Esileht Pereelu ja suhted Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

Postitas:
Kägu

Minule on minelt ääretult häirivaks kujunenud nn ökopered. Kui ennem tegelesid nad oma asjaga enda ette, siis viimasel ajal hakatakse oma arvamust ning tooteid väga peale suruma. Nii mu eraelus kui ka avalikus ruumis.
Eriti seoses minu rasedusega avaldatakse palju survet teemal, et kas sa siis ei taha oma lapsele parimat. Muidugi soovin ning annangi aga mina lihtsalt ei leia, et öko oleks parim. Ma soovin, et mu laps oleks täisväärtuslik ühiskonna liige. Kuna meie ühiskond on juba ammu läinud üle igasugustele uutele tehnoloogiatele, nii söögi, kui ka muudes eluvaldkondades, siis soovin, et mu laps kohaneks tänapäevase maailmaga. Ma ei leia põhjendust, miks ma peaks last vati sees hoidma, sest tunnen, et sellele võib edaspidises elus palju suurem kahju tulla. Meid ümbritesavd igapäevaselt igasugu kemikaalid ning ka minu last hakkavad need asjad igalpool ümbritsema. Ma ei saa minna lasteaeda jalgu trampima, et miks te pole tellinud tunduvalt kallimat öko liha vms. Või miks te põrandat ei pese sidruniga. Soovin, et mu laps ja pere saaks kasvada ilma stressita loomulikus keskkonnas ja minu jaoks loomulik keskkond tänapäeval on täpselt see, mis meid praegusel ajahetkel ümbritseb 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

Tundub, et sa siiski kahtled selles, kas \”igasugu kemikaalid\” su lapsele kasuks tulevad. Või miks muidu sulle kellegi teise arvamus korda läheb? Või oled sa selline ullike, kes usub igat reklaami ka tõsimeeli?

Please wait...
Postitas:
Sapiens

Aga ära siis tekita ka sellest stressi! Arvesta ja lepi, et need ökoinimesed ongi osa sellest loomulikust keskkonnast tänapäeval, mis meid ümbritseb. Praegusel ajahetkel, just see mida räägid.
Lülita nad oma peas sellesse loomuliku kategooriasse, sest seda nad ju tänapäeval juba on, ja kõik ongi korras!

Please wait...
Postitas:
Kägu

öko ongi täisväärtuslik normaalne keskkond.

ma ei olnud ka ennem lapse sündi eriline puhta keemia pooldaja, kuid laps muutis mu suhtumist loodusesse ja iseendasse.

ei ma ei ole täisöko, kuid kasutan kodukeemias ökokauplusest ostetuid puhastus-pesuvahendeid ja vaatan ka suht palju, mida toiduained sisaldavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]öko ongi täisväärtuslik normaalne keskkond.

ma ei olnud ka ennem lapse sündi eriline puhta keemia pooldaja, kuid laps muutis mu suhtumist loodusesse ja iseendasse.

ei ma ei ole täisöko, kuid kasutan kodukeemias ökokauplusest ostetuid puhastus-pesuvahendeid ja vaatan ka suht palju, mida toiduained sisaldavad.[/tsitaat]

Sama siin. Enne last oli mul erinevaid purke, pihusteid, erinevaid akendele, põrandatele, jne. Peale lapse sündi ei tõusnud käsi põrandat pesema mingi kange vahendiga. Laps ju palju maas, topib selle jama omale suhu. Jne. Toitu ostan küll tavalisest poest, aga igasugune majapidamiskeemia on küll kokku kuivanud.

Please wait...
Postitas:
spindel

jagan teemaalgataja seisukohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No peale laste sündi vaatab nagunii enamus naisi elule teistmoodi. Ja eks igaüks läheb omamoodi ökoks aga no mõni pöörab ikka täiega ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et pärast lapse sündi tulebki tänapäeval teha esimese otsusena valik, et kas sündis eco või regular beebi. Pärast seda on nö klubikuuluvus paigas ja võõra \”partei\” emmed on vaenlased. Mina ei taha kuhugi kuuluda ja mingite hüsteeriliste kaagutistega maid jagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jagan teemaalgataja oponentide seisukohta.

Please wait...
Postitas:
Mette

Minu arust on see selline teema, kus üks valik ongi selgelt teisest õigem. Või julged sa väita, et näiteks värvitu ja lõhnatu pesupehmendi on samaväärne roosa ja lillelõhnalise pehmendiga?

