Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Õigusabi

Postitas:

Mul oli elukaaslane, kes suri. Elasime minu majas s.t et kõik on algusest peale olnud minu nimel kodu, maksud, auto jne. Elukaaslasel eelmisest kooselust tütar, kes nüüd välja ilmus pärijana. Tahab ema asju endale, noh mõned vidinad mis naine ostis meie kooselu jooksul. Kuna ema asjadel nime ju peal pole ja pole ostetud järelmaksuga, siis kuidas ta saab endale just tema asju nõuda. Kas ma olen kohustatud talle midagi andma? Või kuidas ta teeb kindlaks mis on just tema ema omad, kui ta seda ei tea. Saab vägisi mu omaenda koju tulla?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 21:42; 19.01 22:28; 19.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viisakas oleks nt ema ehted, pildid, mälestusesemed jne. tütrele anda. Mida sina nende asjadega peale hakkad?
Ja tahad öelda, et su naine absoluutselt ei suhelnud oma tütrega ning sina näed teda esimest korda?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu elukaaslase asjade (ehted, pangakonto, riided jne) pärija ongi ainsana tema tütar, sina elukaaslasene ei päri midagi, kui testamenti polnud.

Ja tahad öelda, et su naine absoluutselt ei suhelnud oma tütrega ning sina näed teda esimest korda?

on ka selliseid lapsi ja vanemaid, kes pole aastaid omavahel suhelnud, seega võib lühiajalise kooselu järel üllatusena tulla küll

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:25; 20.01 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar elab teises riigis, mina selle 10a jooksul tema tütart näinud ei ole, tema külas pole meil kordagi käinud ja naine ei käinud temal külas. Suhtumine oli leige. Asi pole ehetes ega riietes, neid ma tõesti ei vaja, aga tütar tahab tulla meile ja maja läbi kammida. Seepärast ma küsin et kust tema teab mis on kelle omad, loomulikult riideid ja kulinaid ma ei vaja võin need talle anda, isegi kui mõni on minu soetatud, asi on põhimõttes, tema tahab nüüd tulla kui ema enam pole, nui neljaks(10a jooksul ei tulnud kordagi!)ja lihtsalt uurida ja puurida äkki saab mingi uhke varanduse?! Kuidas saaks viisakalt olukorra lahendada, ma tõesti ei soovi teda külla.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 21:42; 19.01 22:28; 19.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain vastuseks: Pärandi inventuuri terviklikult saab nõuda ainult see pärija, kes on pärandi vastu võtnud. Ja poolikult ei saa midagi võtta, valida, kõik võlad tulevad ka kaasa kui on. Seega peab kaaluma targalt, kas võlgasid on rohkem kui vara.
Kuna notariaalselt kinnitatud pole, siis pole ta veel keegi. Seega ma võin aga ei pea teda oma majja laskma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 21:42; 19.01 22:28; 19.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega ma võin aga ei pea teda oma majja laskma.

Sa ei pea mitte kedagi oma majja laskma, mitte kunagi, kui sa ei taha. Miks sa üldse arvad, et su elukaaslase tütar tahaks su maja “läbi kammida”? Selleks pole tal mingit õigust, aga oma ema mälestuseks võiksid ta ikka sisse lasta ja näidata, kus ja kuidas ta elas ning ema asjad temale üle anda, kui ta midagi neist soovib.
Mis pärandist sa üldse räägid seoses elukaaslase lapse oma majja lubamisega? Kogu pärandvara võid ju enne ise kokku panna ja kasvõi ukse taha tõsta, kui tõesti ei soovi tütart üle oma lävepaku lasta. Sinu elamine ei puuduta pärandvara/pärimist kuidagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakid elukaaslase asjad kokku ja kui tütar tuleb – siis annad üle. Kui soovid – võid tuppa kutsuda ja kohvi pakkuda, aga oma koju ei pea see kedagi lubama.
Omavoliline sissetung võõraase eluruumi kriminaalkorras karistatav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei pea teda oma elamisse laskma, pärandi inventuuri teeb notar, kui pärimine algatatakse.
lihtsam ongi asju ajada notariga, sest kui see tütar tuleb ise asju üle vaatama ja haarab teleka kaenlasse väitega, et selle niikuinii ostis tema ema, siis tekitab see tarbetut segadust.
las algatab pärandvara inventuuri, küll siis notar teeb vajalikud toimingud ja tuvastab, mis oli naise oma.
kui midagi niisama üle annad, siis nimekirjaga ja allkirja vastu või veel parem, notari juuresolekul – muidu ei suuda hiljem tõestada, kas ja mida saanud

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:25; 20.01 08:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )