Esileht Väikelaps Öised mähkmed

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Öised mähkmed

Postitas:

Laps juba 3-aastane, päeval ammu mähkmevaba, aga öösel ei õnnestu kuidagi. Vahepeal oli üks periood, kus öine mähe jäi kuivaks, aga olime siis reisil ja hotellis ei tahtnud katsetama hakata. Mõtlesin, et proovin nüüd (aeg ajalt nüüd ka kuivi öid) mähkme ära jätta. Õhtul enam juua ei anna, käib enne magamaminekut potil, ükskord panin isegi ennetavalt südaööl potile.. aga ikka laseb voodi täis. Mõnikord ärkab selle peale, mõnikord mitte. Pärval on pidamine pikk, võib tunde ilma potil käimata olla. Aga öösel ei saa. Peab vist mähkmetele tagasi minema, kuigi üldse ei tahaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:12; 16.08 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magama minnes pissil käia ja siis u 2-2,5t magamajäämisest käin ma lapsega vetsus (viin süles ikka üsna magavana, väga harva ärkab ka ise) ja siis saab hommikuni kenasti hakkama. Muidu oli meil ka mähe piiiikalt-pikalt all, ega ei jäänudki kuivaks niiöelda, niikaua kui oli mähe all, niikaua ka mähkmesse pissis. Lõpuks neljasena sai isu otsa ja hakkasin pissile viima öösel. Kui ei viiks, laseks rahumeeli voodisse. Nüüd võib öelda, et laps on mähkmeta maganud kuu aega ja õnnetusi enam ei juhtu (ärkab ise, kui pissihäda tuleb, kui ma pole enne viinud).
Madratsi kaitselina päästab vähemalt madratsi ja neid kilelinasid-lina voodisse kaks komplekti, siis kui peaks pissi tuylema voodisse, tõmbad märjad linad alt ära ja voodi korras, muidu sahmerda linade voodissepanekuga keset ööd. Edu!

Miinustajatele selgituseks lisaksin, et pissitama hakkasin last siis, kui 5. sünnipäev paistma hakkas! No kaua võib. Enne seda ma ka ei hakanud oma unerahu ja lapse und rikkuma, et kasvab välja, kasvab välja… mõni ei kasva, sest pole lihtsalt harjumust, et pissihäda= vajadus ennast üles ajada ja mitte lahistada rõõmsalt läbi une mähkmesse. Kolmesel laseksin mina veel magada mähkmega, see 1 mähe ööseks pole ju hullu. Aga kuskilt maalt enam ei taha osta Pampers nr 8 (!) mähkmeid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe probleemi selles, et öösel lapsele mähkmed alla panna. Kui ta päeval on ilma, siis on ju kõik okei. Mul endal laps oli samasugune ja jäi mähkmevabaks alles veidi pärast 5. sünnipäeva. (Päevamähkmetest sai vabaks umbes 2-aastasena.) Kuni 5. sünnipäevani aga oli raudselt igal öösel piss mingil ajal tulnud ja meil olidki kasutusel öömähkmed. Siis ühel päeval enam ei olnud pissi, kandis nädalake veel mähkusid, sest muidu kartis ja ei julgenud magama jääda, aga siis oli juba valmis proovima ilma. Mingeid voodimärgamisi pärast seda pole olnud. Kui nüüd öösel pissihäda peale tuleb, siis ärkab üles ja ütleb, et peaks minema, aga sedagi juhtub harva, võib-olla kord kuus, kui sedagi.

