Esileht Pereelu ja suhted Õhtuinimene ja hommikuinimene

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Õhtuinimene ja hommikuinimene

Postitas:

Kellel veel nii, et kaasaga täiesti erinevatel aegadel aktiivsed, kuidas toimite? Minu mees on täiesti hommikuinimene, teeb varakult silmad lahti ja hakkab aktiivselt toimetama. Mina aga ei ärka enne lõunat. Õigemini ma võin “ärkvel” olla, aga mingisugusest aktiivsusest pole juttugi. Õhtul tahab tema jälle diivanil pikutada ja 10ne paiku juba haigutab. Mina jälle võin vabalt siis toimetada. Muidu polekski sellest midagi ja enne last ei olnudki, aga nüüd on hakanud tõsiselt häirima. Nimelt on ka seksiga nii. Tema tahaks hommikul, mina ei saa hommikul kuidagi ennast sellele lainele. Minule sobiks jälle õhtul, aga tema on jälle selleks ajaks väsinud, kui laps magama läheb. Täiesti probleem juba, mõlemad tahaks, aga erinevatel aegadel. Täna hommikul “päästis” mind laps, kes üles ärkas. No ma ei suuda hommikul pesemata hammastega ja unise peaga. Enamasti jääb olude sunnil siiski õhtu peale, aga tihtipeale jääb seetõttu hoopis ära, kuna mees on väsinud. Kellel sama olukord olnud, kas ja kuidas lahendanud olete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 08:43; 27.08 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli fenomen, et enne saadakse laps ja siis avastatakse, et mehega sootuks erinevad inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi lahendust, üks teist peab oma harjumusi muutma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kus see perekooli fenomen siin on. Muus osas me pole absoluutselt erinevad. Mõistame üksteist poolelt sõnalt, meil samad vaated ja ma ei kujutaks ettegi, et peaksin kellegi teisega koos olema. Oleme koos olnud juba 10 aastat, sellest pool aega abielus ja enne last 8 aastat koos. Aga ei osanud arvata, et selline asi häirima võiks hakata. Ennem see hommiku asi ei paistnud nii välja ka, õhtul peale tööd ja nädalavahetuseti oli aega küll. Nüüd kulub see aeg lapse peale ja see peaks ju täiesti tavaline olema ometi? Seepärast uuringi, et kuidas lahendanud olete selle omavahelise aja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 08:43; 27.08 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehena ütlen, et see naise õhtul voodisse ootamine on ikka jama küll. Tihtipeale tuleb alles siis, kui mina juba magan. Ajab üles ja siis toimetame midagi… No kas see on siis õige sex või?
Õnneks on maailmas ka naisi, kes ka ärkveloleku ajal suudavad lahked olla. Aeg-ajalt tuleb siis seda varianti kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole kallimaga küll ühist last aga häirib tohutult.
Mees on siis õhtu-inimene, mina hommikune.
Mees on kaua üleval, surfab netis, vaatab filme jne. Mina lähen ca 22-23 magama ja hommikul tahaks kohe tegutsema hakata, kuhugi sõita ja midagi huvitavat teha.
Praegu on käsil remont ja pinged on koguaeg laes.
Selle asemel, et remonti teha kohe hommikul, et õhtuti koos aega veeta, uimerdab ta poole lõunani ja hakkab end alles ca 12 või 13 ajal liigutama.

Lisaks on iga päev 1 ja see sama teema mehe poolt “Ma olen sigaväsinud!” No aga miks siis olla nii kaua üleval?!

