Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis

Postitas:
Kägu

Mõtlesin õeks õppimise peale, aga nüüd vaadates ära infotunni sellest õppest, siis olen hakanud kahtlema. Öeldi, et pool 210 ainepunktist on praktika ja näiteks teine semester on 30 EAP praktika, mis pole tasustatud. 1 EAP-d on 26 tundi tööd, seega see praktika on siis 780 tundi, ehk 20 täistöönädalat, mis on rohkem kui ülikoolis õppetöö tavaliselt toimub (semestris on 16 nädalat). Kas tõsiselt ma peaks 20 nädalat tööl käima ja tegema selle tasustamata praktika? Seega peavad siis õeks õppijad kõik kellegi teise rahast elama kogu see aeg? Või ikka pole päris nii?

0
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erinevates haiglates on erinev praktika. Kokkuleppel saab ikka tasu ka. Ilmselt mitte alati.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see esimene praktika on nagu ta on. Lihtsalt pigem käid kaasas ja paned natuke käed külge. Juhendajad lasevad väga tihti ka varem ära, nt oled praktikal 8h aga kirja läheb 12h.
Mida rutem oma tunnid ära teed, seda rohkem jääb aega üle. See teise semestri praktika, mida sa mainid on vist nn hooldus praktika ja antud praktika kestab nii umbes 2 kuud. Kliiniline praktika on jaotatud kuue kuu peale.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see esimene praktika on nagu ta on. Lihtsalt pigem käid kaasas ja paned natuke käed külge. Juhendajad lasevad väga tihti ka varem ära, nt oled praktikal 8h aga kirja läheb 12h. Mida rutem oma tunnid ära teed, seda rohkem jääb aega üle. See teise semestri praktika, mida sa mainid on vist nn hooldus praktika ja antud praktika kestab nii umbes 2 kuud. Kliiniline praktika on jaotatud kuue kuu peale.

Okei, kõlab juba palju normaalsemalt kui seal infotunnis räägitu. Seal jäi mulje, et 30 EAP-d praktikat palliatiivravi osakonnas, raha ei saa. Umbes nii, et nagunii midagi teha ei oska, siis teed tasuta hooldaja tööd 6 kuud kuskil surijate osakonnas, kus midagi pekki keerata nagunii enam ei saa.

0
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mille üle sa kurdad? Õdedel ongi üks praktika hooduspraktika ju, miks seda palliatiivravis teha ei võiks?

Jah, tasustamata tõesti. Aga koolis kontaktõppe loengud on ju ka tasustamata, mis seal vahet on?

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lohutuseks võin öelda, et need õed, kes sind õpetavad ja sinu järele vaatavad (et sa midagi n-ö pekki ei keeraks; ja kui keerad, siis saavad eeskätt nemad pähe), ei saa ka selle eest teab mis tasu. Sente ühe tunni kohta. Ja kui sa õena osakonnas tööle hakkad, siis hakkab sul samamoodi väga sageli olema nii praktikante kui abiõdesid, keda juhendada. Vot selline amet.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa mingit tasu praktikate eest. Ja seda nii Tallinna kui ka Tartu kooli puhul.

Olenevalt osakonnast ja haiglast peadki käima nt 12 tundi päevas praktikal, ei ole igalpool nii, et oled 8 tundi aga kirja läheb 12 tundi.

Võimalus on kooli kõrvalt tööle minna hooldjana ja hiljem abiõena.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on hetkel esimese kursuse üliõpilane. Vanuri praksi sai tehtud töötades covidi testija a vanadekodus. Minu juures teeb 67 tundi praksi. Hästi palju oleneb braktika kohast ja inimestest. Enamasti jah palka ei saa. Kutsekas omad ka ei saa.
Üliõpilased paljud siiski töötavad õpingute kõrvalt. Sa õpid haiglas töötades rohkem kui koolis.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praktika ikka, miks ma küll valesti kirjutasin 🤣

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimesed paraktikad on pigem vaatluspraktikad, oleks pigem kummaline kui neid tasustataks. Kui ma ei eksi siis teise kursuse praktikate ajaks on üliõpilane juba selliste teadmiste/oskustega, et vähemalt abiõe või hooldajana töötada ning seega ka praktikate eest tasu saada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin õeks õppimise peale, aga nüüd vaadates ära infotunni sellest õppest, siis olen hakanud kahtlema. Öeldi, et pool 210 ainepunktist on praktika ja näiteks teine semester on 30 EAP praktika, mis pole tasustatud. 1 EAP-d on 26 tundi tööd, seega see praktika on siis 780 tundi, ehk 20 täistöönädalat, mis on rohkem kui ülikoolis õppetöö tavaliselt toimub (semestris on 16 nädalat). Kas tõsiselt ma peaks 20 nädalat tööl käima ja tegema selle tasustamata praktika? Seega peavad siis õeks õppijad kõik kellegi teise rahast elama kogu see aeg? Või ikka pole päris nii?

