Esileht Väikelaps Õhtune trall

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Õhtune trall

Postitas:

Kuidas seada piire ja kehtestada end 2a7k lapse suhtes, kes ei ole nõus õhtuti oma voodis olema ja und ootama. Iga õhtu on tema jaoks magama minek mäng. Palub, et oleksin tema juures, siis hakkab ikka lollitama ja jutustama. Kui ütlen rahulikult, et emme läheb nt pesema või kööki nõusid pesema, et ta võib vaikselt jänkuga voodis olla, ma tulen varsti vaatama kuidas ta magab vmt. Aga ta hakkab voodist välja tulema ja lollitama. Palub, et jääksin tema juurde, et ta kardab kolle. No räägin, et tal kaisujänes ja see ajab kollid ära. Olen siis ikka tema juurde jäänud, aga eks ta on ikka rahutu. Ajab jalgu üle voodi ääre ja rahmeldab nii, et lööb ennast ära. Ja siis on voodi paha ja teeb haiget.

Muidu meil on rutiinid igal õhtul, pesemine dušši all, hambapesu, unejutt, väike kaisutamine ja musid kallid ning voodis olemine.

Mis kell teie samad vanad lapsed magama lähevad ja kuidas? Mis kell viimane söömide ja mida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 21:30; 05.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane söömine on pere õhtusöök, pesema läks selles vanuses kell 20 (lõunauni kuni 15), siis voodisse, 2 lühemat unejuttu, jäi minust raamatut sirvima. Vahel ikka kutsus tagasi, aga juures ei pidanud olema.

Proovi ka raamatut anda, et ta ei peajs lihtsalt lage vaatama, las vaatab pilte. Vb on praegu ka liiga valge või kui pimendavad rulood, siis ehk just liiga pime ja kardabki?

1a9k last oleme pannud nurka seisma, kui liiga ülemeelikuks muutub. Toimib väga hästi, läheb ilma jonnita nurka, seisab 1 min, siis luban tagasi ja rahunenud.

