Esileht Väikelaps Õhtused külaskäigud ja lapse uni

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Õhtused külaskäigud ja lapse uni

Postitas:
Kägu

Meil on neli last ja minu põhimõte on olnud see, et elu ei tiirle laste ümber, vaid lapsed kohanevad pere eluga. Laste pärast ei jää midagi tegemata, v.a pikemad reisid.
Aga muidugi meil pole erilisi väljaskäimisi. Nüüd lähme 5kuuse beebiga ema juurde jõuludeks. Plaanis on kaasa võtta lamamistool ja vanker. Laps saab õues magada. Autos magab ta nagunii ja sõit juba kestab 1,5tundi. Osa sugulasi pole meie viimast last veel näinudki.
Varem ema elas teises kohas ja siis oli võimalik tema juurde ööseks jääda. See oli parem varjant.
Aga jah, meil lastest keegi pole kell pool kaheksa magama läinud. Praegune beebi magab üldse siis, kui ära väsib. Kas jääb põrandal magama või kui süles, siis tõstan ta tema enda voodisse. Ta on väga hea magaja ka. Samas öösel on mitu korda üleval ja jääb tiss suus magama. Hommikul ärkab kell 7 või kui vaba päev, siis pikendan seda aega 9ni. Ma küll ei viitsi pühapäeva hommikul kell 7 üles ärgata.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustatakse, et inimesed on erinevad.

Mul on väga hea stressitaluvus tööl. Aga kehv stressitaluvus, kui asi puudutab beebi(de) uneaega. 3 last ja kõigi beebiajal on maalkäigud mulle stressirohked.

Nüüd on 7kuune. Ja täitsa stressis. Nt eile tahtis laps uinuda ainult süles ja nii magada kuni öise söögiajani. Alles pärast seda õnnestus ta kaissu poetada. Ma ei kujuta ette, kui sama peaks ka maal juhtuma. Aga mul on veel 2 last, kes ka väiksed ja ei taha ju enbe nende uneaega ära kaduda nö jäädavalt magamistuppa.

Ja stressangi ette. On olnud just maal juhus, kus pidin suurema lapse saatma isa saunast välja kutsuma, sest nrile unejutu lugemise ajal hakkas beebi karjuma ja nõudis pikalt mu tähelepanu, suuremad lapsed istusid õnnnetult teises toas ja ootasid…

Mul on tõesti tunne, et see beebiga minek on rohkem sugulaste jaoks ja üritan ja mitte pidur olla. Aga ma tean, et beebi tahab heal juhul hiljemalt 21 paiku voodisse (ja lisauinakuid ei teinud ta juba vastsündinuna).

Ja ma ei saa aru neist, kellel laosed jäävad külas magama, siis magab autos edasi ja kodus ka – te vist ei mõista, kui vedanud teil on? Keskmine laps ärkab sellise asja peale üles ja vb tahab veel 2h ärkvel olla…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on neli last ja minu põhimõte on olnud see, et elu ei tiirle laste ümber, vaid lapsed kohanevad pere eluga. Laste pärast ei jää midagi tegemata, v.a pikemad reisid.

Aga muidugi meil pole erilisi väljaskäimisi. Nüüd lähme 5kuuse beebiga ema juurde jõuludeks. Plaanis on kaasa võtta lamamistool ja vanker. Laps saab õues magada. Autos magab ta nagunii ja sõit juba kestab 1,5tundi. Osa sugulasi pole meie viimast last veel näinudki.

Varem ema elas teises kohas ja siis oli võimalik tema juurde ööseks jääda. See oli parem varjant.

Aga jah, meil lastest keegi pole kell pool kaheksa magama läinud. Praegune beebi magab üldse siis, kui ära väsib. Kas jääb põrandal magama või kui süles, siis tõstan ta tema enda voodisse. Ta on väga hea magaja ka. Samas öösel on mitu korda üleval ja jääb tiss suus magama. Hommikul ärkab kell 7 või kui vaba päev, siis pikendan seda aega 9ni. Ma küll ei viitsi pühapäeva hommikul kell 7 üles ärgata.

Alati on see nii armas kui kuldmagajate emad ütlevad, et laste pärast ei tohi elu seisma jääda. Ma arvasin sama enne lapse saamist, aga siis reaalsus lõi jalad alt. Kui on nii, et laps jääb kodus magama oma voodis ilma igasuguse nututa ja magab hommikuni välja piiksugi tegemata, aga siis vanema juurde või hotelli minnes karjub õhtul magama jäädes tund või kaks ja öösel ärkab iga paari tunni tagant, siis hakkad ikka mõtlema mis on olulisem – et vana elu ei jääks seisma ja kõik läheks vanamoodi edasi või tahad normaalselt ja rahulikult magada.

