Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 402 )

Teema: Oktoobri beebid 2019

Postitas:
mt

Mul on LA teisipäeva hommikul. Nii ootan! Ja samal pärastlõunal kaitsen magistritööd. Loodan, et hommik annab toreda tõuke edukaks kaitsekõneks. 😀

Please wait...
Postitas:
vesilik7

Ma märkasin eile täpselt sama asja rindadega. Ja siis mõtlesin, et appi – appi, see emadus ja kõik on varsti käes. Kas olete beebile asju ostnud ka juba? Mul kõik muudkui ütlevad, et ei tohi veel. Ajab tigedaks juba see vanaaegne mõtlemine. Või siis ongi vara?

Minul eelmisest ootuse(pojake sündis 38nädalal südamrikkega ja elas vaid 6 päeva, 30 mai oleks ta saanud aastaseks) ajal ostetud asjad lähevad seekord kasutusse-voodi, vanker, turvahäll, rinnapump, imetamispadi jne. Ka riided osaliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teie kes olete juba lapse sugu teada saanud et kuidas teil terve raseduse vältel isud on olnud et kas on nii et tüdruku puhul läheb rohkem soolane peale ja poisi puhul ilma magusata ei saa?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tinti

Minul on juba kolm tütart. Kerged ja mõnusad rasedused. Iiveldust polnud ja sõin kõike, eelistasin siiski magusat. Eriti meeldisid kummikommid.
Nüüd peaks pouss tulema ja rasedus on põrgupiin. Praegu 20+ ja ikkagi iiveldab. Oksendamist pole õnneks 2 nädalat olnud. Kõik söök on vale maitsega. Aga üldiselt eelistan soolast ja veidraid maitseid nagu sushi või sool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli poisse oodates iiveldus ja sõin nii soolast kui ka magusat aga siis magus ei hakanud nii ruttu vastu nagu nüüd neljas rasedus, hetkel iiveldust pole ja tunne mõnus kerge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iiveldanud kõigiga. Esimene (tüdruk) oli kõige hullem, aga samas teistega olen juba ka targem olnud ja oma toitumise kohe algusest selle järgi sättinud, seega võib asi ka olla selles.

Isud muutuvad igapäev ja kõigiga erinevad olnud (muutunud pidevalt, üks hetk tahan ja 5minutit hiljem ei suuda süüa enam :D)- praegu tahaks hullult sidrunijäätist, aga kuskil poes pole 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
polaarrebane

Esimene laps on mul poiss ja siis iiveldas kuni 12 nädalani, aga midagi hullu polnud. Pigem oli nii, et ei tahtnud mingeid toite. Praegu on tüdruk ja algus (kuni 12ndl) oli 10x hullem. Ja pigem ongi nii, et isud on rohkem magusa järele. Teatud asju nagu nt tatrapuder (mida ma ka tavaolukorras ei söö) ma ei taha hetkel üldse, aga esimese raseduse ajal sõin hea meelega. Niiet mul on kaks erinevat rasedust isude mõttes 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Relaxmom pood ei asu küll Ravi tn. vaid Liivalaia 28/60. Sealse valiku üle küll viriseda ei saa!

oih, sorry, ajan need emmebeebi.ee ja relaxmomi füüsilised poed alati segamini ja eks nad asu lähestikku ka 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
pille

Mul 22 nädalat täis, tüdruk tulemas ja päris igapäevaselt enam ei iivelda, aga kõrvetised on tihedad külalised ja magus maitseb niiiiii hästi 😀 Mingeid erilisi isusid pole, pigem on nii, et mingid asjad praegu ei maitse, näiteks liha ja oad, mida varasemalt mõnuga sõin. Väga maitseb jäätis, eile sõin näiteks 4 tükki 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pille, kas on lapse sugu ka teada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pille, kas on lapse sugu ka teada?

unustasin selle “pisisasja” lisada 😀 jaa, tüdruk tulemas

Please wait...
Postitas:
Rosiineke

Minul iiveldas korralikult 16. nädalani. Tulemas poiss. Mina, kes ma olen olnud väga suur magusa sööja, ei taha seda siiani üldse – jooksmas 23. nädal. Kõige hullemal päeval suutsin juua vaid hapukurgi vett ja hapukurke imeda. Nüüd saan aru, mis teema nendega paljudel on ☺☺Hetkel pole ma suutnud oma menüüse kala tagasi lisada, eriti raske on lõhega 😣. Hetkel mingeid hulle ja naljakaid isusid pole tulnud. Küll aga tunnen, et söögiisu on juba 2-3 nädalat oluliselt suurem.

Please wait...
Postitas:
Tinti

Mul 21+ ja kui jõudsin mõelda, et iiveldusega on vist kõik, siis mees ostis poest angerjat ja suitsutatud skumbriat. Angerjas oli tarrendis ja seda ei lubanud mehel lahtigi tehs. Viis pühapäeval sõbrale külakostiks. Skumbriat oli valus vaadata, aga millegi pärast oli vaja ikka ampsu küsida. Ja sellega oligi päev rikutud. Iiveldas ja millegi järgi isu enam polnud.
Kaalu oli vahepeal 4kg juures, aga tänase seisuga kaal langenud ja kokku juures siis 2,5kg. Kuidas teistel kaaluga lood on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imestusega mõtlen, kuidas osad nii vähe juurde võtavad. Ise olen võtnud juurde maksimaalse lubatud ja paarisaja grammiga kõigub see kaal vahepeal üle ka ehk 9kilo ja rasedust 23+5. Alustasin 54.5 kilolt pikkusega 165cm. LA’s oli laps normaalkaalus ja viimasel ämmaka vastuvõtul oli emakapõhi normaalmõõdus ja arvestas, et mina oma kaaluga ka, kuid siiski normi ülemises otsas nii et käskis jälgida. Muidu olen aktiivne, jalutan igapäev 10000 sammu täis ja söögi osas on isud järgi andnud kuigi olen tervislikku kraami (puuviljad, köögiviljad) sisse ajanud koguaeg, aga kaal ikka stabiilselt tõuseb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Preggo

Minul siis ka täna LA’s käidud ja tulemas on poiss 🙂. 20+3 kalendri järgi, aga kasvult 20+6 (393 g). Ise olen juurde võtnud kilo-poolteist.

Please wait...
Postitas:
Rosiineke

Minul 23+ midagi ja kaalu juures 4.5 kg. Vahepeal oli isegi rohkem, ei teagi miks maha on läinud. Pean minema verd andma ja uriini viima see nädal. Eile ostsin ka mõned asjad juba. Kuna tulemas esimene laps, siis riiete suurused ja mähkmed ja lutid ja kõik kõik on nii tume maa. Nagu lollike keset poode ☺ Tinti, ma elan sulle nii kaasa, et sa saaksid varsti juba normaalselt kulgeda. Ole tubli ja pea vastu 🤗

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi veel verenäidud võrreldes algusega oluliselt muutunud? Sain teada, et hemoglobiin piiri peal, kõvasti langenud. Valgevereliblesid üle norm väärtuse. Hmmm…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul algusest peale juba madal (üldiselt on madal). KV ajal oli 116 ja nüüd 23nädalal 103. Söön algusest peale retaferi (2tk päevas, nüüd lisandus 3ka, piimatooted keelatud). Ma ise ei saa aru, et madal, aga kuna eelmist läksin sünnitama 88 (samas halvasti ma end ei tundnud ja turgutamist pole vajanud), siis jälgivad rohkem ja torgivad ka ikka kord kuus.
Esimesega muretsesin rohkem, et miks madal ja iga arst sõnapeale hakkasin muretsema, aga kuna nüüd kolmas ja olen näinud, et ma võin ju süüa ja anda endast kõik, aga kui asi ei muutu, siis ei saa ma midagi teha, minu keha on juba selline ja ei muretse enam. Võtan on rohte ja jälgin toitumist, aga rohkemat nagunii ei saa teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin täna äe vastuvõtul ja tuleb välja, et kõhu ümbermõõt suurem kui võiks. Kõik muudkui räägivad, et mul nii väike kõht. Olin päris ehmund.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin täna äe vastuvõtul ja tuleb välja, et kõhu ümbermõõt suurem kui võiks. Kõik muudkui räägivad, et mul nii väike kõht. Olin päris ehmund.

Mul pole seda kunagi mõõdetud (3rasedus). See ju inimestel nii erinev, mõni kogukam, mõni väiksem, see pole ju kõigil üks. Lisaks mul nüüd kolmandaga kõht kindlasti juba kordades suurem, kui esimesega samaaeg.
Minul ainult emakapõhjamõõdetud, kas vastab nädalatele, aga see võib ka kõikuda.

Please wait...
Postitas:
polaarrebane

Minul pole ka kunagi kõhtu mõõdetud (ei kõrgust ega ümbermõõtu). Olen rase olnud Belgias ja USAs ja mul on tunne, et see mõõtmine on veits nõukaaja teema 🙂 Tänapäeval saavad arstid ju aru, et kõik inimesed on erinevad! Ma olen ise huvipärast ümbermõõtu mõõtnud ja võrrelnud kaht rasedust.

Please wait...
Postitas:
Rosiineke

Kuidas kõigil läheb? Mul on viimasel ajal raskusi õige magamisasendi leidmisega. Igatpidi on ebamugav ja hakkab seljale. Lisandunud veel kõhukinnisus. 😶😶

Please wait...
Postitas:
vesilik7

Nädalaid 21+. Töö juures tulin nö kapist välja. Nad polnud veel keegi aru saanud. Kuigi kõht oli juba ees. Kaalu juures 3,8 kg. Liigutusi tunnen igapäevaselt(ja ka öiselt)Peamiselt magan külili. Mingi loll närvivalu on ainult paremas kannis kui päev otsa ringi rahmeldada. Kui veel kõvale toolile istuda, siis on tunne et püsti ei saagi-no nii valus on. Samamoodi dušinurgast väljaastumine-ei saa paremat jalga kõrgele tõsta, kohe lööb valu sisse kanni. KUna nüüd ka LA-s käidud kahekordselt(eelmise südamrikkega lapse tõttu) siis nüü julgen ka riideid juba osta tüdrukule. 🙂 Seekord kõik ok 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 23+4 ja ütleme nii ,et algusest peale on asendit raske leida,et magada 😀 üks külg eriti valus millegipärast.Mis puudutab liikumist siis päeval pole probleemi liikumisega aga vot õhtuti veeren ringi 😀 muodu käin tööl asendamas tuttavat koristamas siis on nats liikumist ka 😀 aa kõht õhtuks on mega 😀 täna tehti komplimenti,et ma kõhna kaksikute ootaja jaoks 😀 ahahaha kuigi ümbermõõt on juba korralik üle meetri 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mai Kelluke

