Esileht Pereelu ja suhted Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

Postitas:
yxikmees

RE: Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

Rahvaloenduse ankeedis oleks pidanud veel üks usk olema,ökousk nimelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väetised on üks teema. Mulle on jäänud mulje, et Eestis saad oma juurikad öko pähe maha müüa pelgalt seetõttu, et mittemahe väetiseid ei kasuta.
Mujal maailmas tehakse ka mullaproove, st pinnas peab ka olema saastamata ja LISAKS peab mullas sisalduv toitainete määr ületama mingi piiri. Kurnatud maa peal (isegi maheväetistega) kasvatatud juurikatel on madal toiteväärtus.
Põllumehed investeerivad maaparandusse ja toitmisse iga väga palju raha, et saada korraliku toiteväärtusega öko porgand sealt kätte. See teeb selle porgandi ka kallimaks.
Mind huvitabki, et kas Eestis ka nõutakse sellist asja?[/tsitaat]

Põllusaaduste kasvataja kasutab põlist põllumehetarkust ja jätab kandnud maa aastaks-paariks sööti. Ühte (köögi)vilja ühel lapil nagunii mitu aastat järjest kasvatada ei saagi – saagikus langeb jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Paar näidet, mis mind seda teemat algatama panid.
Tegemist siis minu tuttavatega, kes samuti hiljuti beebiootele jäänud ning eriti agressivseks oma öko soovitustega muutunud.

Küsisin, millega siis peaksin nõudepesumasinas nõusid pesema. Vastus oli tore – Ei tea, aga see on ikka jube keemia, sellega EI TOHI.

Muretsesime koju just uue pesumasina koos kuivatajaga. Korteris pesu väga ebamugav kuivatada.See sama esimene tuttav oli ääretult õnnelik, et me oleme beebiriiete jaoks ikka ilusti oma pesumasina ostnud, et ega neid pesuvahendeid EI TOHI kasutada ja vanas ei saa jah pesta , sest ega sealt enam need pesuvahendite jäägid välja ei tule.

Teemaalgataja :)[/tsitaat]

Kuna tablette soovitada ei osatud, siis ütlen paar varianti – nt Prismas-Selveris (Rimi kohta ei tea) müügil olevaid Gruen Green tabletid. Ökom;) on Sodasan, aga minu masinas ei pese nii hästi.

Pesupulbrijääkide ja masina seos… ei tea, rohkem tean ja olen oma nahal kogenud, et pesupulbri jäägid (täiteained, tillukestele klaasikildudele sarnavevad tseoliidid) jäävad riidekiududesse ja panevad naha sügelema. Sel põhjusel katsetasin pesupähkleid ja olen rahul – puhtalt egoismist, sest oma nahk on ikka ihule lähemal;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Põllusaaduste kasvataja kasutab põlist põllumehetarkust ja jätab kandnud maa aastaks-paariks sööti. Ühte (köögi)vilja ühel lapil nagunii mitu aastat järjest kasvatada ei saagi – saagikus langeb jne.[/tsitaat]

No seda tean ma isegi, ma talus üles kasvanud. Siiski, siiski ei aita see maa sööti jätmine ega juurikate vahetus ka kui maa ikka väga toitainevaene on. Saagikus võib tõusta ja suuremaid juurikaid võib ka saada, aga juurikate toitainete sisaldus on ikkagi sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ilmselt kudus teemaalgataja oma lapsele mittenahasõbralikust kunstmaterjalist kampsuni ning sellele tähelepanu juhtimine pole kuidagi ökostumisega seotud. Sõber oleks muidugi võinud kiita sind \”nunnu\” kampsuni eest.
Tundub, et sa isegi ei saa aru, kust läheb piir ökostumise ja lapse nahasõbralikkuse vahel. Teemaalgataja on vist väga noor ja rumal veel:):)