Sellise suhtumisega sa seal koolis vastu ei peaks. Eestis on tasustatud praktika pigem haruldus. Paljud õe tudengid siiski käivad kooli kõrvalt tööl hooldajana ja saavad heal juhul sedasi praktika tehtud. Aga mitte kõik osakonnad pole nii vastutulelikud.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti imelik suhtumine. Mida sa ootad? Kardad, et keegi paneb tasuta tööd tegema praktika nime all😂 sellise suhtumisega ei saa sissegi sinna, arvesta, et kohti on kuskil 130 ringis, aga kandideerijaid +900, eelmine aasta oli vähemalt nii. Praktika ei peagi olema tasustatud praktikandile.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa otsid tööd või tahad õppida?

Nii ongi, et kui lähed kooli ja seal on vaja koguda 210 punkti, tehaksegi seda enamasti tasuta (või makstakse ise peale!). Praktika on ka õppimise osa. Olen ise ka praktikal olijaid juhendanud ja ega see pole ju nii, et kohe on suur lisandväärtus – esialgu vähmalt on see pigem ikka ajakulu ettevõttele – sinu pidev juhendamine, koolitamine, abistamine, toetamine jne. Seega ma ka ei saa aru, mis vahet on, kas sa oled selle aja koolis laua taga või praktikal – loogiline, et sa oled siis alles nii roheline, et enamik ei olegi valmis su töö eest tasu maksma.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõtle seda, et praktikat peaks tasustama, vaid seda, et ma ei saa ju sellise asja kõrvalt töötada, kui on tarvis 30 EAP-d praktikat teha. Õppimise kõrvalt olen küll töötanud ja see on raske, aga tehtav, kui on paindlik töö. Aga kui on pool aastat täistöökohaga praktika, siis ei olegi ju võimalik muidu õppida, kui keegi peab sind üleval pidama ja mul ei ole sellist võimalust.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõtle seda, et praktikat peaks tasustama, vaid seda, et ma ei saa ju sellise asja kõrvalt töötada, kui on tarvis 30 EAP-d praktikat teha. Õppimise kõrvalt olen küll töötanud ja see on raske, aga tehtav, kui on paindlik töö. Aga kui on pool aastat täistöökohaga praktika, siis ei olegi ju võimalik muidu õppida, kui keegi peab sind üleval pidama ja mul ei ole sellist võimalust.

No tulevadki noored peale öövalvet praksi. Või lähevad praksist edasi tööle. Vastu peavad vaid suure tahtejõu ja töökusega inimesed.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tulevadki noored peale öövalvet praksi. Või lähevad praksist edasi tööle. Vastu peavad vaid suure tahtejõu ja töökusega inimesed.

Mis selle asja mõte siis on, et töötavad haiglas ja siis tulevad veel väsinuna midagi vaatlema.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muudes loengutes ikka kavatsed käia või oled sel ajal ka tööl? Õendus ongi selline ala, kus on väga palju praktilist tööd. Meil saavad praktikandid küll palka (miinimumpalka vist nagu abitöötajad vms), aga juhendaja saab praktika juhendamise eest 10 eurot (mitte kuus vaid kokku). Tavaliselt on rohkem kui üks juhendaja, sest parktikandil teha tuleb erinevaid valdkondi, siis jaguneb see raha juhendajate vahel. Ma ei juhenda küll esimest kusrsust vaid pigem viimast ja paljud minu praktikandid on väga tublid olnud, juba parktika alguses oleks nad valmis iseseisvaks tööks, praktika käigus tuleb oskusi vaid kinnistada. Samas pole nad ikkagi sama kiired kui meie teised töötajad, seega suureneb töökoormus minu kolleegidele (kes selle eest üldse tasustatud ei saa).

