Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 339 )

Teema: Oktoobri beebid 2019

Postitas:
Kägu

Loen siit teemast, et Eestis peab täpselt ette paika panema, millal isapuhkus võtta 🙁 Ma olen arvel Soomes ja mu mehele öeldi töö juurest, et isapuhkus algab päevast kui laps sünnib. Mul on endal ka kolleeg mõlema lapsega niimoodi ootel olnud, esimese lapsega läks kaks nädalat üle ja siis ta läks juba närvi kui teised iga päev uurisid, et kas laps polegi veel sündinud 😀 Teise lapsega ta lihtsalt saatis meili hommikul, et paar tundi tagasi sündis poeg, ma nüüd tööle ei tule.

Eestis jah peab 14päeva enne teatama ja töökohal on õigus ka keelduda, kui tänu sellele tekib rahaline kahju. Meil tuttaval oli olukord, kus ei saanud, kuna firmal oli kõige kiirem tööaeg ja firma keeldus. Vaidlesid töövaidluskomisjoni lausa selle üle, aga seadus lubab nii ja firmale jäi õigus ☹️

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt
Postitas:
pille

Loen siit teemast, et Eestis peab täpselt ette paika panema, millal isapuhkus võtta 🙁 Ma olen arvel Soomes ja mu mehele öeldi töö juurest, et isapuhkus algab päevast kui laps sünnib. Mul on endal ka kolleeg mõlema lapsega niimoodi ootel olnud, esimese lapsega läks kaks nädalat üle ja siis ta läks juba närvi kui teised iga päev uurisid, et kas laps polegi veel sündinud 😀 Teise lapsega ta lihtsalt saatis meili hommikul, et paar tundi tagasi sündis poeg, ma nüüd tööle ei tule.

Mai Kelluke, väga kurb kuulda 🙁 Elasin sulle juba IVF teemas kaasa.

Päris nii hull ka pole, oleneb ikka suuresti tööandjast. Meil nt tööjuures üks mees, kes saab kohekohe isaks ja kõik arvestavad sellega, et ta läheb õige pea kaheks nädalaks puhkusele ja tema asjad jäävad teistele tegemiseks 🙂 samas ei ole kohustust puhkust võtta koheselt sünni järel, saab ise valida, mil soovib. Seega see kõik on ikka kokkuleppe küsimus.

Please wait...
Postitas:
Rosiineke

Suutsin täna tööandjale (17+3) uudise teatavaks teha. On küll nüüd kergem olla 😊 Õhtuti raiskan juba tunde, et mida hommikul selga panna, et veel pisutki varjata. Riided kõik vanad, spetsiaalseid veel ostnud ei ole.Ei taha väga raisata ka🙂
Meil oli see isapuhkus just õhtul kodus aruteluks ja ikka väga halb, kui see lapse sünniga ei kattu. Need meie seadused ja õigused 😣😣😣 Kuna mul esimene laps tulemas, siis viimasel ajal harin end vankrite koha pealt. Nii palju erinevaid arvamusi ja arvustusi 🙂 ja siis veel laste nimed 😃 see veel eriti keeruline teema.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Aitäh kõigile heade sõnade ja toetuse eest!!
Pühapäeval käisin haiglas raseduse katkestamisel ja seekord (kahjuks mulle teine kord seda läbi teha) oli kõik vaat et valutu. Rasedust oli selleks päevaks siis 13+4 ja koorionibiopsia tulemustest sain ka selle teada et tegemist oli poisiga.
Ma tegelikult tahtsin teile öelda seda, et eneselegi üllatuseks ma tunnen ennast täitsa hästi. Eelmise korra otsatu kurbusega ei anna üldse võrrelda. Muidugi lähevad meil siin mõlemal ikka aegajalt silmad märjaks, aga suudan võtta asju kuidagi väga pragmaatiliselt – läks halvasti, tuleb ära teha see protseduur ja siis vaatame edasi. Olen ka juba algatanud edasise osas asju igast otsast. Organiseerisin naistearstile aja juba 3 nädala pärast, astusin haiglas olles läbi Viljatusravikeskusest ja pidasin nõu sealse ämmaemandaga, võtsin geneetikuga ühendust ja palusin et saaksime mõlemad mehega uuringule jne. Kõige lohutavamaks teadmiseks on praegu see, et meil on külmas kaks embrüot ja neile on võimalik teha kromosoomianalüüs. See on küll tasuline ja Haigekassa otsustab iga patsiendi puhul toetuse protsendi eraldi, kuid igal juhul on asi seda väärt. Ma küll ei tea miks keegi mulle varem seda uuringut ei tutvustanud-pakkunud…, aga see nüüd selleks.
Ma kaalusin pikalt, kas siia gruppi seda kurba lugu veel kokku võtma tulla, aga otsustasin et see on osa elust ja võibolla on kellegil minu loost infot ja abi.
Ma olen kuidagi nii harjunud siin foorumis käima, et ikka iga päev piilun ja loen teie lugusid. Eks võõrutamine võtab natuke aega 🙂

Please wait...
Postitas:
vesilik7

Aitäh kõigile heade sõnade ja toetuse eest!!

Pühapäeval käisin haiglas raseduse katkestamisel ja seekord (kahjuks mulle teine kord seda läbi teha) oli kõik vaat et valutu. Rasedust oli selleks päevaks siis 13+4 ja koorionibiopsia tulemustest sain ka selle teada et tegemist oli poisiga.

Ma tegelikult tahtsin teile öelda seda, et eneselegi üllatuseks ma tunnen ennast täitsa hästi. Eelmise korra otsatu kurbusega ei anna üldse võrrelda. Muidugi lähevad meil siin mõlemal ikka aegajalt silmad märjaks, aga suudan võtta asju kuidagi väga pragmaatiliselt – läks halvasti, tuleb ära teha see protseduur ja siis vaatame edasi. Olen ka juba algatanud edasise osas asju igast otsast. Organiseerisin naistearstile aja juba 3 nädala pärast, astusin haiglas olles läbi Viljatusravikeskusest ja pidasin nõu sealse ämmaemandaga, võtsin geneetikuga ühendust ja palusin et saaksime mõlemad mehega uuringule jne. Kõige lohutavamaks teadmiseks on praegu see, et meil on külmas kaks embrüot ja neile on võimalik teha kromosoomianalüüs. See on küll tasuline ja Haigekassa otsustab iga patsiendi puhul toetuse protsendi eraldi, kuid igal juhul on asi seda väärt. Ma küll ei tea miks keegi mulle varem seda uuringut ei tutvustanud-pakkunud…, aga see nüüd selleks.

Ma kaalusin pikalt, kas siia gruppi seda kurba lugu veel kokku võtma tulla, aga otsustasin et see on osa elust ja võibolla on kellegil minu loost infot ja abi.

Ma olen kuidagi nii harjunud siin foorumis käima, et ikka iga päev piilun ja loen teie lugusid. Eks võõrutamine võtab natuke aega 🙂

Mai Kelluke suured kallid ja paid sulle. Mina ju olin juunibeebides 2018 ja minu täiskantud rasedusega südamerikkega pojake elas 6 päeva. Ja siiamaani olen ikkagi seal grupis, mis sest et mul on inglipojuke. Käin ka lugemas ja vaatamas, kuidas teistel läheb.

Tohib küsida, kuidas see koorionbiopisa välja näeb ja kas väga valus? (mul see ees järgmine nädal)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli eile “huvitav” kogemus. Pöördusin erakorralisse naiste vastvõttu hingamise probleemiga, soovisin konsultatsiooni. Tehti kõik proovid ja kõik oli korras aga saadeti astma kahtlustusega tava emosse. Seal tehti jälle vereanalüüsid ja istusin ootasin arsti. Muidugi kõigile alati rääkisin, et olen lapseootel. Ja siis arst tuli, ütlesin tallegi. Siis ta ütles oioiii minge ruttu koju siin ju palju gripihaigeid.😫 Tahtsin lihtsalt teiega jagada, loodan, et kõik kenasti aga peast seda välja ei saa ja natuke pabistan nüüd.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mai Kelluke

Väga kahju kuulda sinu kurvast kogemusest!
Koorionibiopsia ei olnud üldse valus.
Kõigepealt tehakse väike tuimestav süst ja siis nõelaga läbi kõhu võetakse platsentast proov. Ultraheliga vaatab enne ja jälgib protseduuri ajal et õigesti liigub. Minul oli kolm inimest ümber tegutsemas, nii et väga turvaline tunne oli.
Pärast oli selline päevade moodi tunne kõhus ja öeldi et võib veritseda, aga mul ei veritsenud üldse.
Miks sind koorionibiopsiasse saadetakse, kas eelmise korra lapse südamerikke tõttu?