Kuna meil laps täpselt sellise käitumisega ongi, siis kahjuks tõesti mõtleme kõik käigud väga hoolega läbi. Läheme küll aeg ajalt ööseks mujale ka, aga siis peab see olema väga väärt üritus, mille nimel me siis õhtul ja öösel piinleme ja millest pärast kodus mitu päeva taastume.

Ma ei oska und ka näha lapsest, kes lihtsalt põrandal või süles magama jääb. Päevaunedesse pidin oma beebit kogu aeg kärutama ainult, nii saigi jalutatud 3-4 korda päevas väga pikalt. Selliselt ei ole mõtet rääkidagi, et vana elu võiks endist viisi jätkuda.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

‘minu lapsed küll magavad öölaulupol’ -rahva lapsed on saadud enne koroonat 🙂
Neljas laps sündis poolteist aastat tagasi ja kuigi ta uneaeg on kell 21, pidudel käimiseks täiesti sobiv, ei saa me õhtuti kusagil käia, sest koroona-aja lapsed ei ole harjunud rahvakogunemistega ega pidudega. Kui viimastel tundidel enne uneaega peol olla, on võimatu seda vaest väikest ülestimuleeritud last magama saada ning öö läbi ärkamised garanteeritud. Ma pole mingi vähenäinud kanaema, see on mu neljas laps ja eelmise kolmega saime tõesti vankri pulmapeol põõsa taha lükata ja laps magas nagu naksti.

Mõne targutaja laps siit on kindlasti ka laulva revolutsiooni ajal sünidnud, ja siis oligi muru rohelisem ja lapsed magasid paremini ning perekoolis ei tohtinud roppe sõnu kasutata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga laps ja ka lapsevanem on nii erinev, et teiste soovitustest tegelikult ju suurt kasu pole.

Olen siiski oma kahe lapse puhul tähele pannud, et külas jaksavad nad veidi kauem üleval olla kui kodus, sest seal on huvitav. Et tasub ehk proovida seda, et tavapärase 19.30 asemel jääb sellel korral hiljem magama lihtsalt. Nt olete kodus 20.30.

Mul oli esiklaps selline, kes uinus ka vajadusel hilja ning kuna ta autos jäi alati magama, siis enne külla minekut tegi juba ka kiire power napi ja sellest 10 minutist talle piisas kauaks. Kasvõi südaööni võis väsimusmärkideta trallida. Ta üldse oli kehv magaja, seega ärkvelolek sobis talle.

Teine laps on teisest puust, tema tahab minna vara magama. Kell 20 tavaliselt kodus läheb magama. Uneaega oleme proovinud venitada ka, aga ega ta ikka hiljemalt 22 on väsinud ja tahab koju magama. Õnneks autos jääb magama ja kodus siis magab edasi hommikuni. Esimene oli seda tüüpi, kes siis kodus ärkas ja puhanuna paar tundi ringi trallis. Aga mõlemaga ikka oleme käinud külas ja üritustel, muidugi aibult nendes kohtades kuhu ise väga minna tahame, siis tasub see ohverdus laste ja enda une arvelt ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka 20 paiku magama minev 1,5-aastane ja olen kogenud perekonnas halvustavat suhtumist küll ja veel. Ma ei tee nende ütlemistest väljagi, sest üks asi on see, et üleväsinud lapsel ei ole peol pikalt hea olla, aga ka mina ise ei saa absoluutselt seda üritust ju nautida! Mis mõttega ma seal siis üldse olen? Sellel aastal alustamegi suguvõsas jõule kell 15 päeval, kuna ka mu venna pooleaastane laps tahaks õhtul teise linna tagasi sõita. Ja keegi ei kobise. Me ise jääme kohapeale ööseks, sest mu meelest see külas magama jäämine ja siis autoga sõit + uuesti kodus voodisse panek eriti ei toimi. See äratab lapse liiga üles ja siis ma pean teda jõululaupäeval öösel 2 tundi magama panema. Pigem mitte.

Küll aga olen kasutanud seda varianti, et kui üritus on toimunud jalutuskäigu kaugusel, siis laps magab peoõhtul kärus ning kui tagasi koju kärutame, tõstan ta ümber. See ei ärata nii palju üles kui vahepealne autosõit.