Ise ei ole ökohull st. kui ökobanaane ei ole, siis lähevad kõhtu need banaanid, mis parasjagu saadaval. Aga samas loodan küll, et see trend kasvaks ja et öko träni asendaks keemilise saasta nii suures ulatuses kui võimalik, samas võimaldades mul mugavaks jääda – nii et sidruniga lausa põrandat ei peaks pesema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui on kindlaks tehtud, et olmekeemia põhjustab viljatust, allergiaid jm tervisehäireid, siis miks paisata oma beebi selle sisse? Ja miks peab sinu laps edaspidises elus \”selle kõige sees olema\”, kui meil on meie valikud ning peseme ise oma pesu, valime oma dushigeelid, nõudepesuvahendid jm. Väita, et inimese loomulik keskkond on fairyd, chillit bangid, arielid ja õhuvärskendid on äärmiselt juhm. Või siis on teemaalgataja lihtsalt laisk ega viitsi ise oma peaga mõelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oota mina ei saa aru kuidas seed ökoinimesed sind häirimas käivad? Kas tulevad sulle koju oma riidemähkmetega ja sunnivad vägisi ökoporgandeid sööma? Kui keegi räägib sulle et öko on ikka parem ja sina peaksid ka öko olema siis kuula ära, ütle ahah ja ela oma elu edasi nagu ise paremaks pead. Mis see sind torgib et keegi teine on öko ja peab seda paremaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

puutun ökondusega kokku igapäevaselt nii tööl kui kodus. ja saan nendest ökoinimestest ülihästi aru. nad on lihtsalt teadlikumad sellest, mis neid ümbritseb ja mõistavad paremini selle kahjulikkust. nad on uurinud, lugenud, omavad analüüsivõimet. nad saavad aru, et inimene ei pea sööma kemikaale, ei pea igapäevaselt sisse hingama mürke, enda kokku plötsima erinevate kemikaalidega, mis lõppkokkuvõttes meie eluiga lühendavad.
ma ei ole ise 100% öko. teen lihtsalt tervislikke valikuid, endale aru andes, mis minu elukvaliteeti tõsta võiks.

Please wait...
Postitas:
pr xyz

Ökotemaatika on nii lai, et seda ühe hoobiga paika ei pane nagu rätsep seitset kärbest.
Olmekeemia kasutamist võiks tõesti piirata, eriti kui igapäevasel koristamisel ajavad sooda, sidrunhape jt looduslikud vahendid asja sama hästi ära.
Samas ökotoit on hoopis teine teema. Esiteks, kui lugeda vastava teema review-artikleid, siis sageli on tulemuseks, et ökoviljade kõrgem vitamiini, N ja mineraalainete sisaldus on marginaalne, on ka hulk katseid, kus tulemused on hoopis teistpidi. St et ökotoidu eelis on 0. Teiseks, ökotoidu kasvatamine on ikka oluliselt kulukam, samas ökoloogiline maailmavaade nõuab tarbimise piiramist. Näiteks selleks, et minna täielikult üle põllukultuuride sõnnikuga väetamisele, tuleks kogu maakera looduslikud kooslused loomakasvatuse alla panna.
Ja lõpuks, ma pole veel kohanud ühtki rohelist, kes oleks oma põhimõtete tõttu lennukiga reisimisest, mis on üks antirohelisemaid tegevusi üldse, loobunud. St silmakirjalikud on nad, need ökoinimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]saan nendest ökoinimestest ülihästi aru. nad on lihtsalt teadlikumad sellest, mis neid ümbritseb ja mõistavad paremini selle kahjulikkust. nad on uurinud, lugenud, omavad analüüsivõimet. nad saavad aru, et inimene ei pea sööma kemikaale, ei pea igapäevaselt sisse hingama mürke, enda kokku plötsima erinevate kemikaalidega, mis lõppkokkuvõttes meie eluiga lühendavad. [/tsitaat]

Võibolla on ka normaalseid ökoinimesi, aga ise olen puutunud kokku ainult ökotoladega.

Keskmine ökoinimene on minu kogemuse põhjal siiski suhteliselt rumal tegelane, kellele meeldib joosta hõisates kaasa viimaste \”moeasjadega\” – näiteks rohetoitumise vms. Lugenud nad jah on neid asju kuskilt, aga mitte mõistlikest allikatest – enamasti on selleks mingite tolvanite poolt tehtud netileheküljed, kus räägitakse lihtsalt väljamõeldisi.
Teadlaste ja arukate inimeste seas näen ökotolasid ikka väga vähe!