Mingil perioodil oli mehel re¸iim korras ja toimetasime ühes rütmis. Ta ütles siis ka ise, et tunneb end erksamana ja enesetunne on tunduvalt parem…paraku ei kestnud see kaua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul mees on ka varajane ärkaja, no hiljemalt kell 8 ka nädalavahetusel tahab voodist välja saada, mina tahaks ikka nii 10-ni magada. aga nagu siin üks eespool kirjutas – üks peab oma harjumusi muutma. Kuna mulle üksi ei meeldi voodi jääda, vaid tahaks kaisus olla, siis tihti ajan ka ennast üles, kui mees voodits lahkunud, et saaks ikka koos süüa jne.

ja sisi mõnikord juhtub, et tal pohmakas või niisama rohkem väsinud ja ta tahaks kauem magada ja just nendel hommikutel on minul kell 7 plaks silmad lahti, kõht tühi, igav on olla jne 😀

Õhtuti lähme tööpäevadel samal ajal magama, mõlemad varajased magajad, aga nädalavahetustel tema tahaks kauem ärkvel olla, aga mina kustun ikka ära:D ma olen suure unevajadusega, samas see nagu otseselt probleemi ei tekita suhtes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jälle selline olukord, kus koosoldud ajaga on mees hakanud ka õhtuinimeseks. Varem oli selline, et kohe hommikul tegutsema ja õhtul varem magama. Nüüd mõlemad vedeleme vabal päeval poole lõunani voodis ja alles, siis hakkame tegutsema. Õhtuti vaatame koos filme. Hommikul käima saamine on suhteliselt vaevarikas. Mu organism vajab aega, et ärgata.
Õhtuinimene ei saa hommikuinimesega koos olla. Nagu eha ja koit..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen hommikuinimene ja kaasa õhtuinimene.
Mul on suured raskused õhtul peale üheksat ärkvel püsida.
Ega see muud elu peale seksielu nagu ei segagi, sest kui väga vaja ärkab tema varem ja ma pingutan õhtul kauem üleval olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen hommikuinimene, mees on õhtuinimene, kuid meil see küll probleem ei ole. Nädalavahetustel on just nii mõnus hommikul vara ärgata. Eriti mõnus on see, kui laps ka natuke kauem magab. Joon rahulikult kohvi, loen raamatut või vaatan mõnda naistekat. See on minu oma aeg. Mees saab jälle õhtul oma asjadega tegeleda, kui ma magama lähen. Päeval veedame aega koos. Laps läheb õhtul kell 8 või 9 magama ja siis jääb aega ka seksiks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen märganud ,et hommikune uimasus on otseselt seotud õhtul söödud söögiga. Üks asi on kauem magada ja teine asi see enesetunne millega ärgatakse. Kui nn õhtuinimene enam peale 6-t õhtul ei söö ja õhtusöök pole raske, siis hommiku on kerge ärgata. Aga eks õhtuinimestel kipub see söömine ka hilistele tundidele venima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 14:23; 03.09 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 6htuinimene, mees hommikune. Tihti hommikuinimesed soovitavad et mine varem magama, et siis saad hommikul ilusti maast lahti, j6uad igale poole jne. Totakas jutt! Samamoodi v6in mina soovitada et maga hommikul kauem, siis saad hiljem magama minna. Hommikuinimestelt paluks tolerantsust. Ma ei tea, kes otsustas et varahommikul peab elu keerlema hakkama. Ma olen proovinud nii ja naa. Juba paar aastat olude sunnil t6usen 6:30. See on lihtsalt niiiii ahistav. V6in 10 magama minna, aga ikka on jube t6usta. Siis ma unistangi, et millal tuleb laup. Et saaks ometi magada. Ma ei taha rohkem kui et palun ilma kellata. Mis 6igusega l6igatakse mu uni poolikuks? Oi mu mees juba kardab teha oma lemmiktegevust, et 8 laup hommikul nihverdab et mis me t2na teeme. Mis krd 6ugusega tema l2heb 6htuti enne mind magama, aga tahab et ma t6useks temaga samal ajal. 6nneks sellega on leppinud, et hommikuti kohvi peab tema tegema. Eks ikka vahel toob mulle tassiga voodisse ja siis ma l6hna peale ajan end kohvitama. Siis ju uni enam ei tule. Selle peale ta looda . Aga ega minust head kaaslast siis selleks p2evaks ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 17:45; 27.08 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil ei ole kallimaga küll ühist last aga häirib tohutult.
Mees on siis õhtu-inimene, mina hommikune.
Mees on kaua üleval, surfab netis, vaatab filme jne. Mina lähen ca 22-23 magama ja hommikul tahaks kohe tegutsema hakata, kuhugi sõita ja midagi huvitavat teha.
Praegu on käsil remont ja pinged on koguaeg laes.
Selle asemel, et remonti teha kohe hommikul, et õhtuti koos aega veeta, uimerdab ta poole lõunani ja hakkab end alles ca 12 või 13 ajal liigutama.

