Esileht Ilu ja tervis Öine uni häiritud

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Öine uni häiritud

Postitas:

Mida teha kui juba pikemat aega läheb uni öösel ära nii paariks tunniks? Vanus 50.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuleb harjuda, see läheb vaid hullemaks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ennast päeval piisavalt liigutada ja mitte nii palju süüa (eriti õhtul) on uni kohe hoopis parem ja pikem.
Ma ise jätsin õhtuse veini/ tee ja snäkid ära ja hakkasin selle asemel 10-12 km pikkuseid jooksuringe tegema, lisaks talisuplus 3x nädalas. Magan nagu lapsuke 10 tundi jutti, kõik unetuse, kaalu ja kangete liigeste probleemid kadusid.

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkasin HAR-i võtma ja sain oma une tagasi. minu jaoks oli see tohutu elukvaliteedi langus, ei kavatsenudki sellega harjuda ja olin pea kõigega nõus, et oma endine elu tagasi saada. õnneks aitaski.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ennast päeval piisavalt liigutada ja mitte nii palju süüa (eriti õhtul) on uni kohe hoopis parem ja pikem.

Ma ise jätsin õhtuse veini/ tee ja snäkid ära ja hakkasin selle asemel 10-12 km pikkuseid jooksuringe tegema, lisaks talisuplus 3x nädalas. Magan nagu lapsuke 10 tundi jutti, kõik unetuse, kaalu ja kangete liigeste probleemid kadusid.

Tekkis täitsa praktiline küsimus – 3 korda nädalas talisuplus. Vähemasti 1 kord siis kottpimedas?

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 20:29; 18.11 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ennast päeval piisavalt liigutada ja mitte nii palju süüa (eriti õhtul) on uni kohe hoopis parem ja pikem.

Ma ise jätsin õhtuse veini/ tee ja snäkid ära ja hakkasin selle asemel 10-12 km pikkuseid jooksuringe tegema, lisaks talisuplus 3x nädalas. Magan nagu lapsuke 10 tundi jutti, kõik unetuse, kaalu ja kangete liigeste probleemid kadusid.

Tekkis täitsa praktiline küsimus – 3 korda nädalas talisuplus. Vähemasti 1 kord siis kottpimedas?

Kas nädalas on pimedamaid ja valgemaid päevi?!

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 tundi und näitab, et sul on kas tõsine haigus vüi organismi ülekoormus. Organism ei taastu enam ära.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ennast päeval piisavalt liigutada ja mitte nii palju süüa (eriti õhtul) on uni kohe hoopis parem ja pikem.

Ma ise jätsin õhtuse veini/ tee ja snäkid ära ja hakkasin selle asemel 10-12 km pikkuseid jooksuringe tegema, lisaks talisuplus 3x nädalas. Magan nagu lapsuke 10 tundi jutti, kõik unetuse, kaalu ja kangete liigeste probleemid kadusid.

Tekkis täitsa praktiline küsimus – 3 korda nädalas talisuplus. Vähemasti 1 kord siis kottpimedas?

Kas nädalas on pimedamaid ja valgemaid päevi?!

2 päeva nädalas on enamustel inimestel vaba päev ja külmas vees sulistada saab juba päevasel ajal.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 20:29; 18.11 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnus on talisuplejatele oma kellaaeg – kell 13.00. Kontoriinimene teeb supluse lõunapausil.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 09:46; 18.11 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on HAR?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 09:46; 18.11 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on HAR?

Hormooni asendusravi peaks olema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 11:41; 20.11 19:27; 23.11 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha kui juba pikemat aega läheb uni öösel ära nii paariks tunniks? Vanus 50.

Põhjuseid võib olla ju palju, aga alusta sellest, et tee oma unerezhiim ideaalsesse korda, kui ta seda juba pole. Selle hulka kuulub iga päev üks magama mineku ja üles ärkamise aeg, jahe magamisruum, igasuguste “ekraanide” ja ereda valguse vältimine magamistoas, kohvijookide vältimine pealelõunasel ajal.
Lisaks loomulikult üldine tervislik seisund – eriti liikumine.
Kui see kõik ei aita, siis on mõni teravam probleem ja tasuks arsti poole pöörduda.

