Esileht Ilu ja tervis õietolmu allergia lapsel

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: õietolmu allergia lapsel

Postitas:

Sel kevadel lõi 8-aastasel lapsel 1. korda välja õietolmu allergia. Tuli tuppa, silmad punased, paistes, nina luriseb. Seda nüüd olnud juba mitu nädalat. Perearsti soovitusel zyrtec (asendasin claritinega, sest tundub, et see mõjub paremini), lecrolyn-tilgad silma ja allergodil ninna. Allergoloogi juurde saab suve keskel. Aga kuidas leevendada olemist?? Laps tahab ju õues käia . Silmad aga õhtuti vahel päris koledad, vesi jookseb, suured tursed silma all, punased, sügelevad. Õues kannab alati ka päikseprille. Kõik soovitused on teretulnud. Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 8-aastasel tütrel on ka sel kevadel esmakordselt tugev allergia välja löönud (avaldus nii silmade kipitamises ja vesistamises, nohus, paar korda löi ka üle kere täpiliseks). 2 nädalat sai Zyrtecsit söödud, nüüd tundub, et asi on parem. Lugesin kuskilt, et sel aastal oli eriti intensiivne kaskede õitsemine. Soomes oli ka allergilisi inimesi sel aastal massiliselt olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu pjal mure õietolmuga. Mõned soovitused: hoia aknad kinni, pese tihti põrandaid, pesu ära õues kuivata ning laps viibib väljas nii vähe kui võimalik, laps peseb käsi ja nägu nii tihti kui võimalik. Võib jälgida ka õietolmu levikut internetist vastavatelt lehekülgedelt. Ja tuleval aastal tuleks ravimit hakata manustama juba veebruaris-märtsis, kui Euroopast hakkab õietolm meie poole liikuma. Ah-jaa olen teinud talle ka kummelikompressi silmadele. Ise ta väidab, et aitab. No ei tea, kummel peaks silma kuivatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ah-jaa olen teinud talle ka kummelikompressi silmadele. Ise ta väidab, et aitab. No ei tea, kummel peaks silma kuivatama.[/tsitaat]
Kuivatama? Ma soovitaks küll kummelikompressi või loputamist, hea põletikuvastase toimega.
Muud soovitused olid asjakohased, va võibolla see, et mitu kuud varem allergiarohtu manustama hakata. Lapsel tõenäoliselt allergia millelelgi, mis praegu õitseb.
Enda tütrel on juba mitu suve välja löönud selline ühekordne õietolmualllergia millelegi, mis juuli algul õitseb. Kestab see tavaliselt ainult paar päeva, aitab toas passimine, allergiatabletid ka varuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind üllatab, et su lapsele claritine zyrtecist paremini mõjub. zyrtec (ja cetrizine, need on sama toimeainega) peaks just olema ravimid, mis sobivad neile, kellel avaldub allergia nii nii silmas kui ninas. ühe tableti peale eriti mõju pole. nii et mõtle järele, äkki oli claritine võtmise ajal hoopis vihmane ilm ja sellepärast tundus, et on parema mojuga?
muidu ega see allergoloog ka muud ei tee kui testid ja ütleb, täpselt millele laps allergiline on. need samad rohud ja sümptomite leevendamise vahendid kehtivad ikka edasi. järgmisel aastal peaks juba aegsasti võtma hakkama.
minu lapsel on ka kase ja heina-allergia, üks vastik asi on see allergia küll, silmad sügelevad ja nina tatine kõige ilusamal ajal aastas:-(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5 aastasel pojal lõi ka mai alguses äge allergia välja. Lisaks tekkis allergiast hingamisraskus.
Kuna meid viidi kiirabiga haiglasse, siis saime testid kohe tehtud ja ei pea kaks kuud ootsama.
Raviks määrati zyrteci tilgad 2 x päevas ( 2 x 5 tilka)ja ninasprei retseptiga. Praegu on olukord normaalne ja aknadki lahti. 2 päeva on õietolmu vähem ka olnud. Ennem oli isegi praeahi seest rohelist tolmu täis.
Arst ütles, et sellist aastat ei ole enne olnud. Allergia käes vaevleb kohutavalt palju inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel kevadel on hakatud lastele toitudesse (nt. prinditud piltidega tordid) sokutama kohutavalt palju sünteetilisi toiduvärve. See teeb lapsed allergiliseks. (suur doksiinide kogus ajab immuunsüsteemi sassi ja nii ärritubki see reageerima mõttetutest asjadest nagu nt. õietolm. Esialgu on allergiad ja siis tõsisemad terviseprobleemid)

Muu maailm järjest vähendab toiduvärvide kasutamist, aga tööstus peab ju oma toodangu kuhugi sokutama. Meil siin kontroll puudub, rahvas tahab odavat ja seega oleme sellele saastale hea sihtturg.

Nt. aasta tagasi keegi naljalt kodus toiduvärve ei kasutanud. Nüüd aga võid neid osta ja kasvõi terve purgi ühe tordi sisse toppida: http://koogimeister.ee/category.php?id_category=4
Kõik need siin on mürgised, aga ei mingit hoiatust ostjale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sel kevadel on hakatud lastele toitudesse (nt. prinditud piltidega tordid) sokutama kohutavalt palju sünteetilisi toiduvärve. See teeb lapsed allergiliseks. (suur doksiinide kogus ajab immuunsüsteemi sassi ja nii ärritubki see reageerima mõttetutest asjadest nagu nt. õietolm. Esialgu on allergiad ja siis tõsisemad terviseprobleemid)

Muu maailm järjest vähendab toiduvärvide kasutamist, aga tööstus peab ju oma toodangu kuhugi sokutama. Meil siin kontroll puudub, rahvas tahab odavat ja seega oleme sellele saastale hea sihtturg.

Nt. aasta tagasi keegi naljalt kodus toiduvärve ei kasutanud. Nüüd aga võid neid osta ja kasvõi terve purgi ühe tordi sisse toppida: http://koogimeister.ee/category.php?id_category=4
Kõik need siin on mürgised, aga ei mingit hoiatust ostjale![/tsitaat]

Ma olen ise samuti imestanud, et nendele fotodega tortidele, plus ülejäänud sogamogale tarbijat leidub. Kui ma juba vaatan neid puna- sini- rohe- kollaseid torte, siis ihukarvad tõusevad püsti. Kindlasti kulistatakse sinna otsa ilusat päikeseloojangukollast jooki kah veel.
Torte tuleb ise teha. Ja ilma sünteetiliste värvideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis õietolmu allergia lapsel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.