Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ökoloogiline jalajälg või religioon

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ökoloogiline jalajälg või religioon

Postitas:
Kägu

Lugesin äsja artiklit keskkonaaktivistist. Muu hulgas ta rääkis, et ta baaris palub oma joogi sisse kõrt mitte panna, aga kuna talle meeldib smuutit kõrrega juua, siis kodus kasutab Eestis toodetud pillirookõrt, mida ta peseb ja korduvalt kasutab. Ja oli väga rõõmus, et saab kasutada midagi, mida tehakse siinsamas Eestis ja mis on lihtsalt komposteeritav ja vähendab tema ökoloogilist jalajälge. Kui ta peab oluliseks võimalikult väikest ökoloogilist jalajäge ja nagunii peseb kõrt, miks ta ei kasuta siis plastikkõrt? Ühest kõrrest jätkub ju terveks eluks ja kõrre kasutamise ökoloogiline jalajälg jääb palju väiksemaks võrreldes sellega, kui aeg-ajalt uus pakk pillirookõrsi osta. See üksik plastikkõrs (või minu poolest kasvõi terve pakk – jätkub vähemalt kümnele järgnevale sugupõlvele ka) on juba toodetud ja kohale toodud ja rohkem mingit keskkonnasaastet ei kaasne, välja arvatud pesemisega seoses, aga see juhtub pillirookõrrega ka. Pärast omaniku surma läheb kõrs ilmselt prügisse, aga prügi põletatkse elektrijaamas või katlamajas (kui prügi piisavalt ei jätku, hakatakse tõenäoliselt puid ahju ajama). Aga nende pillirookõrte tootmiseks kulutatakse jätkuvalt energiat, jätkuvalt toodetakse nende pakendamiseks vajalikke pakendeid (see ei loe, kui on taaskasutatud paber – seda paberit oleks võinud ju millegi muu tootmiseks kasutada ja üleüldse nõuab paberi ümbertöötlemine taas hulga energiat). Ökoteadlikud, miks selline ebaloogilisus? Või on asi lihtsalt religioosne – nagu see, et ka tänapäeval ei söö moslemid ja juudid sealiha?

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh, pole selles rohepesus midagi loogilist. Üks üsnagi tuntud teadlane ütles ühes intervjuus, et tema kasutab võimalikult palju neid läbipaistvaid kilekotte ja viskab need prügikasti – süsinik on aastasadu prügimäel kindlas kohas ja ei pääse CO2na maailma soojendama.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või on asi lihtsalt religioosne – nagu see, et ka tänapäeval ei söö moslemid ja juudid sealiha?

Täpselt nii. Uus ja ainuõige usk – nagu nad kõik läbi ajaloo olnud on. Varsti hakkavad ka tapma selle usu nimel.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõeliselt roheline inimene ei kasuta üldse kõrt, mitte mingist materjalist. See pole vajalik.
Joo klaasist, tassist, mis kõrrejama see on?

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kasutab Eestis toodetud pillirookõrt, mida ta peseb ja korduvalt kasutab.

Lõpuks saab ka Eestis põhjavesi otsa nagu mõnel pool mujal maailmas on juhtunud, kas ta siis on samuti õnnelik oma mitte ökoloogilise, aga padusaastase jalajälje üle?

Üldse see tundub sama lame jutt nagu veganitelgi. ( = et Eestis mitte siga tappa, peab kogu maaakera CO-ga mürgitama ja kõik inimesed ära tapma. Aga meie siga jääb ellu)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kasutab Eestis toodetud pillirookõrt, mida ta peseb ja korduvalt kasutab.

Lõpuks saab ka Eestis põhjavesi otsa nagu mõnel pool mujal maailmas on juhtunud, kas ta siis on samuti õnnelik oma mitte ökoloogilise, aga padusaastase jalajälje üle?

Üldse see tundub sama lame jutt nagu veganitelgi. ( = et Eestis mitte siga tappa, peab kogu maaakera CO-ga mürgitama ja kõik inimesed ära tapma. Aga meie siga jääb ellu)

Ei jää, meie siga ainult seepärast elus ongi, et keegi ta tulevkus ära sööb ja naha kingadeks pargib. Kui keegi neid ei sööks, ei kasvataks neid ka keegi, sead sureks välja.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina isiklikult tarvitan metallkõrt, aga kõrs on seal peamiselt segamiseks ja mõneks esimeseks lonksuks. Küll aga kasutan ma poeskäiguks kilekotte vähemalt pooltel kordadel, pooltel kordadel on oma kott. Muidu ma peaksin ju prügikotte ostma. Nüüd esmalt käin Selveri kilekotiga 1-2 korda poes ja siis läheb ta prügikotiks – neid ma eraldi iial ostma ei pea. Pabertaldrikud kasutan (mitte söögilaual) ka mitu korda, siis lähevad lõkkesse või ahju. Plasstopse ei osta, aga mul on mingi paarkümmend tükki juba 15+ aastat, mida ma vajadusel pesen 8ei mäletagi, millal võis vaja minna). Õuepidudel kasutame metallist jooginõusid ja päris taldrikuid ning ka päris nuge-kahvleid. Aga mitte klaasi.

+1
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ökoloogiline jalajälg või religioon