Esileht Pereelu ja suhted Õelad sõnad teineteisele pahameelehoos

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Õelad sõnad teineteisele pahameelehoos

Postitas:

Meie ütlemised on viimasel ajal ineruks läinud, mees on las ülbelt vait või kasutab ka sõnade väge. Kas sellisest olukorrast on võimalik üle saada või on see märk, et suhe on läbi saamas? Meil on seljataga ca 13 aastat kooselu, millest suurem osa jäi ikka tülide korral ka viisakuse piiridesse. Viimase paari aastaga on suhe muutunud ja tülid ka:( Kui meil lapsi ei oleks, siis oleksin loobunud juba mõnda aega tagasi

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 23:41; 10.08 13:26; 10.08 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mismoodi ollakse “ülbelt vait”???

kas sa äkki ei mõtle ise asjadele värve juurde? kui mees on vait, siis mees on lihtsalt vait (tihtipeale sellepärast, et näeb, et selgitamine ei vii kuhugi). ülbus peaks kuidagi aktiivsemalt väljenduma kui vaikimisena. äkki mees oli hoopis tagasihoidlikult vait?
ühesõnaga ei ole sa ka ise objektiivne. tülitsemiseks on ikka kahte vaja.

minge nõustaja juurde, kui tahate suhet jätkata.
ja kui ei taha, minge laiali.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mees KA kasutab “sõnade väge”, siis järelikult kasutad seda sinagi ja ehk lausa esimesena. Iga probleemi lahendamisel on mõistlik alustada iseendast. Kui oled mehele põhjendamatult halbu sõnu öelnud, siis vabanda ja ütle, et sa ei soovi tegelikult sellist suhtlust. Või noh, kui soovid, siis lase edasi.
Ei pea alati teine olema hea algatuse tegija ju.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 01:41; 10.08 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suhtes ei tuleks kõne allagi inetuste ütlemine. Mis mõttes inimene, kellega koos elan ja kõike jagan, hakkaks sedasi haiget tegema? Või et veedaksin oma kooseluaja tülitsedes? Mis suhe see on?
Ja mida tähendab, et kui lapsi poleks, oleksid juba mõnda aega tagasi loobunud? Miks sa seda praegu ei tee?

Nii palju küsimusi sai jah, aga minu jaoks tõesti täiesti arusaamatu kooseluvorm. Inimesed tülitsevad, teevad teineteisele sõnadega haiget, unistavad äraminekust… Ma ei mõista!

Kohe hea teada, et enda kooselus selline jama ja “no ikka tuleb tülisid ette” puudub. Kui üldse midagi teineteisele ette heita, siis mees ei oska tihtipeale töölt tulles veel tööpäeva lõpetada; ka alustab ta meelsasti millegi tegemist, aga valmis ei taha see saada ja minu puhul, et kipun liiga unelev ja “pilves” olema, samas mõne koha pealt liiga perfektsionist. Aga ju meie jin ja jang siis on paigas.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea nämmutamine “hea, et meil, aga mina…”. Mis see siia puutub, et teil ei ole üldse nii?

