Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õhk-õhk soojuspumba omanikele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Õhk-õhk soojuspumba omanikele

Postitas:
Kägu

Tahaks teada, kus kohast olete selle ostnud ja kuidas rahul olete?
Kas tasub osta kasutatud pumpa?

Mul on maja, mille põhiküte on ahjuküte ja oleks vaja lisakütet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Õhk-õhk soojuspumba omanikele

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahaks teada, kus kohast olete selle ostnud ja kuidas rahul olete?
Kas tasub osta kasutatud pumpa?

Mul on maja, mille põhiküte on ahjuküte ja oleks vaja lisakütet.[/tsitaat]Õhkpump on mõttekas kuni -5 kraadi, peale seda jõudlus langeb hüppeliselt ja pead ikka kütma hakkama.
Kasutatud paska ära osta, uued on ka juba odavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meil ka ahiküte. õhksoojuspumba lasime paigaldada paar aastat tagasi ja oleme väga rahul. meil Fujitsu Arcitc (parim töökindlus külmade ilmadega) ja ostsime ABCKliimast. pump on sätitud 19kraadile ja hakkab tööle siis kui temperatuur toas langeb madalamale. kütan ahju hommikuti ja puhur töötab siis põhimõtteliselt ainult öösiti kui ahi juba maha on jahtunud. nüüd on hommikuti mõnus voodist välja tulla, enam pole tuba nagu hundilaut ja mis veel olulisem, põrandad ei ole enam jääkülmad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka. Aga kütab kuni -15 ikka nii et anna minna. -20 hakkab vähe lahjemaks jääma. Firma on Mitsubishi ja olen väga rahul sellega. Kasutatud asja ma küll ei soovitaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on see mudel http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mid=39&smid=76&mcat=42&scat=49&id=450 ja ostetud ka ABC Kliimast nagu Käol 10:51. Olen väga rahul! Saab pikemalt kodust ära olla, tagasi jõudes ei ole ees hundilaut, vaid mõnus soe on elamises sees. Suvel jahutame sellega elamist kuna aknapind on suur ning sirava päikesega päris kinni ka aknaid katta ei soovi. Lisaks puhastab see ka õhku – meil tubased koerad – see filter seal püüab lendleva tolmu kinni, mis neljakäpalised ringlema trambivad. Julgen soovitada! Kui midagi kahetsen, siis seda, et kohe maale kolides ei lasknud paigaldada. Elu tegi ikka palju mõnusamaks. Ma ka kasutatult ei soovitaks osta. See ikka investeering pikkadeks aastateks ning tahaks, et siis masin ka pakist võttes ja üles pannes täpselt sellele tootekirjeldusele vastab, mis lubatud ning keegi varasem omanik pole seda mitte-heaperemehlikult kasutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