Rahulikke pühi!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on väiksem laps varsti 1,5a. Kasutusel on variandid:

1) Kutsume inimesed ise külla. See on väga hea variant, sest lapsed lähevad kell 19 magama ja saab ka rahus külalistele pühenduda, samas saavad ka lapsed enne magamaminekut peost osa.

2) Võtame lapsehoidja.

3) Läheme kohale, aga tuleme tagasi uneajaks või tuleb üks vanem lastega tagasi.

4) Läheb ainult üks vanem, mõnikord ka koos suurema lapsega – tema uneaeg pole nii püha ja ta jaksab melus üleval olla ja ei nuta väsimusest (suurem on 3a).

5) Ööbime kohapeal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka 20 paiku magama minev 1,5-aastane ja olen kogenud perekonnas halvustavat suhtumist küll ja veel. Ma ei tee nende ütlemistest väljagi, sest üks asi on see, et üleväsinud lapsel ei ole peol pikalt hea olla, aga ka mina ise ei saa absoluutselt seda üritust ju nautida! Mis mõttega ma seal siis üldse olen?

Eks nendel ongi lihtne rääkida, kes pärast selle üleväsinud ja ülestimuleeritud lapsega tegelema ei pea. Inimesed ka lihtsalt unustavad, kuidas neil endal oli, beebiiga on ju väga lühike.

Minu meelest see ongi üks elu õppetund, et vanem peab ise oma last tundma ja tema heaolu eest seisma, isegi kui keegi peab vajalikuks halvustada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 3-aastane kodus olles lõunaund ei maga ja läheb ööunne kell 19/19.30. Kui on olnud lasteaiapäev, läheb magama 20/20.30. Seega selline graafik nagu TA 1-aastasel, on meil olnud 3-aastat. Väiksem on 5-kuune ja tema läheb ööunne 18.30/19. Meile ja meie lastele sobib selline graafik argipäevadel ideaalselt.

Kui suurem oli veel kärulaps, siis paar korda proovisime kärus magama panna või teises toas ja tõstsime siis ümber, toimis. Teises toas aga mitte nii hästi, uni oli kindlasti rahutum kui kodus. Nüüd, 3-aastaselt, enam ei toimi, ta ärkab kohe tõstmise peale üles ja uuesti magama jäämine võtab aega.

Meie külaskäigud seega ongi reeglina nii, et laste uneajaks oleme kodus või jääme ööseks. Mäletan selgelt üht korda kui venitasime koju sõiduga ja siis laps terve autosõidu (40-minutit) täiest kõrist röökis üleväsimusest, teda oli võimatu lohutada ja rahunes alles siis kui sai koju oma voodisse. Enam ei soovi…

Kui käik on ainult suurema lapsega, siis temaga annab juba venitada õhtut, püsib üleval. Kui aga ka üle väsib, siis nt võib pidevalt nuttes ärgata ja ega siis mingit külas olekut nautida ei saaks. Vanaema-vanaisa juures jääb probleemideta magama ja tema oli beebina ka pigem hea magaja ja võõras kohas uinumisega probleeme väga polnud. Teine laps nii ideaalne uinuja pole, eriti üleväsinuna. Olen külas olles teda teises toas magama pannud 1,5h, selleks ajaks kui magama sain, olid osad külalised juba lahkunud ja minul närv must. Olen teda ka turvahällis kiigutanud, et uinuks ja hiljem saaks lihtsalt autosse tõsta, aga ei ole uinunud. Lisaks on nüüd probleem ka ühes toas magamine, sest suurem võib beebi nutu peale ärgata. Seega hetkel tunnengi ise, et minu jaoks on lihtsam ja stressivabam tulla ööuneks koju ja säilitada lastele nende rutiin-graafik. Sünnipäevi ja muid üritusi siin koroona ajal pole väga muidugi olnudki ja oma käigud oleme teinud lastele sobival ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga keeruline on küll see teema, sest minu laps läks ka sel vanuses umbes samal ajal magama. Üldiselt käsimegi üsna vähe kuskil külas ja hindasime olukorda jooksvalt (tavaliselt uues kohas oli lapsel väga põnev ja uni ei tulnudki tavapärasel ajal). Võõras kohas ta meil ei maganud ja meie õhtu lihtsalt oligi veidi lühem kui teistel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse ööuni algab ka kell 19.30. Kui aga kuskile minek, siis tal on nii põnev, et ta ei tahagi magama. Siiani pole väga kaua kuskil olnud ka, nii 21 paiku ikka liigume koju, siis kodus jääb magama kohe. Kui hilisem kellaaeg oleks, siis vist jääks ööseks. See aastavahetus jäämegi. Laps 1a, 4k

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kell teil need lapsed siis ärkavad, kes kell 18.30-19.30 juba magama lähevad?

