Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õinetöötamine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Õinetöötamine

Postitas:
Kägu

Olen praegu lapsehoolduspuhkusel ja varsti plaan tagasi tööle minna.Aga seal töökohas on vahetustega töö.Kui ma kasvatan alla 7 aastast last,kas ma olen kohustatud tööl käima öises vahetuses?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
zensus

RE: Õinetöötamine

Kohustatud oled kõigeks selleks, millele allkirja andsid töölepingus, s.h tööaeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ennem dekreeti jäämist ei pidanud ma öövalvetes käima,sest seadus nägi seda ette.Siis oli mul ka alla 7 aastane laps.Nüüd aga töökaaslane ütles et see seadus vist muudetud.

Please wait...
Postitas:
zensus

Kehtiv seadus sellist piirangut ette ei näe väikelapse vanemale.

Kehtiva seaduse järgi on õigus öötööst keelduda rasedal arsti vastava otsuse alusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga on seda siis nüüd muudetud??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rasedal on õigus keelduda öösel töötamast.
Väikelapse emal sellist erisust ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
zensus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga on seda siis nüüd muudetud??[/tsitaat]

01.07.2009

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma jäingi 2009 aasta mais dekreeti.

Please wait...
Postitas:
maireg

Kas mitte alla 3 a lapsega ei saa panna öötööle ega nõuda komandeeringuid- võib ka valesti meeles mul olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alates 1.juuli 2009 kehtiv Töölepingu seadus
https://www.riigiteataja.ee/akt/13319829

Ja

https://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/perekond/tootava_lapsevanema_oigused/muud_oigused_tootamisel

Töötava lapsevanema õigused
Lisavaheaeg lapse toitmiseks

Emale, kes kasvatab kuni poolteistaastast last võimaldatakse lisaks üldisele vaheajale puhkamiseks ja einestamiseks töö juures lisavaheaeg lapse toitmiseks (minimaalselt 30 minutit lapse kohta). Vaheaega on õigus saada vähemalt iga kolme tunni järel.

Vaheaja võib liita ka teiste puhkepausidega või avaldada soovi varasemaks tööpäeva lõpetamiseks. Vaheajad lapse toitmiseks loetakse tööaja hulka ja nende eest säilitatakse keskmine palk. Kahe või enama kuni poolteiseaastase lapse toitmiseks antava vaheaja kestus peab olema vähemalt üks tund.

Ületunnitöö tegemiseks peavad töötaja ja tööandja alati eelnevalt kokku leppima. Tööandja võib töötajalt nõuda ületunnitöö tegemist ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks. Seda ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele. Ületunnitöö hüvitatakse vaba aja andmisega, kui ei ole kokku lepitud rahalises hüvitamises. Rahas hüvitamisel makstakse ületunnitöö eest 1,5-kordset töötasu.

Kui tööaeg on ajavahemikus kell 22-6.00 on tegemist öötööga. Tööandja maksab selle eest 1,25-kordset töötasu, kui ei ole lepitud kokku, et töötasu sisaldab tasu ööajal töötamise eest. Riigipühal töötamise eest makstakse 2-kordset töötasu. Töötaja ja tööandja võivad leppida kokku ka täiendava vaba aja andmise osas rahalise hüvituse asemel.

Töölähetus ei tohi ületada 30 järjestikust kalendripäeva, kui töötaja ja tööandja ei ole kokku leppinud teisiti. Naist, kes kasvatab alla 3-aastast last või lapsinvaliidi, võib saata töölähetusse vaid tema nõusolekul. Kõik ülal nimetatud õigused on ka last üksi kasvataval isal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enamik meditsiinitöötajatest, keda ma tean, on tööle naastes just olnud huvitatud öistest vahetustest, sest siis on võimalik lapsega enam kodus olla (päeval hoida, lasteaiast puhkepäevad jne) ja vajadusel tavatööajaga mehega ilma haigusleheta töötamist jätkata. Milles on sinu probleem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna mees välismaal tööl siis ei ole kes lapsi öösel vaataks.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õinetöötamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.