soovitan. on ka mitsu. kui üle 15 miinuse, siis tundub jah, et annab otsad. enne neid miinuseid on ikka väga hea. mina näiteks isegi -10 ei viitsi ahju kütta. maja on soe-+23 keskmiselt. väga väga mugav. ja odav. kütame 170 m2.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meil on see mudel http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mid=39&smid=76&mcat=42&scat=49&id=450 ja ostetud ka ABC Kliimast nagu Käol 10:51. Olen väga rahul! Saab pikemalt kodust ära olla, tagasi jõudes ei ole ees hundilaut, vaid mõnus soe on elamises sees. Suvel jahutame sellega elamist kuna aknapind on suur ning sirava päikesega päris kinni ka aknaid katta ei soovi. Lisaks puhastab see ka õhku – meil tubased koerad – see filter seal püüab lendleva tolmu kinni, mis neljakäpalised ringlema trambivad. Julgen soovitada! Kui midagi kahetsen, siis seda, et kohe maale kolides ei lasknud paigaldada. Elu tegi ikka palju mõnusamaks. Ma ka kasutatult ei soovitaks osta. See ikka investeering pikkadeks aastateks ning tahaks, et siis masin ka pakist võttes ja üles pannes täpselt sellele tootekirjeldusele vastab, mis lubatud ning keegi varasem omanik pole seda mitte-heaperemehlikult kasutanud. [/tsitaat] ma poleks vist oma rasedust üle elanud kui poleks konditsioneeri olnud. see oli see kuum suvi, kus kuu aega järjest üle 30 kraadi oli. tänu puhurile oli toas nii mõnus jahe olla. kuna meil 2 kassi, siis ka rahul selle õhupuhastiga. samuti kahetsen, et juba varem ei ostnud, mingi eelarvamus oli asja suhtes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meil on see mudel http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mid=39&smid=76&mcat=42&scat=49&id=450 ja ostetud ka ABC Kliimast nagu Käol 10:51. Olen väga rahul! Saab pikemalt kodust ära olla, tagasi jõudes ei ole ees hundilaut, vaid mõnus soe on elamises sees. Suvel jahutame sellega elamist kuna aknapind on suur ning sirava päikesega päris kinni ka aknaid katta ei soovi. Lisaks puhastab see ka õhku – meil tubased koerad – see filter seal püüab lendleva tolmu kinni, mis neljakäpalised ringlema trambivad. Julgen soovitada! Kui midagi kahetsen, siis seda, et kohe maale kolides ei lasknud paigaldada. Elu tegi ikka palju mõnusamaks. Ma ka kasutatult ei soovitaks osta. See ikka investeering pikkadeks aastateks ning tahaks, et siis masin ka pakist võttes ja üles pannes täpselt sellele tootekirjeldusele vastab, mis lubatud ning keegi varasem omanik pole seda mitte-heaperemehlikult kasutanud. [/tsitaat]

Tutvusin selle lingiga, aga ma ei leidnud kusagilt hinda.
Kui palju see maksab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Õhkpump on mõttekas kuni -5 kraadi, peale seda jõudlus langeb hüppeliselt ja pead ikka kütma hakkama.
Kasutatud paska ära osta, uued on ka juba odavad. [/tsitaat]

Ja kui palju on sinu arust odav? See odav võib olla ka kallis ju 🙂
Oleneb inimese rahakoti paksusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui palju on sinu arust odav? See odav võib olla ka kallis ju 🙂
Oleneb inimese rahakoti paksusest.[/tsitaat]Uut pakutakse alates 300 eurist juba, mingi 100-200 läheb nagunii paigaldamise eest juurde. Minu arvates see on odav.
Ma ei tea kui palju see kasutatud ront maksab, aga midagi ta ikka maksab ju. Ja see 100-200 tuleb paigaldamise eest ikka maksta, isegi kui on tasuta.
Selles mõttes odav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on Fujitsu – väga kiidan. Hommikul lasen toas soojaks – kõik tööle, kooli ja klõpsti kinni. Kui laps koolist tuleb uuesti tööle. Õhtul kütame kaminahju, siis on kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil k-rautast 3a eest soetatud mitsubishi aparaat. 8000 eek oli soodukaga.
Ka nende -30 kraadiga kütab ära, elamine ca 60 ruutu, muud lisakütet pole.
El arve talvel 70-90 eur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meil k-rautast 3a eest soetatud mitsubishi aparaat. 8000 eek oli soodukaga.
Ka nende -30 kraadiga kütab ära, elamine ca 60 ruutu, muud lisakütet pole.
El arve talvel 70-90 eur. [/tsitaat]

Mitu kraadi toas sooja on? Kas see el arve on ainult see mis pump kulutab, või kogu arve kokku?

Kes on viimasel ajal hinnapakkumisi küsinud – palju need pumbad praegu maksavad?

Kas selline pump kütaks ära ka 2 korruselise korteri?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu kraadi toas sooja on? Kas see el arve on ainult see mis pump kulutab, või kogu arve kokku?

Kes on viimasel ajal hinnapakkumisi küsinud – palju need pumbad praegu maksavad?