Mai Kelluke suured kallid ja paid sulle. Mina ju olin juunibeebides 2018 ja minu täiskantud rasedusega südamerikkega pojake elas 6 päeva. Ja siiamaani olen ikkagi seal grupis, mis sest et mul on inglipojuke. Käin ka lugemas ja vaatamas, kuidas teistel läheb.

Tohib küsida, kuidas see koorionbiopisa välja näeb ja kas väga valus? (mul see ees järgmine nädal)[/quote]

Please wait...
Postitas:
Rosiineke

Mul algas öösel imelik pingevalu paremal pool alakõhus. Jalga tõstes ja liigutades oli nii valus nagu midagi läheks kohe kohe katki. Käega katsudes kõht ülivalus ja kõva, lõi sellise suure munakese ka paremale poole üles. Seda munakest tundsin paar ööd tagasi ka. Kõht ei valuta otseselt, lihtsalt end vahepeal liigutada ja kõndida ja asendit leids on ikka päris valus. Mind huvitabki, kas kellelgi veel on olnud sellist valu? Käib rasedusega kaasas? Venimine vms?Olen oma kiisuga kodus talle toeks, kuna ta ka haige ja mõtlen, et arstile pöördun ilmselt siis, kui midagi hullemaks läheb. Püüan mõelda, et see on ehk norm olukord ja ei taha iga väikse sabina pärast arstile minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rosiineke – mul kolmas rasedus ja sellist asja pole olnud. Kõht läheb küll toonusesse ja vahel käib valu, kui rohkem pingutan, aga mingit muna või pikemat valu küll pole ühegi rasedusega olnud.
Kui isegi väike kahtlus on soovitav minna emosse, helistada nõuandeliinile või oma ämmakale. Ükski asi pole rasedus puhul liiga rumal või tühine 🙂

Me põdesime jõuludeaeg terve perega grippi. Minul polnud peaaegu üldse midagi, kuna kohe esimese palavikuga sain rohud peale, aga abikaasa,kes jäi enne mind ja kui ei teadnud, et veel gripp ja sai rohud alles peale 24h, põdes raskelt. Seega kui juba väike palavik või muu grippi tunnus, kohe rohud peale, mida kiiremini saad peale, seda parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tehakse väike tuimestav süst ja siis nõelaga läbi kõhu võetakse platsentast proov. Ultraheliga vaatab enne ja jälgib protseduuri ajal et õigesti liigub. Minul oli kolm inimest ümber tegutsemas, nii et väga turvaline tunne oli.

Pärast oli selline päevade moodi tunne kõhus ja öeldi et võib veritseda, aga mul ei veritsenud üldse.

Miks sind koorionibiopsiasse saadetakse, kas eelmise korra lapse südamerikke tõttu?

Tohib küsida, kuidas see koorionbiopisa välja näeb ja kas väga valus? (mul see ees järgmine nädal)

[/quote]

Jah seepärast et eelmise lapsega nii läks. Kuigi see on vabatahtlik, soovitati mul see ikkagi ära teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas kogenumad oskavad öelda, mis ootab ees ämmaemanda visiidil peale KV-d?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
vesilik7

Jah seepärast et eelmise lapsega nii läks. Kuigi see on vabatahtlik, soovitati mul see ikkagi ära teha.[/quote]

Tehtud koorionbiopsia sai. Ei tehtud tuimestavat süsti mulle. Ikka valus oli, nii et pisar oli silmas. :/
Tehti ka uh, selle järgi tundus kõik ok olevat beebiga . Nüüd 2 nädalat vaja oodata vastuseid.

Please wait...
Postitas:
milana

ITK-s mitte midagi erilist, üldine jutt, et kuidas vahepeal läinud on, kas on muresid ja küsimusi. Analüüside vastused kirjutas rasedusraamatusse, mõõdeti vererõhku, kaal, pandi aeg LA-sse ning anti uriiniprooviks vajalikud topsikud (proovi peab andma alles 20n). Mina käisin 15+4, mõõdeti ka emakapõhjakõrgust ja kuulati doppleriga südamelööke (äe mainis, et tavaliselt ta seda nii vara ei tee, kuid minu jutu peale, et kõht on kuidagi suur juba siis mõõtis :D)

