Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis

Postitas:
Kägu

Õenduses on nagunii suurem osa praktikaid erialased, nii et ma küll ei saa aru, miks neid õena töötades teha ei saa?

Küsisingi ju, kas saab töökohal praktikat teha, minu arust on see imelik, et ma töötan haiglas ja siis pean sinna veel eraldi praktikat minema tegema, nagu üks siin ütles, et inimene tuleb öisest valvest praktikat tegema. Minu küsimus oli, et mis kasu sellisest praktikast on, kui inimene on töötamisest väsinud ja magamata, sest seda peab raha saamiseks eraldi tegema pluss praktika veel eraldi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid ju ka mitte õppima minna, vaid töötada näiteks kusagil poes, siis ei pea sind keegi üleval pidama.

Ei tasu siin mõnitada, mul on juba magistrikraad ja hea töökoht, lihtsalt meeldib see eriala. Aga ilmselgelt see õpe pole siis võimalik nende puhul, kellel pole ülalpidajat. Minu arust pole see normaalne. Alustasin aastaid tagasi Soomes õeõpet, seal ei pidanud selleks meest otsima, et õeks õppida, aga kahjuks ma ei ela enam Soomes.

Soome tudengid ei osanud 3. Kursusel rõhku mõõta. Rääkimata sellest, et nad võiks süsti teha. On olnud võimalus neid Tallinnas õpetada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soome tudengid ei osanud 3. Kursusel rõhku mõõta. Rääkimata sellest, et nad võiks süsti teha. On olnud võimalus neid Tallinnas õpetada.

Lõpuks oskavad nad ju kõike teha ja ei pea selleks ehitajast meest võtma, kes üleval peaks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soome tudengid ei osanud 3. Kursusel rõhku mõõta. Rääkimata sellest, et nad võiks süsti teha. On olnud võimalus neid Tallinnas õpetada.

Lõpuks oskavad nad ju kõike teha ja ei pea selleks ehitajast meest võtma, kes üleval peaks.

Soome õed dokumendid kätte saavad, jooksevad Norra. Sest seal sissetulek suurem.
Aga sa viitsiks kolm aastat vaadelda ja süste mitte teha? Enamus õeks õppijaid tahaks kohe süsti teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa viitsiks kolm aastat vaadelda ja süste mitte teha? Enamus õeks õppijaid tahaks kohe süsti teha.

Ma oskan juba nagunii süsti teha, verd võtta, vererõhku mõõta. Nende asjade pärast poleks üldse mõtet 3,5 aastat kuskil õppida ja teiste tööd pealt vahtida.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa viitsiks kolm aastat vaadelda ja süste mitte teha? Enamus õeks õppijaid tahaks kohe süsti teha.

Ma oskan juba nagunii süsti teha, verd võtta, vererõhku mõõta. Nende asjade pärast poleks üldse mõtet 3,5 aastat kuskil õppida ja teiste tööd pealt vahtida.

Sellise suhtumisega ei võeta sind mitte kusagile vastu, aga huvilisi on palju ja sinust nooremad, kes saavad õppida, siis nemad õpivad ja sina jääd oma oskustega sinnapaika.

+5
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Õenduses on nagunii suurem osa praktikaid erialased, nii et ma küll ei saa aru, miks neid õena töötades teha ei saa?

Küsisingi ju, kas saab töökohal praktikat teha, minu arust on see imelik, et ma töötan haiglas ja siis pean sinna veel eraldi praktikat minema tegema, nagu üks siin ütles, et inimene tuleb öisest valvest praktikat tegema. Minu küsimus oli, et mis kasu sellisest praktikast on, kui inimene on töötamisest väsinud ja magamata, sest seda peab raha saamiseks eraldi tegema pluss praktika veel eraldi.

Siis ei saagi õppida lihtsalt, kui olukord ei luba. Ka 30+ vanuses laste kõrvalt arstiks õppima minna on hoopis teine koormus, isegi, kui sisse saadakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õenduses on nagunii suurem osa praktikaid erialased, nii et ma küll ei saa aru, miks neid õena töötades teha ei saa?

Küsisingi ju, kas saab töökohal praktikat teha, minu arust on see imelik, et ma töötan haiglas ja siis pean sinna veel eraldi praktikat minema tegema, nagu üks siin ütles, et inimene tuleb öisest valvest praktikat tegema. Minu küsimus oli, et mis kasu sellisest praktikast on, kui inimene on töötamisest väsinud ja magamata, sest seda peab raha saamiseks eraldi tegema pluss praktika veel eraldi.