Kas selline pump kütaks ära ka 2 korruselise korteri?[/tsitaat]2 korrust ei küta, siis on üleval alati palav ja all külm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toas on 20-22, kuidas omal soovi on.
Meil kütab ka kaks korrust ära.
El arve on ikka kõik kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tuli pumbaga kütmisel el.arvele juurde krooni ajal 120 krooni. Täiesti norm., pole hullu midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie 100m2 majapidamises Mitsubishi electric kõige uuem mudel, sügisel panime ja maksis koos paigaldusega 1250¤

Nagu üks kägu juba vastas olin ka väga eelarvamusega kuid mees muudki rääkis ja rääkis et paneme ei ole vähemalt kplm hommikuti alla tulla ülevalt korruselt. Kuid pandud oli, siis ei jõudnud meest ära kiita. Mees oli väga kõrvust tõstetud et tal õigus oli 🙂

Pump on siis põhiküttena, peale -15 kütsin pliiti juurde puitbriketiga see poolteist nädalat kui külm oli. Praegu enam ei küta. El.arve oli jaanuari eest 158¤, otseselt kütte peale läks kuskil 100¤ sellest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tutvusin selle lingiga, aga ma ei leidnud kusagilt hinda.
Kui palju see maksab?[/tsitaat]

Kui ma ei eksi siis aasta 2009 lõpupoole oli selle pumba enda hind u. 14 000 krooni. Lisaks läks siis paigaldus ja ostsime raami ka, millele õue osa paigutada kuna ei soovinud seda välisseinale panna. See paigaldus peaks siis olenema ka sellest, kui kaugel sa asud st. paigaldas ja transport obejktini kokku. Tee hinnapäring otse sinna, inimesed olid seal väga norm ning töö sai tip-top. Hinnapäring ei tähenda, et sa veel ostma pead, uurid lihtsalt maad. Mina võtsin kolmest erinevast kohast hinna. Siin eespool mainiti ka Mitsut. Mul oligi kaks valikut, mille vahel valida, kas Mitsu või siis see Fujitsu. Kuna Mitsut neil pakkuda ei olnud, siis jäi see. Ma olen küll naisterahvas ja masinavärkidest eriti ei jaga aga seda pumba asja ajasin täitsa ise, ütlesingi mehele, et las ma nüüd tegelen natuke. Uurisin netist ja ajakirjadest ning kuulasin niisama maad, valisin kaks mudelit välja ja saatsin päringud. Pärast mees tunnistas, et ta ka ikka kõrvalt uuris ja valis täpselt samad. Põhiline on mõelda reaalselt oma köetavate ruutmeetrite peale, et liiga lahjat pumpa ei osta ning mõelda, kus oleks pumbal majapidamises parim koht. Selleks tegin käsitsi majaskeemi ja saatsin ka ABC-sse, kui juba nende pakkumine oli välja valitud. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meil tuli pumbaga kütmisel el.arvele juurde krooni ajal 120 krooni. Täiesti norm., pole hullu midagi.[/tsitaat]

120krooni? Kas sa unustasid ühe 0 tagant ära, või? Või on sul muu küte, nii et pump praktiliselt ei töötagi. Tuttavale pandi äsja uus Mitsu pump ja ööpäev läks elektrit 3,5euro eest. See siis kõik kokku. Tal suur maja ja täielikult soojustamata. Kütab korra päevas ka kekküttekatelt. Koos soojuspumbaga on toas püsivalt 20kraadi. Varem oli tal hommikul 13-14kraadi.
Kui enne olid elektriarved tal 25euri, siis nüüd tulevad tõenäoliselt üle 100euri. Ma ei ütleks, et see on odav. Mugav aga kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kahetasapinnaline korter, põrandapinda kuskil 80 m2 aga osa sellest on teisel korrusel madal katusealune, normaalse kõrgusega, ametlikku pinda on kokku 60m2

Praegu on el arve 100-110euri kuus, kahte ülemise korruse magamistuba kütame el. radikatega (2 radikat kogu aeg taga) alumist korrust puupliidiga (puude peale läheb ka päris palju raha, külmal ajal kütame peaaegu 3 eurise võrkkoti päevas ära, kütma peab 2-3x päevas) hommikuti on allkorrusel ikkagi vaid 13-14 kraadi sooja brrr… lisaks veel el boiler, mis kõvasti vist elektrit võtab ja muud elektriseadmed ka.