See siis vastus viimasele Käole

Please wait...
Postitas:
mt

ITK-s mitte midagi erilist, üldine jutt, et kuidas vahepeal läinud on, kas on muresid ja küsimusi. Analüüside vastused kirjutas rasedusraamatusse, mõõdeti vererõhku, kaal, pandi aeg LA-sse ning anti uriiniprooviks vajalikud topsikud (proovi peab andma alles 20n). Mina käisin 15+4, mõõdeti ka emakapõhjakõrgust ja kuulati doppleriga südamelööke (äe mainis, et tavaliselt ta seda nii vara ei tee, kuid minu jutu peale, et kõht on kuidagi suur juba siis mõõtis :D)

Aitäh vastamast, Milana! Loodan, et kuulab südamelööke mul ka. Tahaks kinnitust, et kõik on korras (ise vaataks vist kogu aeg kui saaks, et mis ta seal teeb :D) Ma vist tundsin mõned päevad tagasi liigutamist ka. Kuigi, ega ma ei tea, esimene kord ikkagi. 😀 Aga sellised liblikatiivarapsutused seest poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul uriiniproovide kohta küsimus, äkki sul värskemalt meeles. Sain pärast oscarit ja ämmaka vastuvõttu ITKst kolm topsi, aga ainult kaks järgmist ämmaka vastuvõttu pandi kirja, seega ma nüüd segaduses, kas enne LA-d viin ka ühe uriiniproovi? Või alles enne järgmist ämmaka vastuvõttu? (See u nädal pärast LA-d)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
pisim6mm

Mul uriiniproovide kohta küsimus, äkki sul värskemalt meeles. Sain pärast oscarit ja ämmaka vastuvõttu ITKst kolm topsi, aga ainult kaks järgmist ämmaka vastuvõttu pandi kirja, seega ma nüüd segaduses, kas enne LA-d viin ka ühe uriiniproovi? Või alles enne järgmist ämmaka vastuvõttu? (See u nädal pärast LA-d)

Mina sain ka 3 topsikut, tavaliselt soovitakse uriiniproovi nädal enne visiiti. Kuna minul on kahepäevase vahega LA ja ÄE visiit siis viin lihtsalt ühe topsiku nädal varem 🙂 Aga LA arst selle uriini tulemusega ei tegele niikuinii, seega ma viiksin ikka enne ÄE visiiti. Saadki ühte veel kasutada hiljem siis 🙂 Üle pole mõtet ka muretseda, ega midagi ei juhtu kui sa unustad isegi viia proovi. Viid siis peale visiiti ja ÄE saab sinuga vajadusel ühendust võtta kui leitakse midagi proovist 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pean vere ja uriini viima tavaliselt 2-3 päeva enne visiiti. Nüüd LA ja ämmakas järjest 17.05, seega eks ma 13-14.05 hommikul viin uriini ja anna ka vere itk ära.
Uriiniga tegeleb ämmakas, ja enamasti vaatavad, ega bakterit pole ja valku. Ise saab i-patsiendis või digiloos enamasti 2-3h pärast juba tulemusi näha.

Mul meeletu väsimus ja korralik kõht juba ees. Ootan, et juba LA oleks ära ja siis räägime ka lastele, praegu raske 3aastasele seletada, miks emme ei tohi tassida teda või miks hüppata ei tohi emme peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei. Kuidas kõigil kaaluga? Sama,rohkem,vähem? Mul juures 3kg 🙈- nädalaid kohe 18. Tavapäraselt norm kaalus. Esmarase ja ei tea, kui palju ja millal kaal oluliselt tõusma peaks hakkama. Ja kui palju on üldse ok, mis lõpuks tõusta võib?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
pille

Mul palus ämmakas uriini eelmisel päeval või visiidipàeva hommikul viia.
See i-patsient on üks ütlemata hea ja samas halb asi. Pärast oscari jaoks antud verd sain kõik maailma asjad ära guugeldatud ja veidi rohkem muretsetud ka 😀 õnneks asjata.

Mul kaal sama, mis enne rasedust, tänaseks 17+1. Ma ka esmarase, seega küsisin ämmakalt, kas kaalunr muutumatus on ka ikka ok, ta vastas jaatavalt. Aga kõht on mul küll suur nagu maakera 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

õietolmu allergiad

Tere, olen siin uus ja rasedust 18+1. Jäin kohe huviga lugema kõike, mis siia kirjutatud ja nii palju oli äratundmisrõõmu.