Lisaks on iga päev 1 ja see sama teema mehe poolt “Ma olen sigaväsinud!” No aga miks siis olla nii kaua üleval?!

Mingil perioodil oli mehel re¸iim korras ja toimetasime ühes rütmis. Ta ütles siis ka ise, et tunneb end erksamana ja enesetunne on tunduvalt parem…paraku ei kestnud see kaua.[/tsitaat]

Miks sa arvad, et sinu rütm on see õige ja mehe oma vale? Täpselt samamoodi nagu sina tahad õhtul vara magama minna, tahab mees hommikul magada. Kui sa arvad, et nii lihtne on oma tüüpi muuta, siis ära täna õhtul ka uimerda magama, vaid ole üleval, siis on mõlemal re¸iim korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa arvad, et sinu rütm on see õige ja mehe oma vale? Täpselt samamoodi nagu sina tahad õhtul vara magama minna, tahab mees hommikul magada. Kui sa arvad, et nii lihtne on oma tüüpi muuta, siis ära täna õhtul ka uimerda magama, vaid ole üleval, siis on mõlemal re¸iim korras. [/tsitaat]jah, ma soovitan ka sama. Saate õhtul koos olla või remonti teha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 17:45; 27.08 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka kompromiss – mõlemad muudavad oma päeva näiteks ühe tunni võrra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 20:31; 03.09 19:23;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja, proovi muuta seda, kellest jõud veel üle käib: Pane laps tund aega varem magama ja jääb õhtul tund kaasaga kahekesi olemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehke lõunaajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 07:32; 03.09 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on jälle selline olukord, kus koosoldud ajaga on mees hakanud ka õhtuinimeseks. Varem oli selline, et kohe hommikul tegutsema ja õhtul varem magama. Nüüd mõlemad vedeleme vabal päeval poole lõunani voodis ja alles, siis hakkame tegutsema. Õhtuti vaatame koos filme. Hommikul käima saamine on suhteliselt vaevarikas. Mu organism vajab aega, et ärgata.
Õhtuinimene ei saa hommikuinimesega koos olla. Nagu eha ja koit..[/tsitaat]

kas te olete rantjeed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

novot, mina olen hommikuinimene, ärkan ka nädalavahetusel 5.00-5.30, õhtul magama 23-00. Mees on uneinimene. Tihtipeale läheb magama minuga samal ajal.
Naudin hommikuid, kui kõik magavad. ei salli voodis vedelemist kui on kord juba ärgatud.

Miskipärast peetakse seda absoluutselt igas seltskonnas ebanormaalseks. Ma ei tee varase ärkamisega kellelegi haiget. Pigem on mul pere jaoks rohkem aega, kuna kõigi ärkamise hetkeks on suurem osa koristustöödest (nädalavahetusel) ja küpsetamisest juba tehtud.

Mis ma siis tegema pean, et mul hommikul und pole? Vägisi voodis passima, kuni kell saab nii palju, et normaalne inimene võiks juba tõusta? igatahes 5-6 vahel vabatahtlikult ärkamine kuulub hulluse tunnuse juurde suurema üldsuse normide kohaselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 21:27; 01.09 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]novot, mina olen hommikuinimene, ärkan ka nädalavahetusel 5.00-5.30, õhtul magama 23-00. Mees on uneinimene. Tihtipeale läheb magama minuga samal ajal.
Naudin hommikuid, kui kõik magavad. ei salli voodis vedelemist kui on kord juba ärgatud.

Miskipärast peetakse seda absoluutselt igas seltskonnas ebanormaalseks. Ma ei tee varase ärkamisega kellelegi haiget. Pigem on mul pere jaoks rohkem aega, kuna kõigi ärkamise hetkeks on suurem osa koristustöödest (nädalavahetusel) ja küpsetamisest juba tehtud.

