aga vaatasin, et keskmine ja vastuvõtu testi summa liidetakse kokku, loodan et saan testi eest head punktid ja et see keskmine saatuslikuks ei saa. Vaatasin, et oluline on seal õigekirja oskus. Õnneks eesti keele grammatika ja õigekiri on mul väga hea ( jah nägin ise ka, et pealkirja kirjutasin kogemata tsüKKLiõpe, ei saanud enam hiljem muuta ???? ).

Ise mõtlesin ka, et tuleb tõenäoliselt praegune töökoht vahetada hooldaja ameti vastu, nagu keegi juba ees pool mainis – ehk haigla tuleb vastu ja sätib töögraafiku vaatavalt vajadusele.

Sellise hinnete keskmisega, isegi, kui keeletesti saad maksimumi, paraku sisse ei saa. Minu nõutavate ainete keskmine hinne oli 4,6, keeleeksami sain maksimumi aga sisse ma ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nõutavate ainete keskmine hinne oli 4,6, keeleeksami sain maksimumi aga sisse ma ei saanud.

Tõesti? Millal ja tln või trt?

Lõputunnistuse hinded moodustavad sisseastumisel ju niivõrd väikse osa, et see 0,x punkti ei tohiks küll otsustavaks saada. Mul tütar läks ämmaemand/õendus õppekavale u samasuguse tunnistusega ja oli ühena esimestest sees, kuna sai nii keeletesti kui vestluse eest maksimumpunktid. Õdesid võetakse ju oluliselt rohkem vastu ja seal saab madalamate punktidega sisse kui ÄE.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 13:39; 12.04 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise hinnete keskmisega, isegi, kui keeletesti saad maksimumi, paraku sisse ei saa. Minu nõutavate ainete keskmine hinne oli 4,6, keeleeksami sain maksimumi aga sisse ma ei saanud.

Aga kui palju vestluse eest said? Sellel on ju kõige suurem kaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 15:24; 12.04 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja!

Hea, et tsüKLiõpe tuli ikka õigesti, aga vaata üle kirjavahemärgid – ära eralda alguses tühikuga. Otsusta ära, kuidas – sul tekstis segamini.

Tere, armsad inimesed!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nõutavate ainete keskmine hinne oli 4,6, keeleeksami sain maksimumi aga sisse ma ei saanud.

Tõesti? Millal ja tln või trt?

Lõputunnistuse hinded moodustavad sisseastumisel ju niivõrd väikse osa, et see 0,x punkti ei tohiks küll otsustavaks saada. Mul tütar läks ämmaemand/õendus õppekavale u samasuguse tunnistusega ja oli ühena esimestest sees, kuna sai nii keeletesti kui vestluse eest maksimumpunktid. Õdesid võetakse ju oluliselt rohkem vastu ja seal saab madalamate punktidega sisse kui ÄE.

Õe õppesse kandideeris 500 inimest Tallinnas ja vastu võeti 70.. no need on umbes numbrid, mis mul saatest Suud puhtaks meelde jäi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 22:41; 12.04 16:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õeks õppimine tsükkliõppes