Kuidas te allergiatega toime tulete? Mul on endal iga kevad väga raske olnud ning hingamisteed kinni. Praegu võtan loratadinumi Claritine’i näol hommikuti ja õhtuti ning lisaks ämmakas soovitas Sinupreti proovida. Ilma ma vist üldse ellu ei jääks, aga ka neid võttes on ikka väga raske hingata. Olen magamistoast teinud turvamulli, kuhu üritan minimaalselt allergeene sisse lasta, õhuniisuti töötab 24/7 ja aknaid teen lahti äärmisel vajadusel. Ilusad päevad pidingi vahepeal toas istuma, sest õue õhuga kokku puutudes lõi hinge sekunditega kinni. Nüüd selle vihmaga on veidike kergem, aga rasket aega tuleb veel vast 20 päeva jagu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
mt

Oh, mul on ka allergia. On kogu elu olnud ja kahjuks ei ole suutnud tuvastada, mis täpsemalt põhjustab. Nüüd rasedusega on tihemini (mulle tundub) ja ma pole julgenud allergiaravimit võtta. Mul kestab ühe päeva alati ja siis aevastan päev läbi. Siiani olen lihtsalt ära kannatanud (praegu 15+6), et umbes üks kord nädalas/kahe nädala jooksul on selline päev. Plaanisin esmaspäeval ÄE uurida, kas Aceterin Expressi võib võtta, sest teiste toime on nõrk. Kui apteegist uurisin, siis nad olid kahtleval seisukohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vist peaks sobima, sest toimeaine sama, mis zyrtecil. Mul tuli äe sellest kohe esimesel vastuvõtul juttu ja siis ütles, et zyrtecit või claritine’i võin julgelt võtta. Aga parem on ikka oma äe nõu pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ka juures kolm kilo, ise tunnen, et nagu rohkem oleks 🙂 Tunnen end suurena

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli lapsena tugev tolmu-liiva-mulla allergia, siis nö kasvasin välja ja 15 aastat polnud muresi, kui tuli esimene rasedus hakkas uuesti ja iga rasedusega on asi hullemaks läinud. Kuna iga rasedusega muutub ka hormoonidetasakaal, siis pole midagi teha. Hetkel midagi ei võta ja ei määri ka, kuna arstide arvamus erinevatest ravimitest ja rasedustest on erinevad. Ämmakas näiteks lubas, aga samas mu nahaarst ja perearst pigem ei soovitanud. Seega hetkel lepin sellega, et olen täpiline ja püüan mitte kratsida.

Kaalu on umbes 3-4kg juures, aga samas see väga erinev. Esimesega võtsin algul 15kg alla esimese 4kuuga ja siis hiljem selle kõik tagasi, seega sünnitama läksin algkaalus. Teisega algul 5-6kg alla ja siis hiljem 12 kg juurde. Eks näeb, mis kolmandaga saab. Ma väga sellele tähelepanu ei pööra, sest ega seda väga muuta ei saa, kui sööd normaalselt ja liigud nagu tavaliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas läheb?, siin nii vaikne, kõik juba fb?

Kas kellegil LA juba käidud?

Please wait...
Postitas:
vesilik7

Mina veel siin. Vaatasin kah et vaikne siin, et kõik ära kolinud juba. Käisin koorionbiopsial ja nüüd ootan tulemusi. Öeldi, et läheb 2 nädalat. See aeg saab järgmise nädala alguses täis. Muidu kõht kasvab, nädalaid 15, kaalu juures ca 2 kg. Liigutusi veel ei tunne. Ja LA on enne jaanipäeva alles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on LA järgmine reede, ootan, aga kerge närvikõdi on ka sees. 😀

Please wait...
Postitas:
mt

Mina ka veel siin. Kirjutasin küll meili fb grupiga liitumiseks, aga neil vist täis. Mul suurt vahet pole. Kui siinolijad vahetevahel märku annavad, et kuidas läheb, siis ka tore. 🙂 Mul on LA samuti alles mägede taga. 04. juuni. Aga kel enne, siis andke teada, kuidas läks. Ja, Vesilik7, loodan, et sul head uudised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka LA 17.05 itk 🙂

Kahju, kui fb juba täis, lootsin ka peale LA liituda, aga ju siis polnud nii mõeldud 🙁

Please wait...
Postitas:
mt

Ega ma kindel pole, et grupp täis. Äkki lihtsalt ei ole meili paar päeva vaadanud. Vastust pole veel tulnud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 339 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2019