Please wait...
Postitas:
Kägu

teemaalgataja, on erinev kas laps elab synnist saati pisikuterikkas keskkonnas versus steriilses voi kemikaaliderohkes versus okokodus.
Esimeses, mittesteriilses kodus saab laps tugevama immuunsuse ja kohaneb pisikutega. See annab parema eelise ka taiskasvanuna.
Kasvades yles kogu selle kodukeemia ja kunstlikult vaetatud-pritsitud toidu keskel ei anna mingit eelist ega harjuta organismi, vaid vastupidi, norgestab organismi. On ju palju uurimusi, mis toestavad, et enamus taimekaitsemyrke leiavad tee inimese vereringesse ja uriini. Ei teata veel tapselt, mismoodi need inimese tervist mojutavad. Aga seda voib terve moistusega inimene ise ennustada.
mahetoidu peamine mote on ju olla vaba kemikaalidest.
Ise ostan kyll mahetoitu lastele ja mahedaid pesemisvahendeid, ja muid okotooteid. Kuigi sissetulek on alla keskmise, on see lihtsalt nii iseenesestmoistetav. Minu kohus on anda lastele ellu kaasa tugev tervis ja harida end selles vallas.
Iga teine inimene tanapaeval on haige, kyll astma, allergiad, diabeet, vahk jne. Kust need haigused kyll tulevad?
Ei saa valida ohku mida hingad, aga saad valida toitu jms mida sa ostad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka tuttav pere paari viimase aastaga lausökoks muutunud.

Kahjuks on nendega suhtlemine üsna keeruliseks muutunud, sest nende elustiil on ainus, millest nad nüüd rääkida tahaksid. Neile tundub, et nad on teinud olulise avastuse ja peavad seda ülejäänud maailmaga jagama.

Mina ei ole keemia-usku, kodukeemiast kasutan ainult pesupulbrit (sensitive), nõudepesuvahendit (lõhnatu-värvitu) ja klaasipesuvahendit (tavaline Ajax). Ei ole kunagi pidanud vajalikuks põrandat mingi spets vahendiga pesta või mööblit keemiaga puhastada, puhas vesi on piisav. Toidupoes valin võimalikult väheste lisaainetega toiduaineid ja valmistan tavalist kodutoitu. Tarbin puuvilju (mis siis, et kaugelt toodud) ja puurikanade mune (ökod on kolm korda kallimad lihtsalt).

Ja ma ei taha kuulda seda ajupesu, kuidas vaktsiinid tapavad imikud ära, kui õudne on see tavapoe puuvili ja mida ta sisaldab ja kui ebanormaalne on haiglas sünnitada.

Igaüks elab nagu soovib. Mina ei kritiseeri nende elustiili, ärgu nemad kritiseerigu minu oma. Ei tohiks ju keeruline olla?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Mette kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arust on see selline teema, kus üks valik ongi selgelt teisest õigem. Või julged sa väita, et näiteks värvitu ja lõhnatu pesupehmendi on samaväärne roosa ja lillelõhnalise pehmendiga?

Ise ei ole ökohull st. kui ökobanaane ei ole, siis lähevad kõhtu need banaanid, mis parasjagu saadaval. Aga samas loodan küll, et see trend kasvaks ja et öko träni asendaks keemilise saasta nii suures ulatuses kui võimalik, samas võimaldades mul mugavaks jääda – nii et sidruniga lausa põrandat ei peaks pesema.[/tsitaat]

Eesti ökole ei peaks Eestis elades üldse mingid banaanid kõhtu minema. Tegemist ei ole meie aladel kasvava toiduainega, järelikult ei ole meie organismid kohanenud nii, et loomulik on banaane süüa. Loomulik on süüa seda, mis meie laiuskraadil kasvab, seda ka talveks sisse teha jne. Teiseks – nii tavabanaani kui ökobanaani söömine suurendab oluliselt su süsinikujalajälge, sest mõtle, mis on maksnud nende banaanide transport. Keskkonnale maksnud.

Nii et minu jaoks on natuke koomiline lugeda ökoinimese juttu, et alati pole ökobanaane saada, siis panen tavalise ka kõhtu. Teeb sama välja.

Mina pole kaugeltki ökohull, kuid kodust põrandat ja beebide pepusid olen siiani suutnud pesta lihtsalt puhta veega. Pole pähegi tulnud, et peab tingimata valima mingi pritsitava kemikaali ja sidruni vahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kõik selle sürrmürri ise läbi teinud, alustades feng shuist ja lõpetades ökoga 🙂 Ju siis pidi nii olema, jõudsin ka lõpuks tõeni.