Mis ma siis tegema pean, et mul hommikul und pole? Vägisi voodis passima, kuni kell saab nii palju, et normaalne inimene võiks juba tõusta? igatahes 5-6 vahel vabatahtlikult ärkamine kuulub hulluse tunnuse juurde suurema üldsuse normide kohaselt.[/tsitaat]

kuskohast see “suurem üldsus” üldse teab, et sa kell 5 hommikul üles tõused?
kas sa kukud neid kell 7 telefonikõnedega pommitama või lased lausa uksekella?

ma arvan, et sa ise käid kõigile seletamas, kui tubli ja virk sa ikka oled, juba kella viiest jalul ja toimetad. aga loodetud kiituse asemel tembeldatakse sind ebanormaalseks.
(mis iseenesest vale ju polegi, “norm” ehk keskmine ei ärka kell 5.)
võibolla poleks vaja iga nüanssi oma isiklikust elust “kollektiiviga” jagada? siis ei peeta ebanormaalseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]novot, mina olen hommikuinimene, ärkan ka nädalavahetusel 5.00-5.30, õhtul magama 23-00. Mees on uneinimene. Tihtipeale läheb magama minuga samal ajal.
Naudin hommikuid, kui kõik magavad. ei salli voodis vedelemist kui on kord juba ärgatud.

Miskipärast peetakse seda absoluutselt igas seltskonnas ebanormaalseks. Ma ei tee varase ärkamisega kellelegi haiget. Pigem on mul pere jaoks rohkem aega, kuna kõigi ärkamise hetkeks on suurem osa koristustöödest (nädalavahetusel) ja küpsetamisest juba tehtud.

Mis ma siis tegema pean, et mul hommikul und pole? Vägisi voodis passima, kuni kell saab nii palju, et normaalne inimene võiks juba tõusta? igatahes 5-6 vahel vabatahtlikult ärkamine kuulub hulluse tunnuse juurde suurema üldsuse normide kohaselt.[/tsitaat]

Nagu vanainimene juba, kes nii vara ärkab, sest und enam ei ole ega tule. Aga noh perekooli ongi kogunenud ju vanainimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen äärmuslik hommikuinimene: vahepeal läks asi väga käest ära, st tõusin hommikul 4-5 (jah! :D), olles eelmisel õhtul magama läinud hiljemalt 20.00 🙂
Tavaliselt ärkan 5-6 ajal ja nii naudin üksi toimetamist, aga magama tahan ka minna juba 21-22.oo.
Kui mu abikaasal on asi väga oma rütmi järgi, siis tema läheb öösel kell 03.30 (mul algab siis varsti juba hommik 🙂 ) magama ja magab 13.00-ni päeval.
Kui ta mingitel perioodidel ei saa nii äärmuslik olla, läheb ta 00.30-01.00 magama ja magab vähemalt 10.00-ni hommikul.

Ma ei ole mitte kunagi suutnud magada nt hommikul kella 9.00-ni, ma ei kujuta ette, mis tunne see on 🙂

Minul ei ole mõtet temaga hommikuti või enne lõunat tähtsatest asjadest rääkida ja tema teab, et ei ole mõtet mulle pärast 17.00 mingeid tähtsaid fakte või küsimusi esitada, mul juba aju uneeelses seisundis 🙂

Ma ikka naeran, et meie vaesed teismelised lapsed: kodus on KOGU aeg keegi vanematest sisuliselt üleval: kui isa lõpuks magama jääb, tõuseb ema 🙂

ja külas mulle ka ei meeldi ööbida: milline piin on hommikul vaikselt kella 5-st oodata, millal normaalsed inimesed ärkavad….. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana tõesti, 26 olen.
Jutuks tuleb, käin hommikuti jooksmas, või küpsetan saia vms, teen vahel tööjuurde kooki. Ikka imestatakse, et kuidas jõuad.
Pigem on tavapärane see, et kõik kurdavad, kuidas ei jaksa tõusta hommikuti, see on ju samuti isikliku elu jagamine?