Sellise suhtumisega sa kaugele ei jõua…  Üks asi on töötada hooldajana haiglas, kus sul on omad konkreetsed ülesanded, sõltuvalt osakonnast. Õe  praktikaga ei pruugi seal  midagi ühist olla.

+6
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sellise suhtumisega sa kaugele ei jõua… Üks asi on töötada hooldajana haiglas, kus sul on omad konkreetsed ülesanded, sõltuvalt osakonnast. Õe praktikaga ei pruugi seal midagi ühist olla.

Sellisel juhul ma ei kavatsegi minna sinna hooldajaks, mis mõte sel oleks. Mul on juba töö olemas, mis toob sada korda rohkem sisse. Minu küsimus oli, kas on võimalik üldse töötada praktika kõrvalt. Aga kui hooldajana on võimalik töötada, järelikult on mul enda tööd võimalik ammugi teha, selleks ei pea kuskil kohal käima.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigis haiglates ei saa ka 6. kursuse arstitudengid praktika eest tasu. 9 kuud on neil praktika ja null eurot maksavad regionaalhaiglad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise suhtumisega sa kaugele ei jõua… Üks asi on töötada hooldajana haiglas, kus sul on omad konkreetsed ülesanded, sõltuvalt osakonnast. Õe praktikaga ei pruugi seal midagi ühist olla.

Mul on juba töö olemas, mis toob sada korda rohkem sisse.

Õe töö ei too võrreldes sinu senise tööga üldse peaaegu midagi sisse siis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul ma ei kavatsegi minna sinna hooldajaks, mis mõte sel oleks. Mul on juba töö olemas, mis toob sada korda rohkem sisse. Minu küsimus oli, kas on võimalik üldse töötada praktika kõrvalt. Aga kui hooldajana on võimalik töötada, järelikult on mul enda tööd võimalik ammugi teha, selleks ei pea kuskil kohal käima.

Ma tegelikult üldse ei saa aru, mis su probleem on? Sa teenid 60000.- kuus ja arvad, et ei suuda ära elada, kui vahepeal mõned kuud ei tööta? Karm… (Muidu, ma juhin su tähelepanu sellele, et ka õe palk on sinu oma kõrval suht olematu, nii et suurt vahet poleks, kas see praktika oleks tasustatud või mitte.)

Aga tõsiselt rääkides… meie ei tea, mis tööd sa teed ja kui palju selleks aega kulub või kui palju vaimujõudu panustada tuleb. Praktika on üldiselt sama graafiku järgi nagu sinu juhendajal ehk tavaline med töötaja graafik sõltuvalt asutusest (ambulatoorne v statsionaar). Eks sa ise ju tead, kas sa saad selle kõrvalt veel teisel kohal töötada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talvisel vastuvõtul on vähem reaalseid koolipäevi (E-K) ja ongi mõeldud pigem juba töötavale inimesele. Sügisene pigem otse keskkoolipingist tulijatele.

Tööandjaga kokkuleppel võid ju töökoormust õpingute ajaks vähendada või minna tööle mõnda praktikabaasi hooldajaks. Neid on alati vaja 🙂 Kui on teatud aeg töötatud, siis ei pea ka esimest praktikat tegema, mis ongi nö hoolduspraktika.

Lisaks on puhkus (tavaliselt 28p aastas) ja õppepuhkus (kokku 30p). Planeerimise küsimus.

Ma just olengi selline täiskasvanud tudeng ja mitte ainuke 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talvisel vastuvõtul on vähem reaalseid koolipäevi (E-K) ja ongi mõeldud pigem juba töötavale inimesele. Sügisene pigem otse keskkoolipingist tulijatele.

Ok, peabki siis ilmselt seda kaaluma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talvisel vastuvõtul on vähem reaalseid koolipäevi (E-K) ja ongi mõeldud pigem juba töötavale inimesele. Sügisene pigem otse keskkoolipingist tulijatele.

Kontaktõpet on küll vähem, aga TAle tegi muret ju just praktika. Praktika on ju ikka samas mahus ka talvistel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talvisel vastuvõtul on vähem reaalseid koolipäevi (E-K) ja ongi mõeldud pigem juba töötavale inimesele. Sügisene pigem otse keskkoolipingist tulijatele.

Kontaktõpet on küll vähem, aga TAle tegi muret ju just praktika. Praktika on ju ikka samas mahus ka talvistel.