Lapsed on erinevad. Pole vaja hakata öösel solgutama last edasi-tagasi. Kui kulub see üks mähe öösel, ei ole ju mingi eriline traagika. Igal juhul meie jaoks oli rahulik ööuni tähtsam kui see, et öömähkmest kuidagi kiiremini lahti saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida see tähendab, et õhtul enam juua ei anna, mis kellast?

mina olen märganud, et minu 2,5a lapsega mõjutab õhtune söömine ja mahlajoomine, kuid veejoomine mitte. St voodisse umb 20.30, ja peale 19 ei tohi süüa ega nt ka mahla juua, muidu pissib. Kui ainult vett joob, sh vahetult enne uinumist, ei juhtu midagi. Lihtsalt üritame oma käimisi ja tegevusi nii sättida, et peale 19 ei söö enam. Eks mingi hetk harjub ära ja siis ei ole enam probleem, kui nt maal olles sööb kooki 30 min enne uneaega (nagu täna läks, aga maal hoiame öösel seetõttu ka mähet).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida see tähendab, et õhtul enam juua ei anna, mis kellast?

mina olen märganud, et minu 2,5a lapsega mõjutab õhtune söömine ja mahlajoomine, kuid veejoomine mitte. St voodisse umb 20.30, ja peale 19 ei tohi süüa ega nt ka mahla juua, muidu pissib. Kui ainult vett joob, sh vahetult enne uinumist, ei juhtu midagi. Lihtsalt üritame oma käimisi ja tegevusi nii sättida, et peale 19 ei söö enam. Eks mingi hetk harjub ära ja siis ei ole enam probleem, kui nt maal olles sööb kooki 30 min enne uneaega (nagu täna läks, aga maal hoiame öösel seetõttu ka mähet).

Mahla ei joo mu laps üldse. Söögi kõrvale saab piima, aga sööb tavaliselt vähemalt kaks tundi enne magamaminekut. Peale seda võib saada vaid paar lonksu vett, mitte rohkem. Potile panen vahetult enne magamaminekut veel korra, isegi kui ütleb, et pissihäda pole. Aga eks siis peab veel mähkmetega möllama, kuigi nii lootsin, et enam vaja ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:12; 16.08 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 3,5a ja magab ka mähkmega. Tal on elu jooksul üldse kokku kaks kuiva ööd olnud ning seetõttu arvan, et ta lihtsalt pole veel valmis. Proovisime mingi aeg ka ilma, aga ta pissis ja magas siis rahumeeli märjas voodis edasi. Äratamine ei tule hetkel kõne allagi, sest unesegasena ta keeldub potile istumast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Poiss, kolm ja pool aastat vana.

Päevamähkmetega ei kiirustanud, saime maha alles kuu aega tagasi. Olnud on vaid kaks õnnetust, kus WC oli kaugel ja häda suur.

Öösel on mähkmed veel all, sinna tuleb nädalas korra väike piss. Jook on voodi kõrval, sest juua peab laps saama, aga enne und käime pissil.

Lõunatunnil pole pissit püksi tulnud, siis magab mähkmeta.

Otsustasin mõlema pojaga, et ma ei sunni neid, et lasen neil ise tunnetada, mil on valmis mähkmevabad olema. Kumbki pole ühtegi pissi voodisse teinud. Vanem poeg sai täielikult mähkmevabaks veidi enne 4. sünnipäeva, nooremaga liigume samas tempos.

Öösel alla pole vanem kordagi teinud, ärkab kenasti üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Selle öise pissimisega on nii, et kui käib see klik ära siis käib.
Mul vanem poiss jäi öösel täitsa kuivaks alles paar kuud pärast 5a saamist. Päeval ja lõunaunel mähkmevaba al 2a6k ca. Küll proovisin ka, et viisime öösel pissile, aga hommikuks oli ikka märg. Temal kujunesid välja, et k 22.00 ja 00.00 paiku idin veel pissile viima läbi une, siis jäi t0% kuivaks. Aga hommikul pisi siis ka varakult minema. Ise ta häda peale ei ärganud. Mul olid ka ühekordsed linad all koguaeg, aga mul oli lina peal. Pissis täis, siis kuivad riided ja uus ristlina ja hommikul vahetasin vaj alumise lina ka ära. All madratsikaitse on siiani. Mähet öösiti kasutasime periooditi. Mulle öeldi, et las see öine mähe olla, laps puhkab paremini välja. . AGA nii suur poiss, ta ise juba ei tahtnud. Külas vaid kasutasime ikka. Nüüd hotellis käies olid ka ühekordsed linad voodilina all, et kui juhtub, siis vähemalt voodi ei saa märjaks.
Nüüd varsti kuuesena, käib ta endiselt korra öösel ka, aga ärkab ise üles ja vajadusel kutsub appi. Ise ärkama hakks pm üle öö. Ma saan nüüd hoopis paremini magada, kuna ei pea last valvama v kella peale pissitama. Tite eas oli tal neerude ja põiega probleem, nii et ma olen õnnelik, et niigi on. Kartsin, et käib koolini välja see öine jant.
Noorem, hetkel kolmene jäi öösel enne kuivaks kui päeval. Tema magab öö nii ära, et reeglina ei pea kesk ööd vetsus käima.
Kaitselinad on endiselt madratsil peal, sest aeg ajalt ikka juhtub õnnetusi. Nooremal lapsel ta mitu ööd järjest, siis on jälle pikem paus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul poeg sai päeval potti tegemise ilusti selgeks – oli ise väga huvitataud potti tegemise õppimisest, õnnetusi juhtus vähe. Küll aga, jah, tal oli see probleem, et ta ei öösel enne pissis – ja alles siis ärkas üles. Ma ei mäleta, mis ajal me täpselt proovisime mähkemid ära võtta, aga tulemus oli nii meile kui ka lapsele endal väga ebameeldiv ärkamine märjas voodis. Panime siis mähkme jälle tagasi ja hakkasime jälgima, kas hommikuks on mähkmesse pissitud või mitte.

Mähkmesse pissimine öösel oli ebareeglipärane – võis olla mitu nädalat kuiva ja siis näit. kolm ööd järjest mähe hommikuks märg. Siiski – järjestikuste kuivade nädalate arv aina pikenes.
Kui juba u. pool aastat polnud mähkmesse midagi tehtud (vanus 4 ja pool aastat), jätsime mähkmed ära. Mähkmed olid, jah, siis juba suur number, aga samas, me ei pidanud neid suuri mähkmepakke tihti ostma, kuna me toppisime tegelikult ühte ja sama kuiva püksmähet paljudeks öödeks uuesti alla – kui mähe ilmutas lagunemise märke, võtsime pakist uue 😛 Poiss ise oli mähkme ärajätmise ettepaneku peale mures, et mis siis saab, kui ikkagi öösel piss tuleb. Ütlesime, et veekindel madratsikate on all, madratsisse ei imbu. Ei juhtunud midagi. Nüüd üle 6a vana.

Tüdruk oli aga täpselt vastupidine – öösel raudse pidamisega, juba kuskil 1a ärkas hommikul alati kuiva mähkmega ja kui kiiresti potile panid, tegi hommikuse pissi potti. Ei mingit muret. Päevase potil käimise vastu aga ilmutas 2-3a vahel täielikku ükskõiksust ja õppis seda väga visalt.

Õhtul enam juua ei anna, käib enne magamaminekut potil, ükskord panin isegi ennetavalt südaööl potile.. aga ikka laseb voodi täis. Mõnikord ärkab selle peale, mõnikord mitte. Pärval on pidamine pikk, võib tunde ilma potil käimata olla. Aga öösel ei saa. Peab vist mähkmetele tagasi minema, kuigi üldse ei tahaks.

Jah, panegi mähe tagasi! Lihtsalt hakka igal hommikul jälgima, kas mähkmesse on öösel pissitud või mitte. Kui enamusel öödest on mähe märjaks tehtud – siis pole mähkme alt ära võtmisel mingit mõtet, ilmselgelt vara veel!

Kui märkad, et mähe hakkab järjest kuiv olema, pane “rekordid” kasvõi kirja: “3 nädalat mähe kuiv!”. Pikenevad kuiva mähkme perioodid ongi progressi märk. Kui mähe hakkab kuid järjest kuiv olema (laps öösel lihtsalt ei pissigi või siis suudab öise häda korral voodis enne üles ärgata ja potile minna) – alles siis võid proovida alt ära võtta. Aga ära siis jälle liiga ära pettu, kui muidu kuival lapsel veel väga harva, näit. ühel ööl poole aasta jooksul ikkagi õnnetus juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Öised mähkmed