Aga eks see peres pingeid ikka tekitab, kuna mees veedaks enamuse kodus oldud ajast ainult voodis, minul tõusevad ihukarvad juba mõttest horisontaalasendile püsti.
Voodisse lähen vaid magama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 21:27; 01.09 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kunagine ööinimene, kes magas hommikul kella 12ni on nüüd vanast peast hommikuinimene ja naudin seda täiega. Joon kohv, loen uudiseid, kõpitsen aias kui ilma lubab. Ei pea mind keedi see tõttu ebanormaalseks ega pressi teistele varast ärkamist peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 07:32; 03.09 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi mul täpselt sama probleem. Mina õhtuti kaua üleval, mees hommikul varajane ärkaja.
Mina praegu naudin seda aega, kui saan veel lapsekõrvalt kaua magada, aga mees kuidagi ei mõista seda. Laps läheb voodisse kell 23:00 (+- 10 minutit), kuid viimati uinub alles kesköö paiku. Enne lapse magama jäämist mina seksima pole nõus. Mees siis tihtipeale jääb ka varem magama ja siis kui laps lõpuks uinub, siis pean ta üles ajama ja teeme seksi ära. Tööpäeva hommikutel pole nagu probleemi, aga jälle nädalavahetusel mees jälle viriseb, et tema ärkab üles hiljemalt 8-9 vahel, meil äratus alles kell 10:30. Point siis selles, et meil on ühetoaline, ja ma ei luba telekat käima panna, nii et mees peab minema olema kas köögis või n-ö “kuuri all”. Vahepeal leiab siis endale siiski tegevust, viib nt taara ära või teeb muud kasulikku, kuid probleem on see ikkagi.
Ütleb, et teen ikka nii valesti, et normaalsed inimesed panevad lapsed kell 8-9 magama, ja olen sellega pooleldi nõus, kuid seda peaks tegema vist ikkagi ennekõike siis, kui laps käib lasteaias/koolis. Muul ajal võiksin ju vabalt nautida veel seda, et saan hommikul magada.
See kaua magamine käib närvidele ka paljudele teistele (nt minu vanematele). Ikka väga käib närvidele. Kui nende juures oleme ööseks, siis pole juhus, kui ema tuleb tõmbab hiljemalt kell 9 meil toas kardinad eest, et mis magamine siin toimub, ÄRATUS! No mis asja?!! Lapsel kohe pahur tuju terve päev, sest ööuni täis magamatta ja selline ebaviisakas äratus.
Mees on mul just viimasel ajal väga palju virisema hakanud, et tema peab meie tagant öösel ootama, et magama minna (see on mõnes mõttes tõsi, ta ei saa minna ära tekialla enne seda, kui laps on voodisse pandud, muidu läheb laps teda kohe kiusama). Eile oli mees kohe nii tülpinud, et ütles, et üürib endale korteri, kus siis rahus olla (meil laps üldse viimasel ajal väga suur marakratt).
Ma nüüd järgmisest nädalast üritan siis vaikselt meie unereziimi muuta, vähemalt 30-60 minutit varasemaks.
Samas võiks mees ikkagi mõelda sellessuhtes minu peale, et kui tuleb teine laps, või esimene laps läheb lasteaeda, siis on lõbu läbi, kuni pensionini. Siis ei saa ikka aastakümneid magada kaua (lapsed samamoodi hakkavad siis ka nv ju ärkama vara). Et andku mulle nüüd see natukene aeg hommikuti magada, ma ei kujuta ette, et peaksin iga päev kell 9 ärkama, või veel varem!
Lisaks arvan, et kui ma enda reziimi muudan, ehk hakkan hommikul vara ärkama, siis olen õhtul ikkagi ise pahur ja väsinud, nii et teen seksi ikkagi tülpimusega. Sest isegi kui saan lapse uneajad varasemaks, siis ise ma küll ei usu, et hakkan sellepärast varem magama minema, niiet endal jääb ka ööunest vajaka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen märganud ,et hommikune uimasus on otseselt seotud õhtul söödud söögiga. Üks asi on kauem magada ja teine asi see enesetunne millega ärgatakse. Kui nn õhtuinimene enam peale 6-t õhtul ei söö ja õhtusöök pole raske, siis hommiku on kerge ärgata. Aga eks õhtuinimestel kipub see söömine ka hilistele tundidele venima. [/tsitaat]