Kui teemaalgatajal õppimise ajal kellegi teise rahast elada pole võimalik või praktikate ajal pole võimalik, aga eriala on südamelähedane, siis tasuks kaaluda õppelaenu võtmist.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muudes loengutes ikka kavatsed käia või oled sel ajal ka tööl? Õendus ongi selline ala, kus on väga palju praktilist tööd. Meil saavad praktikandid küll palka (miinimumpalka vist nagu abitöötajad vms), aga juhendaja saab praktika juhendamise eest 10 eurot (mitte kuus vaid kokku). Tavaliselt on rohkem kui üks juhendaja, sest parktikandil teha tuleb erinevaid valdkondi, siis jaguneb see raha juhendajate vahel. Ma ei juhenda küll esimest kusrsust vaid pigem viimast ja paljud minu praktikandid on väga tublid olnud, juba parktika alguses oleks nad valmis iseseisvaks tööks, praktika käigus tuleb oskusi vaid kinnistada. Samas pole nad ikkagi sama kiired kui meie teised töötajad, seega suureneb töökoormus minu kolleegidele (kes selle eest üldse tasustatud ei saa).

Kui teemaalgatajal õppimise ajal kellegi teise rahast elada pole võimalik või praktikate ajal pole võimalik, aga eriala on südamelähedane, siis tasuks kaaluda õppelaenu võtmist.

Sa tead ka kui suur õppelaen on? Sellest elab ära heal juhul ühe kuu ja see on ikka mõeldud noortele taskurahaks, keda vanemad veel ülal peavad. Mitte ainsaks sissetulekuks.

Minu tuttavad, kes on läinud õeks õppima, on kõik meeste või vanemate poolt ülalpeetavad. Teisiti ei kujutaks ettegi, vaadates praktika kestust ja tööpäevade pikkust.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa tead ka kui suur õppelaen on? Sellest elab ära heal juhul ühe kuu ja see on ikka mõeldud noortele taskurahaks, keda vanemad veel ülal peavad. Mitte ainsaks sissetulekuks.

Minu tuttavad, kes on läinud õeks õppima, on kõik meeste või vanemate poolt ülalpeetavad. Teisiti ei kujutaks ettegi, vaadates praktika kestust ja tööpäevade pikkust.

Kas talvist vastuvõttu pole?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore, et oskad oma olukorda analüüsida. Järelikult sulle ei sobi see õpe ja pead leidma midagi muud, mis sulle sinu olukorras sobiks. Võid ju ka mitte õppima minna, vaid töötada näiteks kusagil poes, siis ei pea sind keegi üleval pidama.

+10
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võid ju ka mitte õppima minna, vaid töötada näiteks kusagil poes, siis ei pea sind keegi üleval pidama.

Ei tasu siin mõnitada, mul on juba magistrikraad ja hea töökoht, lihtsalt meeldib see eriala. Aga ilmselgelt see õpe pole siis võimalik nende puhul, kellel pole ülalpidajat. Minu arust pole see normaalne. Alustasin aastaid tagasi Soomes õeõpet, seal ei pidanud selleks meest otsima, et õeks õppida, aga kahjuks ma ei ela enam Soomes.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see siia puutub? Praktikad on mahu suhtes samasugused nii suvisel kui ka talvisel vastuvõtul.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esileht › Tööelu, raha ja seadused. › Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis Lisa lemmikteemaks

Jah, Eestis on arstiks ja õeks raske õppida nii, et kohe alguses töötad ka. Hiljem on juba võib-olla võimalusi ja muidugi võib ka väga võimekatel neid olla, siin räägiti mingitest imelistest ööpäev läbi töötavatest inimestest, kuigi ma isegi ilma meditsiini õppimata kardan, et see hakkab tervisele juba isegi, kui vaid nt 5 kuud peab niimoodi elama. Üks võimalus on muidugi võib-olla mingeid lühikesi lisasutsakaid mõnel päeval nädalas teha ja veel suvel nii-öelda ette töötada tudengil, aga samas inimene tegelikult ikkagi vajab mingit puhkust ka ja see ei pruugigi õpingute edukaks lõpetamiseks parim lahendus olla. Ja täiskasvanud inimesel, kes püsivat sissetulekut ja palka vajab, on raske. Eestis ei ole tõesti kõik nagu Soomes, Eesti on palju vaesem maa, kui sa märganud ei ole. Isegi see meedias välja kuulutatud Eesti keskmine palk on paljude jaoks ulme, kuigi perekoolis kohtad sa neid inimesi vähe. Ja eks see vaesus paista igalt poolt välja, kuhu riik peab õla alla panema, nii tänavaremondis kui ka haridussüsteemis.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esileht › Tööelu, raha ja seadused. › Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis Lisa lemmikteemaks