Mis nõudepesu tabletti puutub, siis paljud said teadlikuks selle mürgisusest Kättemaksukontori ühes osas, kus lahati surnu ja ta magu oli kaetud nõudepesutabletist moodustunud kilega. Oli selline osa.
Aga üldiselt kiitus, et noor inimene ostab endale elu hõlbustamiseks kodumasinaid.[/tsitaat]

Kas tänapäeval eeldatakse vaikimisi, et sünnib kindlasti allergiline laps? Minu meelest siiski on ka allergiavabasid lapsi, kelle nahk kannatab erinevaid riidematerjale. Kampsun ei ole ju vahetult vastu nahka, selle all on veel pluus või midagi. Samuti ei pruugi kampsun üldse igapäevaselt kasutuselgi olla, sõltuvalt aastaajast, ja on siis nii tähtis, et ta oleks sellest kõige ökomast materjalist?
Mõistan täiesti kamspuni autori ärritust. Minu meelest väga matslik öko-sõbranna. See ökondus kipub üldse sekkuma käitumiskultuuri. Oma arvamuse pealesurumist ja selle kuulutamist püha tõena, teiste inimeste seisukohtadest teerulliga ülesõitmist pole kunagi heaks tooniks peetud ja taktitundelised inimesed nii ei käitu (see, mis lõngast nad oma lastele kampseneid koovad ja milliste vahenditega nõusid pesevad, on sügavalt nende eraaasi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kes satub mingist asjast vaimustusse, võiks olla nii intelligentne, et ta saab aru, et teised ei ole samast asjast nii väga huvitatud. Isegi, kui selle inimese vaated on õiged ja teiste omad tagurlikud. Mina näiteks võtsin mõne aasta eest tõukoera ja varsti teisegi. Hakkasin käima näitustel ja agility-võistlustel oma koertega. sain palju teada, mille poolest erinevad marketitoidud ja kallimad toidud, mida vajab koer, et olla õnnelik, mis vahe on tõukoertel ja krantsidel. Ilmselt mul oli ka periood, kui ma üritasin oma \”usku kuulutada\”. Võibolla umbes aasta pikkune. Nüüd ma lihtsalt üritan mitte kuulda ja välja teha, kui räägitakse paberiteta \”tõukoera\” võtmisest, või kutsikate uputamisest, krantsile pesakonna tegemisest, poe-Chappyga toitmisest. Lähen mööda ega lähe ukse peale koputama, kui näen naabritel koera meetrise ketijupi otsas, kari kosilasi seljas. Piirdun sellega, et kindlustan oma koertele võimalikult hea elu. Teistele jagan oma tarkust, kui keegi otse küsib. Vahel küsitakse ka norimise mõttes, siis löön käega ega vasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud viimasele kommenteerijale( 11:38), sest just samad mõtted käisid mul tol hetkel peast läbi. Kuid ma tunnen, et ma ei suuda ega soovi enam nende persoonidega vaielda- kui inimeste usk nii äärmustesse langeb ja fanaatiliseks muutub, siis parem on vältida vaidlustesse langemist. Eriti, kui need vaidlused muutuvad agresiivseks ning kui oma argumente seletatakse ei tohi ja kõik vormis.
Ise pean end täiesti tavaliseks, keskmiseks Eesti inimeseks. Pole ka noor nagu varem vihjati (31) Ennem pesin nõusid fairiga, nüüd finishiga- sest nõud on kenad puhtad ning ei pea uuesti üle pesema.Pesugeeli eelistan pesupulbrile, sest see teeb riided paremini puhtaks.On minu pesu beebist saati pesuvahenditega pestud ning nõusid nõudepesu vahendiga ja pole mul allergiaid. Samuti pandi mulle lapsepõlves selga täpselt seda, mis võimalik oli. Poest osteti täpselt seda söögiks, mis sealt võtta oli. Ja nii ma elangi ja ei näe põhjust, miks mu laps peaks teisiti elama.Ei soovi endale ega perele tekitada asjatult stressi.
Rohkem ausalt öeldes muretsen meie haridussüsteemi pärast, mis võiks rohkem dialoog olla, mitte klassi ees seisva õppejõu lõputu ning sageli igav monoloog. Dialoog arendab rohkem loogilist mõtlemist ning toetab faktiteadmisi. Üks ilma teiseta on kasutu. Elus peab olema harmoonia ja tasakaal – see on minu jaoks kõige olulisim.