Mina olen õhtuinimene, hea meelega üleval kella 24-ni, aga õhtusööki söön kell 18. Ometi ei muutu ma sellest varajasest söömingust rohkem hommikuinimeseks. Minu seedessteemi aktiivsus käib ikka oma rada pidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 14:32; 03.09 14:39; 03.09 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme elu päris meeldivaks muutnud nii, et seksime kusagil pärast 21 või 22 elutoas, siis kui lapsed ülalkorrusel magamistoas magavad aga hommikuinimesest mees pole veel uinunud. Pärast seksi siis mees läheb ülakorrusele magama, mina mõnulen veel pikalt oma toimetusi tehes või raamatut lugedes. Mind ajabki seks pigem erksaks, mees jääb pärast seksi aga mauhti magama. Kuna ärkvel oleku ajal oleme mõlemad võrdselt töökad, siis kellegil pole teisele midagi ette heita. Hommikul saab mees ise end toidetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 14:32; 03.09 14:39; 03.09 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keha pidavat kõige paremini puhkama õhtu 9-10nest hommiku 3-4 ni. Seetõttu ongi õhtuinimesed hommiku väsinud, et nad ei anna kehale õigel ajal puhkust. Ja proovige näiteks ilma lisaärritajateta ülevalolla. Ärge õhtu vaadake telekat ega olge arvutis. Samuti tekitab hommikust uimasust õhtu söödud söögid. Enamasti õhtul pikalt ülevalolijad tahavad ka poole öö aeg veel midagi hambaalla võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 14:23; 03.09 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keha pidavat kõige paremini puhkama õhtu 9-10nest hommiku 3-4 ni. Seetõttu ongi õhtuinimesed hommiku väsinud, et nad ei anna kehale õigel ajal puhkust. Ja proovige näiteks ilma lisaärritajateta ülevalolla. Ärge õhtu vaadake telekat ega olge arvutis. Samuti tekitab hommikust uimasust õhtu söödud söögid. Enamasti õhtul pikalt ülevalolijad tahavad ka poole öö aeg veel midagi hambaalla võtta. [/tsitaat]

No teaduskirjandus väidab muud, et inimesed ongi erineva aktiivsusmaksimumi ajaga, lisaks see aktiivsuse maksimum muutub vanuse muutudes. Muuseas mina olengi üleval ilma lisaärritajateta, kas hoidiseid hakkides, käsitööd tehes või raamatut lugedes ja viimati söön kell 18 õhtul. Aga hommikuinimeseks ma sellest ei muutu. Kui lapsed olid väga pisikesed, sundis nende bioloogline rütm mind kell 22 magama, ja 6 ärkama, kuid ära ei harjunud ma sellega kunagi, ka kooli ajal läksin kell 22 magama ja ärkasin kell 6.30 ja see oli totaalne piin kõik 11 aastat, sest iga hommik oli süda paha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 14:32; 03.09 14:39; 03.09 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keha pidavat kõige paremini puhkama õhtu 9-10nest hommiku 3-4 ni. Seetõttu ongi õhtuinimesed hommiku väsinud, et nad ei anna kehale õigel ajal puhkust. Ja proovige näiteks ilma lisaärritajateta ülevalolla. Ärge õhtu vaadake telekat ega olge arvutis. Samuti tekitab hommikust uimasust õhtu söödud söögid. Enamasti õhtul pikalt ülevalolijad tahavad ka poole öö aeg veel midagi hambaalla võtta. [/tsitaat]

Just nii – kõige tervislikum on magada enne ja pärast keskööd ühepalju. Kesköö on on pimeda aja keskel. Valges ja pimedas toodab inimese keha erinevaid hormoone. Esimesed soodustavad aktiivset tegutsemist, teised puhkamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 20:31; 03.09 19:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Õhtuinimene ja hommikuinimene

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.