Ütelge nüüd, kas õhksoojuspumba paigaldamine tasuks ennast ära? Kas el arve läheb väiksemaks (st kas õhksoojuspump võtab vähem elektrit kui kaks 1500W radikat) et ruumi temperatuur jääks samaks ja puudega ei peaks enam üldse kütma, muidu kui vaid üksikutel kõige külmematel päevadel. (pumba paneks alumisele korrusele)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul on kahetasapinnaline korter, põrandapinda kuskil 80 m2 aga osa sellest on teisel korrusel madal katusealune, normaalse kõrgusega, ametlikku pinda on kokku 60m2

Praegu on el arve 100-110euri kuus, kahte ülemise korruse magamistuba kütame el. radikatega (2 radikat kogu aeg taga) alumist korrust puupliidiga (puude peale läheb ka päris palju raha, külmal ajal kütame peaaegu 3 eurise võrkkoti päevas ära, kütma peab 2-3x päevas) hommikuti on allkorrusel ikkagi vaid 13-14 kraadi sooja brrr… lisaks veel el boiler, mis kõvasti vist elektrit võtab ja muud elektriseadmed ka.

Ütelge nüüd, kas õhksoojuspumba paigaldamine tasuks ennast ära? Kas el arve läheb väiksemaks (st kas õhksoojuspump võtab vähem elektrit kui kaks 1500W radikat) et ruumi temperatuur jääks samaks ja puudega ei peaks enam üldse kütma, muidu kui vaid üksikutel kõige külmematel päevadel. (pumba paneks alumisele korrusele)

[/tsitaat]

mis asi on 3 eurine võrkkott?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis asi on 3 eurine võrkkott?[/tsitaat]

Mis sa ise arvad? 😀 Ega siis tänapäeval keegi enam ahju puudega küta, ahju lähevad kõik kilekotid, poekotid jms, kõige rohkem sooja aga annavad 3 eurised võrkkotid – paned ühe ahju ja terve päev on soe 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on mitsubishi, mis paberite järgi töötab normaalselt ka kuni -22 juures… meil maja pole päris täielikult veel soojustatud ja seepärast põrandad jahedad (vundament soojustamata), aga muidu kütab kuni ca -25-ni ära ca 50 m2 pinda ja on tõesti soe.
kui temp. langeb madalamale, siis ta ikka aega-ajalt puhub sooja, aga el. tarbib palju, kasutegur sama, mis harilikul el. radikal või veelgi nirum…
maksis koos paigaldusega ca 15000 eek ja oli siis üks parima COP väärtusega ning paigaldaja-maaletooja lisas, et meil vbl on pisut veelgi rohkem, sest torud said välissoojustuse sisse pandud… soojustuse panek oli just käsil ja küsisime, kuidas oleks parem panna.

kasutatud pumpa mina küll ei ostaks, sest uutel on kasutegur palju suurem ning jälgima peab, et oleks arktilise kliima varustusega vms. paljudel seda pole ja siis tõesti alla -5 on kasutegur olematu. meil hakkab kasutegur langema alles -15 juures ja seega suht lühikest aega on ta kehva töövõimega.

paigaldusel on väga oluline, et arvestataks ruumiplaneeringuga – kuhu õhk ei liigu vabalt, sinna sooja eriti ei jõua – ja välisosa peaks paigaldama nii, et vibratsioon kedagi häirima ei hakkaks.

ja pidev sisse-välja lülitamine ei ole masinale kasulik, filtreid peab regulaarselt puhastama, kui suure külmaga masina välja lülitad, siis enne ei ole hea sisse lülitada, kui temp. nulli lähedal. välisosa tilgub! suisa niriseb vett vahest ja külmaga kasvatab jääd hoolega enda alla. peab jälgima, et see jää äravooluauke ei ummistaks ning kõnniteed libedaks ei teeks või maja seina ei rikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul on kahetasapinnaline korter, põrandapinda kuskil 80 m2 aga osa sellest on teisel korrusel madal katusealune, normaalse kõrgusega, ametlikku pinda on kokku 60m2

[/tsitaat]
kindlasti on õhksoojuspumbaga kütmine odavam, kui tavaliste el. radikatega. aga sina tahad sellega asendada ju hoopis pliiti? tasuvuse juures peab muidugi arvestama ka pumba soetamise maksumust, mitte ainult jooksvaid kulusid.
Igal juhul arvan, et sinu puhul oleks see pump siiski mõistlik otsus, eriti kuna kütate kallite puudega. Mul on endal ka sama suur 2-korruseline elamine ja pump all. Ülemist korrust ei küta üldse, sest soe läheb niigi üles. Uksed peavad muidugi lahti olema

Please wait...
Postitas:
yxikmees

[tsitaat]mul on mitsubishi, mis paberite järgi töötab normaalselt ka kuni -22 juures… meil maja pole päris täielikult veel soojustatud ja seepärast põrandad jahedad (vundament soojustamata), aga muidu kütab kuni ca -25-ni ära ca 50 m2 pinda ja on tõesti soe.
kui temp. langeb madalamale, siis ta ikka aega-ajalt puhub sooja, aga el. tarbib palju, kasutegur sama, mis harilikul el. radikal või veelgi nirum…
maksis koos paigaldusega ca 15000 eek ja oli siis üks parima COP väärtusega ning paigaldaja-maaletooja lisas, et meil vbl on pisut veelgi rohkem, sest torud said välissoojustuse sisse pandud… soojustuse panek oli just käsil ja küsisime, kuidas oleks parem panna.

kasutatud pumpa mina küll ei ostaks, sest uutel on kasutegur palju suurem ning jälgima peab, et oleks arktilise kliima varustusega vms. paljudel seda pole ja siis tõesti alla -5 on kasutegur olematu. meil hakkab kasutegur langema alles -15 juures ja seega suht lühikest aega on ta kehva töövõimega.

paigaldusel on väga oluline, et arvestataks ruumiplaneeringuga – kuhu õhk ei liigu vabalt, sinna sooja eriti ei jõua – ja välisosa peaks paigaldama nii, et vibratsioon kedagi häirima ei hakkaks.

ja pidev sisse-välja lülitamine ei ole masinale kasulik, filtreid peab regulaarselt puhastama, kui suure külmaga masina välja lülitad, siis enne ei ole hea sisse lülitada, kui temp. nulli lähedal. välisosa tilgub! suisa niriseb vett vahest ja külmaga kasvatab jääd hoolega enda alla. peab jälgima, et see jää äravooluauke ei ummistaks ning kõnniteed libedaks ei teeks või maja seina ei rikuks.[/tsitaat]
Igal soojuspumbal on kasutegurikõver erinev ja parima COP-iga pump tõenäoliselt ei ole parim -15 kraadi juures,sest COP näitab kasutegurit +7kraadise välistemperatuuri juures.Kui Soojuspumpa soovitakse põhikütteallikana(näiteks elektrikütte on abikütteks),siis tules võrrelda kasutegurit -10 või -15 kraadi juures.
Kui aga mugavusküte ahikütte kõrval,siis tuleks valida parima COP-iga,ehk siis +7 kraadi juures).

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]mul on mitsubishi, mis paberite järgi töötab normaalselt ka kuni -22 juures… meil maja pole päris täielikult veel soojustatud ja seepärast põrandad jahedad (vundament soojustamata), aga muidu kütab kuni ca -25-ni ära ca 50 m2 pinda ja on tõesti soe.

ja pidev sisse-välja lülitamine ei ole masinale kasulik, filtreid peab regulaarselt puhastama, kui suure külmaga masina välja lülitad, siis enne ei ole hea sisse lülitada, kui temp. nulli lähedal. välisosa tilgub! suisa niriseb vett vahest ja külmaga kasvatab jääd hoolega enda alla. peab jälgima, et see jää äravooluauke ei ummistaks ning kõnniteed libedaks ei teeks või maja seina ei rikuks.[/tsitaat]

ilma keldrita majas ei ole vundamendi soojustamine otstarbekas, põrand peab olema soojustatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uut pakutakse alates 300 eurist juba, mingi 100-200 läheb nagunii paigaldamise eest juurde. Minu arvates see on odav.
Ma ei tea kui palju see kasutatud ront maksab, aga midagi ta ikka maksab ju. Ja see 100-200 tuleb paigaldamise eest ikka maksta, isegi kui on tasuta.
Selles mõttes odav. [/tsitaat]

No ma väga kahtlen, et nii odavaid ja korralikke pumpasid on olemas. Äkki oskad anda linki nii odava pumbaga?

Kommenteerijad kirjutavad, et koos paigaldusega maksavad sellised asjad 1250 ¤

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]

ilma keldrita majas ei ole vundamendi soojustamine otstarbekas, põrand peab olema soojustatud.[/tsitaat]

näib, et sel teemal on igal oma arvamus. ma olen juba aastaid mööda ehitusspetse (ehitusfirmade juhid, peretuttavad) ja ehitusfoorumeid kolistanud ja ega ühest lahendust meile polegi: alttuulduv põrand, põrandad on veel osaliselt vahetamata, vundamendi serv ulatub põrandaga võrreldes sellest pisut kõrgemale (külmasild) ja laed niigi madalad (2,3-2,45, oleneb, kust mõõta, sirgeid nurki ja pindu meil ei esine), seega põrandat tõsta ei taha…
maa seest jah pole mõtet soojustada (sinna tuleb drenaaz teha), aga see osa, mis põrandast kõrgemal, peab ometi kaetud saama ja kuna 5 cm laiuselt panna oleks imelik, siis tuleb kuni maapinnani.

ja kuna elame külmas kliimas ning vähemalt meie kasutame seda pigem põhiküttena, siis loomulikult võrdlesime COP väärtusi -15 juures, samas oli sel masinal ka +7 juures väga kõrge COP

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

näib, et sel teemal on igal oma arvamus. ma olen juba aastaid mööda ehitusspetse (ehitusfirmade juhid, peretuttavad) ja ehitusfoorumeid kolistanud ja ega ühest lahendust meile polegi: alttuulduv põrand, põrandad on veel osaliselt vahetamata, vundamendi serv ulatub põrandaga võrreldes sellest pisut kõrgemale (külmasild) ja laed niigi madalad (2,3-2,45, oleneb, kust mõõta, sirgeid nurki ja pindu meil ei esine), seega põrandat tõsta ei taha…
maa seest jah pole mõtet soojustada (sinna tuleb drenaaz teha), aga see osa, mis põrandast kõrgemal, peab ometi kaetud saama ja kuna 5 cm laiuselt panna oleks imelik, siis tuleb kuni maapinnani.

ja kuna elame külmas kliimas ning vähemalt meie kasutame seda pigem põhiküttena, siis loomulikult võrdlesime COP väärtusi -15 juures, samas oli sel masinal ka +7 juures väga kõrge COP[/tsitaat]

Ärge muretsege,Teil on tõesti vajalik see osa vundamendist soojustada,mis puutub kokku põrandaga.Samas maa sisse peaksite ka panema,kuna sealt liigub niiskus ja külm ülesse aga see toob kaasa vundamendi lagundamise riski.Vaja oleks vundament hüdroisoleerida aga seda te jälle ei saa põhjalikult teha,kuna vundamendi põhja alla te hüdrot paigaldada ei saa.
Te peaksite selle põranda seest poolt eraldama vundamendist.Muidu võib Teil asi hallitama minna või vundamnent kiiremini lagunema hakata peno all ilmastiku muutuste tõttu.

Please wait...
Postitas:
reisija

Olen kasutanud 2 Mitsubishi Electric pumpa täpselt a aastat. Ennem kütsin ahi pluss põrandakütted. Nüüd ahi pluss 2 pumpa. Soojustatud maja , ühekordne, 160 m2. Elektriarve vähenes 1/3 võrra!!!
Nende pumpade kasutegur ehk COP 0n 5,2. Igal talvel on olnud 2-3 päeva, mil pumbad välja lülitan. See on nii umbes -29 kraadi juures. Hind koos paigaldusega oli 20000.- EEK üks pump.
Seevastu töö juures on sellised, mis juba -15 kraadiga enam lihtsalt sooja ei puhu ja ruume kuigivõrd ei soojenda.
Kasutatud pumpa ei soovita osta, sest nagu iga uue tehnoloogiaga, tulevad ka siin igal aastal aina paremad mudelid.Minul oli positiivne ka see, et maja niiskustase hakkas kiiresti alanema. Ennem oli liigne õhuniiskus pidevaks probleemiks, nüüd enam mitte.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õhk-õhk soojuspumba omanikele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.