Esileht Väikelaps Õhuniisuti

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Õhuniisuti

Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal oli laps väga palju haige (enamasti ainult nohu ja köha). Kuna toas on õhk väga kuiv ja see soodustab haiguste teket, siis mõtlesin proovida õhuniisutajat. Kas keegi on sarnases olukorras olnud ja õhuniisuti ostnud? On see aidanud? Millis õhuniisutit soovitaksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas õhk on kuiv? Soovitan esiteks korralikku õhuniiskuse mõõtjat. Need, mis on niisutite küljes, näitavad tõeliselt aiateibaid, odavad jyski jms samuti. Soovitan kas mehhaanilist või https://www.euronics.ee/t/82753/kodumasinad/hugromeeter-stadler-form-selina-little/s-081 (selina suurem on tapsem ja kallim). Me ka kogu aeg teadsime, et toas on õhk kuiv, kuna õhuniisutaja oma näitas kogu aeg 28% ja teine 30% ringis, kuid täpsemad näitavad 60%… õhuniisutaja huugas 66d läbi, niiet ees põrandal oli lomp 🙂 kuid ikka oli 34%
Kui õhk ON kuiv, siis soovitan küll õhuniisutajat. Meil on 3a tihedas t66s olnud Sencor suur paak, vaikne, t66tab kreaaniveega, filter on hea, odav (nii filter kui masin) ja ei teki ka kraaniveega nii palju valget tolmu kui muude uh-niisutajatega (ka nende hügromeeter on täpne, näitab sama mis Selina). Teine niisutaja on mingi Caso Vital- lõugab piiksuda kui keset 66d tühjaks saab, vilgub heledat sinist valgust mis on 66sel päris segav, ajab valget katlakivitolmu nagu tont, sest tal pole head filtrit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peaks ikka kuiv olema, sest isegi külalised kurdavad, et öösel jääb nina kinni. Endal on hea magada siis, kui 2 masinatäit pesu magamistuppa kuivama panen. Suvel oli ok, aga nüüd paar nädalat tagasi hakati kütma ja jälle kehv magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole teemaalgataja, aga teema on huvitav ja aktuaalne. Saaksite öelda, kust saab osta Sencori õhuniisutaja filtreid? Tänan ette 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen ostnud photopointist ja viimati kaup24, u 8.-tk otsi lihtsalt margi järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olin samas olukorras paar aastat tagasi. Laps oli pidevalt nohus-köhas ja endal samuti öösiti nina kinni. Ostsin Boneco niisutaja – lugesin nendest palju ja otsustasin, et see on parim valik. Nüüd kindlasti juba palju uusi ja paremaid juures. Minul oli tähtis, et masin laseks välja sooja auru. Aga nagu eelpool mainitud ei näita masin ise õiget niiskust, kuid selleks ongi toas õhuniiskuse mõõtja. Talvel oli meil see enne 25%, nüüd hoian 45-55% kandis. Siiski reguleerin õhuniisutaja niimoodi, et 40% saavutamisel jääb seisma, aga tegelikult see siis tähendabki u 50% niiskust ning siis ta vajadusel läheb jälle tööle. Õnneks see surin on suhteliselt vaikne, ei häiri. Aga valgustus masinal häiris küll hirmsasti ja tõmbasin halli teibiga üle. Filtreid ostan euronicsist lisaks. Ainuke miinus kogu selle asja juures on see, et ta tekitab valget tolmu päris palju. Siiski on mulle olulisem see, et saame öösiti hingata ja olen valmis selle võrra tihedamalt koristama.
Soovitan väga, meil see aitas! Aga kõigepealt jah osta endale õhuniiskuse mõõtja ja näed ära täpselt. Soovituslik õhuniiskus peakski jääma 40-60% vahele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niisuti