Meie neli last on kõik läinud ööund magama kell 22-23 ja hommikul ärganud ka umbes 10-10.30

Elu sees ei oleks viitsinud ise kell 5-6 ärgata, kuna laps magab juba varasel õhtul suure osa unest ära.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kell teil need lapsed siis ärkavad, kes kell 18.30-19.30 juba magama lähevad?

Meie neli last on kõik läinud ööund magama kell 22-23 ja hommikul ärganud ka umbes 10-10.30

Elu sees ei oleks viitsinud ise kell 5-6 ärgata, kuna laps magab juba varasel õhtul suure osa unest ära.

 

Kujuta ette, et osad inimesed jällegi ei viitsi lapsega kella 23 üleval passida, vaid soovivad kas ise juba magada või nautida vaikusehetke kui lapsed magavad. Inimesed ja nende elukorraldused on lihtsalt niivõrd erinevad. Mul hakkab lapsel kaks korda nädalas huviring juba kell 9, seega 10-ni magada ei saakski. Kui mu laps 19.30 läheb magama, siis ärkab 7.30-8.00 vahemikus. Tõesti kell 5 või 6 ei sooviks ka mina ärgata, aga kindlasti on lapsevanemaid, kellele just selline variant sobib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kell teil need lapsed siis ärkavad, kes kell 18.30-19.30 juba magama lähevad?

Meie neli last on kõik läinud ööund magama kell 22-23 ja hommikul ärganud ka umbes 10-10.30

Elu sees ei oleks viitsinud ise kell 5-6 ärgata, kuna laps magab juba varasel õhtul suure osa unest ära.

mu lapsed ärkavad kell 6.30, ise ärkan kell 6.

mina jälle ei kujuta ette kui lapsed poole päevani magama peaks.

inimeste elustiilid on erinevad, tean ka neid kes soovivad iga öö kaheni üleval olla ja siis hommikul magavad kaua. ise olen tööinimene,käisin tööl enne lapsi ja ka peale lapsi ja meie peres on äratus selle järgi seatud millal tööd-aiad-koolid on. Võibolla väikeses asulas kus aed on 10 minutise jalutuskäigu kaugusel ja tööd niikuinii pole, läheks läbi viimase hetkeni magamine, kuid meil kulub tipptunni ajal tund sõiduks, ilma tipptunnita (st ENNE tipptundi) saame 20 minutiga. ma parem ärkan selle võrra varem hommikul kui olen pool tundi kauem liikluses.

kuidas te tööl saate käia ja teie lapsed hoiuga harjusid, kui seni said lõunani magada?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kell teil need lapsed siis ärkavad, kes kell 18.30-19.30 juba magama lähevad?

Meie neli last on kõik läinud ööund magama kell 22-23 ja hommikul ärganud ka umbes 10-10.30

Elu sees ei oleks viitsinud ise kell 5-6 ärgata, kuna laps magab juba varasel õhtul suure osa unest ära.

Ärkavad u kell 7-8. Ükski lasteaia hommik pole vaja üles ajada, laps ärkab ise.

Mina jällegi ei kujuta ette, et terve päeva jooksul pole aega iseendale. Lapsed u 19 magama ja on aega veel mitu head tundi mehega kahekesi filmi vaadata, raamatut lugeda, trenni minna vms. Naabrite juures oleme niimoodi saanud ilma lasteta tähistada sünnipäevasid, jaanipäeva jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Mis kell teil need lapsed siis ärkavad, kes kell 18.30-19.30 juba magama lähevad?

    Meie neli last on kõik läinud ööund magama kell 22-23 ja hommikul ärganud ka umbes 10-10.30

    Elu sees ei oleks viitsinud ise kell 5-6 ärgata, kuna laps magab juba varasel õhtul suure osa unest ära.

Ärkavad 6 aeg. Ei sobi meile absoluutselt, aga midagi pole teha, nad lihtsalt ei maga kauem, isegi kui on läinud hilja magama. Kolmene läks eile kell 1 öösel magama ja ärkas ikkagi enne 6, nagu tavaliselt 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega mul endal üks kord kunagi minnes väga meeldiv olnud, kui väsinud laps uneaja kätte jõudes viril oli absoluutselt kõige peale ning sel ajal, kui teised toas sõid, üritasin ma vankriga õues kõndides last võõras kohas magama kärutada, hiljem magava lapsega vankrit peole tagasi tassida ja loota, et ta üles ei ärka. Õnneks sõitsin bussiga ja vakriga, siis ei pidanud magavad last turvatooli tassima.
Soovitan lihtsalt lapse uneaja saabudes peolt varem lahkuda. Ei saa aru, et oleks tragöödia vahel ka esimesena peolt lahkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps magab kogu aeg öösel umbes 10 tundi järjest, beebina magas 11-12h öösel. Vahet pole millal uinub ja millal üles ärkab, 10h magab ikka. Niiet mul endal on täiesti ükskõik, kellaaegadest – kokku on mul ta uneajal ikka 10h aega oma asju teha või välja magada. Tal aastalõikes ikka uneaeg nihkub pidevalt siia-sinna. Dets alguses ärkas iga päev kl 06 ja läks magama umbes 19. Dets lõpuks oli juba järk-järgult uni nihkunud, et magama läheb kl 22-23 ja ärkab kl 10. Oligi hea, nägi aastavahetuse rakette. Õnneks veel lasteaias ei käi ja ma olen temaga kodune, niiet minu jaoks on kellaajad suht tähtsusetud, peaasi, et oma une täis magab, siis kui väsimus tuleb ja ärkab siis, kui uni ära läheb ja korras 😀 stressivaba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps magab kogu aeg öösel umbes 10 tundi järjest, beebina magas 11-12h öösel. Vahet pole millal uinub ja millal üles ärkab, 10h magab ikka. Niiet mul endal on täiesti ükskõik, kellaaegadest – kokku on mul ta uneajal ikka 10h aega oma asju teha või välja magada. Tal aastalõikes ikka uneaeg nihkub pidevalt siia-sinna. Dets alguses ärkas iga päev kl 06 ja läks magama umbes 19. Dets lõpuks oli juba järk-järgult uni nihkunud, et magama läheb kl 22-23 ja ärkab kl 10. Oligi hea, nägi aastavahetuse rakette. Õnneks veel lasteaias ei käi ja ma olen temaga kodune, niiet minu jaoks on kellaajad suht tähtsusetud, peaasi, et oma une täis magab, siis kui väsimus tuleb ja ärkab siis, kui uni ära läheb ja korras ???? stressivaba.

Veab sul. Väga, väga paljud beebid ja väikelapsed on harjumusega ärgata hommikul täpselt samal kellaajal (tavaliselt suhteliselt vara) olenemata sellest, mis kell nad õhtul on magama läinud. Minu laps näiteks täpselt selline. Ärkab umbes 6.30 olenemata sellest, kas läks magama 18.30, 19 või 20 või 20.30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis siis teemaalgataja jõulukogunemistest sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti veab neil, kellel lapsed magavad kustahes ja alati sama palju. Kõigil lihtsalt pole nii ja see ei sõltu vanemate soovist.

Püüdsin ka oma veidi üle aastast last saada ärkama hiljem kui 6 või 6:30, aga tahtsin või mitte, ärkas ikka samal ajal hoolimata magamamineku kellaajast. Endal on lihtsam aktsepteerida ja leppida, et praegusel eluperioodil on nii. Ja teistel võib olla teisiti. Tuleb lihtsalt teha nii, nagu endale ( või lapsele) mugavam tundub, arvaku teised, mida tahavad.

Minu laps muutis 2-aastaseks saamisega oma graafiku hilisemaks ja nüüd ärkab 8 ajal. Hommik on mõnusam, aga õhtul oma aega vähem. Midagi võidad-midagi kaotad.

Aga teemaalgataja võiks kirjutada küll, et kuidas läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja siin. Ühele jõulukoosviibimisele jätsime minemata ikkagi, sest see algas hilja ja toimus päris kaugel ja oleks tähendanud, et isegi varem ära tulles jääb laps autos magama ja ei viitsinud ikkagi une rikkumisega riskima hakata. Saime muidugi veidi sugulastelt hukkamõistu, et kuidas me ikka laseme lapsel enda elu dikteerida, aga ei võtnud seda südamesse ka.

Järgmisel päeval teiste sugulaste juurde läksime, sest nad olid nõus alustama varem. Tegime sel päeval ka teise une veidi hiljem. Muidugi jõudsime ikkagi natukene hiljem koju tagasi niiet laps sai voodisse 1h tavapärasest hiljem, aga õnneks magas kenasti hommikuni. Seega ikkagi võtsime enda ja lapse huvides rahulikult ning ega ei kahetse ka, oleme puhanud ja rõõmsad.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris naljakas on lugeda ema väidet, et nende elu lapsed küll ei dikteeri, aga nad ei käi ka kuskil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Väikelaps Õhtused külaskäigud ja lapse uni