Esileht Kodunurk Õhksoojuspumba elektriarved?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Õhksoojuspumba elektriarved?

Postitas:
Kägu

Oleme just perega ehitamas korterit oma vanemale tütrele.
Vanem pisike kivimaja 8 korteriga.
Enda ostetud pisikese kahetoalise(avatud toad) soojustasime väga ära.
Kuna kortermajas on vaid ahjuküte siis sooviksime panna sinna õhksoojuspumba.
Kes omavad hetkel pumpa, mis on teie elektriarved?
Ei pea silmas inimesi kes elavad suures majas ja vaja kütta suurt pindala.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2-toaline, 46 ruutu. Kütteks õhksoojuspump ja vannitoas põrandaküte. Aasta peale keskmine elektriarve olnud viimastel aastatel ~40€ (st suvel alla 10€, käredamal talvekuul 100€ ringis). Eks näis, mis nüüd saama hakkab kui elektrihind hullu paneb..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojustamata maja. Ahjuküte. Õhksoojuspump lisaküttena, mõnikord ööpäev läbi sees, mõnikord ainult päeval või öösel, suviti toimib konditsioneerina. Paaril viimasel aastal on detsember-veebruar olnud umbes 60 eurot elektriarve, suvekuumaga umbes 40, muud kuud tavaliselt 10 euro ringis. Tarbimine tavaliste kodumasinatega – külmik, pesumasin, telekas, valgustid. Ei ole elektripliiti-ahju ega kubu.

Ei kasuta börsipaketti, nii et sel aastal täitsa hea rahulik seni olnud, ei ole olnud vajadust elektrihinda pidevalt jälgida ega oma tarbimist muuta. Mingil hetkel ehk hindu korrigeeritakse, nii et eeldan, et summad järgmisel aastal tõusevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on selline õhksoojuspump, mis on ette nähtud umbes 40-50 m2 kütmiseks. Tegelikult on pinda rohkem, aga maja tagumist osa oleme valdavalt ikka ahjuga kütnud. Sügisesel ajal, kui kasutegur on suur, on kulunud umbes 120-200 kWh kuus õhksoojuspumba peale. Kui palju see maksma läheb, sõltub elektripaketist ja börsipaketi puhul börsihindadest.

Õhksoojuspumbal on mõningad miinused: keerutab tolmu elamises ringi ja õhu liikumine ei pruugi alati meeldiv olla. Selle all magada ja töötada ei taha (kuigi olude sunnil on olnud perioode, kui olen seda teinud). Mugav on see küll ja suvel kuumalaine ajal tagab samuti meeldiva temperatuuri ja eemaldab liigse niiskuse. Siseosa teeb õige pisut häält, aga sellega harjub. Välisosa teeb häält siis, kui õues on külm, aga hetkel kütame ainult ahjudega. Praeguste ilmadega on õhksoojuspumba efektiivsus madal (meil on selline, mis on ette nähtud töötama ka -25 juures) ja ei pruugi elamist äragi kütta, rääkimata suurtest elektriarvetest. Meie kliimas on õhksoojuspumbale lisaks kindlasti mingit muud kütet ka tarvis, just nendeks kõige külmemateks perioodideks ja kui elekter ära läheb.

Kortermaja puhul on vaja paigaldus kindlasti kooskõlastada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elektriarve oleneb näiteks köetava eluaseme suurusest, soojustusest, tarbimisest, elektripaketist, börsihinnast.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda peate ka teadma, et õhk-soojupumba paigaldamisega pevad naabrid ka nõus olema. 60 ruutu, kamin ja õhksoojus pump, eletkrikulu 70 eurot kuus /fikseeritud börsihind/

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(meil on selline, mis on ette nähtud töötama ka -25 juures) ja ei pruugi elamist äragi kütta,

Pump üksi ei kütagi, see on ikka lisaallikas. Et kui kuskilt tulla, siis pole ruum päris jääs.

Mul pump +20°C reguleeritud, aga sooja saab ikka kütmisega. Mis pakett on, ei tea, arved kuskil 150€ ringis. Suvel on pump väljas, sest meil maja sellise suunaga ehitatud, et aknad ida-lääs suunal ja väga palavaks ei lähe. Pealegi mulle meeldib tuul ja vastamisi avatud uksed-aknad on jahutamisel mõnusamad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ka ahjud, aga kütta ei viitsi. On 2 uut õhk-õhk pumpa. Tänase -22 oli toas 22 kraadi ja seda kõigis tubades. Miks ei või olla see põhiküte? Niikaua kui elektrit, on põhiküte.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiksin lausa mudelite kohta, milline on näiteks hea pump 35ruuduse korteri tarvis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lasin sel aastal endale korterisse õhksoojuspumba paigaldada. Mitte, et telvel oleks olnud jube külm, mul on ahiküte, aga suved olid ebameeldivad. Suvel pidevalt jama – kord liiga palav, siis liiga niiske ja rõske, külm, pidi ka suvel kohati ahju kütma, siis sellega jälle läks liiga palavaks…

Sel kuul sain esimest korda niisuguse arve, mil ma olin aktiivselt iga päev kasutanud õhksoojuspumpa (lisaks ahjuküttele). Arve oli täpselt sama, mis mul oli eelmise aasta sama perioodi eest. Vahe on selles, et ma lülitasin pumpa kasutades välja ühe varem elamise tagumises otsas kasutusel olnud konvektori, sest seda polnud enam vaja. Selle kogemuse pealt ütleks, et kuna hinnad väidetavalt on sel aastal palju kallimad kui eelmisel aastal, siis pump võtab vähem elektrit kui üks elektriradikas.

Mul on niisugune põrandamudel: https://cooperandhunter.ee/catalogue-ee/home-heatpumps/inverter-consol/

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul seisab 65rm maja tühjana ja ainuke elektritarbija on õhksoojuspump, eelmise kuu arve oli 87e

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100m², puitsõrestik. Lasen talvel elamise jäässe. Torud lasen tühjaks ja haisulukkudesse aknaklaasipesuvedelik. Midagi pole viie aastaga juhtunud. Isegi raadio elektroonikana on võimeline plärisema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse elektrihinna juures ei anna eelnevad arved küll mõistlikku ülevaadet.

Muide, see ei ole hea, et te kivimaja seest soojustasite – tõite kastepunkti soojustuse taha kivipinnale, st sinna hakkab tekkima kondens.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul seisab 65rm maja tühjana ja ainuke elektritarbija on õhksoojuspump, eelmise kuu arve oli 87e

Mul kaks õhksoojuspumpa, 2 boilerit, 2 külmikut+ kirst, pesumasin, kuivati, elektripliit ahjuga, eelmise kuu arve 88€ (fikseeritud).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Õhksoojuspumba elektriarved?