Kõige ökom elu üldse on mitte üle tarbida ükskõik siis mida ja mitte üle mõelda, viimane on vaata et kõige olulisem. Seega tee nii nagu sa tunned ja kasuta seda mida sina tunned, et kasutada on vaja. Ehk siis valemiks on \”sinu sisetunne\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mette kirjutas:[/small]

Eesti ökole ei peaks Eestis elades üldse mingid banaanid kõhtu minema. Tegemist ei ole meie aladel kasvava toiduainega, järelikult ei ole meie organismid kohanenud nii, et loomulik on banaane süüa. Loomulik on süüa seda, mis meie laiuskraadil kasvab, seda ka talveks sisse teha jne. Teiseks – nii tavabanaani kui ökobanaani söömine suurendab oluliselt su süsinikujalajälge, sest mõtle, mis on maksnud nende banaanide transport. Keskkonnale maksnud.

Nii et minu jaoks on natuke koomiline lugeda ökoinimese juttu, et alati pole ökobanaane saada, siis panen tavalise ka kõhtu. Teeb sama välja.

Mina pole kaugeltki ökohull, kuid kodust põrandat ja beebide pepusid olen siiani suutnud pesta lihtsalt puhta veega. Pole pähegi tulnud, et peab tingimata valima mingi pritsitava kemikaali ja sidruni vahel. [/tsitaat]

Siin sa ajad sassi 2 asja. No aga tihti need aetaksegi sassi ja öldakse kõige kohta öko ja öko.

Üks asi on tarvitada mahedat toidukraami, leebet kodukeemiat ja kosmeetikat. See on siis mahedate asjade eelistamine oma tervise pärast.

Teine asi on kodulähedase eelistamine, et transpordile läheks võimalikult vähe kütust ja oma ökoloogilist jalajälge vähendada. Esimene ja teine ei pruugi käia käsikäes.

Kui ikka pereema sõidab maasturiga ökopoe ette ja kuhjab pakiruumi Saksamaalt ja veel tea kust päris mahetoitu täis ja kodukeemia tellib USAst ebayst, siis see tegelikult tema ökoloogilist jalajälge ei vähenda. Pigem on väike ökoloogiline jalajälg pensionäril, kes jalgsi turult teise pensionäri aiakraami (võibolla mitte sugugi mahedalt kasvatatud, igatahes tavaliselt sertifikaadita) ostab ja kodukeemiaks soodat-äädikat tarvitab.

Aga algatajale ei oska kohe öeldagi midagi. Eks su arvamus on sinu õigus. Kahjuks pole olmekeemia ja kemikaale täis toiduga nii, et kui last nendega varakult \”harjutad\”, siis hakkab neid paremini taluma. Pigem saab olmekeemiast nt astma vms \”toredat\”. Ja parem tervis on üldjuhul lastel, kes sellega sügavamalt kokku puutuvad alles hiljem (lasteaias-koolis).

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]

Ise ei ole ökohull st. kui ökobanaane ei ole, siis lähevad kõhtu need banaanid, mis parasjagu saadaval. [/tsitaat]

Aga oled sa môelnud, kuidas need ôkobanaanid aafrikast vm soojalt maalt sinu pôske saavad ja seejuures ikka ôkoks suudaks jââda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kaks eri asja, kas olla öko või roheline selleks, et enda eest hoolitseda või selleks, et maakera eest hoolitseda. Muidugi võivad läbinisti rohelise maailmavaatega inimeses need kaks asja olla ka ühendatud ja enamasti ongi.
Mina saan aru, mida teemaalgataja tahab öelda. Öko-inimestega suhtlemine on sama, nagu iga teise usuhulluga. Sama nagu siis, kui su tuttav ühineb Amway-turustusega, või hakkab Kyäni mahla müüma, või jehoovatunnistajaks või keskerakondlaseks. Keegi kirjutas, et need inimesed on avastanud uue maailma enda jaoks ja tahavad oma avastust jagada. Aga nad ei saa aru, et teisi see ei huvita ja nad on tüütud, isegi piinlikkust tekitavalt pealetükkivad. Millegipärast kahjuks tõesti sellised inimesed ei oska enam millestki muust peale oma uue elustiili enam rääkida. Seepärast nendega suhtlemine on väga keeruline.
Tahangi siinkohal öelda ökodele ja muudele \”uushulludele\”: palun ärge suruge oma usumusi teistele inimestele peale. Las iga täiskasvanud inimene elab oma tõekspidamiste ja eelistuste kohaselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siin sa ajad sassi 2 asja. No aga tihti need aetaksegi sassi ja öldakse kõige kohta öko ja öko.

Üks asi on tarvitada mahedat toidukraami, leebet kodukeemiat ja kosmeetikat. See on siis mahedate asjade eelistamine oma tervise pärast.

Teine asi on kodulähedase eelistamine, et transpordile läheks võimalikult vähe kütust ja oma ökoloogilist jalajälge vähendada. Esimene ja teine ei pruugi käia käsikäes.

Kui ikka pereema sõidab maasturiga ökopoe ette ja kuhjab pakiruumi Saksamaalt ja veel tea kust päris mahetoitu täis ja kodukeemia tellib USAst ebayst, siis see tegelikult tema ökoloogilist jalajälge ei vähenda. Pigem on väike ökoloogiline jalajälg pensionäril, kes jalgsi turult teise pensionäri aiakraami (võibolla mitte sugugi mahedalt kasvatatud, igatahes tavaliselt sertifikaadita) ostab ja kodukeemiaks soodat-äädikat tarvitab.

Aga algatajale ei oska kohe öeldagi midagi. Eks su arvamus on sinu õigus. Kahjuks pole olmekeemia ja kemikaale täis toiduga nii, et kui last nendega varakult \”harjutad\”, siis hakkab neid paremini taluma. Pigem saab olmekeemiast nt astma vms \”toredat\”. Ja parem tervis on üldjuhul lastel, kes sellega sügavamalt kokku puutuvad alles hiljem (lasteaias-koolis).[/tsitaat]

Ei aja ma midagi sassi. Ma tean, et need on kaks erinevat asja, aga mis sellest? See ei muuda ju seda, et on väga küüniline end pidada ökoks (keskkonnateadlikult mõtlevaks inimeseks), kuna Eestis elades läheb kõhtu tavaliselt ökobanaan.

Teiseks on kodu lähedal kasvatatud toidu söömine ka kehale kasulikum, seda peaks teadma iga öko, isegi kui tema meelest on tõesti nii, et planeet las hävib, peaasi, et tema saaks kõhtu panna ökobanaani. No tõesti on see banaani näide totter.

Aga mulle ei meeldi ökohullude juures just see äärmuslik fanatism. Et kui ostad Säästukast odavat porgandit, siis \”topid lapse keemiat täis\” ja \”tekitad astmat\”, aga kui tood selle porgandi ökopoest, siis oled hea ema. Ema headust ei mõõdeta sellisel skaalal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ökoporganditest… Kas keegi teab, kas selleks, et saada omi porgandeid ökodena müüa, võetakse ka mullaproove, st et mullas oleks piisavalt aineid või piisab ainult sellest, et ei kasutata keemilisi väetisi? Juhul kui mullaproove ei võeta võivad need ökoporganid täiesti väärtusetud olla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maheväetistest ikka olete kuulnud? See selleks.

Ma ei ole veel kuskil ühtki jubedat ja irevil hammastega verejanus oma vaateid peale suruvat ökohullu näinud, kellest siin juba mitmendas teemas räägitakse.

P.S. 5000 a pärast võidab see, kes oli end eluajal kõikse paremini palsameerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Maheväetistest ikka olete kuulnud? See selleks.
[/tsitaat]

Väetised on üks teema. Mulle on jäänud mulje, et Eestis saad oma juurikad öko pähe maha müüa pelgalt seetõttu, et mittemahe väetiseid ei kasuta.
Mujal maailmas tehakse ka mullaproove, st pinnas peab ka olema saastamata ja LISAKS peab mullas sisalduv toitainete määr ületama mingi piiri. Kurnatud maa peal (isegi maheväetistega) kasvatatud juurikatel on madal toiteväärtus.
Põllumehed investeerivad maaparandusse ja toitmisse iga väga palju raha, et saada korraliku toiteväärtusega öko porgand sealt kätte. See teeb selle porgandi ka kallimaks.
Mind huvitabki, et kas Eestis ka nõutakse sellist asja?

Please wait...
Postitas:
Mette

Paistab, et osad ei lugenud minu postitusest välja, et ma ei pea end päris puhast tõugu ökoinimeseks ja ka minus on säilinud seda ignorantsust, isekust ja mugavust, mida on ka teemaalgatajas. Aga ma siiski loodan, et ka minu teadlikkus kasvab (ja osaliselt ikka tänu ökohulludele) ning ma suudan üha enam teha õigeid valikuid. Vaatan, et te ei armasta öko-inimeste radikaalsust, aga samas, kui te ei näe seda kellegi käitumises, siis hakkate nokkima ja tembeldate silmakirjalikuks.