Minu mees nähvab ainult siis kui ma olen ta oma näägutamisega vihale ajanud, niiet vaata ikka oma käitumine ka üle. Tavaliselt kasutavad seda va sõna võimu ikka enam (või esimesena) naised, mehed siis üritavad sõnadega vastu “äsada” ja vähem verbaalselt võimekamad võtavad rusikad käiku, et vähemalt sellega näidata, kes tugevam on. Naise põlguse ja õeluse vastu ei saa sõnaliselt ükski meesterahvas.
Kui nii edasi lasete, siis ühel hetkel ei unusta ega andesta kumbki neid väljaöeldud asju. Need söövad armastusetunde väga edukalt, mis sellest veel järgi jäänud on. Ja parandamist saad alustada ainult iseendast.
See “ülbelt vait” tähendab, et sina õiendad, mees on vait ja sina pead näägutama niikaua kui sa saad oma reaktsiooni- emanasti siis juba väga tigeda? Ja siis on silmad peos, kuidas ta ikka mulle NIImoodi ütles. Nojah, aga olgu siis parem juba vait.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tülide mustrid ongi pereti erinevad. Aga ebaviisakas sõnavahetus on sageli siiski vaid jäämäe tipp. Sellise käitumise taga peidab end pikem rahuolematus, viha, trots, allasurutud tunded ja lugupidamatus on kaaslase suhtes. Midagi on kusagil nihu läinud. Ja see koht olekski nüüd vaja üles leida. Kõige parem, mida teha saate on see, et räägite ja ka kuulate teineteist. Kohe südamest räägite, mida tunnete ja analüüsite, miks suhe on selliseks muutunud. Usu mind, sellele on põhjus. Ja arvan, et kuigi sa südames aimad, mis see pöördepunkt olla võis, siis rääkides abikaasaga võid üllatuda, sest tema jaoks oli pöördepunkt hoopis mujal!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülbelt vait tähendab seda, et naine haugub ja klähvib mehe kallal, aga mees ei vaevu vastu ütlema – see vihastab ju. Ma ei kannata ka silmaotsas sõimlemist ja karjumist, astun eemale – karjugu omaette (on üks inimene, kes ei oska teisiti suhelda -teda jubedalt minu soovimatus karjuda häirib). Mehega ei õelutse, kui midagi on – räägime asjad selgeks karjumata, teist solvamata, oleme ju täiskasvanud inimesed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma vahkvihas ütlesin mehele: ole vait ja mine persse.

Eks teemaalgatajagi ütles oma vanamehele samamoodi.
See nüüd ongi ülbelt vait.
Jälle häda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka korra tahtlikult halvasti vastu öelnud aga oi kui pahasti ma pärast ennast tundsin. Vabandasin südamest mitu päeva ja kahetsen senimaani, et need sõnad ütlesin.
Rohkem nii ma teinud ei ole. Tülid on aga mitte meelega halvasti ütlemist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 12:54; 10.08 13:34; 10.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mees KA kasutab “sõnade väge”, siis järelikult kasutad seda sinagi ja ehk lausa esimesena. Iga probleemi lahendamisel on mõistlik alustada iseendast. Kui oled mehele põhjendamatult halbu sõnu öelnud, siis vabanda ja ütle, et sa ei soovi tegelikult sellist suhtlust. Või noh, kui soovid, siis lase edasi.

Ei pea alati teine olema hea algatuse tegija ju.

Mina olengi kõige algata, enamasti lähme tülli, sest mees lihtsalt ei vasta, kui räägin. Vastuseid saan, kui ta täiesti närvi ajan. See on alati nii olnud, aga nüüd on meie ütlemised suisa ebaviisakad.

Nõustaja juurde tema ei lähe.

Põhjendamatult ei ole ma iial jakanud rääkima millestki. Inetud sõnad on vastastikused viimasel ajal

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 23:41; 10.08 13:26; 10.08 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülbelt vait tähendab seda, et naine haugub ja klähvib mehe kallal, aga mees ei vaevu vastu ütlema – see vihastab ju. Ma ei kannata ka silmaotsas sõimlemist ja karjumist, astun eemale – karjugu omaette (on üks inimene, kes ei oska teisiti suhelda -teda jubedalt minu soovimatus karjuda häirib). Mehega ei õelutse, kui midagi on – räägime asjad selgeks karjumata, teist solvamata, oleme ju täiskasvanud inimesed.

Ülbelt vait on ta jah siis kui ma juba täiesti pöördes olen. Enne tülli minekut on lihtsalt vait. Ei ole nii, et alustan näägutades, et äkki sõidaks koos puhkusele või võtaks vaba õhtu või soovitan lapsega kinno minna, sest laps väga soovib. Tülli lähme, sest ta ei vasta midagi või ütleb jah, aga 2 kuu pärast küsin, et millal siis ja tema vastab igavledes, et film ilmselt ei jookse enam p

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 23:41; 10.08 13:26; 10.08 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mees KA kasutab “sõnade väge”, siis järelikult kasutad seda sinagi ja ehk lausa esimesena. Iga probleemi lahendamisel on mõistlik alustada iseendast. Kui oled mehele põhjendamatult halbu sõnu öelnud, siis vabanda ja ütle, et sa ei soovi tegelikult sellist suhtlust. Või noh, kui soovid, siis lase edasi.