Jah, Eestis on arstiks ja õeks raske õppida nii, et kohe alguses töötad ka. Hiljem on juba võib-olla võimalusi ja muidugi võib ka väga võimekatel neid olla, siin räägiti mingitest imelistest ööpäev läbi töötavatest inimestest, kuigi ma isegi ilma meditsiini õppimata kardan, et see hakkab tervisele juba isegi, kui vaid nt 5 kuud peab niimoodi elama. Üks võimalus on muidugi võib-olla mingeid lühikesi lisasutsakaid mõnel päeval nädalas teha ja veel suvel nii-öelda ette töötada tudengil, aga samas inimene tegelikult ikkagi vajab mingit puhkust ka ja see ei pruugigi õpingute edukaks lõpetamiseks parim lahendus olla. Ja täiskasvanud inimesel, kes püsivat sissetulekut ja palka vajab, on raske. Eestis ei ole tõesti kõik nagu Soomes, Eesti on palju vaesem maa, kui sa märganud ei ole. Isegi see meedias välja kuulutatud Eesti keskmine palk on paljude jaoks ulme, kuigi perekoolis kohtad sa neid inimesi vähe. Ja eks see vaesus paista igalt poolt välja, kuhu riik peab õla alla panema, nii tänavaremondis kui ka haridussüsteemis.

Mulle ei tundu see otstarbekas. Praktikaid saaks ju ka hajutada, kuu või paar kannatab inimene ära, aga mitte pool aastat järjest. Ja kui inimene kõlbab haiglas töötama, miks ta ei saa siis töö käigus ei või oma praktikat teha, vaid peab öövalve tegema ja hommikul praktikale minema. Niimoodi saavad õeks õppida vaid verinoored inimesed või mehe najal elavad täiskasvanud naised, mis paneb ju naised taas halba olukorda. Mina näiteks ei olnud kohe peale keskkooli õeõppeks küps, mulle tundus väga jube vanainimeste mähkmeid vahetada või kodutule maoloputust teha. Nüüd kui olen valmis ja enda jaoks asjad läbi mõelnud, tuleb välja, et polegi seda võimalik teha. Kes siin pahandasid, et sellise suhtumisega ei tasu küll õeks õppimist proovidagi, olete minu arvates küll eksiteel. Inimene peabki kõik läbi mõtlema, mitte tulema kohale ja lubama maad ja ilmad kokku, aga kui raskeks läheb, siis lihtsalt loobub, sest pole tegelikult tulevikule üldse mõelnud.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppelaenu summa on hetkel 2500 eurot. Kui Sa selle ühe kuuga taskurahaks ära kulutad, siis on see sinu probleem.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppelaenu summa on hetkel 2500 eurot. Kui Sa selle ühe kuuga taskurahaks ära kulutad, siis on see sinu probleem.

See on õppeaasta peale ja pool aastat sellega päris ära ei ela ju.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see siia puutub? Praktikad on mahu suhtes samasugused nii suvisel kui ka talvisel vastuvõtul.

Töötad loengute-prakside ajal 0,5 / 0,75 ja praktika ajal 0,5 kohaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötad loengute-prakside ajal 0,5 / 0,75 ja praktika ajal 0,5 kohaga.

Te ei pea kohal käima loengutes, et töötava õppijana talvist vastuvõttu mitte eelistada?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun ära mine õeks õppima.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa tahad, et kool hajutaks praktikaid, aga ise oma eelarvet planeerida ei taha? Kui su elustiil lubab täiskoormusega õppe kõrvalt tööl käia sellises mahus, et saad puhtalt sellest rahast ära elada, siis ma ei saa aru, miks sa ei saa oma kulusid niimoodi planeerida, et praktikate ajal väiksema koormusega töötad? Ja isegi kui praktika ajal üldse ei tööta ja säästudest ka ei piisa, siis nendeks mõneks kuuks peaks õppelaenust siiski piisama.

Õenduses on nagunii suurem osa praktikaid erialased, nii et ma küll ei saa aru, miks neid õena töötades teha ei saa? Ämmakad teevad küll abiämmaemandana töötades oma osakonnas praktikat. Ja kes töötavad abiõena, saavad oma praktika samamoodi töökohal ära. Hoolduspraktika on kohe alguses, sel ajal sa nagunii erialasel tööl veel olla ei saa, seega oledki hooldaja ja saad oma hoolduspraktika samuti töökohal ara teha. Või kes ütles, et nii ei saa? Probleem võib tekkida siis, kui sa töötad meditsiiniasutuses, mis ei ole samal ajal praktikabaas.

Eestis on suurem osa praktikaid tasustamata. Ma ise õppisin sotsiaaltööd ja kellelgi ei õnnestunud tasustatud kohta leida. Tasu maksavad praktikandile pigem tehnoloogiafirmad.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis