Esileht Kodunurk Õhk-vesi-soojuspump ja selle paigaldus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Õhk-vesi-soojuspump ja selle paigaldus

Postitas:

Kas keegi on lasknud panna ca 100 m2 majja õhk-vesi soojuspumpa lähiajal? Tahaks umbkaudset hinda, palju koos torude paigaldamisega see maksta võiks? Plaan on oma kodu hakata ehitama ja püüame aru saada, kas meil käib rahaliselt sellest jõud üle. Maja ise tuleks element maja. Enamik muid hindasid on enam vähem teada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 100m2 maja. Pump maksab 5-6 tuhat. Paigalduse hinda veel ei tea. Toru ja armatuur maksis kokku max 1 tuhat. Maha panime ise. Miski jagaja kuhu torud jooksevad, maksis vist paarsada. Terve maja betoonivalu koos tööga maksis 1800.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 22:27; 19.08 13:20; 19.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ca 100 ruuduses majas õhk-vesi soojuspump ja sellele liidetav boiler, mis soojendab ka lisaks tarbevee.

Torutööde hindadest ei tea midagi – majas oli juba vesipõrandaküte ja üles korrusele viidud torud radikate jaoks. Radikad lasin sinna siis paigaldada, aga see oli oma 6 aastat tagasi, seega hinda ei tea.

Pump koos paigaldusega 5 tuhat. Boiler koos paigaldusega 1700 (meil eraldi paigaldatud, kõigepealt pump ja siis boiler hiljem juurde, koos tehes võib olla odavam). On olemas ka kaks ühes komplektid, kus pumba siseosa ja boiler on üks agregaat, aga need boilerid on kuni 200 liitrit ja kui elamises on suur vann, siis 200 liitrit jääb napiks.

Mis su teised valikud on? Kahtlen, et sa mingi küttelahenduse väga palju odavamalt saaksid. Õhk-õhk on odavam, aga päris külmaga see elamist mõnusalt soojaks ei tee (enda kogemusest räägin) ja soojus jaotub väga ebaühtlaselt. Häält teevad ka ikkagi omajagu ja see elamises pidevalt ringlev tolm on üsna häiriv. Nõuab kõrvale ikkagi alternatiivset küttelahendust kas elektrikütte või mingi kolde näol. Isegi kui seda vaja kasutada vaid loetud päevadel aastas. Korralik ahi maksab üsna palju. Otseelektri küte on kallis üleval pidada.

Ma ei esitaks seda küsimust, et kas te saate endale õhk-vesi küttelahendust lubada vaid kas teil on odavamaid ja töötavaid alternatiive. Igal küttelahendusel on nii CAPEX kui OPEX, ehk siis investeering ja jooksevkulu. Need lihtsalt jagunevad erinevalt. Mõtle kui kaua sa kavatsed seal majas elada ja arvuta siis vastavad numbrid kõigi küttelahenduste puhul välja. Arvesta ka sellega, et praegune CAPEX on praegune fikseeritud kuluühik, OPEX muutub ajas vastavalt inflatsioonile, majandustingimustele, poliitilisele olukorrale jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel sama teema käsil, aga maja tuleb veel väiksem. Küttepinda umbes 75m2. Mina olen küll aru saanud, et lisaks õhk-veele peab ikka mingi alternatiivküte veel olema. Mis sa teed, kui sul -20 õues. Nii et meil lisaks tuleb veel kaminahi majja, aga see ei küta ikkagi kogu maja ju ära ja mina rohkem ahjukütja olla ei taha. Olen seda 10 aastat teinud. Nüüd tahaks mugavust.
Me ka mõtlesime maakütte peale, aga selge on see, et maakütet nii väikesele majale pole mõtet paigaldada. Samas kontuuri vedamiseks on maad piisavalt. Maja tuleb täitsa maale, kus maad ümberringi hektarites. Niisiis jääb õhk-vesi pump. Plaanis on lasta paigaldada see vannituppa ja inegreeritud kapina. Meil boilerimaht ei oma tähtsust. Vanni pole ja majas hakkab elama 3 inimest. Lihtsalt tekkis küsimus, millal pumbameestega ühendust võtta, sest oleks täpselt vaja teada, kuhu torustik tuleb ja mismoodi nad välisseadeldise siseseadeldisega ühendavad. Kust need torud jooksevad. No ja kuhu võiks tulla üldse see välisseadeldis, sest maja seina lähedale seda undama küll ei taha. Lisaks see kole kast ka.
Meil hetkel alles vundamendi tegemine käsil.
Hindadest ei tea suurt midagi. Vaatasin, et Daikin ja Bosch oleks normaalsed. Nii väikesele majale tuleb ka väiksem pump ja ei tohiks väga palju maksta. Pakun, et 4-5tuh saab hakkama. Ahju puhul maksab vaid materjal. Selle ehitab mees ise.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 10:10; 19.08 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel sama teema käsil, aga maja tuleb veel väiksem. Küttepinda umbes 75m2. Mina olen küll aru saanud, et lisaks õhk-veele peab ikka mingi alternatiivküte veel olema. Mis sa teed, kui sul -20 õues. Nii et meil lisaks tuleb veel kaminahi majja, aga see ei küta ikkagi kogu maja ju ära ja mina rohkem ahjukütja olla ei taha. Olen seda 10 aastat teinud. Nüüd tahaks mugavust.

Me ka mõtlesime maakütte peale, aga selge on see, et maakütet nii väikesele majale pole mõtet paigaldada. Samas kontuuri vedamiseks on maad piisavalt. Maja tuleb täitsa maale, kus maad ümberringi hektarites. Niisiis jääb õhk-vesi pump. Plaanis on lasta paigaldada see vannituppa ja inegreeritud kapina. Meil boilerimaht ei oma tähtsust. Vanni pole ja majas hakkab elama 3 inimest. Lihtsalt tekkis küsimus, millal pumbameestega ühendust võtta, sest oleks täpselt vaja teada, kuhu torustik tuleb ja mismoodi nad välisseadeldise siseseadeldisega ühendavad. Kust need torud jooksevad. No ja kuhu võiks tulla üldse see välisseadeldis, sest maja seina lähedale seda undama küll ei taha. Lisaks see kole kast ka.

Meil hetkel alles vundamendi tegemine käsil.

Hindadest ei tea suurt midagi. Vaatasin, et Daikin ja Bosch oleks normaalsed. Nii väikesele majale tuleb ka väiksem pump ja ei tohiks väga palju maksta. Pakun, et 4-5tuh saab hakkama. Ahju puhul maksab vaid materjal. Selle ehitab mees ise.

Meie paigaldasime põrandasse torud ise. Enne lugesime põhjalikult, et kui pikk tohib üks kontuur olla ja kui tihedalt toru maha kerida. Kokku tuli meil 92m2 köetava pinnaga majja 7 kontuuri (sest iga magamistoa temperatuur võiks olla eraldi reguleeritav). Pumba välisosa asukoht on planeeritud maja tehnoruumi välisseina. Sinna on rajatud ka eraldi vundament pumba välisosa jaoks ja tehtud läbiviik tehnoruumi. Siseosa tuleb tehnoruumi. Undamist ei karda. Maja seinas on 30cm villa ja kolmekordsed pakettaknad, seega peaks heliisolatsioon korralik olema.
Õhk-vesi pumba müüjatega pole veel ühendust võtnud. Teeme seda siis kui oleme valmis pumpa ära ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 22:27; 19.08 13:20; 19.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie paigaldasime põrandasse torud ise. Enne lugesime põhjalikult, et kui pikk tohib üks kontuur olla ja kui tihedalt toru maha kerida. Kokku tuli meil 92m2 köetava pinnaga majja 7 kontuuri (sest iga magamistoa temperatuur võiks olla eraldi reguleeritav). Pumba välisosa asukoht on planeeritud maja tehnoruumi välisseina. Sinna on rajatud ka eraldi vundament pumba välisosa jaoks ja tehtud läbiviik tehnoruumi. Siseosa tuleb tehnoruumi. Undamist ei karda. Maja seinas on 30cm villa ja kolmekordsed pakettaknad, seega peaks heliisolatsioon korralik olema.
Õhk-vesi pumba müüjatega pole veel ühendust võtnud. Teeme seda siis kui oleme valmis pumpa ära ostma.

Siis teil lihtne variant. Meil tehnoruumi ei tule ja seepärast sai ka õhk-vesi valitud, et selle jaoks pole vaja tehnoruumi. Tehnoruumi ehitamine ise ju võtab lisaraha. See pane küttesüsteemi hinnale otsa.
Veetorud põrandasse pidi ka mees ise panema. Ütles ka, et midagi väga keerulist pole. Aga vannitoas need õiges kohas välja tuua ei tea, sest vannituba peab ju ilus ka olema ja mingid torud ei saa mööda seinu suvaliselt joosta. Vannituba pole tehnoruum. Jagaja peaks ka kuskil kapis peidus olema. Seadeldis ise tuleb hoopis teise seina lähedale ja vannitoast 10-15m kaugusele. Ühest küljest tahab vaba ruumi enda ümber, sest õhk peab hästi liikuma. Teisest küljest tahaks ta kuidagi ära peita. Kas siis mingi kast taha teha ja lilledega-põõsastega natuke külgi-tagumist osa varjata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 10:10; 19.08 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale (ja ka mulle endale) eelarve planeerimise tarbeks:
https://www.kliimamarket.ee/paigaldus/ leidsin info:
Õhk-vesi-soojuspumba paigaldus on iga objekti puhul erinev, kuid keskmiselt on soojuspumba paigalduse hind 1200 €.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 22:27; 19.08 13:20; 19.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Õhk-vesi-soojuspump ja selle paigaldus