Nii tore et sul on kõik hästi! 🙂
Kannivalu on vahva lugu 😀

Nädalaid 21+. Töö juures tulin nö kapist välja. Nad polnud veel keegi aru saanud. Kuigi kõht oli juba ees. Kaalu juures 3,8 kg. Liigutusi tunnen igapäevaselt(ja ka öiselt)Peamiselt magan külili. Mingi loll närvivalu on ainult paremas kannis kui päev otsa ringi rahmeldada. Kui veel kõvale toolile istuda, siis on tunne et püsti ei saagi-no nii valus on. Samamoodi dušinurgast väljaastumine-ei saa paremat jalga kõrgele tõsta, kohe lööb valu sisse kanni. KUna nüüd ka LA-s käidud kahekordselt(eelmise südamrikkega lapse tõttu) siis nüü julgen ka riideid juba osta tüdrukule. 🙂 Seekord kõik ok 🙂

Please wait...
Postitas:
Tinti

Minul 25.nädalat täis ja mitme sünnipäeva ja jaaniga siis kokku 6kg juures. Arst oli rahul ja rasedus kulgeb kenasti. Vereproovi unustasin ära, juuli lõpus uus visiit.
Magamisega on pahasti. Ainult päevane uinak on mõnus.
Kuna enesetunne on ikkagi pidevalt vilets, siis üritan rasedusele mitte mõelda ja normaalset elu elada. Samas see ei õnnestu hästi. Üritasin maad kaevata ja lilli istutada ja 30min hiljem oli kõht toonuses ja veidrad torked. Kui on pikk päev ja palju liikumist, siis õhtuks väga väsinud ja järgmine päev läheb taastumiseks. Nagu oleks rasket trenni teinud. Kõik kohad on haiged. See füüsiline pool ongi kõige raskem, sest ma olen ikkagi väga toimekas tavaliselt. Nüüd on küll minimaalne liikumine. Taarun nagu part.
Viimase aja teema on ka hormoonid. Pole kunagi märganud, et hormoonid sassis oleksid, aga emotsionaalsus on hoopis teine. Koera vihkan raseduse algusest, aga mees käib ka järjest enam.närvidele. Teisel hetkel on ta muidugi kõige armsam ja nunnum. Kodis käib meil tsirkus seksi ümber. Muidu seksime umbes 5x nädalas ja nüüd siis heal juhul 2x. Alguses oli.mehel raske sellega harjuda, aga nüüd ei ole enam pettunud näoga. Samas on hetki kui ise tahan ja mees nt on väsinud või tal on õhtuks plaanid, siis tunnen end eriti hüljatuna ja ebaatraktiivselt.
Ma ei jõua oodata, et see laps sünniks. Tegu 3.rasedusega ja ilmselt siis universum annab märku, et nüüd aitab!

Please wait...
Postitas:
mt

Hei, käisin GTT testi tegemas ja kahjuks ei püsinud jook üldse sees. Kas kellelgi on sooovitusi, kui kordustestile minna, mis võiks teisiti teha? Jõin seekord joogi üsna kähku ära, et maitset ei tunneks. Aga ehk aitab aeglasemalt joomine?

25+ nädalat

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma keeldusin GTT-st, kirjutasin avalduse. Hommikune näit oli väga vähe kõrgem. Eelmisel korral võitlesin oksendamise ja minestamisega vaheldumisi ja enam ei soovinud seda kogemust. Jälgisin ise kodus veresuhkurt. Üldisel oli korras.
Reegel on, et jook tuleb 3-5 minuti jooksul ära juua, ega väga midagi teistmoodi ei annagi teha. Võid ka loota, et oli lihtsalt halb päev ja järgmine kord läheb paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas seal GTT testil aega sisustasite? Mul seisab see homme ees.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina õnneks teise ega nüüd ka kolmandaga pole pidanud GTT tegema, aga mäletan esimesega läksin itk õue ja jõin seal purskkaevu juures ja nautisin õhku, kuna sees oli väga umbne siis. Ma ei tea, mis maitsega sul oli (mis maitsed üldse on hetkel, kuna ise tegin ju 8aastat tagasi :D), aga mul oli siis täitsa tavaline coca oma ja polnud väga hull, kartsin hullemat.

Täna käisin verd ja uriiniproovi andmas, minu üllatuseks oli itk täitsa tühi ja olin ainus seal 😀 Kui tihti te muide proove peate andma?

Täna käisin ka itk tasulises UH ja jäin väga rahule 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 402 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2019