Kontaktõppes tuleb ka ikka käia. Selle pärast nagu ei muretsegi, aga miks? Teenib väidetavasti hästi, vabalt saaks poole kohaga edasi töötada praegusel magistrierialal ja praktikal käia teise poole ajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontaktõppes tuleb ka ikka käia. Selle pärast nagu ei muretsegi, aga miks? Teenib väidetavasti hästi, vabalt saaks poole kohaga edasi töötada praegusel magistrierialal ja praktikal käia teise poole ajast.

Kontaktõppe pärast ei muretse, sest seda siiski nii palju ei ole, et kõrvalt paindlikku töökohta ei saaks pidada. Aga kui on vaja 5 kuud järjest 8 tundi päevas praktikal käia, siis on selle kõrvalt töötamine siiski raskendatud. Kui saan kasvõi kaks päeva nädalas töötada, on okei.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontaktõppes tuleb ka ikka käia. Selle pärast nagu ei muretsegi, aga miks? Teenib väidetavasti hästi, vabalt saaks poole kohaga edasi töötada praegusel magistrierialal ja praktikal käia teise poole ajast.

Kontaktõppe pärast ei muretse, sest seda siiski nii palju ei ole, et kõrvalt paindlikku töökohta ei saaks pidada. Aga kui on vaja 5 kuud järjest 8 tundi päevas praktikal käia, siis on selle kõrvalt töötamine siiski raskendatud. Kui saan kasvõi kaks päeva nädalas töötada, on okei.

Nädalas on 7 päeva 🙂 Õe õpe polegi kerge, eriti kaasnevate (finants)kohustuste korral.

Praktikatundide sisse arvestatakse ka iseseisev töö – pead esitama praktikaaruande, kirjaliku töö ning seda kaitsma. Nt 390h (15EAP) korral praktikabaasis 272h.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praktikatundide sisse arvestatakse ka iseseisev töö – pead esitama praktikaaruande, kirjaliku töö ning seda kaitsma. Nt 390h (15EAP) korral praktikabaasis 272h.

No see on väga hea. Ma mõtlesin, et tulebki 30 EAP praktika puhul 780 tundi praktikat teha, mis on 20 nädalat täistöökohaga tööd. Ma pole rääkinud,  et midagi kerget peab olema, vaid et ei oleks täiesti võimatu. 5 kuud 8 tundi igal tööpäeval praktikal käia on väga suur koormus, lihtsalt ülikoolis õppimine nii suur koormus ei ole, sest iseseisvat tööd saad ju teha endale sobival ajal, ka pärast tööd näiteks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga aasta mõni Perekooli Kägu avastab enda jaoks õe eriala. Ei tea, kas lähevad nad kõik ikka õppima ka või?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontaktõppes tuleb ka ikka käia. Selle pärast nagu ei muretsegi, aga miks? Teenib väidetavasti hästi, vabalt saaks poole kohaga edasi töötada praegusel magistrierialal ja praktikal käia teise poole ajast.

Kontaktõppe pärast ei muretse, sest seda siiski nii palju ei ole, et kõrvalt paindlikku töökohta ei saaks pidada. Aga kui on vaja 5 kuud järjest 8 tundi päevas praktikal käia, siis on selle kõrvalt töötamine siiski raskendatud. Kui saan kasvõi kaks päeva nädalas töötada, on okei.

Nagu mis mõttes?? Enamus loenguid on 2 aastat zoomis olnud ja lisaks väga palju Ise seisvat tööd. Õe õpe ei ole lihtne ja selle kõrvalt töötamine ei kesta pikalt,

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu mis mõttes?? Enamus loenguid on 2 aastat zoomis olnud ja lisaks väga palju Ise seisvat tööd. Õe õpe ei ole lihtne ja selle kõrvalt töötamine ei kesta pikalt,

No seda enam pole ju kontakttunnid mingi probleem. Mis see õeõpe siis nüüd nii eriline on, kui inimene on juba mitmes kõrgkoolis õppinud ja magistrikraadi omandanud, et ei peaks hakkama saama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas lähevad nad kõik ikka õppima ka või?

Kõik kindlasti ei lähe, aga mõned lähevad. Mis siis?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Enamus loenguid on 2 aastat zoomis olnud ja lisaks väga palju Ise seisvat tööd.

Vaata, stardipositsioon on erinevatel inimestel erinev ja paljude jaoks on iseseisva töö eest positiivse hinde saamine palju vähem aega ja vaeva nõudev kui mõnele teisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õeõpe Tallinna Tervishoiukõrgkoolis