Ei pea alati teine olema hea algatuse tegija ju.

Mina olengi kõige algata, enamasti lähme tülli, sest mees lihtsalt ei vasta, kui räägin. Vastuseid saan, kui ta täiesti närvi ajan. See on alati nii olnud, aga nüüd on meie ütlemised suisa ebaviisakad.

Nõustaja juurde tema ei lähe.

Põhjendamatult ei ole ma iial jakanud rääkima millestki. Inetud sõnad on vastastikused viimasel ajal

No aga mis suhe see siis selline on? Seda ei saa isegi suhteks nimetada. Kurb, et te üksteise aega ja elu raiskate tühja?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 12:54; 10.08 13:34; 10.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla peaksid mõtlema – mis sa ise mehelt tahad. Miks sa teda niimoodi üles keerad, kuni ta vihahoos sulle inetut ütleb? Kas ei või olla see nii, et tegelikult tahad, et mees näitaks hoolimist, armastust üles ja kuna ta ei näita, siis võtad ta kallal kuni ta enesevalitsuse kaotab ja siis tunned end hästi, et sain ta niikaugele – järelikult ta pole ükskõikne minu suhtes. Võibolla peaksid tülitsemise asemel otse ütlema, et “ma ei tunne et sa armastad mind enam – kas armastad?” Sealt saaks edasi minna eeldusel, et olete mõlemad siirad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan lapsega kinno minna, sest laps väga soovib. Tülli lähme, sest ta ei vasta midagi või ütleb jah, aga 2 kuu pärast küsin, et millal siis ja tema vastab igavledes, et film ilmselt ei jookse enam

Kui vastas jah, siis ära jäta pooleli, vaid mine edasi: vali/valigu seanss ja mingu. Või võid lasta lapsel isaga edasi otsustada. Siis ei pea kahe kuu pärast näägutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülbelt vait on ta jah siis kui ma juba täiesti pöördes olen. Enne tülli minekut on lihtsalt vait. Ei ole nii, et alustan näägutades, et äkki sõidaks koos puhkusele või võtaks vaba õhtu või soovitan lapsega kinno minna, sest laps väga soovib. Tülli lähme, sest ta ei vasta midagi või ütleb jah, aga 2 kuu pärast küsin, et millal siis ja tema vastab igavledes, et film ilmselt ei jookse enam

Kui ta sulle midagi ei vasta, siis pole teie probleem ju õelates sõnades, vaid selles, et te ei räägi. Õelad sõnad on tagajärg. Kas sa oled kunagi küsinud, miks ta ei vasta? Võib olla on tal selleks põhjus? Kas sa oled kunagi küsinud, miks ta lapsega kinno ei läinud? Äkki unustas ära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 01:41; 10.08 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan lapsega kinno minna, sest laps väga soovib. Tülli lähme, sest ta ei vasta midagi või ütleb jah, aga 2 kuu pärast küsin, et millal siis ja tema vastab igavledes, et film ilmselt ei jookse enam p

Mina aga hoopiski loen siit välja palju hullema ja kurvema probleemi. Nimelt isa ei taha/viitsi/oska oma lapsega koos olla.
Kui isal huvi puudub, on sinu “soovitused” ja ettepanekud talle vaid häirivad ja siis tulebki tüli majja, et mis sa näägutad. See, et ta ei vasta näitabki, et tal siiralt puudub huvi.
Kurb.
Ilmselgelt ei ole teie pere probleem üksteisele halvasti ütlemises, vaid kusagil mujal. Suhtlemisoskus jääb kindlasti vajaka.
Nagu üks kägu eelnevalt mainis, on halvasti ütlemine siinkohal vaid tagajärg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 12:54; 10.08 13:34; 10.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Õelad sõnad teineteisele pahameelehoos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.