Esileht Ilu ja tervis õhupuudus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: õhupuudus

Postitas:

mul on juba mitu kuud selline imelik asi, et õhku ei jätku. mitte kogu aeg, kui mul tegemist on, siis ei tule meeldegi ja kõik on korras, aga kui pikutan või ei tegele millegi pingsaga, siis ahmin õhku, öösel ka kui ärkan. see on nüüd viinud selleni, et mul on abaluude all juba sellest ahmimisest (vist sellest?) valis, kui sisse hingan.
tean, et seda seostatakse ärevushäirega, kuid mingeid muid tunnuseid mul ei ole. olulist stressi ka mitte. kaks aastat tagasi oli mul valus lahkuminek minu algatusel ja seda vaikselt ikka põen siiani, muud ei miskit.
kilpnäärme vaevustele ei viita ka miski muu.
perearstile lähen kohe, kui ta puhkus lõpeb, mind on see just viimasel ajal eriti häirima hakanud.
kas kellelgi on nii olnud, ja milles siis asi oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 10:36; 26.06 19:31; 27.06 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem ikkagi ärevushäire, kuna haiguste korral sümptomid füüsilisel koormusel süvenevad. Sinul on aga vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:45; 27.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud umbes keskkoolist saadik aegajalt. Seostan seda enda puhul psühholoogiliste faktoritega. Ei ole olnud ka depressiooni ega suuri üleelamisi, see on pigem nagu foobia.

Pärast laste sündi kandus mure tervise pärast rohkem lastele üle, s.t. enda tervise pärast enam ei jõudnud muretseda, sest lastegagi oli muret küllaga ja pärast seda ei ole peaaegu üldse enam õhupuudust olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärevushäirega seostaksin seda minagi. Omadest kogemustest lähtuvalt. Just rahulikel eluperioodil lööb mul see õhupuudus ja ka muud sümptomid välja, samas kui keerulistel perioodidel hoiab adrenaliin keha toimimas ja siis \”pole aega\” neid tobedaid füüsilisi tundmusi tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul samasugune kogemus – juskui ei jõuaks sügavalt, lõpuni hingata. seostan pikaajalise muretsemise ja stressiga.
mõtlesin endale selgeks, et tegu ei saa olla kehalise haigusega. lõpetasin muretsemise ja stressamise ja aastaid juba pole sellist tunnet olnud.
ära mõtle ennast haigeks. 2 aastat stressamist hakkab tervisele mõjuma, usu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõenäoliselt siis tõesti sellega tegemist. kui nüüd järele mõelda, siis selliseid õhupuuduse-perioode on mul olnud alates kooli lõpust, 25 aastat siis. enamasti on ise märkamatult möödunud, 5 aastat tagasi ei läinud ise mööda, lisandus ka kurvameelsus, ükskõiksus ja apaatia ning lõputu väsimus, seda põhjendsin endale sellega, et laps väike, magamatus ja sotsiaalselst elust ja tööst kõrval. siis tegin paar naistepuna kapsli kuuri ja läks üle.
praegu, päikese hooajal, vist seda ei soovitata. äkki on abi ka naistepuna ürdist tehtud teest? katsetaks esmalt leebeid variante.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 10:36; 26.06 19:31; 27.06 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud samuti umbes 6 aastat kindlasti…Olen 22. On olnud rahulikumaid aegu ja närvilisemaid aegu. Kui perearstile rääkisin, siis ta saati smu psühholoogile..seal ma käinud ei ole….Ma ei tea kuidas ta selle ära saaks võtta 😀

Ei oska isegi midagi ette võtta…vahel parem, vahel hulle..Öösel mul olnud ei ole…Küll aga tuleb suva ajal…rahulikult olles, autoroolis, joostes, seksides jne jne…sõltumata meeleolust või tegevusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin lasta üle kontrollida ka südame. Südamepuudulikkus tekitab ka õhupuuduse tunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]KatiR kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitaksin lasta üle kontrollida ka südame. Südamepuudulikkus tekitab ka õhupuuduse tunnet.[/tsitaat]

Jah, südamepuudulikkus tekitab küll õhupuudustunnet, kuid sel juhul peaksid sümptomid koormusel süvenema!!!! Teemaalgataja ise aga ju ütleb, et nii ei ole. Südamekontrolliks oleks parim iseenesest koormustest, kuhu saab suunata ka perearst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:45; 27.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, mina pole arst, aga minu vanaemal tekkis õhupuuduse tunne suvalisel ajal. St ei olnud põhjuseks koormus. Ja diagnoos oli südamepuudulikkus. Teemaalgataja, muus osas tervisega mingeid kummalisi asju pole, nt jalad paistes? Vererõhk normis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, jalad paistes ei ole, vererõhk ka normis. lisaks õhupuudusele on magamisega jamps ning pidev väsimus, õigemini tahtmine mitte midagi teha, on ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 10:36; 26.06 19:31; 27.06 13:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis õhupuudus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.