Ma ei nõua ka 100% vaikust, peaasi et päris ei karju ja püsivad voodis. Suurem laps mõnikord laulab või jutustab ise endale lumivalgekest vmt, pisem põristab autohäält vmt (tal kaisus mudelauto või lennuk)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab kohe varsti kahe ja pooleseks ja nii lõunane kui ka õhtune magamaminek on üks pikk ettevõtmine. Ärkame u 9st hommikul, lõunauni kella 2 paiku (magab u 1 h või veidi peale, kuni 1,5h), õhtul saame voodisse päris hilja, u 11ks ja ikka veel ei ole tal und. Unejuttude piiri meil ei ole, nii et neid loeme talle ikka kõvasti. Sellel ajal on tuba pime ja laps peab olema pikali ja silmad kinni hoidma. Enamasti ta seda ka teeb, aga uni tuleb ikka nii visalt ja kuigi ta ei trallita ringi, võtab magamajäämine tund aega kindlasti. Praegu näen lahendusena ainult seda, et hommikul varem üles saada ja lõunauni ka tunni võrra varem teha, äkki siis saab õhtul normaalsemal ajal magama ja uni tuleb kiiremini. Seda me ei ole talle õpetanud, et ta ise magama peab jääma, pikutan ise ka kõrval või teeb seda isa. Aga eks muidugi lõpuks peab selleni ka jõudma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks selle peale, et ju siis laps pole piisavalt väsinud. Meie 2,5aastane käib issiga maal. Abikaasa ehitab maal ja poiss siis askeldab kõrval. Kui just vahepeal autosõitu päeva jooksul pole, siis pole poisil kuskil magadagi. Igal juhul õhtul tulevad koju, poiss sööb ja juba siis ta ütleb, et tahab tuttu. Ruttu pesen ta puhtaks, viimane pissi ja poiss ronib oma võrekasse. Kutsub mind ka, et ma talle ikka unelaulu laulaks. Mõnikord mul tegemist ja siis hüüan, et varsti tulen. Ainult, et selle ajaga on poiss juba uinunud, sest väsimus lihtsalt saab temast jagu. Katsu sa ise mitmel hektaril ringi joosta terve päev sellise palavusega. Mina näiteks ei jaksa.
Kui ma lapsega korteris istuks ja siis natuke mänguväljakul käiks, laps ka korraliku lõunaune magaks, küll oleks ka meil õhtul trall magama jäämisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun viimasega. Minu praegu 4a hakkab ka lollitama ja veiderdama,kui ma ta liiga vara voodisse saadan ja ta piisavalt väsinud pole.
Meie elame korteris ja see energia ei kulu nii ära. Kodus suvisel ajal läheb hiljem magama.
Aga kui ta nüpd vanaema juures oli,kus ta sai vabalt sisse-välja joosta ja rahmeldada omas taktis, läks ta lausa ise või nö kukkus magama juba 19 ajal õhtul ja magas hommikuni. Kodus olles oleks see ulme, kui ta nii vara ja ise magama küsiks ????.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Egas vahet polegi kui pika lõunaune teeb või kas ärkab hommikul varem või hiljem, trallitab igaljuhul magama minnes. See tema jaoks mingi mäng ja ma ei oska piire seada ei tea kuidas ennast kehtestada.
Väsimuse märke ma temas ei näegi. Ilmselt laps siis keskmisest aktiivsem, rahutum laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 21:30; 05.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ehk parim praktika, aga selles vanuses olimegi (mina või mees, kumb parasjagu pani) lastetoas, kuni magama jäid – ei läinud “hambaid pesema” vm
Aga ma ei suhelnud enam lastega siis kui magamaminekuaeg käes, lihtsalt olin seal, et seda kollijuttu jne ei hakkaks. Isegi otsa ei vaata 🙂 Kuskilt jäi kunagi meelde, et silmside/pilkkontakt võib lapse jälle aktiivsemaks muuta enne uinumist.
Pesu, magamisriided selga, siis pildiraamatu vaatamine ja unejutt ning tuli kustu (soolalamp põlemas), head-ööd-musi ja siis vaikus. Laps võib välja ronida, tõstsin vaikselt tagasi. Kasvõi 20+ korda, kuni enam ei roni. Algul istusin pisema voodi jalutsis, kui suuremaks said, natuke kaugemal diivani peal.
Seda voodist välja ronimist oli ikka omajagu (kui võrekast tavavoodisse sai), pool aastat ma usun, aga tasapisi kaob ära

Aa, kui on plaanis midagi muuta (ükskõik mida lapsega seoses), siis soovitaks eelnevalt lapsele ka rääkida sellest. Magamamineku näitel varem päeval, et täna teeme nii, et tuli kustu ja siis enam ei räägi juttu jne Loomulikult ei saa 2-aastasest eeldada, et ta enda käitumist kohe muudab kokkulepete tõttu, aga siis pole lapse jaoks ema muutunud käitumine nii ootamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama vana laps ja magama minek on lemmik osa tema päevast. Käib vannis, kallistamine-mudimine-massaaž, raamat ja enne uinumist saab korraks rinda ka. Magab ema-isa voodis, kaisus.

Sinu laps tahab lähedust, et sa oleksid koos temaga kuni uinumiseni. Sina otsid aga endale mugavat lahendust. Sa võid muidugi oma dressuuriga saavutada teatud “distsipliini”, aga kas see on tõesti lapsele parim?

Laps on programmeeritud selliselt, et ema tähelepanu saada. Kui sa eemaldub, siis ta ripub sinu küljes aina rohkem. Paku lapsele aega ja lähedust kuni tema isu saab sellest täis ja ta on ise valmis järgmiseks arenguetapiks (iseseisev uinumine).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Õhtune trall

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.