PS. Ei pea rumalaks oma otsust, VÕIMALUSEL eelistada pisikesi öko märgistusega banaane neile, mis on ideaalselt kollased ja hiigelsuured. Küllap mu keha mingi võidu ikka saab. Aga jah, kui valikut ei ole, siis olen piisavalt nõrk, et ahvatlusele järgi anda ja ostan selle ilusa ja ideaalse banaani. Tunnistan, et toitu ostes mõtlen ma peaaegu alati vaid enda peale. Aga muidu meie emakesele, loodusele, mõtlen ma ka vahest. Näiteks kilekotte ma ei armasta ja kui neid tasuta kaasa püütakse sokutada, siis ulatan müüjale lahkelt tagasi.

Puhake sõrmi ja vaadake midagi huvitavat vahelduseks: http://www.vice.com/toxic/toxic-garbage-island-1-of-3

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar näidet, mis mind seda teemat algatama panid.
Tegemist siis minu tuttavatega, kes samuti hiljuti beebiootele jäänud ning eriti agressivseks oma öko soovitustega muutunud.

1. Kudusin beebiootuses väikese kampsuni, oli üpris keeruline, kuna pole osav selles aga välja tuli väga nunnu – ise olin uhke ja õnnelik. Öko sõbra kommentaar – isver, mis lõngast sa selle tegid, sa EI TOHI ju seda lapsele selga panna, sa pead ostma meriino villa, kui tahad lapsele midagi kududa. Ei mingit- mul on hea meel su üle, et uue asja selgeks õppisid või ei kena asi. Minu kriteeriumid lõnga ostmisel olid pehme, ilusat värvi ja taskukohane.
2.Panin oma nõudepesumasinasse kenasti Finishi tabletikese, kui järjekordselt ökostunud teine tuttav hakkas moraali lugema- kas sa kujutad ikka ette, kui jube keemia see on. Ütlen ausalt, ei kujuta, selleks see ju mõeldud on. Küsisin, millega siis peaksin nõudepesumasinas nõusid pesema. Vastus oli tore – Ei tea, aga see on ikka jube keemia, sellega EI TOHI.
3. Muretsesime koju just uue pesumasina koos kuivatajaga. Korteris pesu väga ebamugav kuivatada.See sama esimene tuttav oli ääretult õnnelik, et me oleme beebiriiete jaoks ikka ilusti oma pesumasina ostnud, et ega neid pesuvahendeid EI TOHI kasutada ja vanas ei saa jah pesta , sest ega sealt enam need pesuvahendite jäägid välja ei tule. Neil ka juba teine masin välja valitud.Ma ei hakanud üldse ütlemagi enam, et see meil kindlasti plaanis ei ole ning vana masin läheb kenasti müüki.
Need sellised minu jaks juba jaburduse piire ületavad näited.
Aga juttu, kuidas ma Rimist julgen puuvilja ja muud osta, kuuleb peaigapäevaselt. Ainuke õige koht on mahepood. 🙂
Neid EI TOHIsid lendab ikka aknast ja uksest sisse ning see tundub olevat tõusev trend.

Teemaalgataja 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]PS. Ei pea rumalaks oma otsust, VÕIMALUSEL eelistada pisikesi öko märgistusega banaane neile, mis on ideaalselt kollased ja hiigelsuured. [/tsitaat]

Banaani suurus oleneb eelkõige selle sordist, mitte sellest, kui öko ta on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt kudus teemaalgataja oma lapsele mittenahasõbralikust kunstmaterjalist kampsuni ning sellele tähelepanu juhtimine pole kuidagi ökostumisega seotud. Sõber oleks muidugi võinud kiita sind \”nunnu\” kampsuni eest.
Tundub, et sa isegi ei saa aru, kust läheb piir ökostumise ja lapse nahasõbralikkuse vahel. Teemaalgataja on vist väga noor ja rumal veel:):)

Mis nõudepesu tabletti puutub, siis paljud said teadlikuks selle mürgisusest Kättemaksukontori ühes osas, kus lahati surnu ja ta magu oli kaetud nõudepesutabletist moodustunud kilega. Oli selline osa.
Aga üldiselt kiitus, et noor inimene ostab endale elu hõlbustamiseks kodumasinaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Pereelu ja suhted Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.