Esileht Ilu ja tervis Öine alaseljavalu

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Öine alaseljavalu

Postitas:
Kägu

Juba mitu kuud probleemiks, ent praeguseks eskaleerunud: öösiti alaselg, nimmepiirkond valutab. Päeval pole viga midagi, aga öösel ärkan selle peale, et alaselg on meeletult valus – ilmselt pärast pikemat aega samas asendis olekut. Kui valu peale ärkan, et saa esialgu peaaegu liigutadagi, nii valus on. Kui siis tasakesi keha liigutan ja asendi muudetud saan, annab valu järele. Eriti hull on selili olles, siis on kindel, et varsti ärkan valu peale.

Perearst saatis füsioteraapiasse, olen seal nüüd kolm korda käinud. Füsioterapeut väänas alakeha ja jalgu nii ka naa, palus erineval moel painutada, aga sedasi mingit põhjust ei leidnud. Need liigutused ei provotseerinud valu mingil moel esile. Venitas ka mu selga natuke. Füsioterapeut soovitas paari harjutust, olen neid nüüd teinud kolm nädalat, aga öine valu läheb vaid hullemaks. Milles võiks asi olla?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt voodi/madrats on vale.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan lugeda John Sarno Seljavalust tervenemine. Apollos müügil. Saad ideid, mis öise seljavalu põhjuseks sinu puhul võib olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, mida kirjeldad, vajab kõva vedrustusega madratsit ja anatoomilist kõva patja.

Kohe ujuma! Vähemalt 3 korda nädalas.

Jooga, algajatele. Vähemalt 2 korda nädalas.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, mida kirjeldad, vajab kõva vedrustusega madratsit ja anatoomilist kõva patja.

Kohe ujuma! Vähemalt 3 korda nädalas.

Jooga, algajatele. Vähemalt 2 korda nädalas.

See neti kaudu nõu andmine on väga fantaasiarikas. Kui ma jään teleka ette oma suht kõvale diivanile magama, siis ärkangi poole öö pealt alaselja valu tõttu. Jube tunne. Kobin läbi une ülemisele korrusele oma õigesse voodisse suht pehmele madratsile ja kõik on ok juba veerand tunniga. Igaühele on sobilik ikka oma variant. Nt mu mehe seljale  teeb ujumine väga liiga.  Pool tundi basseinis ujumist ja selg mitu päeva valus. Muidu üldse ei kurda seljavalude üle, magab igas suvalises naris, telgis matil, hotellides, kasvõi põrandal – selg korras, ei mingit probleemi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearst alustabki võimlemisega. Kuna sul võimlemine pole aidanud, siis ära rohkem võimle, võid veel kahju teha. Kas valu kiirgab ka jalga?  Oleks vaja kompuuteruuring teha, põhjus kindlaks teha. KT-ga välistab näiteks kasvaja, diski väljasopistuse. Võid ka ise tasulist neuroloogi vastuvõttu otsida, väiksematesse keskustesse käivad suuremate keskuste arstid, seal on järjekorrad väiksemad.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

On arusaamatu kuidas selgroig peaks magama. Vanasti kästi kõval asemel magada. Nüüd räägitakse mingitest memori vahtudest et selgroog saaks sirgelt olla. Aga need ravivõtted on erinevad, kuigi sirge selgroog kõlab mõlemas. Või mõeldakse et kõval pinnal magada vaid selili.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muid probleeme pole, nt väikest palavikku, muid liigesevalusid või jäikust? Seda tüüpi valu ja jäikus, mis liigitamise peale üle läheb, võib vajada hoopis reumatoloogi tähelepanu. Nt https://www.virtuaalkliinik.ee/haigused/2019/04/10/jaigastav-lulisambapoletik-ehk-ankuloseeriv-sponduliit#Millised%20on%20j%C3%A4igastava%20l%C3%BClisambap%C3%B5letiku%20s%C3%BCmptomid?

Samas ega nagu mingit ravi ka pole peale võimlemise ja ibuprofeeni (vm sarnase ravimi).

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ilu ja tervis Öine alaseljavalu