Teisalt, kas see valmistab probleeme? Tegelikult on normaalne ärgata unefaaside vahel ja ka pikemaks ajaks, kui see elu ei häiri ja kõik muu on korras, pole mõtet muretseda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 13:12; 22.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopausi algus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teisalt, kas see valmistab probleeme? Tegelikult on normaalne ärgata unefaaside vahel ja ka pikemaks ajaks, kui see elu ei häiri ja kõik muu on korras, pole mõtet muretseda.

magamatus on kõigi järgmiste haiguste ema. see pole sugugi tühine asi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina võimlen päev läbi füüsilt tööd teha, pool sellest värskes õhus ja viimased kaks nädalat olen ka mina maadelnud selle vastiku une kadumisega.
Ma ärkan iga öö/varahommik -+ paar minutit 5.20. äratuskell on 7-mest. Kuni äratuskellani vähkrengi voodis ja siis kui ärkama peaks, tunnen, kuidas see hea magus uni tagasi tuleb.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 11:41; 20.11 19:27; 23.11 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina võimlen päev läbi füüsilt tööd teha, pool sellest värskes õhus ja viimased kaks nädalat olen ka mina maadelnud selle vastiku une kadumisega.

Ma ärkan iga öö/varahommik -+ paar minutit 5.20. äratuskell on 7-mest. Kuni äratuskellani vähkrengi voodis ja siis kui ärkama peaks, tunnen, kuidas see hea magus uni tagasi tuleb.

Kusjuures mul see öine ärkamine käib periooditi. Mingi ajavahemik vahin igal ööl lage ja siis on jälle pikemat aega rahulik uni. Kindel laks on täiskuu ajal – raske uinuda ja ärkan öösel mitu korda. Pimenduskardinad on, nii et tuppa ei paista midagi, aga ikkagi on probleem olemas. Eks see vanuse lisandudes nii kipub olema, sinna pole midagi teha. Unevajadus väiksem kui nooremana ja unetsüklid on lühemad, sõltumata igakord päevasest koormusest. Lisaks kui pead aastaid vara tõusma, siis kipub organism rütmi selle järgi ärkamist reguleerima.
Igaühel on muidugi oma unevajadus, mul abikaasa ei vaja rohkem kui 7h ja kui juhtub pikemalt tunneb end päeval halvasti. Mina vähemalt 9h ja kui on öösel ülevalpassitud siis olen päeval nagu rängas pohmeluses, peavalu ja kõik muu sinna juurde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teisalt, kas see valmistab probleeme? Tegelikult on normaalne ärgata unefaaside vahel ja ka pikemaks ajaks, kui see elu ei häiri ja kõik muu on korras, pole mõtet muretseda.

magamatus on kõigi järgmiste haiguste ema. see pole sugugi tühine asi.

Ei maksa lugeda välja seda, mida kirjas ei ole. Juttu on öisest ärkamisest, mitte magamatusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 13:12; 22.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unetsükkel muutub katkendlikumaks vanemas eas. See on normaalne, evolutsiooniga välja kujunenud. Ürgajal oli vanemate inimeste ülesanne öösel valvata, kui nooremad – kes jahil käisid – puhkasid ja sügavalt magasid.
Mingil määral tuleb unetusega vanemas eas leppida. Saab teha nii, et ei ärrita end vahetult enne magama minekut üles, ei lähe magama liiga väsinult ja välja kurnatult.
Unemarss.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unetsükkel muutub katkendlikumaks vanemas eas. See on normaalne, evolutsiooniga välja kujunenud. Ürgajal oli vanemate inimeste ülesanne öösel valvata, kui nooremad – kes jahil käisid – puhkasid ja sügavalt magasid.

Mingil määral tuleb unetusega vanemas eas leppida. Saab teha nii, et ei ärrita end vahetult enne magama minekut üles, ei lähe magama liiga väsinult ja välja kurnatult.

Unemarss.

Aga kui ma vaid 30 alles olen? Pole ju nagu väga vana.
Ma olen see, kes siin ärkas 5 paiku iga öö. Täna oli esimene öö, kus ma magasin ühe jutiga poole kaheksani, üle mitme nädala.
Uneprobleemid on mul juba aastaid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 11:41; 20.11 19:27; 23.11 14:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Öine uni häiritud