Kodus oli juba kuiv 2 nädalat tagasi – 29%. Noorem poiss magas kehvasti – nina kinni ja suu kuivas. Lugesin, et õhu niisutamine peaks aitama. Uurisin nende ultraheli niisutite kohta aga neid pigem laidetakse. Kuumaauru oma viskab valget tolmu laiali ja destilleeritud vett ei taha küll talv läbi ostma hakata. Leidsin ProAir kodukalt https://www.proair.ee/ohupuhastajad/21-ohupuhasti-coway-apm1010dh-aquaflow-proair.html, seal nii tööstuslikke, kontorisse ja koju. Üks oli Winix ja teine Coway oma. Cowayd mujal ei müüda ja winiksi hinnad tundusid paremad kui mujal.
Tänaseks on nädal aega Coway ja Winix`si oma kodus (suurem elamine). Coway kallim muidugi.
Niisutavad mõlemad – auru ei ole näha aga paak saab mõlemal tühjaks. Kvaliteedi poolest on Coway muidugi peajagu üle ja filtrite suurus näitab juba vahet. Coway on hästi vaikne ja ööseks kustutab oma valguse ära. Kui uuesti valiksin, siis valiksin vist mõlemad Coway omad.

3 päevaga oli niiskustase tõusnud 45 peale ja hoiab seal ennast. Mõlemad toimivad, hetkel mõlemaga rahul, Coway omaga väga rahul. Väiksem poiss magab ka ööläbi enda voodis ja meie juurde ei roni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kütteperioodil on igal pool õhk liiga kuiv. Nii kui paneelikates keskküte sisse lülitatakse hakatakse kuiva köhaga kurguarstile voorima.

Õhuniisutajatest soovitan Šveitsi tooteid, millel on integreeritud hügromeeter (40%, 45%, 50%, 55% ja Co), antibakteriaalsed kassetid ja hõbeda ioonidega.

Valik selliseid õhuniisuteid http://www.kliimakaubamaja.ee/88/niisutid.html

Kui valima hakkad, siis mõtle,
– kuhu sa selle kodus paned,
– mitme ruutmeetrise ruumi õhu see peaks ära niisutama
– kas tahad et automaatselt hoiaks mingit niiskustaset

Näiteks Stadler Formi OSKAR või OSKAR BIG musta värvi õhuniisuti näeb välja nagu kõlar, on automaatne ja antibakteriaalne, võib kasutada ka karedat vett, vaikne jne. Kui vesi saab otsa, siis läheb nivoo aknas punane tuli põlema, st lihtne täitmise vajadust jälgida. Magamistuppa ja elutuppa ideaalsed.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oskar on väga väga hea, aga ausalt öeldes ei õigusta miski 4-5kordset hinnavahet Sencoriga. Pool sellest hinnast moodustab kena disain, mitte vahe tehnilistes andmetes. Üldse ma olen meeldivalt üllatunud selle firma kodutehnika üle, hinna ja kvaliteedi suhe on ikka väga kasutaja kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil on Dormeo oma, mille ostsin Maximast mingi -40% sooduka ajal pea olematu hinnaga. Väga hea ja imevaikne (ainult natuke on kuulda veevulinat meenutavat heli), kaks töörežiimi (intensiivsem ja aeglasem nö pihustamine), lüliti taustavalgus toimib öölambina (mõnele võib lausa liiga ere olla)
Saab panna kambrikesse ka eeterlikku õli vm aroomiks juurde.
Ülimaks plussiks on automaatne väljalülitus, kui vesi otsa saab (panen õhtul ka ühe täie “minema”). Suuruselt väga mõistlik – väiksemapoolne, aga enamuse moodustab paak, mis siiski piisavalt suur. Kunagi midagi lekkinud pole kuskilt.
Miinuseks aga see, et väljalülitumisel kostab suhteliselt korralik helisignaal. Õnneks see tavaliselt lapsi üles pole ajanud, ise kuulen küll.
Minu meelest aitab küll natuke, tuntavalt mugavam on hingata. 4-aastase aitas just see minu meelest viimasest köhast kenasti välja tulla – ei olnud veel pähe tulnud koos küttehooajaga niisutajat välja otsida, tüdruku köha peale panin käima ja öine köhimine kadus üsna kiirelt.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Õhuniisuti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.