Teemaalgataja

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näiteks ÖKO makaronid,kohvi ja muu sarnane maitseb MINULE tunduvalt rohkem kui tava omad.Samas laps kandis liberot,nôusid pesen fairy`ga ja juurviljad,puuviljad on vaid siis kodumaised kui need tavahinnaga on.Ma vahetaks heameelega kôik oma toiduained öko vastu kuid rahakott ei vôimalda.Nii et saan suurepäraselt aru inimestest kellel on vôimalus elada öko toodete peal-need lihtsalt maitsevad miskipärast paremini.Samas usun et mu lapsest kasvab tark,tugev ja terve tydruk-just nagu minagi isegi.Ja mulle söödeti ikka igasugust sousti lapsepôlves sisse:)Seda mis kylmkapis oli,seda sôime.Olen tööjuures kôige tervem inimene ,samuti polnud koolis haige.Aga jah,see selleks.Ma usun et öko inimesed ei suru seda ökot teistele peale,inimestele lihtsalt jääb selline mulje.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui teemaalgataja oli laps (80-te algus siis), oli ainus pesuvahend pruun seep ja bio est (ökomad kui praegused ökod), seega ei saa öelda, et mina sellest allergiaid ei saanud, seega pesen nüüd arieliga ja pole sel lapsel häda midagi. Elu on 30 aastaga ikka vägagi muutnud ja mitte ökomaks vaid ikka kemikaale on tulnud tuhandetes protsentides juurde meie igapäevaellu.
Vene ajal ei olnud e-aineid toidus, toit oli väga puhas.
Ei saa võrrelda võrreldamatut.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mina ei usu, et minu kasvuperjoodi ajal ehk siis 80 algus kõik nii roosiline oli, et ei olnud kemikaale ja e-aineid, transrasvu ning muud taolist. Usun, et siis ehk olid need kemikaalid mingis muus võtmes – pole veel sellekohast uurimistööd teinud vaid toetun praegu puhtalt sisetundele.Vanasti ei öeldud ju inimestele toiduainete ega keemiatoodete sisaldust nii nagu seda tänapäeval on kohustatud tegema.Nõustun mudugi, et üks ühele võrrelda ei saa.
Minu organism on muutustele rõõmsalt kaasa läinud ning teeb ka seda minu lapse oma 🙂
Ja öko inimesed suruvad oma äärmust peale, see ei ole ainult minu mulje. Kui inimene ikka ärrtiub tugevalt, et ma tema EI TOHI seisukohta ei jaga ning võtan õiguse ise oma otsused teha, siis see on peale surumine.Sealt tulebki minu pealkirja põhjus- nende arvamus ning vale arvamus.
Mulle meeldib väga diskuteerida erinevatel teemadel – see on arendav, silmaringi laiendav.Kuid lihtsalt EI TOHI ja kõik, ei ole argumenteerimine.

Teemaalgataja

Please wait...
Postitas:
Mette

Pesen ka oma nõusid pesumasinas ja ma ei olegi mõelnud, et tabletid võiksid kuidagi kahjulikud olnud. Aitäh, panid mind mõtlema.

Need nn. moodsa aja haigused on ikka heaoluühiskonnast pärit ja meie lapsepõlves võisime ainult unistada sellest heaoluühiskonnst.

Hihi, argumenteerides ei ole \”sisetunne\” ka just kuigi veenev. :p

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ka naljakad ökotuttavad. Elu eesmärk on elada puhtalt, pesta pesupahklite ja sidruniga, oma lapsi mitte vaktsineerida, tarbida oko ja mahekraami jne jne. Samas on hammastav naha, kuidas külavahel sõidetakse suure jeebiga, kaiakse pidevalt juuksurites, maniküürides, mokerdatakse end igasugu ilutoodetega. Kraanivesi on totaalne jama, vaid allikavesi on hea. Ma ei saa aru, kas olen mina loll või mis.

Samas kiidan oma tadi, kes iseenesest ei tea kogu sellest okondusest tuhkagi, kuid prügi ta peaaegu ei tooda üldse (toidujaatmed komposteerib, pakendid rangelt peseb, kuna need saab tasuta ara anda), maja kütab puudega, tanu millele ka soe sook ja pesemiseks vajaminev vesi on alati olemas. Juurikad ja puuviljad kasvatab ise, kohalike jahimeeste kaest saab liha. Ja need okopoed on temast sadade km kaugusel. Kodukeemiat ta ei kasuta. Kes siis siin see oko on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mullaproovid on ja mitte ainult mahepõllumehele kohustuslikud iga teatud aja tagant teha. On olemas haljasväetised ja sõnnik, millega maapinda väetada, kui tavaväetis pole lubatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul ka tuttav pere paari viimase aastaga lausökoks muutunud.

Kahjuks on nendega suhtlemine üsna keeruliseks muutunud, sest nende elustiil on ainus, millest nad nüüd rääkida tahaksid. Neile tundub, et nad on teinud olulise avastuse ja peavad seda ülejäänud maailmaga jagama.

Mina ei ole keemia-usku, kodukeemiast kasutan ainult pesupulbrit (sensitive), nõudepesuvahendit (lõhnatu-värvitu) ja klaasipesuvahendit (tavaline Ajax). Ei ole kunagi pidanud vajalikuks põrandat mingi spets vahendiga pesta või mööblit keemiaga puhastada, puhas vesi on piisav. Toidupoes valin võimalikult väheste lisaainetega toiduaineid ja valmistan tavalist kodutoitu. Tarbin puuvilju (mis siis, et kaugelt toodud) ja puurikanade mune (ökod on kolm korda kallimad lihtsalt).

Ja ma ei taha kuulda seda ajupesu, kuidas vaktsiinid tapavad imikud ära, kui õudne on see tavapoe puuvili ja mida ta sisaldab ja kui ebanormaalne on haiglas sünnitada.

Igaüks elab nagu soovib. Mina ei kritiseeri nende elustiili, ärgu nemad kritiseerigu minu oma. Ei tohiks ju keeruline olla?![/tsitaat]

On küll keeruline. Väga keeruline. Märkimisväärne osa ökoinimesi on nagu Elu Sõna või jehoovatunnistajad, kes tunnevad vastupandamatut kirge kõike elavat oma usku pöörata. Nii et minu jaoks ei ole põhimõttelist vahet, kas tegu on kirgliku \”tervislikult sööja\”, paadunud ökoinimese või mõne tüütu ususekti esindajaga. Õnneks olen ma nüüdseks sihuke vana kuri krõõp, kes suudab kõigist neist kenasti lahti saada. Noorema ja viisakamana oli raske küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Näiteks ÖKO makaronid,kohvi ja muu sarnane maitseb MINULE tunduvalt rohkem kui tava omad.Samas laps kandis liberot,nôusid pesen fairy`ga ja juurviljad,puuviljad on vaid siis kodumaised kui need tavahinnaga on.Ma vahetaks heameelega kôik oma toiduained öko vastu kuid rahakott ei vôimalda.Nii et saan suurepäraselt aru inimestest kellel on vôimalus elada öko toodete peal-need lihtsalt maitsevad miskipärast paremini.Samas usun et mu lapsest kasvab tark,tugev ja terve tydruk-just nagu minagi isegi.Ja mulle söödeti ikka igasugust sousti lapsepôlves sisse:)Seda mis kylmkapis oli,seda sôime.Olen tööjuures kôige tervem inimene ,samuti polnud koolis haige.Aga jah,see selleks.Ma usun et öko inimesed ei suru seda ökot teistele peale,inimestele lihtsalt jääb selline mulje.[/tsitaat]

Need maitsevad paremini, sest sa TEAD, et need on öko. Mina söön enamasti väga ökolt ise kasvatatud asju. Pole lihtsalt vajadust mitteökolt kasvatada. Aga poeporgand ei maitse sugugi halvemini kui enda peenralt võetu. Ja ökoleib maitseb tegelikult kehvemini kui tavaleib.

Teine põhjus, miks öko paremini maitseb, võib olla selles, missuguseid sorte kasvatatakse. Kahjuks on nii, et hea maitse ei käi sageli kaasas suure saagikuse ja hea säilituskindlusega. Intensiivtootmises on kõige olulisem ikka suur saak ja ilus välimus. Olen ise ka tomatiseemneid ostes paar korda selle reha peale astunud, et olen ostnud kõvakooreliste \”plastmass\”-tomatite seemneid. Sordi viga puhtalt. Kodukasvuhoones ökona kasvatatult sama vastikud kui jaanuaris poest ostetuna. Aga väga ilusad ja ühesuurused viljad, värvuvad kenasti, säilivad kaua. Täitsa saan aru, miks suurtootjad selliseid kasvatavad.

Please wait...
Postitas:
pr xyz

\”Vene ajal ei olnud e-aineid toidus, toit oli väga puhas.\”

See on küll väga naljakas arvamus. Vene ajal kasutati pestitsiide, mis olid praegu kasutatavatest hulga toksilisemad, ja väetisi ikka väga lahke käega. Praegu ei saa ükski põllumees selliste väetisekoguste kasutamist endale lubada, sest väetis on väga kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on hea meel, et keegi pani mu sisetunde kenasti faktidesse veneaja toodetest:)
Ja väga tänud põllumajanduslikust seisukohast ka seletamast inimestele.
Kuna oman ka põllumehi tutvusringkonnas, siis tean ka nõustuda selle jutuga ning arvan, et inimene, kes pole põllumajandusse süvenenud on läinud kaasa pigem öko hullusega, kui et tegelikult endale on lahti mõtestanud, mis see öko on. Ja kas see nn mitte öko ikka nii kole kahjulikuks osutub.Põhiasi, mille üle põllumehed ise naeravad ongi, et kus neil see raha peaks olema, et niipalju väetisi kasutada, et see ohtlikuks muutuks.
Öko sildi puudumine ei tee toidust mürkki!

Teemaalgataja

Please wait...
Postitas:
Kägu

õudsed faktid küll…

ja on ikka endiselt terve teema sinu arvamus ja vale arvamus:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ilmselgelt ei ole põllumehe tuttavad ikkagi asjasse süvenenud. Iga toiduvilja kasvataja kasutab usinasti väetisi ja taimekaitsevahendeid. Veel mõnda aega tagasi kasutati teravilja ühtlase valmimise saavutamiseks enne koristust glüfosaati. See siis üldhävitava toimega. Sama kehtib tõsiste kartulikasvatajate kohta. Lehemädaniku tõrjet tehakse sageli mitu korda ühe kasvuperioodi jooksul. Iseasi, kui mürgiseks tavaväetist saab pidada. Varasemal ajal kuulus väetusõppe juurde väetiste äratundmine lõhna ning maitsmise teel.
Küll aga tuleb korralikult pesta kõik poest ostetud köögiviljad. Kui juba loenguks läks, siis enim kasutatakse taimekaitsevahendeid Prantsusmaal ja Hispaanias, vastupidiselt üldlevinud arvamusele on Poola põllumees suhteliselt vaene ja ei saa seetõttu paljusid taimekaitsevahendeid endale lihtsalt lubada.

Isiklikult pooldan oma aias kasvatatavaid köögivilju. Pole paadunud mahetoodete pooldaja, kuid teatud asju väldin. Samuti ei saa vahel aru mahetoodete ülehinnatusest rahalises mõttes. Fanaatlised ökopooldajad ja ökovastased häirivad.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Pereelu ja suhted Öko pered – nende arvamus ning valearvamus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.